Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki ZRX1100, ZRX1200R i GPZ1100 ADVANCER +4stepena

Recommended Posts

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Da li ste probali da iskoristite prednosti vašeg motorcikla pomeranjem paljenja +4 stepena u odnosu na fabrička podešavanja.

Ja jesam i mogu da vam prenesem svoja iskustva po ovom pitanju. Rezultati su krajnje pozitivni i transformacija je evidentna, to je glavni razlog zbog koga hoću da Vam prenesem svoja iskustva. Pošto smo svi sada došli do vremena usled novonastale situacije možemo opušteno da diskutujemo o temi... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Sto se tice detalja oni su sledeci, vise obrtnog momenta u manjim obrtajima, snaga dostupna u svakoj brzini, jednostavno motor se ponasa veoma fleksibilno... Sto se postupka tice nema velike nauke posto je paljenje kod ovih modla reseno metalnim diskom, jednostavnom zamenom adekvatnim +4 uranjenim dobijamo rezultate... Ugradnja nije komplikovana skinete levi dekli, odsrafite originalnu polocu i montirate novu.. Dekli nazad i motor je spreman..

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Ne nema kuckanja sve je ok, motor je kod mene od 2011god ugradio sam advancer 2012god i idalje se vozim bez ikakvih problema, naravno mnogo zadovoljniji  odnosu na fabricke postavke... :)

IMG_20190721_141947.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Pali ko mina, nema sta tu da zapinje. Ako imate vremena procitajte detalje na ZRXOA.org forumu za kawasaki zrx fanove gde sam se i ja informisao pre ugradnje. Njihovo objasnjenje za ovaj naredak je sledece, posto je motor deklarisan za benzin od 92 oktana zbog raznih trzista oni su namerno podesili tako paljenje da radi isto i na 92 i 100oktana.... Posto mi koristimo kvalitetnije benzine 96-98ekvivalent eto mesta za napredak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Ja koristim i 95 i 98 bez problema probao sam i 100 absolutno nema razlike osim malo vecih vibracija koje sam primetio, zato trosim ove ispod 100 bez problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Od ostalih modifikacija na motoru nisam namerno radio nista osim sto sam namontirao slipon Sebring auspuh prvenstveno zbog oblika (dosta je kompaktniji od originalnog i ne strci u stranu) i naravno zvuka.... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Odlican je dobro se manevrise sa njim, ali ima i tezinu tako da bas za neku veliku guzvu meni ne predstavlja problem ali iskreno pored ovih novih vizljastih, kratkih brzalica tipa z750-z1000-z900rs ipak malo zaostaje...jednostavno nije mu bas to primarna namena ali ispunjava sve svoje zadatke vrlo revnosno... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Sto se tice delova nema problema voze ih dosta nemci tako da ima na ebay-u, mada ja do sada osim lanaca, paknova, ulja i filtera nisam imao nikakvih potreba za delovima... A i registracija bi sada trebala da bude oko 19000din...naravno posto ima vise od 20god... pre toga bila je oko 25000din...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 328 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: Aprilia ETV 1000

Sta se desava sa temperaturom motora kad je ranije palenje ?

Mislim,da li to pratite, da li ste obracali paznu na temperaturu agregata ?

Ako sam dobro shvatio da mu date ranije palenje, jel ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Sto se tice kupovine preporucujem da nabavite preko, ima jos dosta dobrih primeraka sa malom kilometrazom... Nemoj da ocekujete nisku cenu cena se vrlo malo promenila od kako sam ja nabavio 2011god...model je na ceni sve vreme a imate u ponudi i noviji model ZRX1200R koji je skoro identican sa malo boljim performansama agregata resto je manje vise sve isto...pase sraf na sraf...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Nemojte da vas cena iznenadi vec pogledajte sta fabricki nudi...prednja viljuska podesiva u 3 tacke (compression, rebound, reload) isto tako i zadnji amortizeri oba proizvoda firme  KYB.. Tokico sestoklipna klesta kao standard (iste kaona hayabusi), zadnja trokut viljuska (poslastica koja dosta znaci)....itd

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 44 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Sto se pitanja paljenja tice da ranije je , fabricki je +10stepeni od TDC (gornje mrtve tacke) sa advancerom dodajes jos +4stepena...znaci sad pali na +14stepeni od TDC....nema pregrevanja niti bilo kakavih nus pojava agregat radi odlicno, to mogu ta vam potvrdim posle 8 godina u upotrebi. Da se razumemo bilo je tu ozbiljnih tura bez stednje agregata na gasu voznja po autoputevima koji to dozvoljavaju 140-170 konstantno do Brna, Grcke, Rumunije....

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja