Jump to content

Moto Zajednica

Broj osovina, "L" podatak u saobracajnoj...

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ehhh broj osovina na motociklu...
Levitiraju li tockovi ili ih osovine nose?
Svaka registracija mi neki nemir donosi, odrzavam motocikle po mojim kriterijumima lepo, tehnicki se trudim da budem maksimalno ispravan, gume uvek u vozilu propisanoj dimenziji, osvetljenje takodje.
Kocioni sistem u stanju novog, performanse istog zadovoljavaju kriterijume teh. pregleda. Pod sedistem "sveza" prva pomoc i fluo prsluk... Kod svih motocikala mi je tako. Postujem propise i sto se opreme i voznje tice.

Ali!
Pored svog truda ne prolazim bas glatko registracije, tj. produzenja trajanja vec registrovanog vozila. Svake godine moram platiti izradu nove saobracajne zbog "L" stavke. Broj osovina prilikom izdavanja nove uvek mi stave dve (2) sledece produzenje pogadjate sleduje zamena! Treba da stoji kazu nula (0)
Ako je to zakonom pre vise godina usvojeno (da stoji 0) zasto se i dalje prvo unosi 2 osovine. Stavka nije utisnuta na samu karticu vec je upisana "u cip", zasto se trazi placanje izrade nove kada se podatak moze klikom izmeniti? (pretpostavljam).

Da ispricam radnju koja se hipoteticki juce desila, izmisljena je i dokumenti nisu pravi!!! 
Ne zelim dovesti nekog u problem iako sam bez svoje krivice uvucen u losu i ne zasluzenu situaciju.

Doslo vreme za produzenje registracije skutera, pozovem agenciju koja ima mogucnost stampanja nalepnice, kazu idi negde odradi tehnicki i dodji da produzimo registraciju. Salteri SUP-a ne rade, mora ovako...
Odem na teh. pregled, cena 3 i nesto hiljade dinara, popisana kilometraza sa table, dimenzije pneumatika i kocioni indeks, nista vise, nema gledanja brojeva i "ostalih zajebancija" 
(napominjem, ovo je fikcija koju izmisljam!)
Slikaju se radnici naizmenicno kraj vozila pred vratima tehnickog, pa kod valjaka ponovo i to je to! Dobio sam papir! Ispravan tehnicki.. :D
Slika 1, broj osovina 0!

Odem u agenciju, tu prvo dam jos 12000din, potpisem polisu... 
A onda ne moze produzetak! (opet kazem, prvo platis pa proveravaju). U saobracajnoj mi pod "L" oznakom stoji 2 osovine a tehnicki list tvrdi da nemam ni jednu "0".
Posto su mi motori iz uvoza za svaki sam radio proveru kod agencije za bezbednost saobracaja i te AMS potvrde imam kod sebe! Izvadim od skutera i tu stoji da imam 2 osovine i dva tocka naravno!
"Papir" je svez, od prosle godine i isti platih 13000din! 
Sta cu, besan se (hipoteticki) vratim na teh. pregled i bez mnogo ubedjivanja dobijem drugi papir gde sada pise da imam 2 osovine!
Slika 2.

Da sazmem, registrovao nekako, idiotizmu nema kraja, sve placam i propisa se pridrzavam a prolazim kroz navedene situacije. 

Kakva su vasa iskustva, postoji li resenje?
Cija je ovo greska? Raskorak u tumacenju propisa ili nesto trece? Cita mi covek u agenciji pravilnik koji kaze da se kod motocikala broj osovina ne mora upisivati... 
Primas SeS :D bio ispravan ili ne... :D

2.jpg

1.jpg

20190328_195605.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ahaaa! Znaci samo su se na mene okomili?!?!
Ce pazarim vazelin, cutim... Al' manje boli

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

ako misliš da se neko slučajno zezno nije. da jeste, država bi to ispravila bez naknade., već promišljeno, sa ciljem iznude para. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

To i sam zakljucih nego ima li leka? Ja da nisam juce "urazumio" coveka u agenciji ne bih mogao da produzim registraciju totalno ispravnog i legalnog vozila.
Oni nisu usaglaseni i neko je u krivu, ABS kaze da motocikl poseduje dve osovine, neka regulativa suprotno! Ne vidim svoju gresku, voleo bih nekog pravnika da cujem, misljenje, savet...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Dve saobracajne sam zbog tih osovina i odnosa mase i snage menjao

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2783 postova

pre 13 meseci sam registrovo motor i menjao saobraćajnu zbog odnosa konji težina.U autoradu-NS .Urade mi tehnički i na onom listu koji treba da nosim u sup vidim da i dalje piše 2 osovine.Ja ih pitam zašto sad piše 2 a ne po novom .Oni mi kažu da je sup preporučio da ne traže menjanje saobraćajnje zbog osovina.Ja tražim da mi isprave to i da kad već pravim novu saobraćajnju piše po propisu.Da nisam  to pogledo i tražio možda bi za koju godinu tražili da se to obavezno ispravi pa bi opet morao menjati saobraćajnju.

Čitajte sve podaatke obavezno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8243 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Danas registrovao Suzuki, ponovo su probali (MUP Kg) da mi u novu saobracajnu upisu dve osovine!!!

Pitam gospodju zasto unosi taj broj kada ce me na narednoj registraciji terati da saobracajnu zamenim i tu im "uslugu" ponovo platim.

Negodovala jeste, ja trazio sefa... Uneli su nelogicni broj osovina ( 0 ) na moje insistiranje.

 

Pitajte sta vam ukucavaju pre nego potpisete papir koji saobracajnu menja u periodu izrade iste.

Podatak o broju osovina se ne vidi inace na tom dokumentu, ja sam video u monitoru sta ukucava.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ista stvar kad sam uzeo Shivera...jaoooo pa ne moze Igore, mora ovde da ti stoji 2! reko' NE ZANIMA ME!  prosli put ste mi menjali sa 2 na 0 o mom trosku, tako da samo ti ostavi 0, i nista ne diraj! kaze ok, ali mozda vrate iz supa...nisu vratili...sto bi rekao nas narod,**** lud zbunjenog....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Pazite sad foru, mup je poceo vracati reg. listove sa saltera ko ima upisan broj osovina 2, kao definisu osovinu samo kada su tockovi upareni. 

Menjamo saob. nekih god. dana i onda tehnicki pregledi dobiju dopis od mup-a da broj osovina nije bitan tehnicki podatak i da ne ispravljamo vise, znaci moze 2 moze i 0. 

Ko je uzeo pare? :maloljut:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra

Čini mi se da je ovaj podatak ranije bio ispisan na samoj plastičnoj saobraćajnoj?

 

Kod mene je F1 najveća dozvoljena masa 0. To isto nije logično, mada sam izvadio saobraćajnu krajem 2017. kada je priča o osovinama bila aktuelna, pa pretpostavljam da je po "novom"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Danas otisao na tehnicki, motor utegnut, nikakv problem prosao bez greske. Kad ne lezi vraze, dodje radnik i rece, da u saobracajnoj mi stoji da imam 0 osovina i napisa mi napomenu da "imam 2 osovine". Naravno i ja sam prvo prosao natezanje i zamenu sa dve osovine na 0 pre par godina, da bi mi sad opet menjali na 2. Pitam ga lepo na osnovu kog pravilnika, misljenja, dokumenta, papira itd. mi je ustanovio da imam 2 osovine, a on mi rece opazanjem jer je on video i logicno je da se tocak vrti oko osovine. :confused0068: Sad, moje pitanje je da li i koji broj na kraju stvarno treba da stoji u saobracajnoj, jer u Pravilniku o podeli motornih i prikljucnih vozila i tehnickim uslovima za vozila u saobracaju na putevima, u Clanu 4 - 39a) stoji "osovina predstavlja zajedničku osu obrtanja dva ili više točkova, pogonskih ili gonjenih, u jednom ili više segmenata koji se nalaze u istoj ravni normalnoj na podužnu osu vozila;"?

  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4776 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD
pre 34 minuta, JohnyBravo je napisao:

Sad, moje pitanje je da li i koji broj na kraju stvarno treba da stoji u saobracajnoj

Moze i 0 i 2, napisao sam iznad i jos uvek vazi da se ne ispravlja jer nije tehnicki bitan podatak, mogao je napisati 2 i na reg. list i u zapisnik ALI bez overe i napomene, isto vazi za boju i pogonsko gorivo (menjali su oznake) ne menjati (upisivati ali ne overavati) do isteka saobracajne dozvole.

MUP je svim teh. pregledima poslao dopis, jasan i nedvosmislen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 84 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda XL650V Transalp

Imas li mozda taj dopis, ili kakav link do njega, eventualno tacan naziv pa da sam potrazim? Ako vec jesam jednom menjao, da odem da se ubedim sa njima da necu ponovo da dajem pare za zamenu saobracjane za njihovu glupost koja nije ni tenicki bitan podatak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 471 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3VD

I ja menjao saobracajnu skoro na svakoj registraaciji.
jednom br osovina, jednom odnos snage/tezine..
Odem da registrujem pre par dana
Ne valja saobracajna
Sta pa sad ne valja?
pise br osovina 2.
Pa prosle godine sam menjao jer je pisalo nula.
Pa i treba nula
Ma daj bre, opet da menjam saobracajnu?
Ma jok, teraj ovako.
Doobrooo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja