Jump to content

Moto Zajednica

MOTOREX VS MOTUL

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 296 postova
  • Lokacija: Doboj
  • Motocikl: Honda Hornet 900
pre 8 minuta, Biker-Boy je napisao:

Imaš već temu o uljima, gde se između ostalih pominju motorex i naravno nezaobilazni motul...

Interesuje me poredjenje ovih ulja,u istom su cjenovnom razredu i namjeni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Za iste pare, ovako kako si ih poređao, ja bih birao Motul. Ni Motorex nije loš, ali 300V je top ulje, retka zverka

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Jednom sam sipao Motul i nikad vise. Kupljeno direktno kod uvoznika, znaci nije fals. Davno, ima 15ak godina od tada. Ono sto sam posle istocio je vise licilo na vodu nego na ulje. Nemoguce da Motul ne valja, ipak je to ozbiljna firma, ali sto se mene tice uvek gledam druge proizvodjace. Pre bih dao sansu Motorexu da sam u takvoj dilemi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Ne znam za Motul mineralke i polusintetike, ali sintetike su im vrh. U auto poslednjih 6 godina sipam samo Motul 8100. U ovo sokoćalo na dva točka može da ide i Modriča 15w40, ali ipak sipam Shell 4T Ultra 10w40. Motul (7100) mi je nepotreban. Greota bacati pare za samo 2.000km, jer to je interval zamene na Agilitiju. Dobro ulje može mnogo više km, ali kako nema filter ulja džaba što je ulje dobro kad u njemu pliva svašta.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki GSX-R & KTM 250SX

Čovek gore je pomenuo kako ulje izgleda nakon zamene. Potpuno se slazem sa tim. Meni je JAKO bitno kakvo je ulje na kraju servisa, tj nakon 5000-6000km. Mislim da kao laik, tu covek moze dosta da vidi.
Motul se meni baš tu pokazao extra, koristim 7100. Poslednji put sam menjao na 4000km, ulje je bilo ko novo i po boji i po viskoznosti pod prstima, bilo mi je žao sto sam ga uopšte menjao, ali proslo vise od godini dana u motoru. Topla preporuka za Motul, poslednjih godina samo njega sipam, nekako imam poverenja.
Meni se recimo u ovom slucaju Ipone pokazao katastrofalan, kad sipas odlicno, na zameni crno, gusto ko blato... užas.
Mislim da je većina ulja dobra na pocetku, ali šta se dešava u toku eksploatacije ...?!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 4 minuta, swift021 je napisao:

Čovek gore je pomenuo kako ulje izgleda nakon zamene. Potpuno se slazem sa tim. Meni je JAKO bitno kakvo je ulje na kraju servisa, tj nakon 5000-6000km. Mislim da kao laik, tu covek moze dosta da vidi.
Motul se meni baš tu pokazao extra, koristim 7100. Poslednji put sam menjao na 4000km, ulje je bilo ko novo i po boji i po viskoznosti pod prstima, bilo mi je žao sto sam ga uopšte menjao, ali proslo vise od godini dana u motoru. Topla preporuka za Motul, poslednjih godina samo njega sipam, nekako imam poverenja.
Meni se recimo u ovom slucaju Ipone pokazao katastrofalan, kad sipas odlicno, na zameni crno, gusto ko blato... užas.
Mislim da je većina ulja dobra na pocetku, ali šta se dešava u toku eksploatacije ...?!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Ulje (pored uloge podmazivanja, hlađenja, ...., ima i ulogu da "pere" motor iznutra. A ukoliko to obavlja kako valja, mora i da pocrni vrlo brzo.

Prema tome ulje koje ne pocrni tokom eksploatacije nije dobro. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

Zavisi i od agregata. Ako se voze duge ture, bez forsiranja, tj sa mininalnom potrošnjom goriva, manje gareži pravi motor, pa je i ulje čistije. Kod kratkih relacija sa hladnom mašinim ulje se najviše prlja, i najviše razređuje benzinom. Uglavnom, sintetike imaju i do pet puta veću efikasnost u uklanjanju gareži.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Moja preporuka za Suzuki RF i GSX-R uljare (i prvi vodenjak) je da zaobilaze Motorex (cistu) sintetiku (kod uljara sintetiku generalno). Em je pred servis slinio gde je stigao em je ono sto je ispusteno bilo viskoziteta kao voda... Prvo smo mislili da sliva gorivo u karter, ali nakon provere ulja odmah i posle desetak dana je ustanovljeno da je u pitanju ulje. Od onda sipam 7100 10w50 i nisam imao nikakvih problema. Jedne sezone je izguralo skoro 9.000km i po recima majstora kojem verujem kao rodjenom ocu moglo je jos koju hiljadu da trci. Da napomenem da je motor aktivan cele godine i da se vozi od -10 do +40 bez nekog posebnog rezima titranja 00 - motor se koristi kao sluzbeni Golf II. Jednom prilikom sam bio primoran da uzmem 5100 u istoj gradaciji (zakazan servis za sutra, a gde god sam bio u Beogradu moralo je da se narucuje) i nije mi se bas najsjajnije pokazalo. 

 

Drug je recimo pomenutu Motorex sintetiku koristio 4-5 sezona u CBR 1000 RR '04. i prezadovoljni su bili i on i Honda. Dok je sa 7100 recimo imao osecaj kao da ima kamenje u menjacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 816 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: Kymco Agility 16+ 200i

7100 je čista (estarska) sintetika. Top ulje, uz Silkolene Pro4

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Xtreme, 390 postova
  • Lokacija: Zrenjanin/Novi Sad

Apsolutno jasno :)  Jedini razlog zasto trosim Motul je sto mogu da nabavim proveren original svezeg datuma i sto se na mom motoru prokazao odlicno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
46 minutes ago, zika56 said:

Ulje (pored uloge podmazivanja, hlađenja, ...., ima i ulogu da "pere" motor iznutra. A ukoliko to obavlja kako valja, mora i da pocrni vrlo brzo.

Prema tome ulje koje ne pocrni tokom eksploatacije nije dobro. 

Zavisi od agregata. Kod mene na gpz kad promenim, zuckasto sve ok. Jesam li startovao i ugasio nakon par minuta, crno. Tako od prvog dana vec 12 godina.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

uzmi neku najeftiniju mineralku ,može i pola količine ,skini filter ,prospi ulje vrati filter i sa tom mineralkom pusti da se zagreje i .Onda dalje sve redovno i biće mnogo duže čistije ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja