Jump to content

Moto Zajednica

KTM 690 SM restauracija

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199
pre 25 minuta, vava je napisao:

A koji je broj crna boja, i jesi li je uzeo po nekom ktm broju ili si onako ubo?

Igrom slucaja radim u firmi koja se bavi proizvodnjom procesne opreme za elektrostaticko farbanje(ili ti plastifikacija) pa imam dosta kontakta sa svim tipovima boja i strukturama... Crnu koju sam koristio za viljusku je RAL 9005 struktur mat(reljefna crna mat), dok je za ostale delove koriscen obican RAL 9005 mat

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s

Svaka ti cast, igrom slucaja konkretno znam ovaj motor, pre puno godina bio je u jednom od novobeogradskih blokova i imao sam priliku da se provozam na njemu jer tada nisam imao dozvolu, strasna masina je u pitanju.

Motor je kasnije zavrsio u Valjevu i svaki vlasnik ga je terao jako koliko je god moglo bez ikakvog odrzavanja >:(. Slucajno sam naleteo na ovu temu na forumu i odusevio sam se. Svaka ti cast prijatelju i jedva cekam da zavrsis projekat kako bih celu temu poslao DAVNOM DAVNOM vlasniku na uvid. Drzim palceve i samo napred :sampion: @Lane034

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199
pre 27 minuta, baracoka je napisao:

Svaka ti cast, igrom slucaja konkretno znam ovaj motor, pre puno godina bio je u jednom od novobeogradskih blokova i imao sam priliku da se provozam na njemu jer tada nisam imao dozvolu, strasna masina je u pitanju.

Motor je kasnije zavrsio u Valjevu i svaki vlasnik ga je terao jako koliko je god moglo bez ikakvog odrzavanja >:(. Slucajno sam naleteo na ovu temu na forumu i odusevio sam se. Svaka ti cast prijatelju i jedva cekam da zavrsis projekat kako bih celu temu poslao DAVNOM DAVNOM vlasniku na uvid. Drzim palceve i samo napred :sampion: @Lane034

 

Drago mi je da se javio neko ko poznaje motor,pa makar i kakav je bio davno....kada sam ja uzeo motor bio je zapusten do krajnjih granica,pocevsi od dva prsta prasine na njemu preko guma koje su ispustile do toga da je skoro svaki sraf na njemu imao tragove korozije pa cak da je pomesao i ulje i vodu(antifriz). Zbog celokupnog stanja motora odlucio sam da ga rastavim do naj sitnijeg detalja i spakujem onako kako ja volim...(mozda i bolje nego fabrika :))

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Baš baš to lipo radiš.
Šteta što na rami rupe za ležajeve i vijke nisu bile zaštićene.
Profesionalci to polijepe samoljepljivim okruglim stikerima koji su dostupni u različitim promjerima.

Biće to sve ok.
Pozz


Vozim motor, nisam bajker.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199

Znajuci ove "strucnjake" kako rade ostavio sam kosuljice lezajeva u ramu,tako da samim izbijanjem kosuljice iz rama sam dobio idalno cisto mesto za nov lezaj(kosuljicu). Sreca svi navoji su standardni pa se mogu ocistiti sa ureznicama. Pored svih nagovestaja da zastite broj sasije oni su ga napunili sa prahom(plastifikacijom) a zastitili totalno nebitan broj na ramu. @el classico

IMG_0785.JPG

IMG_0786.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
Pre 8 sati, baracoka je napisao:

kako bih celu temu poslao DAVNOM DAVNOM vlasniku na uvid

Da li je na NBG-u u pitanju bio vlasnik ili vlasnica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 136 postova
  • Lokacija: Bačka Topola
  • Motocikl: Can Am Renegade 1000R XXC
1 hour ago, Lane034 said:

Znajuci ove "strucnjake" kako rade ostavio sam kosuljice lezajeva u ramu,tako da samim izbijanjem kosuljice iz rama sam dobio idalno cisto mesto za nov lezaj(kosuljicu). Sreca svi navoji su standardni pa se mogu ocistiti sa ureznicama. Pored svih nagovestaja da zastite broj sasije oni su ga napunili sa prahom(plastifikacijom) a zastitili totalno nebitan broj na ramu. @el classico

IMG_0785.JPG

IMG_0786.JPG

A jesu teletabisi :D ali vidim ja da si ti ovde sprwmio sve da ispravis njihovu gresku :jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Dorcol
  • Motocikl: zx12r

Ja kad god nosim nesto na plastifikaciju uvek onim nazovi majstorima bukvalno nacrtam sta i kako treba da urade. Gde da zakace deo da ne ostane fleka tamo gde ne treba, na sta da obrate paznju... i uvek nesto zaseru. Ne kapiraju koncept da neki delovi treba da budu savrseni. Navikli da rade bastenske stolice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200s
18 hours ago, Lane034 said:

Drago mi je da se javio neko ko poznaje motor,pa makar i kakav je bio davno....kada sam ja uzeo motor bio je zapusten do krajnjih granica,pocevsi od dva prsta prasine na njemu preko guma koje su ispustile do toga da je skoro svaki sraf na njemu imao tragove korozije pa cak da je pomesao i ulje i vodu(antifriz). Zbog celokupnog stanja motora odlucio sam da ga rastavim do naj sitnijeg detalja i spakujem onako kako ja volim...(mozda i bolje nego fabrika :))

Imas punu podrsku, svaka ti cast na entuzijazmu i ljubavi prema ovome, jer bez ljubavi ka ovakvim stvarima nista ne moze daispadne kako treba, samo napred i jedva cekam nove fotke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1013 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Svaki respekt za entuzijazam i nameru, komšija.

Unapred se radujem da ga vidim ponovo na točkovima i sliku staro - novo "side by side"

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199

Agregat je vracen na svoje mesto,razvucena instalacija,umesto klasicnih gumica koje drze instalaciju za ram(koje su se otromboljile i vise),koristio sam čičak trake koja mnogo lepse izgleda na ramu i mnogo bolje drzi instalaciju na svom mestu. Pijačarce(retrovizore) menjamo sa oridjidji retrovizorima. Jedini problem koji imam je polomljena poluga prednje kocnice koju nema niko na stanju a iz uvoza ko zna kad ce da bude zbog celokupne situacije.

IMG_0933.JPG

IMG_0934.JPG

IMG_0935.JPG

IMG_0936.JPG

IMG_0937.JPG

IMG_0939.JPG

IMG_0938.JPG

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /
On 1.4.2020. at 12:24, Lane034 je napisao:

...Jedini problem koji imam je polomljena poluga prednje kocnice koju nema niko na stanju a iz uvoza ko zna kad ce da bude zbog celokupne situacije...

 

Imam ja viška jednu novu, ne raspakovanu, ali za veliki Adventure 990.

Daj sliku kačenja ili nešto, ili se javi da ja tebi pošaljem slike pa da sam uporediš da l' ti odgovara (064 364 88 11). 

Ako paše - dobiješ je na poklon.

 

edit: 

 

 

poluga kočnice KTM Adv 990.jpg

poluga kočnice 2 KTM Adv 990.jpg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199

Ovako sam ja resio ostecenu osovinu pumpe za vodu,mozda jos nekom bude od pomoci ovaj crtez caure... Napokon sam nasao polugu prednje kocnice uz pomoc google-a,ista je kao za Ducati monster 796 pa sam po tom modelu i trazio,gde god sam spomenuo rucicu kocnice za KTM dobio sam negativan odgovor. U ponedeljak stizu plastike i poluga prednje kocnice,posle ostaje samo registracija.

IMG_1011.JPG

IMG_1013.JPG

IMG_1014.JPG

IMG_0669.JPG

IMG_0674.JPG

IMG_0617.JPG

IMG_1002.JPG

IMG_1016.JPG

IMG_0966.JPG

IMG_0964.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Око пумпе за воду, у овој новој ситуации стављаш други семеринг који је унутрашње вечи.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199
pre 9 minuta, Krokodilo je napisao:

Око пумпе за воду, у овој новој ситуации стављаш други семеринг који је унутрашње вечи.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Da,originalni semering je bio 12x30x7 a sa ovom caurom je 17x30x7.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја сам исто радио али употрбљавао болцну од клипа, чисто као могучност да се зна. А израџивао и целу осовиницу ал то кад се агрегат растави. Моја препорука да провериш и промениш роторе у уљној пумпи, KTMу је то слаба тачка.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja