Jump to content

Moto Zajednica

KTM 690 SM restauracija

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199

Pozdrav za nadandzastu ekipu,od skoro sam postao vlasnik jedne narandzaste bicikle,KTM Supermoto 690 model iz 2007. god.

Motorcikl nije bas negovan i cuvan,stajao je svo vreme napolju pa je dosta srafova korodiralo. Nisam to mogao tako da gledam pa sam krenuo malo po malo da rasturam i sredjujem,naravno zavrsilo se tako da je kompletan motorcikl rasturen,svi srafovi poslati na cinkovanje,ram na plastifikaciju,plastike na lepljenje folije...a agregat je ostao na stolu... Evo nekoliko slicica od kad je uzet do sad.

P.S. Ako sam pogresio mesto za otvaranje nove teme neka je admin premesti na pravo mesto... :)

IMG_0266.JPG

IMG_0267.JPG

IMG_0268.JPG

IMG_0269.JPG

IMG_0270.JPG

IMG_0271.JPG

IMG_0272.JPG

IMG_0273.JPG

IMG_0275.JPG

IMG_0280.JPG

IMG_0328.JPG

IMG_0329.JPG

IMG_0427.JPG

IMG_0428.JPG

IMG_0429.JPG

IMG_0430.JPG

IMG_0581.JPG

  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Svaka cast na entuzijazmu, ali moram da pitam da li si motor dobio po nekoj bas povoljnoj ceni? Msm, ako ne mozes da gledas zapusten motor, zasto bi ga kupio na prvom mestu...

 

All in all, izgleda da ces imati vise nego dovoljno vremena u narednih par meseci da ga lagano vratis u fabricko stanje   :jee1:

 

Samo nemoj da zapostavljas ovu temu, volimo mi forumski bajkeri da pogledamo po koju slicicu neceg lepog i narandzastog  :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199
pre 52 minuta, PremieRacing je napisao:

Svaka cast na entuzijazmu, ali moram da pitam da li si motor dobio po nekoj bas povoljnoj ceni? Msm, ako ne mozes da gledas zapusten motor, zasto bi ga kupio na prvom mestu...

 

All in all, izgleda da ces imati vise nego dovoljno vremena u narednih par meseci da ga lagano vratis u fabricko stanje   :jee1:

 

Samo nemoj da zapostavljas ovu temu, volimo mi forumski bajkeri da pogledamo po koju slicicu neceg lepog i narandzastog  :ljubav:

U trenutku kada sam gledao da kupim motor na oglasu je jedni narandzasti supermoto bio bas ovaj,gledao sam i probao neke husqvarne ali kada sam probao ovaj motor osetio sam da je to ono sto mi treba...cena je bila povoljna s'obsirom na stanje. Vremena ima dovoljno ali delove kao da trazim za jednoroga...:D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199

Ispustio ulje,kad imam sta da vidim...kajmak,pomesao rashladnu tecnost i ulje i to ko zna kad... :(

Tako je to kad se motor uredno "odrzava",ali nema predaje idemo dalje...:neznam:

IMG_0392.JPG

IMG_0393.JPG

IMG_0394.JPG

IMG_0395.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199
pre 15 minuta, con3VA je napisao:

Sta uradise od motora za godinu dana .

Poznajes motor? 

Po ugovorima vidim da je bio u Valjevu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199

Sreca u nesreci...procureo je semering na vodenoj pumpi zbog toga je i pomesao ulje i antifriz.

Da situacija bude jos gora,ostecena je osovina na koju naleze semering...to me je nateralo da agregat skinem sa rama i sve detaljno proverim.

U medjuvremenu sam auspuhe poslao na remont,narucio polomljene i ostecene delove. Agregat iznutra izgleda kao da ga je neko plastificirao,crne naslage,ne znam cega koje se skidaju jedino celicnom cetkom.

Ako znate neko sredstvo za ciscenje ovog crnog "cuda" pomazite...:(

IMG_0612.JPG

IMG_0614.JPG

IMG_0615.JPG

IMG_0617.JPG

IMG_0618.JPG

IMG_0665.JPG

IMG_0334.JPG

IMG_0700.JPG

IMG_0701.JPG

IMG_0703.JPG

IMG_0672.JPG

IMG_0698.JPG

IMG_0699.JPG

IMG_0673.JPG

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199

Iskorisceno lepo vreme da se sve rasturi,ram ide na plastifikaciju,kao i zadnja viljuska,svi srafovi na cinkovanje(galvanizaciju)....Ociscen hladnjak,rasturene kocnice do detalja zbog ulja koje izgleda nikad nije promenjeno. Cak su i lezajevi na trouglovima korodirali...:stabre:

IMG_0592.JPG

IMG_0666.JPG

IMG_0707.JPG

IMG_0708.JPG

IMG_0714.JPG

IMG_0716.JPG

IMG_0718.JPG

IMG_0720.JPG

IMG_0721.JPG

IMG_0722.JPG

IMG_0724.JPG

IMG_0726.JPG

IMG_0727.JPG

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

Sto mi je poznato ovo kada krenes od neceg sitnog pa promenis skoro sve sto moze da se menja ;)

Svaka cast za trud, bice to drugi motor kada zavrsis... 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Tačno da nikada ništa nije uradjeno na ovom motoru, ne znam kako je ovako zapušten...ipak je to motor iz ovog veka.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199
Pre 2 sati, doktor je napisao:

Tačno da nikada ništa nije uradjeno na ovom motoru, ne znam kako je ovako zapušten...ipak je to motor iz ovog veka.

Jedino sto sam nasao dobro na ovom motoru je lanac i lancanici i plocice,izgleda da je menjano samo sto mora...:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199
Pre 3 sati, Бранило je napisao:

За чишћење машине изнутра нитро разређивач , четкица и жуљај :jee:

Probao sam sa nitrom,benzinom,nafrom,brake celaner-om...nista od navedenog ni da pipne,jedino kad ga zagrebem srafcigerom ili celicnom cetkom hoce da se skine i to se ljuska kao plastifikacija. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 349 postova
  • Lokacija: Нови Сад Србија
  • Motocikl: Gazela
pre 16 minuta, Lane034 je napisao:

Brobao sam sa nitrom,benzinom,nafrom,brake celaner-om...nista od navedenog ni da pipne,jedino kad ga zagrebem srafcigerom ili celicnom cetkom hoce da se skine i to se ljuska kao plastifikacija. :stabre:

 

Тај мотор је жестоко прегреван. тај слој су наслаге сагорелог уља. Једино право решење ако ме разумеш, је комплетно растављање машине и механичко чишћење. Ја бих пробао са содом бикарбоном под притиском (пескирање са содом).

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199
pre 7 minuta, Бранило je napisao:

 

Тај мотор је жестоко прегреван. тај слој су наслаге сагорелог уља. Једино право решење ако ме разумеш, је комплетно растављање машине и механичко чишћење. Ја бих пробао са содом бикарбоном под притиском (пескирање са содом).

Osetio sam da je pregrevan kad sam razvijao srafove deklija,to smrdi sacuvaj boze... Da nije ove situacije vec bi bio rasturen agregat,ovako sad da ga rasturim a delove da nabavim za 2-3 meseca(zavisi koliko ce ova situacija da traje)mi se nikako ne isplati,kad prodje sve ovo sledi puna generalna...:neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Ducati Panigale 1199

Srafovi uzeti sa cinkovanja,cena ovog zadovoljstva je 50rsd/1kg,cinkovanje pune kutije srafova i ostalih delova je kostala je 300rsd...Izduvnu granu sam samo ocistio rotacionom celicnom cetkom,razmisljao sam i o poliranju do visokog sjaja li mi to ne ide uz ovaj motor.

IMG_0706.JPG

IMG_0710.JPG

IMG_0651.JPG

IMG_0652.JPG

IMG_0676.JPG

IMG_0677.JPG

IMG_0678.JPG

IMG_0679.JPG

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
On 22.3.2020. at 15:35, Lane034 je napisao:

Srafovi uzeti sa cinkovanja,cena ovog zadovoljstva je 50rsd/1kg,cinkovanje pune kutije srafova i ostalih delova je kostala je 300rsd...Izduvnu granu sam samo ocistio rotacionom celicnom cetkom,razmisljao sam i o poliranju do visokog sjaja li mi to ne ide uz ovaj motor.

IMG_0706.JPG

IMG_0710.JPG

 

Jesi kod Galve cinkovao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
On 3/21/2020 at 9:52 PM, Lane034 said:

Probao sam sa nitrom,benzinom,nafrom,brake celaner-om...nista od navedenog ni da pipne,jedino kad ga zagrebem srafcigerom ili celicnom cetkom hoce da se skine i to se ljuska kao plastifikacija. :stabre:

Moje skromno iskustvo kaže da su sledeće po redu supstance White spirit pa na kraju Toluol. Ne znam koliko su dostupne u normalnoj prodaji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja