Jump to content

Moto Zajednica

Karibski Gusar na GS-u

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Despotovac
  • Motocikl: Suzuki gsxr

Ubijajuci vreme po netu, dok traje ova korona situacija, setih se da odavno nisam posetio ovaj sajt, pomislih sigurno ima neka nova prica. Video, procitao, odusevio... Ova prica je kao adrenalinska inekcija, svaka cast na poduhvatu... bravo...

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
Pre 13 sati, Veselamasina je napisao:

Auuuu brate slatki,svaka ti cast na svemu,ja kao da sam bio tamo i uzivao sa tobom,kapa dole i samo napred,ako budes dolazio "vamo"javi se da pijemo rakiju :D  meni najzanimljivijia prica do sad :sampion:

hvala puno. Javljam se sigurno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
Pre 4 sati, nekac89 je napisao:

Ubijajuci vreme po netu, dok traje ova korona situacija, setih se da odavno nisam posetio ovaj sajt, pomislih sigurno ima neka nova prica. Video, procitao, odusevio... Ova prica je kao adrenalinska inekcija, svaka cast na poduhvatu... bravo...

Hvala. Drago mi da ti se svidela prica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
Pre 2 sati, X8 Vračar je napisao:

Fantastične fotografije.

Svaka čast!!!

Hvala ti kolega. Obacavam bice toga jos.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
Pre 12 sati, Djomla199 je napisao:

Šta reći posle ove avanture,veliko bravo :jee1: treba imati muda i krenuti u vožnju u stanju kakvom si ti. :care:

Hvala. Mislim da sve to ide iz glave. A hrabrost mi nikad nije bila slabija strana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
Pre 11 sati, Pevac je napisao:

Poznajem neke ljude koji su izasli iz raznih kriza i nesreca ali ti si unikat druze.

  Nadam se da cu te upoznati licno,naklon do zemlje i neka de celicni duh prati uvek i u svakom trenutku

:care::care:

Hvala ti na lepim zeljama. I ja se nadam de cemo se organizovati i svi zajedno druziti na nekom od mojih skorijih dolazaka u Srbiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
Pre 8 sati, Pop84 je napisao:

Svaka cast kolega, pozdrav iz Crne Gore grad Bar.

Hvala Kolega. Otpozdrav sa Kariba. Planirao sam bio neku Rutu od oko 4,000 km sad u Junu, i prolazio bih kroz Bar. Ali definitivno to ce da saceka malo. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
Pre 6 sati, ZERO CORD ADV je napisao:

@kalas Treći put se vraćam na tvoj putopis i ponovo me ostavlja bez teksta, uostalom kao i tvoje predstavljanje od pre par dana. Ipak probaću da te pozdravim sa ovo par reči što je ostalo jer to svakako zaslužuješ.

       Čitajući, vratio si me godinama unazad u period kada sam u dahu čitao stripove Mister No i zamišljao sebe u tim avanturama.  Setio sam se uzbuđenja koje me je tada obuzimalo, dok sam kao osnovac gledao u sat kasneći u školu jer ne mogu tek tako prekinuti i zabeležiti stranicu odakle treba nastaviti dalje. Ovakva priča se ne zaustavlja i ne ostavlja na pola kao što ni tebe ništa ne može i ne sme zaustaviti.

         Želim ti još bezbroj bezbednih kilometara, da na motoru dočekaš i prestigneš pomenutog gospodina Felipea (73) sa strpljenjem i obazrivošću gospodina diplomate, čista i vesela srca kao u dece kraj puta kojoj delite siću i sa prelepim osmehom koji govori više od reči kao kod vaše koleginice Tatjane.

         Dok čekamo sledeću avanturu uživaćemo u tvojim pejzažima Dominikanske Republike a do tada jedan pejzaž, tebi poznat. Pogled na Kosjerić i Subljel sa Divčibara.

20200222_193148_copy_1000x750.jpg.a17a67f64712a376892e38ba56b19414.jpg

Photo_1584992100560_copy_429x544.png.c856a838876f82b4bc1e83c1136baf66.png

Hvala ti od srca. Jako lepo si sve rekao. Sve slozeno, bazprekorno :sampion:

Svaki novi komentar koji citam, obavezuje me jos vise da i u buduce delim iskustva. Istina, na pocetku sam razmisljao da li ce se svideti ljudima koji citaju, jer jedino iskustvo koje imam u pisanju je u Marketingu. Cime se uglavnom i bavim. Kupi sad. Kupi odmah. I u tom stilu. Sjajno da je ispalo zanimljivo.

Hvala i na predivnim slikama zavicaja. Kuca mi je tamo negde u tim brdima, iza borica na desnoj strani... :aha:

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 149 postova
  • Lokacija: Montenegro-Bar
  • Motocikl: Bmw r1200c Independent , Suzuki DR 800 Big
Pre 3 sati, kalas je napisao:

Hvala Kolega. Otpozdrav sa Kariba. Planirao sam bio neku Rutu od oko 4,000 km sad u Junu, i prolazio bih kroz Bar. Ali definitivno to ce da saceka malo. 

Ako ikada budes prolazio kroz Bar obavezno se javi, moj broj tel. +382 69 048 048

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Procitao ponovo ceo putopis i u skladu sa ovom odvratnom situacijom kod nas ova prica je pravo osvezenje za nas velike decake koji nikada necemo odrasti u nasim glavama. Hvala ti puno za ovakav putopis . Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye
Pre 1 sat, Zivko je napisao:

Procitao ponovo ceo putopis i u skladu sa ovom odvratnom situacijom kod nas ova prica je pravo osvezenje za nas velike decake koji nikada necemo odrasti u nasim glavama. Hvala ti puno za ovakav putopis . Pozdrav.

Hvala na citanju. Zamisli, ovde kod mene, sunce sija, 28 stepeni, motori na parkingu, a ne sme se voziti :grr:

 

A8660C34-EB97-404B-81F6-46777B1477BD.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: BMW R 1200 GS LC ADV

Ne zna se sta je gore ovaj sneg kod nas pa ne moze da se vozi ili lepo vreme kod tebe a ne moze da se vozi. Drzi se procice i ova muka.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye

Posle visemescnog prelamanja odlucio sam da cu ipak da odvozim Balkansku rutu, koja je bila planirana za Maj ili Jun, ali zbog svima nam poznate situacije nije bilo izvodljivo. 
 

Prvobitno je trebala biti znatno duza, kao na slici ispod. Zatim sam je skratio, izostavljajuci Tursku, Bugarsku i Rumuniju.  Trenutno se lomim oko Grcke. 
 

Uglavnom, najbitnije da je avionska karta kupljena. Za malo vise od 24h imam prekookeanski let za Pariz i posle cekica od 8 sati stizem u Beograd. 

 

Saveti onih koji dobro poznaju ove puteve su dobrodosli, kao i preporuke dobrih restorana i zanimljivih mesta. Ukoliko ima onih koji bi se prikljucili - dobro su dosli. Jedini uslov je da mogu odvozati 500 i vise kilometara u jednom danu i da mogu ostati na putu 5, 7 ili 10... dana bez stresa.
 

 

 

66E4E0E1-ADC7-4C33-A697-C9BC11CD32E9.jpeg

  • Sviđa mi se 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Dominikanska Republika
  • Motocikl: R1200GS Rallye

Upravo cekam na ukrcavanje za let Punta Cana - Pariz. Stigao sam malo ranije, jer su opcije letova zbog Korone, znatno smanjenje, pa mi se zalomio let udaljen oko 500km od mesta gde zivim. Dugo sam razmisljao kako da dodjem motorom do aerodroma, ali definitivno je ta opcija otpala zbog kofera koje nosim, pa sam dosao autom. 

 

Poneo sam svu opremu osim kacige. Imam jednu kod kuce i mislim da ce odgovarati. Ako ne, onda cu da kupim. Gledao sam po netu ima zanimljivih varijanti. Ako neko moze da preporuci neko zanimljivo mesto, bio bih zahvalan. Takodje, prestpostavljam da je kisno odelo obavezno, obzirom da cu na rutu kraj Septembra, pocetak Oktobra. Poslednjih 15 godina, vozim  u ekstremno toplim uslovima. Ovde uglavnom prizeljkujes da padne malo kise dok vozis kako bi se rashladio. Kisna odela su skoro neupotrebljiva jer bude toliko vruce, da je nepodnosljivo. Sve se svodi na to da se odabere nesto sto se brzo susi. Gore tex je najbolja opcija. U principu, koliko god da si mokar, 15 minuta je dovoljno da se osusis. Takve pantalone i jaknu nosim sad sa sobom, ali od same pomisli da pokisnem negde na Balkanu u ovo doba godine, pa da pustim da se osusim od vetra, lede mi se kosti, a i sipke :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja