Jump to content

Moto Zajednica

Karibski Gusar na GS-u

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 157 postova
  • Lokacija: Beograd - Dorcol
  • Motocikl: Yamaha Fazer

-Prvo, sad sam procitao putopis i ODUSEVIO SE! Ne znam sta bih drugo rekao, ta volja, snaga, borba... ovo procitas kad ti je los dan i sve bude super. Svaka cast!

:care:

Bukvalno znam ljude mojih godina i dosta mladje koji samo kukaju na tezak zivot i sve ostalo a svi zivi i zdravi, sposobni, samo slabi karakteri.

-Drugo, za kacigu, kisno odelo i ostalo sto ti moze zatrebati, Motoland(Poenkareova 20, Beograd), MaxMoment(Karadjordjeva 57, Beograd), KomppCo(Spanskih botaca 12, Beograd)... Mozda se neko od kolega javi sa jos nekim savetima.

-Trece i veoma bitno, klopa! Ima tema Drumske kafane, negde pred kraj fajl koji mozes skinuti sa obelezenim kafanama po Srbiji, jako korisna stvar :takoje:

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Mr., 501 postova
  • Lokacija: Prijedor RS BiH / Pakse Lao PDR
  • Motocikl: BMW R1250GSA 2023 Trophy , Yamaha MT-09 Tracer 2017 Tech Black,

Svaka cast, bilo bi neizmjerno zadovoljstvo pridruziti ti se u novoj Balkanskoj avanturi, al sam nazalost preko bare trenutno i vjerovatno sve do Nove Godine. Svaka cast za napisano a pogotovo za energiju.

Pozdrav iz SEA

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
Pre 8 sati, Igor86 je napisao:

-Prvo, sad sam procitao putopis i ODUSEVIO SE! Ne znam sta bih drugo rekao, ta volja, snaga, borba... ovo procitas kad ti je los dan i sve bude super. Svaka cast!

:care:

Bukvalno znam ljude mojih godina i dosta mladje koji samo kukaju na tezak zivot i sve ostalo a svi zivi i zdravi, sposobni, samo slabi karakteri.

-Drugo, za kacigu, kisno odelo i ostalo sto ti moze zatrebati, Motoland(Poenkareova 20, Beograd), MaxMoment(Karadjordjeva 57, Beograd), KomppCo(Spanskih botaca 12, Beograd)... Mozda se neko od kolega javi sa jos nekim savetima.

-Trece i veoma bitno, klopa! Ima tema Drumske kafane, negde pred kraj fajl koji mozes skinuti sa obelezenim kafanama po Srbiji, jako korisna stvar :takoje:

Hvala ti puno na recima podrske korisnim informacijama. 
Pozdrav

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye

Dok sedim na dosadnom i na izlged sterilnom aerodromu u Parizu, okruzen Crncima i arapima - uglavnom. Cekam i razmisljam... gde ja to zivim?!

 

Vozio sam auto 6 sati, leteo avionom skoro 9 sati. Sad cekam vec oko 6 sati. Fali jos 4 sata da poletim za Beograd. I onda jos "samo" 2 i po sata leta, da dodjem do Srbije. 
 

Istina da cu obaviti par stvari na ovom putu, ali glavni okidac u donosenju odluke je bez sumnje, bila ruta koju cu obici motorom.  Sve ostalo je samo opravdanje racionalnom delu mozga!

 

Posle ovako dugog sedenja, na svkih 5 minuta se prebacujem sa leve na desnu stranu. Osecaj kao od prilike kad predjes 800km u danu na motoru, pa vise ni jedna pozicija ne odgovara. 

 

Vreme sam prekratio gledajuci opremu sto mi fali i vec imam ideju sta cu i gde uzeti. Presotalih par sati cekanja provescu u drustvu dobrog, stari Jegera. Ima 56 trava u sebi, pa sam ubedjen da je bar jedna prava :)

AA876510-E3EE-487F-92B7-35D599997A3A.jpeg

  • Sviđa mi se 7
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Bravo za jeger.

A kako si rešio pitanje motora? Pretpostavljam da nećeš otići u salon i reci dajte mi jedan primerak da se malo provozam pa ću videti posle šta ću sa njim?
Možda si i napisao ali sam propustio taj detalj.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
pre 8 minuta, Savan je napisao:

Bravo za jeger.

A kako si rešio pitanje motora? Pretpostavljam da nećeš otići u salon i reci dajte mi jedan primerak da se malo provozam pa ću videti posle šta ću sa njim?
Možda si i napisao ali sam propustio taj detalj.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Imam na raspolaganju Hondu Transalp 700 sa jedva par hiljada kilometara predjenih. Razmisljao sam da iznajmim GS1200 ili da kupim, ali cu ipak Hondom, jer svakako stoji, a i tura nije nesto dugacka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Honda je odličan motorin. Biće ti zanimljivo sigurno.

Srećan put u nastavku.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
pre 24 minuta, travelman je napisao:

Sta reci kad su ti kolege vec sve rekle.

Mozda samo da dodam kako je 

 

bolje biti jastreb u letu nego orao u zoo vrtu.

 

:care: :care: :care:

Sve to dolazi iz glave. Priznajem da se ne bih menjao, ni sa kim na ovom svetu. Nismo ni svesni koliko se ljudski organizam i um mogu prilagoditi svemu, samo im to treba dozvoliti i ne blokirati nekim bezveznim pravilima i navikama. Vremenom, postanemo svoji vlastiti robovi.

P.S. Izgleda proradio Jeger :cirka2: pa odoh u filozofiju zivota 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Ako imaš rutu, barem okvirno, možda bi mogli da pomognemo sa predlozima. 

Kuda bi voleo da voziš, pa da se malo razradi...

 

Edit: treba uzeti u obzir i stanje sa granicama

Promenio član doktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
On 20.9.2020. at 13:54, doktor je napisao:

Ako imaš rutu, barem okvirno, možda bi mogli da pomognemo sa predlozima. 

Kuda bi voleo da voziš, pa da se malo razradi...

 

Edit: treba uzeti u obzir i stanje sa granicama

Neki grublji plan je sledeci: Krecem iz Kosjerica, preko Tare do Mokre Gore, Visegrada, Foce do Mostara. Tamo bi prespavao. Sledeci dan da nastavim do Budve i Bara, gde bi prespavao. Jos nisam odlucio da li iz Mostara do Bara preko Dubrovnika ili se spustim preko Trebinja. Zatim idem: Ulcinj, Skadar do Ohridskog jezera gde planiram da prespavam najvarovatnije na Albanskoj strani. Posle toga zavisi od slozenosti prelaza granice. Ako je sve bez mnogo komplikacija, spustio bi se do Grcke pa se posle kroz Bugarsku popeo do Srbije ili ako je to komplikovano zbog aktuelne situacije, podigao se kroz Makedoniju do Vranja gde bi prespavao i sledeci dan preko Kursumlije, Kopaonika i Golije nazad do pocetne tacke u Kosjericu.
 

Gledam rute koje iskljucuju autoputeve u maksimalnoj mogucoj meri, da ne kazem komplet uz neke deonice off road. Pod off road podrazumevam ne asfaltirane puteve, ali njihovo postojanje. Smestaj cu bukirati uglavnom preko booking.com

 

Najkorisnije informacije za mene su neki predlozi deonica sa sto vise krivina, dobra mesta za klopu i ako ima nesto zanimljivo da se poseti, ali pod uslovom da se do toga moze stici motorom, bez pesacenja.  Nisu mi problem, uski i los putevi, uzbrdice, nizbrdice, zivotinje na putu, vozaci u suprotnom smeru, veliki gradovi... itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

Kojim si putem planirao iz Foce do Mostara?

 

Od Mostara do Trebinja je put odlican. Dionica od Stoca (nesto malo nakon Stoca) do Trebinja je skoro renovirana i to u potpunosti. Odlican asfalt a i krivina ne manjka...naprotiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Ako vec volis krivine i svakako planiras posetiti Skadar, nikako nemoj zaobici SH20 put u Albaniji koji uz Prokletije vodi ka Plavu... 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 633 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha FZ6S na drumu, Suzuki GSX750F u srcu

Prvo svaka cast na voznji i putopisu i dobro dosao kuci. I veliki naklon za energiju koju posedujes i koju si preneo:care:

 

Sto se tice naredne rute mogu malo da pomognem za neke deonice. Sto se tice Bosne neces pogresiti ni sa putevima, ni sa klopom gde god da krenes ili sednes. Lepe prirode, krivina, cevapa, jagnjetine, bureka koliko hoces. Mi smo isli do Mostara preko Sarajeva, Konjica, Jablanice, a vracali se preko Nevesinja, Gacka, Tjentista, Foce... Tesko je reci sta je lepse, ali ipak malu prednost dajem putu preko Sarajeva, pa razmotri i tu opciju. Slicna je kilometraza gledano od Visegrada. 

 

Za Mostar bih ti preporucio Hotel student. Imas ih i na bookingu. Velika prednost je ogromna podzemna garaza. Ostalo daleko od luksuza, ali je sve cisto, uredno i komforno. Osoblje ljubazno. Lokacija nije u strogom centru, ali je sve blizu. Cena smestaja jako povoljna. 

 

Kad si vec tu obidji i Blagaj tekiju, odnosno Vrelo Bune. Ako ides preko Nevesinja bice ti skoro usput. Svakako nije daleko ni od Mostara, nekih 15km. Motorom pustaju do same reke. 

 

Tu bih izdvojio i vodopad Kravice. Nije bas u komsiluku, ali mozda moze da se ubaci u rutu. 

 

Ako gadjas i Boku Kotorsku, kojim slucajem, ubaci i stari put Kotor-Cetinje. Sa Cetinja mozes pravo u Budvu. 

 

Za Ohrid bih ti preporucio makedonski deo, ali primi sa rezervom. Albanski nisam obisao niti sam imao zelju. Dakle preporuka za sam grad Ohrid, koji je prelep i ima bogato istorijsko nasledje. Manastir Sveti Naum i usce Crnog drima. Tu imas lep restoran i voznju camcima, barem u sezoni. Od klope pastrmka i obavezno njihovo nacionalno jelo sirenje. 

 

Siguran sam da ce te iskusnije kolege jos bolje uputiti. Srecan i suv put i lep provod i naravno koje slovo kada zavrsis voznju:takoje:

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
Pre sat vremena, mali_veseljak je napisao:

Kojim si putem planirao iz Foce do Mostara?

 

Od Mostara do Trebinja je put odlican. Dionica od Stoca (nesto malo nakon Stoca) do Trebinja je skoro renovirana i to u potpunosti. Odlican asfalt a i krivina ne manjka...naprotiv.

Foca, Miljevina, Kalinovik (preko 434a - Drace, Borija...), Konjic, Jablanica, Mostar.

Hvala za informaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT

434a je makadam ja mislim.

Razmisli i o opciji Foca, Tjentiste, Gacko, Nevesinje pa Mostar. Put od Tjentista do Gacka je nezaboravan. Dionica Konjic-Jablanica zna biti dobro opterecena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
pre 31 minuta, jorga83 je napisao:

Ako vec volis krivine i svakako planiras posetiti Skadar, nikako nemoj zaobici SH20 put u Albaniji koji uz Prokletije vodi ka Plavu... 

Za krivine zivim :)
Ali sam iz Skadra mislio desno preko Puka, Kukes, pa opet desno, Mahur, Peskopi, Struga... Pogradec. Ako budem pravio neke ozbiljnije korekcije rute, imacu SH20 u vidu. Hvala i Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
pre 43 minuta, max80 je napisao:

Prvo svaka cast na voznji i putopisu i dobro dosao kuci. I veliki naklon za energiju koju posedujes i koju si preneo:care:

 

Sto se tice naredne rute mogu malo da pomognem za neke deonice. Sto se tice Bosne neces pogresiti ni sa putevima, ni sa klopom gde god da krenes ili sednes. Lepe prirode, krivina, cevapa, jagnjetine, bureka koliko hoces. Mi smo isli do Mostara preko Sarajeva, Konjica, Jablanice, a vracali se preko Nevesinja, Gacka, Tjentista, Foce... Tesko je reci sta je lepse, ali ipak malu prednost dajem putu preko Sarajeva, pa razmotri i tu opciju. Slicna je kilometraza gledano od Visegrada. 

 

Za Mostar bih ti preporucio Hotel student. Imas ih i na bookingu. Velika prednost je ogromna podzemna garaza. Ostalo daleko od luksuza, ali je sve cisto, uredno i komforno. Osoblje ljubazno. Lokacija nije u strogom centru, ali je sve blizu. Cena smestaja jako povoljna. 

 

Kad si vec tu obidji i Blagaj tekiju, odnosno Vrelo Bune. Ako ides preko Nevesinja bice ti skoro usput. Svakako nije daleko ni od Mostara, nekih 15km. Motorom pustaju do same reke. 

 

Tu bih izdvojio i vodopad Kravice. Nije bas u komsiluku, ali mozda moze da se ubaci u rutu. 

 

Ako gadjas i Boku Kotorsku, kojim slucajem, ubaci i stari put Kotor-Cetinje. Sa Cetinja mozes pravo u Budvu. 

 

Za Ohrid bih ti preporucio makedonski deo, ali primi sa rezervom. Albanski nisam obisao niti sam imao zelju. Dakle preporuka za sam grad Ohrid, koji je prelep i ima bogato istorijsko nasledje. Manastir Sveti Naum i usce Crnog drima. Tu imas lep restoran i voznju camcima, barem u sezoni. Od klope pastrmka i obavezno njihovo nacionalno jelo sirenje. 

 

Siguran sam da ce te iskusnije kolege jos bolje uputiti. Srecan i suv put i lep provod i naravno koje slovo kada zavrsis voznju:takoje:

 

 

Hvala kolega na detaljnom odgovoru i bolje vas nasao!

Sarajevo cu ostaviti za neki sledeci put. Opcija preko Nevesinja mi deluje zanimljivo, jedino sto je sve asfalt, a malo makadama je super za razbijanje monotonije. Ipak, imacu u vidu tu opciju jer mi deluje zanimljivo. Vrelu Bune je takodje zamimljivo i poseticu ga.

Kotor - Cetinje je izuzetna preporuka i ukljucicu je u rutu. Ohrid imam u opciji ali me vise privlaci manje poznat - albanski deo. Hvala jos jednom na informacijama i veliki pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
pre 51 minuta, mali_veseljak je napisao:

434a je makadam ja mislim.

Razmisli i o opciji Foca, Tjentiste, Gacko, Nevesinje pa Mostar. Put od Tjentista do Gacka je nezaboravan. Dionica Konjic-Jablanica zna biti dobro opterecena.

Jeste makadam i zbog toga sam i prevagnuo da idem na tu stranu :)

 Ali takodje mi privlaci paznju taj deo Tjentiste - Gacko, a  opterecenost deonice Konjic - Jablanica je minus, tako da se verovatni odluciti za Tjentiste, Gacko, Nevesinje. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Mnogo toga lepog gde god da krenes...

Ako te zanimaju makadamski putevi po Bosni, ima ih u izobilju, ali izobilja ima i na asfaltnim putevima...ipak je Bosna u pitanju.

Konjic-Jablanica jeste opterećen leti, ali u to doba ne bi trebalo da bude...ja sam prošao u nedelju tuda i bilo je OK.

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1293 postova
  • Lokacija: Ужице
  • Motocikl: Yamaha FZ-1S GT
On 22.3.2020. at 18:17, kalas je napisao:

Zemljak:) Rodjen sam u Krcagovu! Sve se moze kad se koce.

 Husqvarna je pravi zmaj. Neprikosnovena na off road. Jednostavno prelece preko svega i svih. Jedino sto leti toliko brzo, da im prednja guma se busi svaki cas na losem putu. Za moj ukus malo kratka na asfaltu i nije za mnogo duge rute. Ali kao treci motor, definitvno Da. Sve za 20 je odlicno. Ima cak nasih koji nadju sve za 5, ali to je boze me sacuvaj sve. Osim poroka, sve ostalo je 2-3 puta skulje nego u Srbiji.

Hvala na podrzavanju. 

Пошто сам и ја земљак (једно село Крвавци, мало пре Севојна, @Gajo Sevojno сигурно зна), да ја распродам ово мало што имам ето мене и Гаја да правимо Ужички ганг. Само да скупим за карту, да ми остане 20 за тај "коктел" и ја презадовољан.:jee:
Браво за вожњу и целокупан подухват!:jee1:
Тек сад видим овај други део теме.
Свака част и за овај Балкански (и шире) ђир. Нажалост сам целокупан одмор искористио иначе бих се врло радо придружио (приватник не прашта, морају му се паре зарадити:grr:).
Кад би кренуо на пут (не видим да си негде прецизирао)? Ако којим случајем буде викенд радо бих те испратио на пут бар од Уе до Вишеграда.

  • Hvala 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 949 postova
  • Lokacija: Banjaluka
  • Motocikl: Triump Tiger 800 XRT
2 hours ago, doktor said:

Mnogo toga lepog gde god da krenes...

Ako te zanimaju makadamski putevi po Bosni, ima ih u izobilju, ali izobilja ima i na asfaltnim putevima...ipak je Bosna u pitanju.

Konjic-Jablanica jeste opterećen leti, ali u to doba ne bi trebalo da bude...ja sam prošao u nedelju tuda i bilo je OK.

 

Konjic - Jablanica nije opterecen nedeljom, upravu si. Opterecen je radnim danima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 18.9.2020. at 18:10, kalas je napisao:

...

Prvobitno je trebala biti znatno duza, kao na slici ispod. Zatim sam je skratio, izostavljajuci Tursku, Bugarsku i Rumuniju.

Trenutno se lomim oko Grcke. 
...

66E4E0E1-ADC7-4C33-A697-C9BC11CD32E9.jpeg

 

Nemoj se lomiti oko Grčke. Obavezno provozaj. Jedino i samo ako je problem i komplikacija oko ulaska i izlaska zbog korone - onda je preskoči, ja to nznm pa proveri pred polazak.

 

Tvoja zaplanirana ruta je super, a ako hoćeš da skratiš predlažem ti da prođeš samo sever Grčke relativno uz granicu sa Albanijom i Makedonijom. Od kako je napravljen auto put svi regionalni putevi su skoro pa napušteni a vode kroz prelepu prirodu. Obavezno ponesi extra benzina u nekom kanisteru. 

Spavaj recimo u Sivoti (prelepo originalno ribarsko naselje) i idi putem Igumenica - Vrosina, pa gore na sever da svratiš i obiđeš Papingo, stari kameni most u Konitsi a dalje kako hoćeš u zavisnosti gde ćeš  8)

 

I jedini savet koji ja imam je u vezi garderobe. Nije potrebno samo kišno odelo već i ozbiljno topla oprema. Možda zato što sam ja zimogrožljiv a možda zato što su jutra i večeri ozbiljno hladne u planinskim predelima koje ćeš dosta da obilaziš. Nemoj da bude da ti nismo rekli...  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

A da, kada smo vec kod severa Grcke, od Kastorije ka granici, tj. Bitolju ima jedan strasan put, bez prometa, pun krivina, kroz prirodu, ide preko nekog prevoja koji je na oko 2000mnv,cini mi se u blizini nekog ski centra. Meni su na vrhu doslicu priredili kavkazki ovcari,nadam se da su do sada nasli druga posla<_<... Koliko se secam ceo put prolazi kroz nacionalni park, ako te ne mrzi procackaj na mapi.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja