Jump to content

Moto Zajednica

Povecanje performansi

Recommended Posts

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
pre 20 minuta, tanex je napisao:

Hvala na odgovoru.Ja sam pre svega mislio na razliku (o kojoj sam cuo i procitao) izmedju tvog i mog agregata a to je da je na 750 poboljsano upravo to o cemu pricam a ti vrv znas da li je to istina jer kako sam cuo kod tebe su malo duze brzine i nema tog usporavanja kad ubacis u 6 da kao da izgubi snagu.Ne znam da li je to samo zbog nekoliko konja vise ili je mozda kod tebe i lanac,prenos drugaciji ili sta vec?

Tvoj ima nesto manje ks u odnosu na moj agregat, tockovi su nam isti, lanac nam je isti (112 linkova), odnos zupcanika se razlikuje Integra (2012 -2013) ima 16/39, NC XD nosi 17/39.

Integra (2014-2016) nosi 17/39.

Ostalo sam ti vec sve napisao :).

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Tvoj ima nesto manje ks u odnosu na moj agregat, tockovi su nam isti, lanac nam je isti (112 linkova), odnos zupcanika se razlikuje Integra (2012 -2013) ima 16/39, NC XD nosi 17/39.
Integra (2014-2016) nosi 17/39.
Ostalo sam ti vec sve napisao .
 


Da,tvoj ima msm 54ks a moj 52,jel mislis da je samo do konja ili imaju veze razliciti zupcanici?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Od oba po malo + tvoj ima veći vizir, plastike napred sto doprinosi većem otporu sto je veća brzina, nesto sitno teži...sve na gomili ima uticaj.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Neznam sta te konkretno pali u voznji motora. Ako te pali da ga na pravcu odvrnes na 180km/h, onda uzmes R-a i uzivas ko covek. S druge strane, ako smo na istim talasnim duzinama, i ako mu dobro zavrnes usi kroz krivine, taj tvoj od 52 ks ima da prsti sve. A on sasvim solidno ubrzava do 120-130 tako da taj motor je sasvim ok, nego nisu mozda ok tvoja ocekivanja od njega.....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Neznam sta te konkretno pali u voznji motora. Ako te pali da ga na pravcu odvrnes na 180km/h, onda uzmes R-a i uzivas ko covek. S druge strane, ako smo na istim talasnim duzinama, i ako mu dobro zavrnes usi kroz krivine, taj tvoj od 52 ks ima da prsti sve. A on sasvim solidno ubrzava do 120-130 tako da taj motor je sasvim ok, nego nisu mozda ok tvoja ocekivanja od njega.....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока



On do 150 ubrzava odlicno za moj ukus i potrebe,( ne poredim ga sa r motorima),nego to sto su promenili kod 750 da ne gubi u ubrzanju kad prebacis iz 5 u 6 eto to meni konkretno smeta pa sam zato pitao da li postoji neko resenjene (a da ne moram da menjam motor za noviji od 750 jer mi se ovaj svidja,ocuvan je i to mi je cimanje) Znaci ide on extra i onda dodje 6 i tu zabode i to mi samo smeta ako me razumes,nije mi to moranje da mora tako da bude nego sam pitao da li to moze i kako,to je eto jedino sto mi nije po ukusu kod motora..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

Do 150, to je i vise nego dovoljno. To je fabrika vrv sa razlogom tako napravila. Da recimo kad ides negde kad moras auto putem i podignes na zeljenu brzinu i onda u 6 i kruz varijanta minimalna potrosnja i vozia 1000 km. Kad ti treba ubrzanja stepen dva dole i gas....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Do 150, to je i vise nego dovoljno. To je fabrika vrv sa razlogom tako napravila. Da recimo kad ides negde kad moras auto putem i podignes na zeljenu brzinu i onda u 6 i kruz varijanta minimalna potrosnja i vozia 1000 km. Kad ti treba ubrzanja stepen dva dole i gas....

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока



pa pretpostavljam da je zbog toga,samo zna da zivcira.Posle su na sledscem modelu to ispravili


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
On 3/31/2020 at 10:31 AM, Satelis said:

Mala ispravka, snaga agregata je ista, zamenom zupcanika menja se opterecenje koje posle diktira performanse i potrosnju.

Pa naravno da se snaga ne mijenja, nije to transformers. :D

Na to sam i mislio, opterećenje je veće i ta nepromjenljiva snaga više nije dovoljna da dostigne veću (pa čak ni istu!) maksimalnu brzinu, tj. tu dolazim do limita mog agregata za taj odnos zupčanika. Dakle snaga me ograničava da dostignem teoretski veću maksimalnu brzinu sa novim odnosom zupčanika. Na fabričkom odnosu zupčanika taj limit je malo povećan, ali i potrošnja. Sve je to kompromis u suštini, samo se treba odlučiti šta ti je bitno. :)

 

Da upotrebim analogiju bicikla, to je kao kad ideš maksimalnom brzinom pri određenom broju obrtaja pedala u 18-oj brzini, pa onda probaš da to isto uradiš u 21-oj brzini. Tvoja snaga je ista ali je opterećenje sad veće i moraš da smanjiš broj obrtaja a s tim i brzinu, jer više ne možeš na isti način da savladaš otpor guma, vjetra i tako dalje. Kad bi imao više snage, teoretski bi mogao da ideš brže pri istom broju obrtaja pedala ali u stvarnosti to nije tako. E tako je i sa motorom.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 206 postova
  • Lokacija: Cuprija
  • Motocikl: Honda nc700 Integra
Pa naravno da se snaga ne mijenja, nije to transformers. 
Na to sam i mislio, opterećenje je veće i ta nepromjenljiva snaga više nije dovoljna da dostigne veću (pa čak ni istu!) maksimalnu brzinu, tj. tu dolazim do limita mog agregata za taj odnos zupčanika. Dakle snaga me ograničava da dostignem teoretski veću maksimalnu brzinu sa novim odnosom zupčanika. Na fabričkom odnosu zupčanika taj limit je malo povećan, ali i potrošnja. Sve je to kompromis u suštini, samo se treba odlučiti šta ti je bitno.
 
Da upotrebim analogiju bicikla, to je kao kad ideš maksimalnom brzinom pri određenom broju obrtaja pedala u 18-oj brzini, pa onda probaš da to isto uradiš u 21-oj brzini. Tvoja snaga je ista ali je opterećenje sad veće i moraš da smanjiš broj obrtaja a s tim i brzinu, jer više ne možeš na isti način da savladaš otpor guma, vjetra i tako dalje. Kad bi imao više snage, teoretski bi mogao da ideš brže pri istom broju obrtaja pedala ali u stvarnosti to nije tako. E tako je i sa motorom.


Ja sam se zanimao pa sam uradio na onom sajtu “gearingcommander” kako bi to izgledalo sa npr dva zuba nazad vise..9db4662033693167369f65fa6d0197e9.jpg
Stock

9318d30921695888a1ea10594f5da46e.jpg

+2

2effbffb95323407f048b2234e3f805e.jpg

Ovde su u jednoj slici uporedo stock i +2

E sad tu pokazuje da sa +2 ide istom brzinom na nesto visim obrtajima i nesto je niza maksimalna brzina,ali ne moze tacno da se vidi razlika u povlacenju,morao bi da se poveze motor pa da se vidi koja je razlika..



Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja