Jump to content

Moto Zajednica

Potrebna pomoc pri farbanju

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Kikinda

da li moze neko da mi detaljno opise postupak pripreme i farbanja oklopa kao i lakiranje. Koja je farba najbolja? Koliko se razredjuje? Koliko se razredjuje spric git? Imam nameru da to obavim sam, posedujem kompresor, ali nikada to do sad nisam radio. Imam dva kompleta oklopa tako da imam fore za popravni. Unapred zahvalan!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

kad bi samo mogao da zamislis kako si pitanje postavio :? :? ali sve se moze kad se hoce,ako si bas tako naumio evo ti moj br.0638114949,pa me pozovi i pokusacu da ti pomognem,jer sve zavisi od materijala koji planiras da koristis,i naravno koju sumu planiras da izdvojis

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

To ti nimalo nije jednostavan posao kao sto ti mislis da jeste.

Da ne radim ovaj posao sto radim (popravka, farbanje, varenje itd.) nikada ne bi pokusao da uradim tako nesto sam bez nekoga ko se bavi/bavio time ili zna dosta o tome.

Tako nesto se ne moze objasniti recima vec delima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Ah, nemojte da ga obeshrabrujete ili da mistifikujete neki posao.

 

Prosle godine mi je motor trosio mnogo ulja. Nisam imao novca za majstora (a iz prethodnih iskustava im vise ne verujem) te sam odlucio da generalnu uradim sam. Mnogi su mi rekli "da li ti znas sta radis" ili "to nemozes da uradis nikako sam" itd...

 

Nabavio sam potreban alat. Nabavio sam originalnu Hondinu knjigu za servisiranje, porucio neophodne delove, i uz pomoc prijatelja za 15tak dana uradio kompletnu generalnu na motoru.

 

Motor je od tada presao 10000 kilometara i samo prede. On NIKAD vise nece biti kod majstora dok je kod mene.

 

Elem, ovo je samo jedna mala prica kako bih svima dao hrabrost da pokusaju. Ako ne pokusate nikad necete ni uraditi nista.

 

Mislim da na netu moze da se nadje dosta informacija o farbanju i mesanju boja. Ja sam pre nekoliko dana ofarbao svoj bicikl u boju koja mi je ostala od motora koji je farban kod farbara. Posto imam kompresor sve sam uradio sam u garazi. Iskreno nema velike razlike u kvalitetu sem sto se primecuje da je moja priprema losija, sto sam znao i pre pocetka farbanja.

 

Ja ti savetujem da slobodno pokusas uz naravno obavezne savete od svih koji su raspolozeni da ti ih daju. Pretpostavljam da ne ocekujes vrhunske rezultate na kraju, cim hoces sam da farbas, jer ih ne mozes postici nikako jer ti je ovo prvi put da farbas.

 

Ono sto ja mogu da ti kazem je:

 

- priprema za farbanje je 80% posla i isto je toliko bitna

- raspitaj se gde god mozes pre pocetka

- farbaj ili na dnevnom svetlu ili pod jakim i kvalitetnim osvetljenjem kako nesto ne bi promasio (licno iskustvo :) )

- ne zuri i pre pocetka se uveri da imas sve sto ti treba

- mozda za svoje prvo farbanje ne moras da kupis najkvalitetnije boje (Maksmajerov set od kilogram kosta 60 Evra)

- Pre farbanja oklopa probaj na nekom probnom komadu

- Alat operi razredjivacem svaki put kako bi mogao da ga koristis opet

- Ne dozvoli da isduvas sav vazduh iz kompresora jer ce iz pistolja poceti da ti izlaze krupne kapljice

- komad koji farbas okaci dobro kako ne bi pao ali opet tako da mozes da mu pridjes sa svih strana

 

FARBANJE

 

Pre ovoga uradi pripremu za farbanje tako sto ces da osmirglas sve delove a kao zavrsnu smirglu trebas da koristis VODENU sa granulacijom 150.

 

Ovako su meni rekli za farbu i to je radilo

 

Iseces plasticnu bocu od piva ili vode i sipas u nju farbu (koliko mislis da ti treba). Ja sam potrosio pola kilograma za farbanje svih oklopa na Transalpu. U farbu sipas ucvrscivac u odnosu 1/4. Razredivac dodaje na osecaj. Boja ne sme da bude gusta a ne sme da bude ni vodenasta. Ovo je situacija u kojoj moras da budes pazljiv ili da ti neko ko je profesionalac pokaze kako to da odresis pa da znas za sledeci put.

 

Prskaj uvek pod uglom od 90 stepeni na komad. Povrsinu pokrivaj praveci horizontalne pokrete rukom. Nije problem ako se vratis da pokrijes nesto sto si promasio. Pusti boju da se osusi 15tak minuta pa onda uradi drugu ruku. Ako mislis da je potrebno uradi i trecu.

 

Ocisti pistolj i sipaj unutra lak u koji si dodao veoma malo razredjivaca. Mozes da dodas i malo ucvrsicava. Ponovi istu proceduru kao i za farbanje.

 

Ostavi sve da se osusi i to je to.

 

E sad, tu mogu da se rade razne fore za dobijanje jos veceg sjaja kao sto je poliranje ali ja to nikad nisam radio i za to je bolje da te posavetuje neko drugi.

 

To je to od mene. Ima tu verovatno jos po neka fora ali sad ne mogu da se setim. Najbitnije je da pripremu uradis jako dobro. Ako je ona losa mozes da farbas do sutra i bice samo njesra.

 

Profesionalci mogu da me dopune i isprave ako sam negde pogresio. Mozda ne bi bilo lose da se u ovoj temi napise par reci o farbanju za one koji zele da se upuste u tako nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Kad vec hoces da se tvoj post dopuni:

 

Ah, nemojte da ga obeshrabrujete ili da mistifikujete neki posao.

 

Niko njega ne obeshrabruje nego savetuje onime sto je najbolje.

 

Ja sam pre nekoliko dana ofarbao svoj bicikl u boju koja mi je ostala od motora koji je farban kod farbara. Posto imam kompresor sve sam uradio sam u garazi. Iskreno nema velike razlike u kvalitetu sem sto se primecuje da je moja priprema losija, sto sam znao i pre pocetka farbanja.

 

Znas kako, da ti je priprema bila odlicna onda bi primetio razliku koliko je tvoje losije ofarbano.

Sad, sve zavisi da li se ti zadovoljavas necim da izgleda pristojno ili se zadovoljavas trazeci dlaku u jajetu pa ako je ne nadjes dobro je.

 

Pre ovoga uradi pripremu za farbanje tako sto ces da osmirglas sve delove a kao zavrsnu smirglu trebas da koristis VODENU sa granulacijom 150.

Iseces plasticnu bocu od piva ili vode i sipas u nju farbu (koliko mislis da ti treba).

 

Granulacija 150?

Pa nasta ce to da lici?

Dalje, boja da se mesa u obicnoj flasi? Daleko bilo. Komponente mora da budu odvojene.

Boja se mesa pri sipanju u bocu pistolja.

 

Ljudi, farbanje nije tako jednostavno.

Nije sve u tome, imam kompresor i pistolj i ja cu sad sam da farbam.

 

Sta je sa gitovanjem zagrebane plastike, plastic prajmerom, spric-gitom ili tecnim-gitom, matiranjem, obradom, poliranjem ako se pojavi negde neka tacka, koriscenjem pravilne gume i smirgle itd.?

Sta je sa setom pistolja i setom dizni za farbanje?

A tek da ne pricam o onim sitinim detaljima, cakama i tajni velikih majstora...

Giuliano, bez uvrede, ali nemas ti pojma o farbanju.

 

Evo, sad sam se setio necega.

Jednom forumasu sam farbao motor pa je postavio temu o tome i postavio je dosta slika pa pogledajte kako se to radi i kako je sve to izgledalo.

Ujedno pogledajte i utiske i iznesite vase.

 

http://bjbikers.com/forum/viewtopic.php?t=1379

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Stoji i ovo sto je Brka rekao i ono sto je Giuliano rekao.Brka ima svoju tacku gledista kao neko ko radi kod nekog ko je farbar po profesiji ( cak ni ovo ne mora da bude tacno, i nije ni bitno, posto je u ovom slucaju iskustvo presudno), a ja gledam iz ugla nekoga ko nema para za profesionalno farbanje ili jednostavno zeli da nauci kako se radi, ili cak zeli da uziva u tome sto je SAM uradio iako nije savrseno. Imas na netu gomilu uputstva, a mozes i da pitas prodavca za savete ako kupujes materijal u ozbiljnijoj radnji. Kao prvo, i ja ti preporucujem da odes kod nekog auto limara da ga pitas da ti ukratko objasni proceduru.Ja sam vec ofarbao oko 7 motora i probao dosta vrste materijala. Prvi put maltene nisam smeo da drzim pistolj u ruci. Bez obzira na to, sto sam vezbao tako sto sam ofarbao celu kapiju.Do sada sam koristio sinteticki auto lak, akril i metalik ( znam da ima i boljih naziva za sve ovo, ali je ovako razumljivije).Priprema se razlikuje u zavisnosti od podloge i materijala koji koristis ( da li je to plastika ili metal). Proces kako sam ja radio:

Priprema: Ako imas plastiku , treba da koristis prajmer za to ( najjednostavnije je da kupis u spreju Plasto-Fix), ako treba izgitujes, pa smirglas sa suvom smirglom ( gradacije oko 100-120 ) da dobijes oblik, posle izgitujes da pokrijes sve tragove smirglanja, posle smirglas sa vodenom smirglom ( grit 150-180) , pa "farbas" sa spric gitom, pa smirglas "vodenom smirglom" (320-600-800) ovde ces imati povrsinu koja je glatka na dodir kao bebina guza... :) . Ako radis prvi put, ja mislim da je najbolje da uzmes akrilnu farbu ili neku sintetiku. Postupak je vec objasnjen. Posto neces imati komoru , dobro ocisti prostoriju gde ces farbati od prasine, polij pod ( ako je od betona ) sa vodom, da ne leti prasina. Prskaj vise tankih slojeva da ti ne procuri i nemoj zuriti. Meni su mesali nijansu u prodavnici i ja sam od njih trazio praznu, novu limenku u cemu mogu da mesam farbu.

To je sve od mene... Inace pogledaj link koji je Brka dao i pogledaj teme za NSU od quasaar-a i moje za Jawu i BMW.

Ajde, sad na posao ( ako jos smes :D) , pa da nisam bezveze napisao valjda najduzi post u zivotu! :D

Srecno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Brko, sto se ljustis odmah :)

 

E ovi profesionalci svi su isti. Pretpostavljam da kad si farbao prvi put nisi kipeo od iskustva i znanja. Za sve postoji prvi put i ja ga samo ohrabrujem da proba, bez obzira sto mu drugi pisu kako je to nevidjeno tesko. Sve se to nauci a pretpostavljam da on ne ocekuje vrhunske OCC rezultate za pocetak.

 

Sto se mog iskustva tice, naravno da nemam pojma, pa napisao sam da sam pre par nedelja prvi put u zivotu nesto farba sa pistoljem. U svakom slucaju, s obzirom da je prvi put, ispalo je odlicno a i ti i on mozete da dodjete da se uverite. Nigde nije curelo. Zadovoljan sam dubinom boje. Laka ima dovoljno da ga stiti od ogrebotina. Ono sto sam napisao je prakticno sve sto su mi ljudi rekli i to je dovoljno da proba farbanje. Sto se pripreme sa spric-gitom tice za to sam napisao da vi trebate da dopunite.

 

Moj predlog je da se ovaj post nastavi a vi profesionalci napisite po koju rec o farbanju za nas koji "nemamo pojma o farbanju" kako bi i mi nesto naucili i pokusali. Znam da je to sad nezgodno jer vam na neki nacin oduzimamo "leba iz usta" ali ipak onaj ko ceni kvalitet ce doci kod vas i dati vam pare a onaj ko hoce da se igra zna sta moze da ocekuje na kraju.

 

Hvala unapred na savetima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Svi ovi saveti su na mestu, pa cak i Brkini. Jeste da profesionalac moze da uradi bolje od amatera, ali ima ljudi koji zele nesto sami da urade i nauce nesto novo.

 

U principu priprema je skoro najbitnija stavka u celom farbanju. Dok nisi zadovoljan glatkocom i oblikom komada koji spremas nemoj mesati boju, nego samo nastavi sa nanosenjem novog sloja gita ili spricgita i smirglanjem. Mis smo za zavrsne slojeve koristili vodenu smirglu od 800 i 1000.

 

Jos jedna bitna stvar je da pre nanosenja boje povrsina mora biti jednobojna (po nekom mom iskustvu poslednji sloj pre farbanja neka bude spricgit sive boje i zatim se samo ovlas predje jako finom smirglom da se skinu eventualne kapljice ili neravnine ali da se ne probije boja). Na taj nacin ce pokrivanje t.j. jednakost boje (pogotovo se odnosi na metalik i metalik troslojne boje-recimo Standox).

 

Iz mog iskustva ti govorim da i tvoja parola bude slicna mojoj - NE KUPUJMO DOMACE (posto mi se recimo kod prvog farbanja kada mo se prolilo malo benzina po komadu i sprala se boja u momentu, i stvari kao sto su recimo, nekompatibilnost razredjivaca, lose susenje, ostajanje "zive farbe",...)

 

Marke farbi, ucvrscivaca i razredjivaca koje mi uglavnom koristimo su : MIPA-skuplje od domacih za oko 200din po kg (i jako smo zadovoljni kvalitetom), i STANDOX koji je znatno skuplji ali i malo kvalitetniji.

 

Ja ti kazem SAMO NAPRED, ako ne valja uvek mozes sve osmirglati i poceti ispocetka, ili u krajnjem slicaju dati da ti neko drugi uradi. Ako ne probas - nikad neces znati kako bi izgledao tvoj rucni rad ( a mozda moze biti bolji nego ono sto bi ti farbar uradio). Ko zna mozda si rodjeni farbar, a ni ne znas !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 585 postova
  • Lokacija: Beograd

Sto se tice razredjivanja farbe,kolko ide razredjivaca i katalizatora,koji pritisak da se koristi,kolko slojeva,kolka pauza izmedju slojeva i ostalo sve zavisi od proizvodjaca i to lepo pitaj u farbari ili ce ti pisati na ambalazi. Sto se tice granulacija smirgle drzi se ovoga sto ja Joseph napisao mada ja ne bih isao sitnije od 600. Za farbanje je potrebna malo skuplja oprema(kompresor sa dovoljnim protokom vazduha,dobar pistolj,separator vlage...) za bolje rezultate ali se mogu postici solidni rezultati i sa jeftinijim alatom. Na kraju krajeva cilj i jeste da nesto naucis i uradis sam. Akril je naravno mnogo kvalitetniji i laksi za upotrebu od ovih sintetickih farbi(ErLac,Body) ali zato kg sintetike kosta 600 kinti a set akrila oko 50eur. Sintetika nije suva ni posle 2 dana pa kako si nesto zajebao moras puno da cekas da bi mogao da ispravis gresku dok se akril mnogo brze susi.

 

Odlican je sajt firme Sata www.sata.com inace verovatno najboljeg proizvodjaca pistolja za farbanje gde se mogu naci koje se dizne koriste za sta na njihovim pistoljima mada je i kod drugih proizvodjaca slicno uglavnom se koristi 1.3 za farbanje a nesto vece oko 2 za primer i spric git. Na sajtu ima i dobrih video fajlova(short manuals).

 

Moze svasta da se prica o teoriji ali bez prakse nista. Farbanje je prosto samo prvih par godina ide malo teze.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1300 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: R1150GS

Samo da malo dopunim...

Kod metalik baze se vide otisci cak i od 600 smirgle. Za akril i za sintetiku je dovoljna ta granulacija.

Zato i preporucujem akril, jer se mnogo brze osusi ako je razredjivac i ucvrscivac pravilno doziran.Inace set Mipa akrila smo mi platili oko 2200 din po kilogramu sa ucvrscivacem, a razredjivac za akril kosta oko 450 dinara, ali se nece potrositi ni pola od toga cak i ako ga koristis i za pranje pistolja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Hvala J.

 

Za dve-tri nedelje cu farbati jedan motor od drugara u akril pa cu vam reci kako je proslo. Mozda te cimnem sa nekom porukicom ili nekoga ko je jos raspolozen da pomogne pre nego sto pocnem da farbam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 837 postova
  • Lokacija: Mladenovac
Brko' date=' sto se ljustis odmah[/quote']

 

Daleko bilo od toga.

Samo ti da se ne naljutis zbog toga sto sam napisao.

 

Brka ima svoju tacku gledista kao neko ko radi kod nekog ko je farbar po profesiji

 

Zaparavo, mi drzimo radnju. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 628 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

ja sam ostavio svoj br. svima kojima je moja najiskrenija pompc potrebna,mislim da cu vam kolko tolko pomoci,mada je brka u pravu mi bi vam to verovatno profesionalno objasnili da bi vam krajnji rezultat bio sto bolji,ali bez direktnog gledanja i dugogodisnjeg iskustva mislim da je nemoguce doci do ekstra kvaliteta,mada na vama je da pokusate,ja sam uvek raspolozen da vam pomognem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Auh, dobar topic. Ja sam slikar i crtac iz hobija a polako sirim zabavu i na pljastiku i metal. Imalo je momci sta da se nauci od vas, samo napred! Svaka cast!

 

PS Svima koji tek pocinju puno srece i mojne da se obeshrabrujete. Proslogodisnjem sampionu Pariz Dakara i bivsem moto sampionu su za obe ":delatnosti" govorili da nije talentovan. Posle par godina pokussaja je odrao konkurenciju u obe discipline (napomena pariz dakar je vozio auto, ne motor). ( i sorry ne mogu imena da mu se setim gledao sam na Discoveriju 2 satnu emisiju o njemu pre neki mesec :) ).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 221 postova
  • Lokacija: Toronto, Canada

Mozda bi mogli "profesionalci" da se ukljuce malo u topic pa da pored kritikovanja "amatera" za koje imaju beskonacno mnogo vremena odvoje par minuta za neki koristan savet... Jel se neko oseca prozvan?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1571 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1100RT

Ja ne znam sto toliki strah, pa nece vam niko oteti posao...Ako neko hoce da nauci da nesto radi, farba, gituje, vaja, itd, dzaba ga odgovarali savetima "daj profesionalcu", odnosno, da su hteli da daju "profesionalcima" a ne da zele sami da rade, verovatno bi njima i dali a ne bi pitali :D Drugo, nije samo gust nesto da se odradi, gust je odraditi ga sam. E to je duh zanata, kada posle mnogobrojne vezbe kazes Ej pa ja znam ovo da radim i u ovome uzivam.

 

Dakle ako neko trazi savet il mu ga dajte il nemojte da kenjamo ovde jer ce savet onda potraziti na drugoj strani.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar

Ja sam pre dva dana lepo kupio HAPPY COLOR plavi sprej, i bezbojni akrilni lak, i ofarbao motor.

 

Sve je ispalo eXtra, naravno da sam napravio par gresaka, ali je najbitnije da sam sve sam odradio i dosta naucio.

 

Svi troskovi su mi bili 500 din.

 

Nije profi, ali da imam vise iskustva ispalo bi skroz profi, eto.

 

Ne znam za druge, ali ja licno volim sve sam oko svog motora da cackam. Tako se uci :)

 

Cim stane kisa, pocinjem da radim share, tribale u crnoj boji.

 

Kad budem zavrsio, postovacu slicice 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Honda CB900 F2

Samo napred i farbaj, i ja sam ofarbao moj BMW u metalik.

Rekao sam sebi, nisam valjda tako smotan da treba neko drugi da mi farba. ( a i nema se toliko love)

I na greskama se uci, bio sam zajebo lak, pa cu ponovo farbati.

Nema sta da se izgubi, jedino malo para sto ces potrositi za farbu. Ako zeznes stvar. Lepo ispocetka.

 

Kada sam farbao, kupio sam neki metalik komplet, i nisam znao gde ide ocvrscivac, i nisam ga sipao u lak :oops: i sad kad mi kane bilo koji naftni derivat na rezervoar on se topi :D . Ali nije problem, bar sam nesto i naucio.

Sad posle sezone idemo ponovo, taman da mi zimi nebude dosadno.

 

Pozdrav. :pivo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja