Jump to content

Moto Zajednica

Pozdrav svima

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova
  • Motocikl: Z750

Pozdrav svima

Zovem se Zoran, 90o sam, jasem  motor svaki dan (5 godina postar :D ) ,uzeo sam neki z 750,pa malo ozbiljnije da uzivam.Zivim kraj Beograda ,nemam  jos  ni polozeno ,al ispalo za motor na brzaka pa ajde krenuo od toga :)

Mucim muke sa AMSS ,za nosac tablice, al ce valjda i to biti reseno :) 

 

Pozdrav svima 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Dobro došao,

Veruj iskusnijim da će pravo uživanje poceti kad polozis i registruješ motor i onda opušteno kreneš da voziš (čitaj - uzivas). Do tad, to može biti uzbudljivo, ali je to pretežno kratkog daha. Znam zato sto sam bio tamo, done that, been there.




Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Motocikl: Z750

posto sam uzeo motor sa auto placa ,i verovatno je stajao par meseci , sta bi trebao da proverim sem malog servisa ?

mislio sam ulja ,filtere, i eventualno ulje u kocnicama...

 

gledamo ,kao nov je ,ali sigurno ima na sta da se obrati paznja 

90559018-3651622318213218-26518911270025
IBB.CO

Image 90559018-3651622318213218-2651891127002595328-o hosted in ImgBB

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Lepa sprava bas lepa:-)Koliko ima km?to z750?A da proveris lanac,lancanike zategnutost lanca...zazor ventila a to verujem ne mozes sam....lezajeve tockova,vila?Mada u radionickom upustvu imas sve detalje i smernice provere na odredjenoj kilometrazi ili ce ti se javiti neko ko samo motore popravlja...ili je trolovanje u pitanju:-)?

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Motocikl: Z750

pa svakako cu morati kod majstora ,sam sam cackao  skuter i apn, ali ovde je vec ozbiljnija brzina, kolega mi preporucio majstora za mali servis, nego cisto da pitam ,sta da mu jos kazem da pogleda.

jeste z750, stoji 16000 km, dobio sam kao garanciju na kilometre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
pa svakako cu morati kod majstora ,sam sam cackao  skuter i apn, ali ovde je vec ozbiljnija brzina, kolega mi preporucio majstora za mali servis, nego cisto da pitam ,sta da mu jos kazem da pogleda.
jeste z750, stoji 16000 km, dobio sam kao garanciju na kilometre
A koje je godiste?Jako mala kilometraza ako je prava ko nov... da neko ko se bavi time da budes siguran ozbiljna masina je to

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Motocikl: Z750

2013, autoplac kao garantuje kilometrazu... pa deluje ko nov, zato i pitam ,sta bi trebao sem malog servisa da proverim ,ne mislim ja da proverim, nego kod majstora , nisam valjda jedini koji je kupovao motor koji je stojao par meseci u mestu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Ako je majstor onda i bez priručnika treba znati što pregledati a po viđenom i šta zamijeniti;većina motora ionako stoji par mjeseci u mirovanju
Ulje+filter obavezno kao i ulje u kočnicama,pregledati ovjes,stanje i starost guma,lanca i lančanika,ispravnost signalizacije i rasvjete,stanje akumulatora i instalacije a nakon svega neka ga netko kome vjeruješ i već ima kategoriju i iskustva-proba na putu.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Motocikl: Z750

ono sto sam ja mogao vizuelno da proverim kod kupovine, lanac ,lancanike, signalizacija , akumulator ,sve je perfektno, ja sam mu bio tester, iko sa velikim motorima  nemam preterano iskustva ,ali i ne volim da mu testiram granice izdrzljivosti, ostao i jos majstor da uradi mali servis pa ide na tehnicki :)


Ako moze neko da mi predlozi neke proizvodjace kaciga koji su onako malo boljeg kvaliteta i karakteristika :) fullface gledam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha FZ1 (N)

Dobrodosao!

Obavezno neka ti dobar majstor pregleda i ulje u kocnicama, moze i da preventivno zameni i "izluftira sistem"... To je nekih (ako se dobro secam) 20 do 50e ukupno - sve zavisi od majstora... Plocice obavezno da pregleda ako su istrosene, ipak te to zaustavlja... Posle pogledaj da li ti neka od guma ima negde "cep" koji zna da izleti pri vecim brzinama, cisto da znas 100% mozes li ga poterati ili da trazis drugu gumu... A sam mozes i pogledati stanje antifriza i na internetu isto za nekih 20e troskova za novu tecnost mozes sam zameniti antifriz jer nikada ne znas sta je pre sipano... Bices miran

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Pozdrav i dobrodosao. 

Lepo izgleda zekan :takoje:

 

Sto se tice kaciga, imas ih dosta u bg-u: Scorpion, Nolan, Shark, HJC, par odlicnih brendova koji imaju modele u svim cenovnim kategorijama. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Motocikl: Z750

cao svima, ako moze samo par saveta oko motora :)

 

koliko preferirate pranje u perionicama ? ili samo krpom?

i jos nesto, vidjao sam da presvlace sedista, ali na starijim modelima, gde je bilo iz jednog dela sediste, gde se moze pogledati kako bi izlgedalo da se presvuce ovo iz dva dela :) ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma puška u ruke i rokaj. Meni je uvek bila cimka od toga, uvek sam se pitao "kako bre to ceo motor da okupam", ali realno mu ne smeta ništa. :D Izbegavaš samo da previše približavaš pušku određenim delovima i to, ali generalno mi se čini da ja motor uvek bolje operem ako ga dobro i dovoljno dugo ispiram puškom u perionici neko recimo kod kuće na crevu uz detaljisanje sunđerom itd.

 

Ima ovde nekih tema o tome sa sve slikama, pa probaj da pronađeš čisto da vidiš šta te čeka. :)

Što se sedišta tiče, potraži na fb profile/stranice ljudi koji se bave tima. Obično imaju slike sedišta raznih modela koje su radili, pa možeš verovatno da nađeš to što te zanima. Ima i ovde nekih sličnih tema gde su ljudi objavljivali slike svojih radova...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Motocikl: Z750

pozdrav opet, bio malo do puta , sve proslo super, ali primetio sam da mi motor kao malo vibrira,vise nego inace ,pri brzini od 70 do 110-120 ,posle toga valjda i ne osetim..

 

prvo mi palo na pamet, da se nesto nije odvrnulo, ali sam proverio sve, posle toga mi palo na pamet, da se nije nesto iskrivilo, ali nisam upao u rupu i isto proverio sve ok

Bio kod majstora kaze ok, ali nije kao sto je bilo :(

Jedino cega se secam da nije u redu, a posle sam i malo guglao o tome, je, da mi se desilo na semaforu, kad sam pokusao da krenem u prvoj da tocak prokliza pri pokretanju ,ali ne i lanac ,nego samo tocak, i zasmrdela je neka guma, onda sam guglanjem dosao  da u tocku postoje neke gume koje su kao nosioci ili kako da ih nazovem... 

 

Da li je jos neko imao neki problem sa tim gumama, pa je imao mozda iste probleme :( ?

 

btw slika sa Zlatibora :) bila dobra voznja

118654563_667801173833215_5941411610664833490_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Motocikl: Z750

Pozdrav drugari,

hteo sam iskoristiti ovaj period kad se slabije vozi motor ,da promenim par stvari ,pa ako mi mozete preporuciti gde u Beogradu mogu naci neke stvari boljeg kvaliteta

komplet poluga kvacila i kocnice ,i onaj stitnik sto ide sa strane, i drzac ulja,ona bocica metalna posto mi je trenutno plasticna?

hvala unapred ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja