Jump to content

Moto Zajednica

Povecanje performansi

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Da li neko zna da kaze nesto o tome,video sam na YT klipove ali uglavnom kod ljudi iz inostranstva da su “budzili” Hondu Integru tipa stavljanjem celog sistema auspuha,k&n sportskog filtera,rapid bike-a,i dobijali i do 12,13 konja cak..? Naravno ima i tema na forumu o stavljanju manje zupcanika napred itd za bolje ubrzanje..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6712 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Za 12-13 konja na atmosfeskom agregatu treba više rada od jednostavne zamene filtera i auspuha. 

 

Ako ti je 50ks malo, prodaj i kupi jače. To ti je najjeftinije i najbolje rešenje.

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Pitanje za tebe,Da li se tebi isplati pljunuti para podosta za tih 12 konja?

Ceo sistem slip on od Akrapovića ti je negde oko 700 EU.

Kršteni rapid bike ti je negde oko 450 eu.

K&N filter ti je oko 70 eu.

Sve ovo zajedno ti je 1220 EU.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Nisam se lepo izrazio,to sto sam gledao je nenormalno povecanje,tom liku od 0-100 ide za 3,9 sekundi (fabricki je oko 6s)..Meni je ok i ubrzanje koje imam fabricki,samo me malo nervira jer mu je lenja 6 brzina,do 6 ide extra a to je do nekih 160,a onda od 160 sporo ubrzava bas.Zato sam i pitao kako to ide,da li sa nekim manjim ulaganjem mogu malo nesto da izvucem u performansama..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

160km/h, jel planiras na stazu sa Integrom?

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
160km/h, jel planiras na stazu sa Integrom?

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока



Pa dobro po njenom satu,to je ovako valjda -10kmh..Ali generalno i na 120,130 kad prebaci u 6 nekako nema snagu,na to sam mislio.Kazu da ima fora sa kracim zubom na lancu ono -1 napred ili +2 pozadi,i da onda malo bolje povlaci,ali ne znam da li je i koliko stetno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Za početak stavi samo -1 napred,neće ništa da škodi.

Samo znaj da gubiš krajnju brzinu,imaćeš malo bolje ubrzanje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Za početak stavi samo -1 napred,neće ništa da škodi.
Samo znaj da gubiš krajnju brzinu,imaćeš malo bolje ubrzanje.

Ma nema veze,ionako tesko i dodje do maksimalne jer je lenja ta 6 tako da bi to bilo ok ukoliko ne skodi ovako nesto.Hvala


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

6. je lenja jer je primarni prenos napravljen da bude ekonomičan u poslednjem stepenu prenosa. Kao što je kod automobila npr. 5. brzina duža kako bi bio ekonomičniji. Ako hoćeš maksimalnu brzinu sa ovim prenosom uz bolje ubrzanje, treba će ti više ulaganja i pitanje je koliko ti se to isplati.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
6. je lenja jer je primarni prenos napravljen da bude ekonomičan u poslednjem stepenu prenosa. Kao što je kod automobila npr. 5. brzina duža kako bi bio ekonomičniji. Ako hoćeš maksimalnu brzinu sa ovim prenosom uz bolje ubrzanje, treba će ti više ulaganja i pitanje je koliko ti se to isplati.


Razumem.Ja sam najbrze vozio 185 na autoputu kad sam je probao (tad nije bilo poostreno ovo sa kamerama) i msm da je moglo jos malo ali bilo je vetra,i trebalo je vremena da razvije,nego i ta brzina mi uopste nije potrebna vec da bolje povlaci u 6,jer mi se desavalo da idem 120,30 i prebaci u 6 i ona se onda muci kao da se odjednom ugusi i bas kao da nema snage pa mi je to malo iritantno,a na 100,110 se to jos vise primecuje.Tako da mi nije stalo do maksimalne brzine vec samo da mi se u toj 6 malo bolje odaziva,ako to moze sa ovim da skratim napred za 1 sto rece kolega onda extra.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Onda poslušaj savet kolege iznad koji je rekao da napred staviš -1. Pomoći će ti sigurno :)

Promenio član Jovan Ristic
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Onda poslušaj savet kolege iznad koji je rekao da napred staviš -1. Pomoći će ti sigurno

Ispada da je to najbolje resenje..Hvala na odgovoru svakako


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Upravo sada, tanex je napisao:


Ispada da je to najbolje resenje..Hvala na odgovoru svakako emoji4.png

Najjednostavnije i najjeftinije rešenje,  sigurno će ti odraditi posao. Prvo se poigraš sa prenosom, pa ako i dalje ne budeš zadovoljan, nastavljaš dalje :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Najjednostavnije i najjeftinije rešenje,  sigurno će ti odraditi posao. Prvo se poigraš sa prenosom, pa ako i dalje ne budeš zadovoljan, nastavljaš dalje  

Ma meni malo ta 6 samo..inace ona stvarno odlicno ide do 6 brzine i od toga meni licno ne treba brze tako da ako to uspem da resim to je to..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Pazi, sa tom promenom prenosa idu i nus pojave, a najveća je povećanje broja obrtaja u toku vožnje što znači i povećanje potrošnje. Istu (dosadašnju) krstareću brzinu ćeš imati na malo većim obrtajima nego do sada... Ako grešim neka me iskusniji isprave.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Pazi, sa tom promenom prenosa idu i nus pojave, a najveća je povećanje broja obrtaja u toku vožnje što znači i povećanje potrošnje. Istu (dosadašnju) krstareću brzinu ćeš imati na malo većim obrtajima nego do sada... Ako grešim neka me iskusniji isprave.

Pa pazi,ionako bi brzine mogle malo duze da budu (to su uradili kod novijeg modela 750) a ima blokadu na 6500 obrtaja a tek tu mu pocinje crvena zona koja ide preko 8000,ali naravno kod nje blokira na tih 6500,a potrosnja je svakako niska,ne znam koliko bi to moglo da se poveca,tipa 0,5l na 100km ili 1l? Potrosnja je nekih 4l u proseku


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava
On 3/19/2020 at 5:02 PM, DonToni said:

Pazi, sa tom promenom prenosa idu i nus pojave, a najveća je povećanje broja obrtaja u toku vožnje što znači i povećanje potrošnje. Istu (dosadašnju) krstareću brzinu ćeš imati na malo većim obrtajima nego do sada... Ako grešim neka me iskusniji isprave.

Naravno u pravu si,istu brzinu ćeš imati u većim obrtajima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Ja bih preporučio +1 na zadnjem. Nećeš puno dobiti (sam si rekao da ti ne treba puno) ali nećeš puno ni izgubiti kad je u pitanju povećanje potrošnje u manjim stepenima prenosa (ako ti je to bitno, ako nije onda udri -1 na prednjem po preporuci drugih kolega).

 

Ja sam na mom Versys-u smanjio zadnji fabrički sa 46 na 45 i dobio malo poboljšanu potrošnju, tj. veću brzinu za 5-8km/h na istom broju obrtaja ali sam izgubio maksimalnu brzinu (zbog nedovoljne snage agregata koja me tu ograničava). Ali meni je tako bolje, jer vrlo rijetko idem maksimalnom brzinom a opušteniji rad motora i manja potrošnja mi odgovaraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 19.3.2020. at 15:25, tanex je napisao:

Razumem.Ja sam najbrze vozio 185 na autoputu kad sam je probao (tad nije bilo poostreno ovo sa kamerama) i msm da je moglo jos malo ali bilo je vetra,i trebalo je vremena da razvije,nego i ta brzina mi uopste nije potrebna vec da bolje povlaci u 6,jer mi se desavalo da idem 120,30 i prebaci u 6 i ona se onda muci kao da se odjednom ugusi i bas kao da nema snage pa mi je to malo iritantno,a na 100,110 se to jos vise primecuje.Tako da mi nije stalo do maksimalne brzine vec samo da mi se u toj 6 malo bolje odaziva,ako to moze sa ovim da skratim napred za 1 sto rece kolega onda extra.

Moj ti je savet da ne diras nista, ostavi sve kako je fabrika napravila jer ces samo pogorsati sveukupno stanje.

Integra nije ni pravljena za tu namenu koja tebi treba, Alekre ti je vec sve rekao... drugi, jaci sa vise ks da bi zadovoljio potrebe.

Sa 100, 110km/h u 6 brzini ne mozes nikako ocekivati povlacenje pa da te sve vetar gura otpozadi, menjac mora za jedan stepen dole.

 

Razumem te o cemu pricas jer vozimo skoro iste agregate i to sto tebi treba donekle i meni fali a to je bar 20-25ks vise.... nema te magije koja ce to nadomestiti sem prelaska na jaci bajk.

Da ponovim, nista ja tu ne bi diro, vozi dok ti ne dosadi, kad dosadi predji na jace.

 

Pre 5 sati, popovich je napisao:

Ja sam na mom Versys-u smanjio zadnji fabrički sa 46 na 45 i dobio malo poboljšanu potrošnju, tj. veću brzinu za 5-8km/h na istom broju obrtaja ali sam izgubio maksimalnu brzinu (zbog nedovoljne snage agregata koja me tu ograničava). Ali meni je tako bolje, jer vrlo rijetko idem maksimalnom brzinom a opušteniji rad motora i manja potrošnja mi odgovaraju.

Mala ispravka, snaga agregata je ista, zamenom zupcanika menja se opterecenje koje posle diktira performanse i potrosnju.

 

Igrarija sa odnosom zupcanika je slicna kao kad na bajsu (recimo 18 brzina, trofaz napred, sestofaz nazad) napred il nazad menjamo polozaj lanca tj pogona.

Trofaz 1-2-3 srednji-veci gornji-manji donji ili pozadi na sestofazu od najveceg gornjeg ka najmanjem donjem zupcaniku. 

Kako se klikce tako se sve manja, slican princip je i na bajku sa promenom manji-veci il obratno.

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra

Pa ako ce to da pomogne da bolje povlaci pre svega u toj 6 da ne bude lenja onda ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Mala ispravka, snaga agregata je ista, zamenom zupcanika menja se opterecenje koje posle diktira performanse i potrosnju.
 
Igrarija sa odnosom zupcanika je slicna kao kad na bajsu (recimo 18 brzina, trofaz napred, sestofaz nazad) napred il nazad menjamo polozaj lanca tj pogona.
Trofaz 1-2-3 srednji-veci gornji-manji donji ili pozadi na sestofazu od najveceg gornjeg ka najmanjem donjem zupcaniku. 
Kako se klikce tako se sve manja, slican princip je i na bajku sa promenom manji-veci il obratno.
 
 

Hvala na odgovoru.Ja sam pre svega mislio na razliku (o kojoj sam cuo i procitao) izmedju tvog i mog agregata a to je da je na 750 poboljsano upravo to o cemu pricam a ti vrv znas da li je to istina jer kako sam cuo kod tebe su malo duze brzine i nema tog usporavanja kad ubacis u 6 da kao da izgubi snagu.Ne znam da li je to samo zbog nekoliko konja vise ili je mozda kod tebe i lanac,prenos drugaciji ili sta vec?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Mala ispravka, snaga agregata je ista, zamenom zupcanika menja se opterecenje koje posle diktira performanse i potrosnju.
 
Igrarija sa odnosom zupcanika je slicna kao kad na bajsu (recimo 18 brzina, trofaz napred, sestofaz nazad) napred il nazad menjamo polozaj lanca tj pogona.
Trofaz 1-2-3 srednji-veci gornji-manji donji ili pozadi na sestofazu od najveceg gornjeg ka najmanjem donjem zupcaniku. 
Kako se klikce tako se sve manja, slican princip je i na bajku sa promenom manji-veci il obratno.
 
 


E da,nisam mislio samo na 100,110,120 da ne povlaci nego npr kao sto sam napisao u prvom postu pa su me pogresno razumeli,cak iako razvucem u 5 lepo da bi imao zalet za tu 6 da lepo povuce ili nastavi,ona opet ne povlaci nego odatle bas sporo ubrzava,ne znam da li si vozio 700 nekad?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja