Jump to content

Moto Zajednica

poziv na akciju / razvoz lekova dok traje Korona

Recommended Posts

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Društvo,

 

Humanitarni rad je oduvek bio jedna od najvažniji aktivnosti kluba i moto zajednice BJBikers.

Sad imamo priliku da se još jednom pokažemo.

 

Ideja je sledeća: da se stavimo na raspolaganje za dostavljanje lekova sopstvenim motorima, u područjima gde ima naših članova dobrovoljaca.

 

Ja bih kontaktirao Crveni Krst jer verujem da su oni najorganizovaniji pa ako im odgovara ovakva pomoć sa naše strane, reći će mi kako bi našu dobru volju pretočili u realizaciju. (reći će nam da li da damo brojeve telefona volontera ili da odredimo da smo na raspolaganju svaki radni dan od npr. 10 do 14h ili da će volonteri doći na adresu X odakle se raznosi pomoć svakog dana u dogovoreno vreme... )

 

Ako postoji način, na kraju svakog dana bi izbacili listu ljudi koji su pomogli tog dana.

 

U ovom trenutku će mi značiti informacija ima li nas 5 ili 20 ili više koji bi se angažovali, potpuno volonterski, za pomenutu akciju. Slobodno se dopišite ako bi učestvovali, kao za razne druge akcije a ja ću javiti odgovor Crvenog Krsta kad se čujem sa njima (zvao bih ih u subotu 21.3. popodne).

 

primeri:

1. NeshaXX, Novi Beograd, mogu svaki dan od 14 do 18h.

2. Nikola wizzard666, Novi Beograd, Zemun, Savski Venac, mogu svaki dan od 12h.. 

3. Darko Mihajlovic, Beograd, svaki dan od 15:00 do kad traje zabrana (izuzimajuci dan kad dezuram)

4. Dejan Neskovic, Beograd (bez Kaludjerice, Resnika, Ripnja, Avale...), od 1. Aprila svaki radni dan do 16h

5. filipfg, Beograd, od iduce nedelje(29.03.) svaki dan od 12h.

6. Nikola milke, Beograd (Stari grad i okolne opštine), u suštini bilo kad posle 13h.

7. Arakis, svaki radni dan od 10h

...

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 598 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

1. NeshaXX, Novi Beograd, mogu svaki dan od 14 do 18h.

2. Nikola wizzard666, Novi Beograd, Zemun, Savski Venac, mogu svaki dan od 12h.

3. Darko Mihajlovic, Beograd, svaki dan od 15:00 do kad traje zabrana (izuzimajuci dan kad dezuram)

4. Dejan Neskovic, Beograd (bez Kaludjerice, Resnika, Ripnja, Avale...), od 1. Aprila svaki radni dan do 16h

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

1. NeshaXX, Novi Beograd, mogu svaki dan od 14 do 18h.

2. Nikola wizzard666, Novi Beograd, Zemun, Savski Venac, mogu svaki dan od 12h.

3. Darko Mihajlovic, Beograd, svaki dan od 15:00 do kad traje zabrana (izuzimajuci dan kad dezuram)

4. Dejan Neskovic, Beograd (bez Kaludjerice, Resnika, Ripnja, Avale...), od 1. Aprila svaki radni dan do 16h

5. filipfg, Beograd, od iduce nedelje(29.03.) svaki dan od 12h.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Blok 70 NBgd
  • Motocikl: KTM Super Adventure 1290, Honda Africa Twin CRF 1000, Transalp XL600V

1. NeshaXX, Novi Beograd, mogu svaki dan od 14 do 18h.

2. Nikola wizzard666, Srbija, mogu svaki dan od 12h.

3. Darko Mihajlovic, Beograd, svaki dan od 15:00 do kad traje zabrana (izuzimajuci dan kad dezuram)

4. Dejan Neskovic, Beograd (bez Kaludjerice, Resnika, Ripnja, Avale...), od 1. Aprila svaki radni dan do 16h

5. filipfg, Beograd, od iduce nedelje(29.03.) svaki dan od 12h.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Društvo,

 

Humanitarni rad je oduvek bio jedna od najvažniji aktivnosti kluba i moto zajednice BJBikers.

Sad imamo priliku da se još jednom pokažemo.

 

Ideja je sledeća: da se stavimo na raspolaganje za dostavljanje lekova sopstvenim motorima, u područjima gde ima naših članova dobrovoljaca.

 

Ja bih kontaktirao Crveni Krst jer verujem da su oni najorganizovaniji pa ako im odgovara ovakva pomoć sa naše strane, reći će mi kako bi našu dobru volju pretočili u realizaciju. (reći će nam da li da damo brojeve telefona volontera ili da odredimo da smo na raspolaganju svaki radni dan od npr. 10 do 14h ili da će volonteri doći na adresu X odakle se raznosi pomoć svakog dana u dogovoreno vreme... )

 

Ako postoji način, na kraju svakog dana bi izbacili listu ljudi koji su pomogli tog dana.

 

U ovom trenutku će mi značiti informacija ima li nas 5 ili 20 ili više koji bi se angažovali, potpuno volonterski, za pomenutu akciju. Slobodno se dopišite ako bi učestvovali, kao za razne druge akcije a ja ću javiti odgovor Crvenog Krsta kad se čujem sa njima (zvao bih ih u subotu 21.3. popodne).

 

primeri:

1. NeshaXX, Novi Beograd, mogu svaki dan od 14 do 18h.

2. Nikola wizzard666, Novi Beograd, Zemun, Savski Venac, mogu svaki dan od 12h.

...


Možda i neki bankovni račun da neko donira neku crkavicu za, ako ništa drugo, koju litru benzina, topli obrok izmedju tura i slično?


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

1. NeshaXX, Novi Beograd, mogu svaki dan od 14 do 18h.

2. Nikola wizzard666, Srbija, mogu svaki dan od 12h.

3. Darko Mihajlovic, Beograd, svaki dan od 15:00 do kad traje zabrana (izuzimajuci dan kad dezuram)

4. Dejan Neskovic, Beograd (bez Kaludjerice, Resnika, Ripnja, Avale...), od 1. Aprila svaki radni dan do 16h

5. filipfg, Beograd, od iduce nedelje(29.03.) svaki dan od 12h.

6. Nikola milke, Beograd (Stari grad i okolne opštine), u suštini bilo kad posle 13h.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW F650CS

Drugari,

meni je sutra valjda gotov motor. Ako sakupim pare jos za registraciju koja je već istekla, eto i mene. Komplikacije s Dunav osiguranjem i oštećenjem od jesenas, da ne davim puno... Dok ne registrujem ne smem ništa obećavati, ali bih tako voleo da učestvujem odnosno pripomognem.

Sent from my COL-L29 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT

Pozdravljam inicijativu i neznam sta bi pre napisao:

- ako regulisem poslodavca

- ako regulisem registracije vozila, jer to nisu odlozili

- ako nadjem sretstva za gorivo

- i najvaznije ako ne uvedu meru zabrane bilo kakvog kretanja, a ide prema tome

rado cu se prikljuciti akciji sa tri moto dostavljaca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1122 postova
  • Lokacija: Beograd, Čubura
  • Motocikl: BMW F800GS Adventure

lepa ideja hvala momci! ja imam 67+ i disciplinovan sam! sad za moj redovni lek treba otici u apoteku, dati lk. + zk. + (novac) bankomat/kartica,..

u ovom trenutku nemoguca misija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Prijavljujem se od sl nedelje (29.03.) za Banjicu, Jajince i Avalu.


Samo bih skrenuo pažnju da se, zbog pojave prevaranata, od CK obezbedi neka vrsta akreditacije da nas ne bi optužili za nešto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

hvala svima koji su se do sad javili. Siguran sam da će biti još volontera. :takoje:

 

Nastavljamo sa organizacijom:

Zvao sam Crveni Krst Beograda i dobio informaciju da su zbog ukidanja javnog prevoza organizovali lokalne volonterske centre koji pokrivaju svaku opštinu.

 

Zvao sam volonterski centar pri opštini Palilula. Oni u ovom trenutku imaju dovoljan broj volontera koji automobilima razvoze lekove i neophodne potrepštine osobama kojima izlazak nije moguć.

 

Centri na Novom Beogradu, Zvezdari i Starom Gradu ne rade vikendom! :stabre: :jok:  Kontaktiraću ih u ponedeljak.

 

Pratite ovu temu, objavljivaću sve što saznam pa ćemo svi pomoći kad zatreba.

Ostavio sam svoj broj telefona i glavnom Crvenom Krstu i centru na Paliluli pa će nam javiti kad se smanji broj motorizovanih volontera. Ipak je sve to volonterski i niko ne očekuje da će svi raditi od prvog do poslednjeg dana.

 

Čuvajte se,

Neša

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Lep gest! Ja sam za i na raspolaganju za teritoriju grada Kragujevca. Već sam registrovan za razvoz osnovnih potrepština preko C.Krsta, ali ako kome zatrebam i u ovoj organizaciji rado ću biti na raspolaganju.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 825 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Pozdravljam ideju,svaka čast. Frka je za lekove,maske i sredstva dezinfekcije.
Pošto radim u firmi gde razvozimo lekove znam za jadac. Apoteke su prepune,svi čekaju na gore pomenute proizvode. A ja sam za sebe juče u Petrovcu tek našao Paracetamol. Nigde nije bilo.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 775 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Bandit 1250S

Glupo sad da se ubacujem ovde, ali pazi samo lekovi za temperaturu mogu da naprave karambol sto se tice ovog virusa, tako da oprez.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • jedan od DDMZ, 805 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: R, gsx R

Situacija je da trenutno ne treba volontera.

Ja sam nas ponudio pa ako zatreba, pozvaće me a ja ću ovde objaviti poziv.

 

Do tad,

ostajte zdravi i izolovani :)

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Malopre je apelovala voditeljka Jovana Grgurevic da je potrebna pomoc u prevozu hrane za organizaciju: " Hrana za osmeh Beograda." Kaze dovoljno je vikendom sat-dva nemaju taj vid podrske i to bi im trebalo.

Moze i neki vid promocije BJB zajednice da se napravi.

Postoji kontakt na Fejsu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ako bude bilo potrebno, ja sam u Kuli, a mogu i za okolna mesta (Crvenka, Vrbas, Lipar, R. Krstur...) da pripomognem oko razvoza potrebnih stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

I ja tek sad vidim ovo i rad sam da pomognem koliko mogu.. 
Ove nedelje ne radim, tako da ako nekom nesto treba, tu sam.
Od sledece nedelje mogu samo izvan radnog vremena koje je 09-14h, dok one tamo sam opet slobodan cele nedelje.

Dobra stvar je sto putujem na relaciji Rakovica - Karaburma, pa tako mogu usput pokriti dobar deo grada, jer mi je svejedno sa koje strane idem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja