Jump to content

Moto Zajednica

registracija prepravljenog motocikla

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Honda Fireblade sc33 '96

Cao drugari! :) Vidjam po raznim oglasima prepravljene zujke koje su uredno registrovane kao naked, pa ako bi neko mogao malo da mi kaze nesto vise o tome bio bih mu bas zahvalan! :)

Mucim muku da nadjem plastike i far za svoj 900rr, a inace mi se svidjaju horneti sa okruglim farom, pa pomislih, sto da ne razgolitim svoju hondu i napravim od nje lepog nakeda ako je to moguce... Video sam neke bas dobre prepravke, pa sam se sad bas zainteresovao da li je uopste tako nesto moguce uraditi kod nas, s obzirom da su mene cimali na tehnickom sto sam imao carbon foliju na viziru... Hvala unapred! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Honda Fireblade sc33 '96

Jesi siguran? Nesto mi nerealno da ovaj druskan, skida svake godine original i posle vraca triput ruzniju masku na njega, samo da bi ga registrovao... :/ Vise mi deluje da je imao problem kao ja da nadje originale pa je nakacio sta je prvo nasao, cisto da lici na motor :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Može Brka ili neko ko se bavi s tim da ti izlije sve plastike iste kao originalne, a far potraži negde preko na oglasima, ima sigurno, to nije redak motor, čudi me da kod nas nisi našao.

U svakom slučaju batali budževinu i prepravljanje motora, jer ga nećeš registrovati.

Mene pre neki dan odjebali s tehničkog samo zbog auspuha, a ceo motor mi fabričko stanje, sve sem jebenog auspuha

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
21 minutes ago, Biker-Boy said:

Mene pre neki dan odjebali s tehničkog samo zbog auspuha

Ja skoro registrovao auto. I kada su poceli proces pregledavana,ja iz zajebancije kazem proverite auspuh,stavio sam neki sportski. Pogleda me onaj lik sto radi i kaze "koga to briga za auspuh"

:stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Mislim da bi bar na ovim starijim motorima kao što je moj nebi trebalo da bude bitno kakav je auspuh jer svakako ni kao novi nisu Imali nikakve katalizatore filtere i kojekakve kurce palce

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Honda Fireblade sc33 '96

Brka mi je pravio prednju masku, za nju je imao kalup, a za ove ostale nema (tako je rekao)... I nije mi se svidelo sto sam je dobio bez ijedne rupe i nosaca, bukvalno mi stoji na 1 srafu i i na nosacima de idu retrovizori... Nasao sam srednje i donje maske, srednja se poklopila, donje mi kacile prednji tocak (skinuta sa sc33, a ne pasuje i razlikuje se od moje originalne)... Far sam nasao za 100e ako ga nije prodao, kad legne plata ide na hondicu :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Andragog, 4655 postova
  • Lokacija: On off road
  • Motocikl: BMW K25 HONDA PD05

Malo su popustili na tehničkom. Nije tako strogo više. Za auspuh kažu ne mora original ali mora na nešto da liči, da nije neka navarivana cevuljaga...

Mislim da sa farom od horneta ne bi pravili problem. Nezgodne su one street fighter maske.....ali lep okrugao far mislim da može proći !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda AfricaTwin CRF1000D2J, Yamaha XMAX 400

Ja sam juce registriovao obe masine, na Yamahi akrapovic, slikali onaj broj uneli u sistem i nikakv problem nisu pravili, jedino i dalje teraju koferi da se skidaju. Za afriku prvo smarali da skinem maglenke (inace Honda original) pa posle malo objasnjavanja, isto neki broj prepisali i sve u redu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Ja na Banditu imam otvoreni Remus top i prošao sam tehnički pre neki dan bez ikakvih problema. Takođe, moj Banditi je u fabričkoj verziji S model, a ja sam ga prepravio u N, doduše sa fabričkim farom i nosačima fara od Bandita. Dobra stvar je što u saobraćajnoj nigde ne piše da li je N ili S model, pa mislim da zbog toga nisu ni postavljali pitanje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

@bdada,

mozes li me posavetovati, istice mi registracija skutera 28-og ovog meseca, koristim ga svakodnevno... Trebam li sacekati istek van. stanja pa registrovati? Teh. pregled koji koristim ne izdaje nalepnice... Ili da trazim one koji izdaju?

Hvala Nenad.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4302 postova
1 hour ago, srbac said:

Malo su popustili na tehničkom. Nije tako strogo više. Za auspuh kažu ne mora original ali mora na nešto da liči, da nije neka navarivana cevuljaga...

Mislim da sa farom od horneta ne bi pravili problem. Nezgodne su one street fighter maske.....ali lep okrugao far mislim da može proći !!!

Ovde nikada nisu ni pritegli. Treba samo naci uputan tehnicki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Honda Fireblade sc33 '96

cf424c257733334ee55824d62057f17e.jpg.69c94a1921dffea460c35b6e9fdcfc29.jpg

 

Ovako nesto sam mislio da napravim od svog fajerblejda... Ali mnogo bi se razlikovalo od proslog slikanja na tehnickom, tako da mislim da bi me sigurno slali na nekakve ateste ili ko zna sta...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Ja planiram menjati retrovizore i ručke tačnije da na ručke i polugice stavim one navlake sa resama i nalepim nalepnice valjda mi neće praviti problem u oktobru 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ovaj motor mi je u fabrickom stanju apsolutno (van nekih potrosnih materijala koji nemaju veze sa tehnickim). Tako je i registrovan. Nema sta da mu se pronadje...

 

Prethodni motor mi nije prosao tehnicki tj bio je na fin nacin odbijen zbog vise stvari:

 

1) Robertov auspuh

2) Maglenke 

3) Bixenoni 

4) Led tj beli prednji migavci

5) Led zadnji migavci

6) Strob kontroler/ zadnje stop svetlo

 

Otisao sam u drugi grad tj gradic na 15tak km od BG i prosao sam tehnicki sa svim navedenim al sam ipak maglenke skinuo jer je bilo neophodno. Tamo platio sve, a nalepnicu podigao u opstini Palilula u Beogradu. 

 

Sad sam u nedoumici dal da ugradjujem crash bar na ovaj sadasnji iako su mi mnogi rekli da ne bi smeo da vozim ovaj naked bez crash bara jer mi nece dugo trajati...

 

Bas dosadna prica ono sto su nam uveli. Zamarajuce....

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

2300eura??? :lol: 

mnogo para za ružnu budževinu koja nema ni bravu-ključ nego se pali na dugme :staa:

Prvo kaže agregat nikad otvaran, a onda kaže kompletno restauriran :zbunjen: :wacko: 

Da se šuta u dupe ako dobije 1000evra od neke naivčine....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja