Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350

Svaki motor ima nekih mana pa tako i MS. Ali kod MS su to bas minimalne mane, uglavnom oko plastika i nekih resenja koja su mogla biti bolja, s obzirom na cenu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1260S GT / KTM SXF 350
Pre 2 sati, Vuleta je napisao:
46ff5dd25736-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Ducati 1260 enduro, 2020. godište, Enduro / Cross, vozilo prešlo...

Ko se ovo isclanjuje iz sekte

Stoji na oglasima već neko vreme.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 482 postova
  • Lokacija: Jagodina Niš
  • Motocikl: Kawasaki zx6r 12'

Ja danas imao prilike da probam Ducati Multistrada 1200s 2012god, odusevljen sam, povoznost, snaga itd...kad sam se vrstio na z750 iz 2009 nije bilo to to :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Mislim da je kolega Nele vec pitao ranije pa da pitam i ja sad. Interesuje me, tj potrebno mi je sto vise informacija o modelu 1200 iz 2011 godine. Prednosti, mane, da li je mnogo osakacen u odnosu na S verziju zbog tog elektronsog vesanja itd...

Necu da pricam unapred da se ne izjalovi ali mislim da sam nasao jednu dobru po korektnoj ceni. Vlasnik je bio korektan i pristao je da odemo u burnout da odradimo pregled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Onda treba prvo da probas, ako treba i sa saputnicom (tek ona ce da ga ceni). :)

Nadam se da ce taj da se slozi da kao ozbiljan kupac probas Dukca.

Moj komentar je bio povodom tvojih nedoumica o motoru generalno u odnosu na S verziju.

Bilo koji motor koji vlasnik hoce da odvedes kod ovlascenog zastupnika na proveru ne moz' da bude los. Znaci da je odrzavan kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 126 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Kawasaki z750 '08 / Suzuki k7 600 '07 / Yamaha Tracer 9 GT '21

Pa to je i meni ulilo dosta poverenja, kad sam pomenuo da ga oteramo u burnout covek kao iz topa kaze nikakav problem samo zakazi termin. I tako i bi. 

A sto se tice probanja, vlasnik je provozao mene, prikupljam jos pare za motor pa nisam hteo ja da ga probavam jer ne daj boze necega...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200R K53
On 12.4.2020. at 11:30, baracoka je napisao:

@m1lanche motor je zaista fenomenalan i tu stvarni nema fileme, ukoliko zelis da ti ga zgadim moze i par mana :lol2:, naime kada ga guras i pri manecrisanju ispod 10 na sat motor proizvodi skripanje iz predela kocionih kandzi, skripe plocice diskovi pa da gabjebes. Kada se pusti korman motor vuce na levu stranu, u voznjo ne ali bez ruku na njemu da, dugo mi je trebalo da otkrijem sta je u potanju, na 1200s koji ima elektronsko vesanje sva elektronika je spakovana u levu vilu te je tako malko tezi na tu stranu o samom tim vuce na ostu. Ako zelis jos neku manu slonodno reci :), o prednostima pak mogu da pisem danima 

pozdrav Nikola,

da li znas kako se resava nesvakidasnje skripanje iz prednjeg tocka? Cuje se i kada je motor ugasen i manevrise se na o-ruk. Ciato sam da plocice dodiruju diskove i da je to izvor skripanja, ali nigde nisam nasao resenje ili savet.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

Da probam da ozivim malo temu :)

 

Jel postoji altrenativa za Ducati BG servis, a da imaju uredjaj za restartovanje servisnih intervala?

 

 

C2A1021F-11F6-4B18-A821-A15C636A672B.jpeg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
Pre 2 sati, doktor je napisao:

Jel si video kod Andreja sa Dedinja?

Cuo sam za njega, zapartio na Instagramu ali ga nisam kontaktirao. Svakako planiram da to uradim.

Jel imas mozda njegov broj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
23 hours ago, bugiman said:

Cuo sam za njega, zapartio na Instagramu ali ga nisam kontaktirao. Svakako planiram da to uradim.

Jel imas mozda njegov broj?

0644714118 Andrej

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 736 postova
  • Lokacija: Kikinda
  • Motocikl: Honda VT500c, Suzuki Bandit 600 mk1

Videh danas Multistradu 600 i kusur. Malo sam guglao o tom motoru, pise da je motor iz Monstera. Da ima dve varijante dark i obicna (normalnija oprema). Ono sto mene interesuje, kako se motor pokazao i da li ga vredi kupovati? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Drugar ga je vozio nekoliko godina, bio je dobar i uredno servisiran primerak i nije se pokazao problematičan, naprotiv. Probao sam ga nekoliko puta i mogu slobodno reći da je jedan od najzabavnijih motora koji se mogu kupiti za taj novac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

620

Zabavan za voznju, ali trazi servis. Ima neko zatezanje kaiseva (nema lanac u motoru) koje se podesava na zvuk pa je potrebna oprema. Naravno uz malo vremena moze i u kucnoj varijanti da se napravi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 896 postova
  • Lokacija: Шумадија
  • Motocikl: KTM SuperDuke 1290 GT

Imao 2010 god., tj. prvu seriju Multistrade 1200, S varijantu. 

 

Moja malenkost sa +15kg, a pored mene đubre. Još 'talijansko! :D

image.thumb.jpeg.4b9bb434b3ac2ab658f4626866a5aa24.jpeg

 

I još jedna u zimskom snu sa svojom drugaricom:

 

image.thumb.jpeg.ac6f8ef979efaff9cf99e3ad3807b7f8.jpeg

 

Uh, gde je najbolje početi s ovim... Ducati Multistrada je jedan od onih motora na koje uvek pomislim da se vratim, čim se novčanik napuni s uslovima. Ko me lično poznaje, nije mu stran moj hvalospev Multistrade, ali opet s jedne strane, koliko je god ja veličao, uvek napravim poređenje, da je Multistrada prelepa devojka, koja je mnogo dobra u krevetu.... ali nema baš sve daske u glavi. :neznam:

 

ZA:

  • Oprema, oprema, oprema. Sve što je bilo moguće staviti na motor te 2010 god., Dukati je stavio
  • Izgled. Ima nešto u toj crvenoj boji.. Pa nisu ludi italijani kad su odabrali baš tu crvenu za Dukati i Ferari, ipak su majstori za dizajn
  • Udobnost je čista fantazija na ovom motoru. Sedište je... čudno, ali jako udobno, kako za vozača, tako i za suvozača
  • Obrtni momenat i fleksibilnost Multistrade joj dozvoljavaju da iz jedne mirne putne krstarice preraste u zver klikom na jedno dugme
  • Kočnice su naravno Brembo, i naravno da zaustavljaju motor u sekundi
  • Plastični rezervoar, zbogom rđo

PROTIV:

  • Čuveni Desmo servis koji treba raditi na svakih 24.000 km. Mada! Većina doživljava Multistradu kao neki bauk zbog servisa, ali iz mog ličnog iskustva, ja nisam rastavio i radio na prostijem motoru (mislim na to da se lako prilazi stvarima, nije stresno raditi) od Multistrade, bilo ko sa malo više tehničkog znanja može da radi Desmo, a i sve ostale vezane servise za ovaj motor. Plus, dostupna je i besplatna dijagnostika s kojom se može svašta nešto čačkati
  • Loš kvalitet izrade i lošiji osećaj tokom vožnje baš zbog toga, kao i krti šrafovi. Iz mog iskustva, s obzirom da sam u isto vreme imao i Hondu sa slike, Dukati je izgledao katastrofalno jadno i jeftino u odnosu na Hondu što se tiče materijala i kvaliteta izrade. Baš je izgledao sklepano i selotejpom spajano, dok Honda odaje utisak japanskog perfekcionizma. U suštini, mnogo je skuplji nego što izgleda kada se otvori.
  • Problem sa keyless sistemom, mene je konkretno mučio problem što mi je ključ sisao po 1 bateriju nedeljno... Očigledno se Dukati ljudski napatio s ovim, i iz neke informacije koju sam pročitao negde, kažu da su to rešili tek u model 2014-te
  • Glupo sprovedeno crevo zadnje kočnice koje se usled auspuha zagreje i tehnički vas ostavi bez zadnje kočnice
  • Glupo napravljeni retrovizori i nosači istih. Jednostavno jeftino izgledaju i isto se tako lome.
  • Skupi delovi, za šta god se uhvatiš, kuku lele

Da sumiram... Koliko god Multistrada imala nekih svojih začkoljica, to je jedan fenomenalan motor na koji ću se sigurno opet vratiti jednom za života, jer nekad je potrebno i imati tu ludu i lepu devojku za promenu. :D

 

Toliko od mene!

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 900 postova
  • Lokacija: NBGD 63 / STALSK-12
  • Motocikl: BMW S1000XR - 2016

Ducati je ta riba koja trenira, pršti kako izgleda ali ima 165cm i toksična je za sve pare, znaš da ti to ne treba u životu... al te privlači :D

 

Mislim da je to definicija Dukatija generalno, ko voli preciznost i uglađenost uvek su tu predstavnici iz Japana, ali malo ludila pokreće zabavu, očigledno :D

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S

Danas sam malo isterao MS V4S, pa da vidim sta se tu dogadja i o cemu se tu radi...

 

Naravno, nije jos vreme za neke egzibicije, ali sam stekao neki potpuniji utisak.

 

Pre MS  sam vozio XR '15, XR '20 (K69), pa XR '17

 

Ducati:

Ide - ocekivano za 170 ks

Koci- Brembo M50 Stylema

 

To sam i ocekivao. Nisam ocekivao da je toliko udobna, a pogotovo da je toliko povozna. To me bas odusevilo i iznenadilo. I to sa gumama Scorpion 2 koje nisu u nekom stanju. Oseti se malo 19 napred, ali opet je to sasvim dobro. Lepo povlaci iz srednjih, u nizim se vec osete vibracije V4. Zastita od vetra sasvim korektna, mada bi mogao i neki visi vizir posto sam 188cm.

Ogibljenje sasvim dobro radi posao, mada i tu ima milion nekih podesavanja.

 

Ono sto mi se ne svidja...

- Vibracije, mada je to mozda subjektivno, jer sam uglavnom bio na rednih 4. Mnogo jako motorno kocenje cak i na touring modu. Naravno, sve to moze da se podesava, ali ovo je na fabrickim podesavanjima. Zadnja kocnica bi mogla biti jaca, mada se aktivira pritiskom prednje.

U 6 brzini vibrira bez obzira koliko idete i na kojim ste obrtajima.

I lepo trosi. Znam da ce neko reci da na tu cenu motora to nije bitno, ali pisem sa aspekta autonomije.

Mnogo dugmica- BMW mnogo jednostavniji i rekao bih da BMW ima bolji tft na direktnom suncu.

 

Fotke su ispale lose kao digitronom da su napravljene, al ajd.

 

 

IMG-1856912b166ccac637450691da57143b-V.jpg

IMG-62cd68358b89594c63cd15a342a1a14d-V.jpg

20230306_144145.jpg

  • Sviđa mi se 11
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 597 postova
  • Lokacija: Loznica
  • Motocikl: Ducati Multistrada V4S
pre 4 minuta, BaneZ je napisao:

Ovo slike od danas? Mislim da sam vas video kada ste prolazili kroz VA.

Jeste od danas. Uz Drinu (Zvornik- Ljubovija), Debelo brdo, i onda Velika nagrada Valjeva (put Valjevo- Loznica) :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja