Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Free se guši kad se zagreje.

Recommended Posts

  • Drug član, 4387 postova

Дали пумпа меша довољно, да ти мотор не остаје без доволно уља па губи снагу?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Да ниси остао без уља у пластичној посуди? У том случају пумпа повуче ваздух који треба да изаџе. На декло код ремена имаш један округли гумени чеп, испод њега се налази уљна пумпа. На њој има једни мали шраф који је крстач и кад га олабавиш и сачекаш да процуре неколико капи уља, тако уствари одзрачаваш пумпу. Пумпу покрече мали ребрасти ремен, провери у каквом је стању. Извуци цревце за уље које улази у карбуратор док агрегат ради, требало би на око 5 секунди да кане кап уља, то је ОК. Ако је период дужи или нема уља објасничу шта даље.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Situacija je ovakva, resio sam da probam da podignem iglu na karburatoru i spustio prsten na poslednji stepen, skuter radi super drzi ler gas i prima pun gas bez da se gusi, jedini problem je sto sam osetio da je pun gas drasticno da kazem oslabio, znaci dam pun gas i skuter pocne da trokira malo ali nekako ga ipak da, znaci pun gas oslabio sigurno 30% pored toga sto trokira, kad je hladan ide dobro, cim se zagreje slabije vuce, uzbrdo me izvuce teze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Јеси ли штеловао карбуратор? Онај мали шраф за смесу. Имаш један велики за лер и један мали за смесу.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Na taj saf stelujes smesu vazduha i goriva. Nikako ne moze biti isto skroz zavrnuto i odvrnuto. Reci ce ti Krokodilko sigurno koliko tacno treba da se odvrne (verovatno krug i po, ali da ne lupam napamet) pa posle kad to nastelujes onda dovedes ler gas na odgovarajuci.

 

Hteo sam da trazim odgovarajucu temu, ali vidim da moze i ovde. Karburator je od nekog Zipa, delorto. Da li ovaj saug treba ovako da izgleda ili je ovde nesto sjebano? Ja nisam do sad video saug bez iglice. Inace sam morao da ga skidam jer se otkinula jedna zica pa sam lemio, ali ovo mi nejasno. 

I ovaj Zip tesko pali posle duzeg stajanja. Zamenio sam mu crevo od goriva i vakuuma, ocistio ceo karburator, sutra ce nova svecica i taj saug da resim. Merio sam mu i kompresiju, pokazuje dosta ispod zeljene, 6. Da li je moguce da zbog lose kompresije ne moze to prvo paljenje da odradi kako treba? Kasnije svaki put pali na dodir i vuce prilicno dobro

F926B2B3-3ACB-4097-8544-ED00F179B69B.jpeg

CD320F18-19CF-4F88-9726-431E8460C6C0.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Jesam dirao to, ne vidim uopste razliku sa skroz zavrnutim ili skroz odvrnutim srafom, mozes da pojasnis i to?
То је диказ да је канал у карбуратору зачепљен.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova
Не, фали клипчич са иглицом.
 
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
 
 
 
 
440623af29172ec9a8654f57e5f7681b.jpg&key=344c86a9c80af1c2c8954930b64061456ab40c054764b409575327443e0539c7
Могуче да стоји заглављен у карбуратору, провери.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Mladenovac
pre 8 minuta, Krokodilo je napisao:

То је диказ да је канал у карбуратору зачепљен.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Jel moze da se prokuva karb u sodi bikarboni, posto nemam ultrazvucnu kadicu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Може у води и сирче, капсула за машину за суџе али пластика и гумице никако. Може и хемију за бигор у купаоници Пулирапид.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8943 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 5 sati, TenjuSensei je napisao:

Jel moze da se prokuva karb u sodi bikarboni, posto nemam ultrazvucnu kadicu?

Ako neces da se bakces sa kuvanjem, vidi moza imas u blizini nekog auto elektricara ili mehanicara koji ima ultr. kadu pa nek ti ocisti valjano.

 

@muljaz

Saug mora imati iglu.... neko se igrao tu nesto, proveri dal je zacepljen kanal. Kompresija od 6b da je dobra nije, da je toliko losa nije ni to, sama granica prihvatljivog, svakako blizi se dobar remont.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Ma koji remont kad se ne zna sta ce biti sa ovim :D Ima tablicu belu i tako se vozi. Uskoro ce sigurno reci da vise nema sanse, a ko zna gde su papiri od njega. Samo da se sredi osnovno da moze da funkcionise po lokalu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 98 postova
  • Lokacija: Mladenovac
On 30.3.2020. at 21:34, Krokodilo je napisao:

То је диказ да је канал у карбуратору зачепљен.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Zapostavio sam ovu temu zbog nekog kineza propalog, pa reko da se osvrnem na nesto stk valja i sto je vredno vremena.

Isti problem, skuter izgubio 20% u brdu, na ravnom malo manje.

Proverio sam da nije dizna, dizne ciste i prohodne, jos jedna stvar, skuter na startu skripi negde u varijatoru, da ne kliza remen?

Mada ne vidim zasto bi on predstavljao problem jer ne cujem klizanje pri visokim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4387 postova

Не може да шлајфа под обртај јер је оптегнут. А ако је тањи од дозволеног немаш крајну брзину, односно мотер вришти а не иде.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3631 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Mozda skripi kvacilo. Spaljeno, izlizano, usijano...

 

Ja porucio nov saug i stavio i pali ko mina, s tim sto je sve bilo rastelovano tj. nastelovano po onome kad nije bio ispravan. Tad je tesko palio prvo paljenje i kasnije radio, ali dosta niski obrtaji, gotovo da se ugasi. Ima li neko univerzalno resenje da se podesi karb ili mora strpljenje i lagano? Najgore dok cekam da se ohladi.

 

Novi saug je bio podesen na neku visinu, i to je ok kad je hladan, medjutim kad se zagreje ne mogu da dobijem ler gas. Saf za stelovanje lera zavrnut do kraja ili odvrnut gotovo da nema razlike. Onda sam odvio saug tj. malo ga podigao i uspeo da dobijem malo veci ler. Vazduh je odvijen otprilike 1.5 krug. Igla je na sredini. Kad je zagrejan lepo radi i prima gas, nema knedlu.

 

E sad, kad je hladan dok skoro skroz ne vrati saug nece da primi gas, gusi se pri dodavnju. Je li to ok ili treba jos da se cacka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja