Jump to content

Moto Zajednica

Policija uvodi rigorozne kontrole na drumovima

Recommended Posts

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

... a mnogi su je kupili. Poznajem licno dvojicu bajkera koji su dozvole kupili. Zna se i tarifa 300 do 350 EUR.

 

Jeste malo off topic, ali nikako mi nije jasna poenta kupovine dozvole. Ako recimo kosta koliko fibra rece, polaganje ne kosta vise od 200. Da je nesto jako tesko poloziti test i voznju pa da kazes ajd...ali to moze i moja baba da polozi. Jedino sto meni pada na pamet da je nekom 'ispod casti' da ga vide u autoskoli ili sa L tablom, jer je on, boze moj, velika faca, ili je neko ozbiljan biznismen i veoma zauzet covek pa ne moze da izdvoji tih par sati kiliko bi sve ukupno trajalo kad se sabere....

 

Uglavnom nije ni jedno od to dvoje. Moj dobar drugar i njegov cimer su kupili dozvole zato sto su se smorili jer u to vreme nisu mogli da nadju skolu koja ima motor sa manuelnim menjacem za na raspolaganu za polaganje, a ne poznaju nijednog bajkera sa motorom koji ima manuelni menjac. Covek ne planira da vozi ikad nesto drugo osim skutera. (Kupio Beverly 250).

A recimo, brat od moje devojke hoce da kupi neki trkaci motor, opasnu masinu. Ima para, i nece covek  uopste da se zajebava i cima sa polaganjem. Plati i ne smara se. Ukapirao sam da  mnogim bajkerima pare ne pretstavlja problem i sve sto moze da se zavrsi bez truda mahanjem para se zavrsava na taj nacin.  Ovo je cesta pojava kod nas. Znam masu ljudi koji su placali ispite na fakultetu jer ih mrzi da uce a matori puni para samo salju. Nista cudno... Ovde se opet doticemo morala i korupcije. U Srbiji je sve moguce i sve moze da se kupi i podmaze.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

hoce da kupi neki trkaci motor, opasnu masinu.Ima para, i nece covek  uopste da se zajebava i cima sa polaganjem. Plati i ne smara se. Ukapirao sam da  mnogim bajkerima pare ne pretstavlja problem i sve sto moze da se zavrsi bez truda mahanjem para se zavrsava na taj nacin.  Ovo je cesta pojava kod nas. Znam masu ljudi koji su placali ispite na fakultetu jer ih mrzi da uce a matori puni para samo salju. Nista cudno... Ovde se opet doticemo morala i korupcije. U Srbiji je sve moguce i sve moze da se kupi i podmaze.

 

 

Evo jednog od razloga zašto nam je crna hronika puna novih slučajeva

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

...I onda ti se, nedaj boze, nesto desi u voznji, pa zavrsis na hitnoj, a gore te docekaju medicinari sa kupjenim ispitima ili mozda cak i diplomama.  :-\ Ne znas sta ti je gore. Moj stari je dozivljavao penicilinski sok, a ovi nisu imali pojma sta mu je... pa kao, jeste mozda gladni, jeste se uplasili??? I onda kad je dosao neki glavni doktor i provalio, tako ih je naribao... svasta im rekao. Pa i cistacica na klinickom zna da prepozna penicilinski sok, pa bi trebale i sestre, pogotovo sto znaju da su mu dali penicilin. Najmanji je problem nepostojanje morala, to mahanje parama uzasno cesto ugrozava nevine ljude. Samo treba da pogledamo oko sebe. Sorry ako sam malo otisao u off.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nezavisan, 348 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850

... Sa motorom im na takvim mestima nikad ne stajem, osim ako je pandur na motoru.

Cekaj, pa kakva je razlika? Ne mora da te juri ako ti vidi tablice...

 

Da vidim tog pandura ko će da vidi svih 5 brojeva i 2 slova kad prodjem sa bilo kojom brzinom preko 80km/h...  :) a i šraf za tablicu mi je baš preko 1 broja...

 

post-2656-1287899970528_thumb.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1125 postova
  • Lokacija: Novi Beograd-blok 61
  • Motocikl: MV Agusta 800 Brutale

...I onda ti se, nedaj boze, nesto desi u voznji, pa zavrsis na hitnoj, a gore te docekaju medicinari sa kupjenim ispitima ili mozda cak i diplomama.  :-\ Ne znas sta ti je gore. Moj stari je dozivljavao penicilinski sok, a ovi nisu imali pojma sta mu je... pa kao, jeste mozda gladni, jeste se uplasili??? I onda kad je dosao neki glavni doktor i provalio, tako ih je naribao... svasta im rekao. Pa i cistacica na klinickom zna da prepozna penicilinski sok, pa bi trebale i sestre, pogotovo sto znaju da su mu dali penicilin. Najmanji je problem nepostojanje morala, to mahanje parama uzasno cesto ugrozava nevine ljude. Samo treba da pogledamo oko sebe. Sorry ako sam malo otisao u off.

 

Ok je to što kažeš, ali ako je neko kupio dozvolu i pritom vozi neku trkalicu, a pre toga je vozio motor na video igrici, mnogo je veća verovatnoća da će završiti u hitnoj pomoći (ako  do nje i stigne)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1826 postova
  • Lokacija: DE

... Sa motorom im na takvim mestima nikad ne stajem, osim ako je pandur na motoru.

Cekaj, pa kakva je razlika? Ne mora da te juri ako ti vidi tablice...

 

Da vidim tog pandura ko će da vidi svih 5 brojeva i 2 slova kad prodjem sa bilo kojom brzinom preko 80km/h...  :) a i šraf za tablicu mi je baš preko 1 broja...

 

Uopste ne mora da ti vidi 5 brojeva. Dovoljno mu je i 2 broja  i boja motora. Primeti se dali je skuter, trkaci, choper, pa je eliminacija jos laksa. Vrlo lako se to nadje samo ako hoce, ali posto svejedno ne rade svoj posao moguce ni da se ne cimaju u tom slucaju osim ako ih ne motivises pokazavsi im srenji prst. Siguran sam da bi ti u som slucaju sutra dan pokucali na vrata  ;D

 

...I onda ti se, nedaj boze, nesto desi u voznji, pa zavrsis na hitnoj, a gore te docekaju medicinari sa kupjenim ispitima ili mozda cak i diplomama.  :-\ Ne znas sta ti je gore. Moj stari je dozivljavao penicilinski sok, a ovi nisu imali pojma sta mu je... pa kao, jeste mozda gladni, jeste se uplasili??? I onda kad je dosao neki glavni doktor i provalio, tako ih je naribao... svasta im rekao. Pa i cistacica na klinickom zna da prepozna penicilinski sok, pa bi trebale i sestre, pogotovo sto znaju da su mu dali penicilin. Najmanji je problem nepostojanje morala, to mahanje parama uzasno cesto ugrozava nevine ljude. Samo treba da pogledamo oko sebe. Sorry ako sam malo otisao u off.

 

Ok je to što kažeš, ali ako je neko kupio dozvolu i pritom vozi neku trkalicu, a pre toga je vozio motor na video igrici, mnogo je veća verovatnoća da će završiti u hitnoj pomoći (ako  do nje i stigne)

 

Pa to ja i pricam...  Ali ne boli mene uvo ako takav zgine, nego sto takvi veoma cesto povuku sa sobom neduzne.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Dobanovci

... Iskreno, bilo mi je drago sto mu je naplatio kaznu jer nije imao kacigu, mozda se opameti i to mu spasi glavu.

 

 

drago mi je da ti je drago. I meni je drago.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Veliko Gradište

Ok, pažljivo sam sve pročitao. Ali meni za jednu deonicu od 34 km ako poštujem sva ograničenja treba cirka 40-45 min.Što je još i gore ako hoću bilo gde da idem moram tu da prođem, i normalno odvrnem je za 20-25 min. Mislim hoćete nemački zakon na srpskim putevima, pa dajte i nemačke puteve ali ovde je sve naopako. Nemačke cene -kineski standard, nemačka registracija-srpski putevi i uslovi. Pa nemože to tako. Kao uđeš u prodavnicu da kupiš Yamahu kešneš je 7-8 soma € a tip ti uvali kineza i kaže jbga to je njihova licenca skoro isti- šta bi onda rekli. Anarhija je neminovnost ovde 8), i NIŠTA se neće promeniti bar za mog života ::)Kad vozim van granica poštujem ograničenja, ali ona nisu debilska kao ovde i naravno ne zaustavlja murija da proverava broj cipela ili da slučajno nisam obukao ženine tange ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IRON WILL, 972 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Voleo bih da imam motor

Ok, pažljivo sam sve pročitao. Ali meni za jednu deonicu od 34 km ako poštujem sva ograničenja treba cirka 40-45 min.Što je još i gore ako hoću bilo gde da idem moram tu da prođem, i normalno odvrnem je za 20-25 min. Mislim hoćete nemački zakon na srpskim putevima, pa dajte i nemačke puteve ali ovde je sve naopako. Nemačke cene -kineski standard, nemačka registracija-srpski putevi i uslovi. Pa nemože to tako. Kao uđeš u prodavnicu da kupiš Yamahu kešneš je 7-8 soma € a tip ti uvali kineza i kaže jbga to je njihova licenca skoro isti- šta bi onda rekli. Anarhija je neminovnost ovde 8), i NIŠTA se neće promeniti bar za mog života ::)Kad vozim van granica poštujem ograničenja, ali ona nisu debilska kao ovde i naravno ne zaustavlja murija da proverava broj cipela ili da slučajno nisam obukao ženine tange ;D

 

E upravo tako, nista ne ide samo po sebi. Kako nam bude rasla svest o postovanju zakona tako ce i sve ostalo. Pa sta mislite zasto su putevi razlokani? Pa zato sto je neko dok ih pravio PREKRSIO ZAKON, dal' namesten tender, dal' stekanje na materijalu, znate dalje i sami tako daa...Meni je samo drago da postoje ovakvi sajtovi i ljudi koji bi hteli da podignu svest kako bi nam SVIMA bilo bolje. Amin

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ok, pažljivo sam sve pročitao. Ali meni za jednu deonicu od 34 km ako poštujem sva ograničenja treba cirka 40-45 min.Što je još i gore ako hoću bilo gde da idem moram tu da prođem, i normalno odvrnem je za 20-25 min. Mislim hoćete nemački zakon na srpskim putevima, pa dajte i nemačke puteve ali ovde je sve naopako. Nemačke cene -kineski standard, nemačka registracija-srpski putevi i uslovi. Pa nemože to tako. Kao uđeš u prodavnicu da kupiš Yamahu kešneš je 7-8 soma € a tip ti uvali kineza i kaže jbga to je njihova licenca skoro isti- šta bi onda rekli. Anarhija je neminovnost ovde 8), i NIŠTA se neće promeniti bar za mog života ::)Kad vozim van granica poštujem ograničenja, ali ona nisu debilska kao ovde i naravno ne zaustavlja murija da proverava broj cipela ili da slučajno nisam obukao ženine tange ;D

 

E upravo tako, nista ne ide samo po sebi. Kako nam bude rasla svest o postovanju zakona tako ce i sve ostalo. Pa sta mislite zasto su putevi razlokani? Pa zato sto je neko dok ih pravio PREKRSIO ZAKON, dal' namesten tender, dal' stekanje na materijalu, znate dalje i sami tako daa...Meni je samo drago da postoje ovakvi sajtovi i ljudi koji bi hteli da podignu svest kako bi nam SVIMA bilo bolje. Amin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podrzavam.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja