Jump to content

Moto Zajednica

Skeniranje starih fotografija

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Danas sam preturao nesto po kuci i pronadjem dedinu fotografiju na bicikli koja je imala i registarski broj u to vreme, za mene jako draga uspomena, pa bih voleo da je skeniram i uvelicam sto je vise moguce, a da pri tome ne izgubim na kvalitetu slike. Fotka je malog formata, recimo velicine danasnje licne karte, mozda za nijansu veca. Takodje imam jos par porodicnih fotki iz ratnog vremena, kao i nekih mladjih , ako znate kako i gde je najbolje to da uradim pisite. Hvala u napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 271 postova

Ufff iskreno mislim da ces to tesko uraditi a da se neizgubi kvalite slike?

Mozes da sleniras ili slines neku dobru skener aplikaciju za mob ako imas dobro kameru na telefonu da prebacis u "digitalni" format 

Ako gresim neka me neko ispravi ko se bolje razume, svakako bih voleo da mogu da ti pomognem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Нек иде живот, 858 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vulkan 800 некада био Keeway Supershadow 250

Ја сам својевремено све фотографије скенирао на неком Каноновом штампачу-скенеру у 600дпи остало је да се доради у фотошопу, видео сам да негде на нет-у постоји варијанта обраде старих слика . Мука је што је споро и могуће је ( типа једна слика на дан ) тако да нисам ни покушавао да одрадим два пуна кофера слика :jok: остаје за неку пемзију да се бавим ако дотле поживим и неисхлапим :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 598 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F

Klasicne fotografije (doduse u boji) koje su u putopisu "Slike iz proslosti - Turska" su slikane elektronskom kamerom 3.1 mega pixela, pa proceni sam da li su zadovoljavajuceg kvaliteta. Inace sam slikao onako odokativno, bez primene bilo kakve fotografske tehnike. Samo sam gledao da nema odsijaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Triumph sprint 900 Kawasaki Z500, Triton 650 Gilera 500 LTE 1938g.

Odnesi u neku bolju foto radnju da ti skeniraju,danasnji skeneri to lepo odrade.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 10 sati, Gile je napisao:

Danas sam preturao nesto po kuci i pronadjem dedinu fotografiju na bicikli koja je imala i registarski broj u to vreme, za mene jako draga uspomena, pa bih voleo da je skeniram i uvelicam sto je vise moguce, a da pri tome ne izgubim na kvalitetu slike. Fotka je malog formata, recimo velicine danasnje licne karte, mozda za nijansu veca. Takodje imam jos par porodicnih fotki iz ratnog vremena, kao i nekih mladjih , ako znate kako i gde je najbolje to da uradim pisite. Hvala u napred.

 

Poslusaj @triton -a. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Pokusacu, to mi je jos i najlakse, ako mislite da ce rezultat da bude ok. Kacim fotku posle skeniranja, da vidite rezultat. Nije to samo dedina slika, imam i sliku citave porodice koja se namenski slikala da pradedi posalju sliku u zarobljenistvo u Nemacku preko tadasnjeg Crvenog krsta. I jos dosta zanimljivih fotografija. Kada sam poceo sa renoviranjem kuce pojavilo se dosta tog materijala, hteo bih da ga sacuvam od zaborava...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja