Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina motora na kredit.

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svim bajkerima i nadam se da se dobro drzite u ovim teskim danima! 
Imam par pitanja u vezi kupovine motocikla na kredit. 
Moje finansijsko stanje mi ne dozvoljava da kupim dobar motor za kes, i to mi izgleda kao jedina okej solucija. 
Hteo bio da pitam da li je neko sa ovog foruma imao iskustva sa kupovinom motora na kredit. Racunam da banka nikad ne moze da bude fer, ali mislim da ljubav prema motoru prevladava, znam da cu verovatno da budem zakinut, ali neka to makar budu neki prihvatljivi iznosi...Hvala unapred... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam kupio motor na kredit pre jedno deset godina i mislim nikada vise.

Uzimaju ogromnu kamatu to je jedno ali veci je problem ako dodjes do para da ga otplatis unapred moze ti se desiti da das skoro sve pare koliko si motor i platio.

To se meni desilo. Za stambeni kredit nije moguce da kamata bude veca od 50% na pocetku roka otplate sto ne vazi za ozila.

Tako da sam palcao motor od 2500e 2 godine i onda jos platio 2350e kada sam hteo da ga otplatim u celosti. U tom momentu kada sam ga otplacivao motor je kostao 1800e da ga kupis na oglasu :)

Ozbiljno dobro se raspitaj, ovo je samo moja losa misao ne znaci da ti neces biti zadovoljan.

Jos ako uzmes na kredu imas u saobracajnoj zabranu otudjenja pola ili celu godinu tako da dobro razmisli da zumes motor koji ti se bas svidja da ne bude da se smoris pa ne znas sta sa njime.

 

Mozda su nesto promenili od tada ja sam pre 2 godine uzeo stan na kredu i veruj mi da bih ponovo ali motor nikada :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Naravno proces otplate dobijes kada potpises ugovor i sve i onda shvatis da od rate od recimo 50e kamata je 48e a glavnica 2e pa se onda te cifre sustizu do negde polovine otplte krede pa tek onda pocinjes da zapravo otplacujes glavnicu. Jebi ga to je zivot. ako si na to spreman zarad motora samo napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1881 postova
  • Lokacija: Prokuplje
  • Motocikl: Strom 650 xt

Neki jeftin motor na max 2 god je ok ako nemas odmah pare a vozi ti se. To ti kaze neko ko placa ratu za motor godinama. Nesto skupo na vise godina ne preporucujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ima sad veoma povoljnih kredita uz minimalne kamate jer forsiraju kupovinu motora. Kymco daje na kredit i ima jos dosta firmi. Uz ucesce od 30 odsto. Na polovnimautomobilima mogu da se vide ponude za kupovinu novih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

VFR poređaj silazno po ceni, Hornet isto. Cene u oglasima standardno nerealne. Jednostavno ti motori ne vrede toliko, odnosno znam za primerke koji su prodati/kupljeni za manje para, a bili su u odličnom stanju. I to nema veze sa proizvođačem, Hondu sam pogledao jer je ja preferiram. Možda tržište još uvek nije odreagovalo na smešan grip? Ali to je i inače tako, ovi što cene svoje motore sto dukata, mesecima gledaju u njih... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha MT-07

Pa sigurno ima slučajeva da neko kupi motor po realnoj ceni recimo 3k i posle 2 god ga proda za 3300. Na tržištu automobila to je skoro nezamislivo. Tako da je prva kupovina najbolnija, dati toliko para za vozilo na 2 točka, ali kasnije kada menjaš, ne bi trebalo da puno padne cena pa samo dodas para ili menjaš u ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Honda Fireblade sc33 '96
Pre 2 sati, bushido966 je napisao:

Pozdrav svim bajkerima i nadam se da se dobro drzite u ovim teskim danima! 
Imam par pitanja u vezi kupovine motocikla na kredit. 
Moje finansijsko stanje mi ne dozvoljava da kupim dobar motor za kes, i to mi izgleda kao jedina okej solucija. 
Hteo bio da pitam da li je neko sa ovog foruma imao iskustva sa kupovinom motora na kredit. Racunam da banka nikad ne moze da bude fer, ali mislim da ljubav prema motoru prevladava, znam da cu verovatno da budem zakinut, ali neka to makar budu neki prihvatljivi iznosi...Hvala unapred... 

Ako imas nekog ko je zdravstveni radnik i ko moze da ti digne kredit preko postanske stedionice, onda dizi kredit.. Na 1000e vracas 4000din vise, na 3000e oko 50000vise :) Tako da se jedino tako "isplati" uzimati kredit...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 219 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

Pozdrav za celokupan auditorijum pred ekranima. :jee1:

Kolega bushido966, ja sam ove godine kupio motor na kredit, kao što rekoste gore "ljubav prevladava".

Kod mene bilo previše ljubavi (a verovatnije "premalo razuma"), pa mi se desiše dva kredita u 2019.

Tako da mislim da mogu pomoći sa informacijama...

Već sam pisao u drugoj temi, ali nije mi teško da prekopiram za novog kolegu.

 

Pojedini moto-dileri sarađuju sa više banaka, neki drugi sa jednom. U mom slučaju kada sam kupovao Suzuki V-strom, EURO SUMAR radi samo preko Intesa bance, ali pošto sam već bio deponent Intese meni je to bilo OK. U suprotnom bih morao otvorim tekući i da prenesem primanja u Intesu...

Kolega bushido, ja pišem o proceduri za Suzuki, možda drugi dileri rade drugačije. To ćete svakako proveriti tamo gde budete kupovali Vaš motocikl.

Veliko olakšanje za dobijanje kredita je rad u državnoj firmi (moj slučaj ali znam ljude i koji rade u privatnom sektoru pa su bez muke dobili kredit), i procedura ne traje dugo. Obično max nedeljak dana. 

Inače kredit za motocikl se sada tretira kao auto-kredit u bankama, što je velika razlika u odnosu na pre par godina (prvenstveno zbog visine rate), a i kada je u pitanju kredit - nije uslov kasko osiguranje.

Kasko je obavezan uz lizing.

Ja sam izabrao kredit na 72 meseca ili 6 godina (inače može od 36-84 meseca).

I dobra stvar kod kredita (ako postoji išta dobro uz pojam KREDIT) je da se motor registruje NA KUPCA LIČNO. Tako da možete sa njim sve raditi, čak ga i otuđiti i prevesti na drugo lice i pre nego što se otplati kredit. Ja sam prodao motor koji sam kupio u junu, i taj novac iskoristio kao učešće u sledećem kreditu....

Mogu navesti i kako izgleda sve:

V-strom nov košta 7.390 eura.

Učešće 30% - 2.217 eura.

Obrada kredita oko 52 eura.

Rata 82.28 eura ili oko 9.700 dinara.

Sve skupa 8.195 eura kad isplatite kredit. To je 805 eura više u odnosu na 7.390 eura za keš.

 

Izvinite što sam odužio, ali hteo sam da pomognem sa informacijama...

Pozzz svima i puno sreće u narednim danima....

 

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 3
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Pa to je sada sjajno, znaci puno toga se promenilo.

Hvala i meni znaci ovo posto sam se jednom bas opekao i to sam uzeo preko postanske stetionice kredu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja vazda dodam po par stotina i sledeci. Vec godinama se virtim oko 2k i ima tu svasta da se vozi.

Nije da ne bih voleo nesto novije ali cim ga isteras iz salona vec 2k je izgubio na ceni a ja toliko dajem za motore i sit se navozah :).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

@feelgod meni se po tvojoj priči otplate čini da si ti digao klasičan keš kredit, što je najgora moguća stvar koja može da te zadesi.

 

Btw, ne bih rekao da gubiš "2 hiljade čim ga isteraš iz salona". Nije to auto pa da mu tako pada cena. Godinu dana star motor košta 400-500 eur manje od novog. Puni ih oglasi. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 219 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KTM 890 Adv, BMW R1250RT

 

Svako ima svoje viđenje, svoj ugao a i svoje pravo da radi kako želi i kamo ga vuče srce...

Kao što reče Ausländer  i ja sam bio u fazonu česte zamene motora... U vreme kad sam vozio R motore.

Međutim kada sam zašao u ozbiljne godinice i kada imam sasvim drugačije želje i očekivanja od motociklizma uopšte, tada su i došli drugi tipovi motora koji nisu podložni čestim zamenama...

Tako da ima smisla kupovina novog motora... A i kredit ima smisla, barem za mene...

Opet kažem ljudi, svima nam je zajedničko da volimo motore, ali svi smo ipak različiti...

Ja htedoh da podelim sa svima Vama kako ide sada sa kreditima...

Ne želim da Vas ugnjavim...:tras2:

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 121 postova
  • Lokacija: Beograd

To da ali ih zato ne prodaju, drugar je kupio ni godinu dana starog GSA koji je placen skoro 25k za 18500 i nakon 2 godine prdao ga za 14500. Zanci 10k za 3.5-4godina. Iskreno meni je to misaona imenica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja