Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Posle dva meseca trazenja s modela, desetine mejlova i poziva spediterima, slucajno sednem na Enduro model i bila je to ljubav na prvi pogled. Usao sam u sektu.:)

 

 

IMG_20231208_112324.jpg

IMG_20231208_112316.jpg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 196 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Sprint Pulser 125. MTS 1260 Enduro.

Juče sam prvi put provozao Multistradu, pa da podelim utiske sa prve vožnje. Položaj sedenja odličan. Agregat je malo glasniji, meni posle Honde, mada sam očekivao još grublji rad. Snage u izobilju, zaista ide kao R, sa ogromnim momentom, vuče u 5.,6. sa 3.500 obrtaja bez problema, trzanja i sl. Motorno kočenje ok, nije tako izražajno kao npr na Stromu 1.000. Šifter/bliper radi perfektno, čak i na manjim obrtajima. Prednja kočnica odlična (uzeta sa Panigalea) . Zadnja služi samo za ukras. Zaštita od vetra odlična, u bilo kom položaju vizira. Vozio samo u Touring modu, Sport ću da probam kad bude preko 20c. Ima stotine nekih opcija za podešavanje svega i svačega, to ću da se igram na proleće. Oseti se težina prilikom manevrisanja u mestu, prilično je visok, tako da nije baš lako. Dok je u vožnji skroz druga priča, lagano se upravlja, u opšte se ne oseti težina motora. Sve u svemu prezadovoljan, motor je prevazišao moja očekivanja.

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda NC750x

Pozdrav svima!

 

Novi kolega ovde, prvi post, ali iscitao sam sve sto se prethodno pisalo ovde. 😊

Trenutno sam u fazi gledanja jedne MS 950 2016. godiste. Oko 35000km presla, kaze vlasnik svi servisi odradjeni. Moze neko da mi kaze malo vise o njoj ili bar nesto generalno? Video sam da ima mnogo manje elektronike od 1200, i s obzirom da je novija, da je dosta tih decjih bolesti sa pocetka reseno.

 

Takodje, imam i jednu 1200 iz 2012. koju pratim, ali citajuci ovde iskustva kolege @Paljevina samo mi potvrdjuje sve strahove o problemima o kojima sam vec citao/cuo.

Nemam toliko tehnickog znanja, niti mogucnosti da se igram sa njim jer sam u gradu, a samo svakog 2. 3. vikenda kod caleta na selu, koji je inace autoelektricar i voli da se igra, ali radije bi da i on povremeno uziva sedeci na njoj umesto cuceci pored nje. 😄

 

Cenim i ako me odgovorite od obe i vratite nazad na Trejsera 900 ili malog GS-a jer je od njih sve i pocelo.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Uzmes Trejsera i ne razmisljas. Sto se MS tice, zabavan motor skroz, prelepo se vozi, udobna (meni bar), pricam o 1200, ali ako zelis da ti mozak bude miran, da krenes na put i ne razmisljas, uzmi yamahu i boli te uvce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Yamaha MT09 Tracer

Pozdrav

Posle Tracera i 4 god pauze,uzeo sam Multistradu 1260s. Tražim zadnji kofer,za dve kacige,pa ako neko ima slobodno ponudite. Imao bi i jedno pitanje,malo vlaži semering na levoj viljušci,dal je menjao neko ulje i semeringe u skorije vreme,čisto da znam koliki je trošak. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Downtown LA
  • Motocikl: Tomos APN6 Grasshopper Benelli BN 125 ex-Red Baroness Honda VFR 800 VTEC Maleficent Ducati Multistrada 1200s

Menjao sam pre nedelju dana, zavisi gde radis, ako odes kod ovih paora kod Arene, onda vadi bubreg, ovako ne bi trebalo da je vise od 200e max. Ne znam tacnu cifru jer sam radio i mali servis, menjao ulje u kocnicama, ali preko 2 glave nije, moze samo manje da bude.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Pozdrav
Posle Tracera i 4 god pauze,uzeo sam Multistradu 1260s. Tražim zadnji kofer,za dve kacige,pa ako neko ima slobodno ponudite. Imao bi i jedno pitanje,malo vlaži semering na levoj viljušci,dal je menjao neko ulje i semeringe u skorije vreme,čisto da znam koliki je trošak. Hvala
Pozovi Dukati Dedinje, Andrej +381644714118 em što je doktor za suspenziju em radi i Ducati.

Sent from my M2101K9G using Tapatalk


Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 368 postova
  • Lokacija: Stara Pazova
  • Motocikl: Kymco VisaR 110, Honda VFR1200XD
On 9. 4. 2024. at 11:59, Reppa je napisao:

Pozdrav

Posle Tracera i 4 god pauze,uzeo sam Multistradu 1260s. Tražim zadnji kofer,za dve kacige,pa ako neko ima slobodno ponudite. Imao bi i jedno pitanje,malo vlaži semering na levoj viljušci,dal je menjao neko ulje i semeringe u skorije vreme,čisto da znam koliki je trošak. Hvala

Ja menjao ulje i semeringe pre 2 nedelje. Semerinzi set oko 4.000 dinara, ulje litar oko 1200 dinara. Vodi računa može zatrebati nekoliko specijalnih alata ako misliš sam da radiš. Ništa dramatično, ali ako hoćeš kulturno da bude, treba se opremiti.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja