Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4303 postova
55 minutes ago, Ausländer said:

На кредит полован мотор да, нов можда ипак не, јер пре досади мотор него што истекне кредит.

Досади, то је највећа мана мотора.

Пар година и да цркнеш за следећим.

 

Osim ako nisi ja pa vozis 12 godina :D

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
1 hour ago, Jupiter said:

VFR poređaj silazno po ceni, Hornet isto. Cene u oglasima standardno nerealne. Jednostavno ti motori ne vrede toliko, odnosno znam za primerke koji su prodati/kupljeni za manje para, a bili su u odličnom stanju. I to nema veze sa proizvođačem, Hondu sam pogledao jer je ja preferiram. Možda tržište još uvek nije odreagovalo na smešan grip? Ali to je i inače tako, ovi što cene svoje motore sto dukata, mesecima gledaju u njih... 

Bas to, nerealne. Ali ti i vise po oglasima koji prodaju nerealno. A trziste ce odreagovati na smesan virus, samo je pitanje meseca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
Just now, Ausländer said:

Један мотор као да си се оженио... Поуздана, неакана...

Али и мењање има дражи. Ја волим...поготово тражене кураве.

Lagao bih kada bih rekao da ne bih uzeo drugi, ali to menjanje za nekakvu ragu samo da je 600+ kubika nece ici. I volim sto ovaj znam u dusu kako se ponasa, kako ce se ponasati, ako nesto zastuca znam sta je itd... Mislim da sa novim motorom ne bih vise imao te zivce da se upoznajem sa sitnicama itd... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 219 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Woody, ma tu ne igra ulogu prevashodno kilometraža....Oprema, stanje, da li izlazi novi model...

Mnogo činilaca kada je GSA u pitanju...

Kao što je napisao feelgod, 1. vlasnik prešao 18.000 i izgubio 6.500 eura, a drugi prešao 52.000km a izgubio 4.000 eura. 

Računica je da 2. vlasnik mnogo bolje prošao i mnogo više dobio za novac koji je dao...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 219 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Ne zamerite, moram malo do teme Korona...:ph34r:

Ali se brzo vraćam...Ovde mogu da pišem, tamo mi ne daju...

A ne bih ni smeo, tamo situacija opasnija i napetija nego u Italiji...

Što bi rekao moj komša "Jeftinija glava od duleka"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
Pozdrav za celokupan auditorijum pred ekranima. :jee1:
Kolega bushido966, ja sam ove godine kupio motor na kredit, kao što rekoste gore "ljubav prevladava".
Kod mene bilo previše ljubavi (a verovatnije "premalo razuma"), pa mi se desiše dva kredita u 2019.
Tako da mislim da mogu pomoći sa informacijama...
Već sam pisao u drugoj temi, ali nije mi teško da prekopiram za novog kolegu.
 
Pojedini moto-dileri sarađuju sa više banaka, neki drugi sa jednom. U mom slučaju kada sam kupovao Suzuki V-strom, EURO SUMAR radi samo preko Intesa bance, ali pošto sam već bio deponent Intese meni je to bilo OK. U suprotnom bih morao otvorim tekući i da prenesem primanja u Intesu...
Kolega bushido, ja pišem o proceduri za Suzuki, možda drugi dileri rade drugačije. To ćete svakako proveriti tamo gde budete kupovali Vaš motocikl.

Veliko olakšanje za dobijanje kredita je rad u državnoj firmi (moj slučaj ali znam ljude i koji rade u privatnom sektoru pa su bez muke dobili kredit), i procedura ne traje dugo. Obično max nedeljak dana. 

Inače kredit za motocikl se sada tretira kao auto-kredit u bankama, što je velika razlika u odnosu na pre par godina (prvenstveno zbog visine rate), a i kada je u pitanju kredit - nije uslov kasko osiguranje.

Kasko je obavezan uz lizing.

Ja sam izabrao kredit na 72 meseca ili 6 godina (inače može od 36-84 meseca).

I dobra stvar kod kredita (ako postoji išta dobro uz pojam KREDIT) je da se motor registruje NA KUPCA LIČNO. Tako da možete sa njim sve raditi, čak ga i otuđiti i prevesti na drugo lice i pre nego što se otplati kredit. Ja sam prodao motor koji sam kupio u junu, i taj novac iskoristio kao učešće u sledećem kreditu....

Mogu navesti i kako izgleda sve:

V-strom nov košta 7.390 eura.

Učešće 30% - 2.217 eura.

Obrada kredita oko 52 eura.

Rata 82.28 eura ili oko 9.700 dinara.

Sve skupa 8.195 eura kad isplatite kredit. To je 805 eura više u odnosu na 7.390 eura za keš.

 

Izvinite što sam odužio, ali hteo sam da pomognem sa informacijama...

Pozzz svima i puno sreće u narednim danima....

 


Kad uzimas nov motor na kredit jel si u mogucnosti pregovora oko cene ili je ipak za direktan cash iz džepa povoljnije?

Woody, ma tu ne igra ulogu prevashodno kilometraža....Oprema, stanje, da li izlazi novi model...
Mnogo činilaca kada je GSA u pitanju...
Kao što je napisao feelgod, 1. vlasnik prešao 18.000 i izgubio 6.500 eura, a drugi prešao 52.000km a izgubio 4.000 eura. 
Računica je da 2. vlasnik mnogo bolje prošao i mnogo više dobio za novac koji je dao...

Po toj računici najbolje će da prodje 17-ti vlasnik koji ga bude vozio od njegove(vozila) 18-te do 21-e godine jer će tad izgubiti možda maks 500 za 3 godine ukoliko ne bude imao nekih kvarova ili drugih ulaganja. A niko mu neće ni gledati km.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ako nemaš keša da ga kupiš, nećeš imati ni keša da ga voziš.

 

Pruži se koliko si dugačak. Pa makar to bio i 125cc 20 godina star.

  • Sviđa mi se 2
  • Zbunjen 3
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ima se tu možda i sto šta reci i na to vidjenje.. ako biras npr izmedju novog motora na kredit ili polovan od npr 5-6 godine za cash ...

polovan kupis za pare koje imaš, obično potrosis zadnje pare na to ili zadnje pare potrosis na opremu posle kupovine motora ili pak zadnje pare potrosis na servis malo jači nakon sto si kupio motor + opremu. A onda ... crkne accu, opsujes i isprsis se za 50-70€ koliko košta nov. Nakon toga ubrzo ustanoviš da je regler crkao, opsujes sočnije i izvuces 150€ na svetlo dana. A ako misliš da je to wordt case scenario, seti se da sve to može da te snadje i negde usput pa da te sve to izadje bar faktor 2. A spisak mogućih kvarova je beskonačan, bar tako se čini kad ti krene maler.

A kad kupis nov na kredit, istina skuplja varijanta za bar kamatu i obradu kredita ali voziš nov motor pod garancijom bar 2-3 gosine. I onda podvučeš crtu pa saberes gde si i koliko je koštao po km.

 

 

 

Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Nije tako loša ni ova računica za Stroma, 10% uvećana cena za razvučenih 6 godina otplate. Novo je novo. Mada je i redovno servisiran motor bez padova, star recimo 3 godine sa 20 hiljada pređenih, nov. Skoro nov. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 314 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara, Mirijevo
  • Motocikl: Suzuki GSF 650S Bandit

Credit Agricole banka daje bezkamatne kredite od 24-72meseca. Uslovi zavise od prodavca kakav je ugovor potpisao sa bankom. Mozes u svakom trenutku da isplatis kredit berz posledica ili dodatnih troskova. Tako da eto moj savet ako vec resis da dizes kredit trazi prodavce koji imaju ugovor sa CA bankom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
1 minute ago, ivica744 said:

@Tumbe,kakva bi bila matematika da si uzeo kes-kredit sa istim periodom otplate?

I šta misliš o koroni i izjavama ljudi koji upravljaju krizom? Može u onoj tamo temi. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 3 minuta, Jupiter je napisao:

I šta misliš o koroni i izjavama ljudi koji upravljaju krizom? Može u onoj tamo temi. 

Veruj mi,ne zelim da mislim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nije to samo dignem kredit, kupim motor i vraćam ratu. Imaš tu ovlašćeni servis pošto je nov (dranje), gorivo, oprema itd. Nakupi se tu lepa cifra, za gorivo naročito ako misliš da prelaziš neku kilometražu. A ako ces da prelaziš par hiljada za sezonu, onda je glupo kupovati nov motor. Tako da je moje mišljenje bolje jeftiniji motor i više vožnje + skupljaš kintu za sledeći nego da te nov izuje iz cipela. 

Da ne pominjem ekonomsku krizu koja sigurno sledi kad prodje ovo sranje od virusa. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Isto to i ja misli, samo kada imas love to neako guras pod tepih jer se vecina nas nada da na kraju prva prdne na sediste. Ja se iskreno nadam kada se sve zivo otplati sto se otplacuje da cu na kraju zavrsiti sa novim motorom.

Samo se nadam da oni tada nece ili leteti ili biti bez SUS motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd
4 minutes ago, ivica744 said:

Veruj mi,ne zelim da mislim

Ma ne ti, @Tumbe da kaže. Samo sam se nadovezao na tvoj post. Pošto znamo da se kolega aktivno bavi politikom, sada kada je dopuštena diskusija u temi o koroni, uzevši u obzir ovu zdravstvenu katastrofu svetskih razmera, u najmanju ruku bi bilo fer da čujemo i njegovo mišljenje. 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 219 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Dobar dan.

Sinoć sam se ranije povukao sa Foruma, pa tek sad videh da ima nekih pitanja za mene. :kafa:

 

Pre 11 sati, Savan je napisao:


Kad uzimas nov motor na kredit jel si u mogucnosti pregovora oko cene ili je ipak za direktan cash iz džepa povoljnije?


Po toj računici najbolje će da prodje 17-ti vlasnik koji ga bude vozio od njegove(vozila) 18-te do 21-e godine jer će tad izgubiti možda maks 500 za 3 godine ukoliko ne bude imao nekih kvarova ili drugih ulaganja. A niko mu neće ni gledati km.
 

Savo, dobro pitanje. To sam propustio da pojasnim gore.

Diler dobija svakako cash. On mene ili od banke, njemu je svejedno.

Ali pojedini dileri koriste kredit kao argument, da ne daju popust ili da bude što manji. Razlog :zbunjen:

Moj slučaj:

Za kredit sam u banci dao 30% učešće i dogovorio uslove plaćanja kredita.

Ali kredit banka odobrava na osnovu predračuna koji sam doneo od dilera.

Znači svakako se dogovaram sa dilerom oko cene, jer kad sam dogovorio cenu, diler mi daje predračun (zvaničan sa pečatom firme i potpisan) sa kojim idem u banku i radim dalju proceduru.

Kada se sve oko bančine procedure završi, tada banka prebacuje novac Dileru. Tačno onoliko novca koliko sam ja dogovorio sa dilerom, odnosno koliko je stajalo na predračunu.

Moje iskustvo govori da se treba boriti sa dilerom oko cene, i ne nasedati na njihove priče kako nije isto kad kupuješ za cash i na kredit. I nije isto ali za mene, tebe ili nekog od nas ko je kupac (jer nam je skuplje za bančinu kamatu).

Za dilera je isto, jer svakako dobija cash. I ovo treba biti jak argument kupca, prilikom ugovaranja cene.

 

Na temu računica oko prodaje, starost-pređeni kilometri. Mislio sam da ljudi treba da budu oprezni kada kupuju novi motor.

U stvari treba da si siguran da to što kupuješ da ti se sviđa i da ćeš ga voziti narednih godina bez potrebe da ga prodaješ.

Što mlađi motor, veći je gubitak...Samo sam to hteo gore reći...

 

Pre 10 sati, Jupiter je napisao:

Nije tako loša ni ova računica za Stroma, 10% uvećana cena za razvučenih 6 godina otplate. Novo je novo. Mada je i redovno servisiran motor bez padova, star recimo 3 godine sa 20 hiljada pređenih, nov. Skoro nov. 

Mada i što kolega Jupiter kaže, 20k km i 2-3 godine star motor, je dobar izbor. Glavni i najveći gubitak novca (u % na cenu novog) je prošao u te prve 2-3 godine. Još ako znaš da je motor pažen i normalno vožen, to je extra priča i navozićeš se sa njim isto kao da si i kupio nov motor. A i servisiran je sigurno (barem prve 2 godine), jer je bio u garanciji.

 

Pre 10 sati, ivica744 je napisao:

@Tumbe,kakva bi bila matematika da si uzeo kes-kredit sa istim periodom otplate?

Mnogo loša priča cash kredit. Znam da nema dobre matematike za nas. Samo za banku.

Nudili su mi da kada sam dizao kredit za drugi motor, da mi refinansiraju kompletno sve. Kao imam jedan, pa drugi kredit, pa da mi oni olakšaju sa refinansiranjem...

Kada sam ja preračunao kolika bi mi bila rata u tom slučaju (saberu ti sveukupno sa svim kamatama, pa onda računanje refinansiranja kao Cash kredita, pa kamata na sve to...) MOZAK ME ZABOLEO.

Nekad su za motore bili skupi krediti (ostalo je preskupo samo kasko osiguranje), sada su u istom rangu kao auto-krediti.

 

 

Pre 9 sati, Jupiter je napisao:

Ma ne ti, @Tumbe da kaže. Samo sam se nadovezao na tvoj post. Pošto znamo da se kolega aktivno bavi politikom, sada kada je dopuštena diskusija u temi o koroni, uzevši u obzir ovu zdravstvenu katastrofu svetskih razmera, u najmanju ruku bi bilo fer da čujemo i njegovo mišljenje. 

Kolega, nemam šta da kažem na Vaše pitanje jer mislim da je moje lično mišljenje (o ovom globalnom problemu) POTPUNO NEBITNO.

Već sam rekao da ne mogu da pišem u Opštim temama, zbog statusa na Forumu.

A i da mogu da pišem, ne bih pisao u toj temi.

Jer u temi o Korona virusu već ima dovoljno ljudi koji su stručni, obrazovani, koji imaju veliku energiju i koji se stvarno trude maximalno...

Nasuprot njima ima i OFF-era. E sad neko je Off što je u strahu i panici, neko je Off što je možda skoncentrisan na malom prostoru, neko je Off od straha šta nas čeka kad prođe Korona...A neko je Off naprosto što je takav u životu...

Kontraš pa kontraš....

Mislim da je stvarno pozitivno što se ljudi trude da pišu i da se provlači to da ne staje ni svet ni život zbog Korone...

 

I MOLIM VAS da ne uvlačimo politiku u ovu niti u druge teme....

MOLIM VAS i da ne potencirate na meni kao političaru. Ja sam motoraš...I ovde i u životu...Ceo svoj život!!!

Pa u ovom periodu godine, mi smo (motoraši), trebali da imamo 1001 temu oko motora, vožnji, opreme, popravki...Stiže proleće i nova sezona...

A ono, sad svega par tema, a kao da je jedna...Korona. I sve teme se pre ili posle svedu na Koronu...

Ajmo zato malo vedrije...

I to vedrije posebno očekujem od Vas Jupiter, jer stvarno (na osnovu Foruma) mislim da ste super kao čovek...

I nadam se kada se završi vanredno stanje :cirka1:...

 

Opet ja neplanirano napisah predugi tekst...

Nema veze, prolazi vreme...

Pozzz za sve....

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja