Jump to content

Moto Zajednica

Ekspanziona(prelivna)posuda

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight

Dali neko zna dali motori koju imaju prelivnu posudu za rashladnu tecnost,koja se nalazi skroz u donjoj tacki motocikla(u mom slucaju kawasaki gpz1000rx),ispod samog hladnjaka.Moje pitanje je dali ta posuda sluzi samo kao prelivna,za visak rashladne tecnosti koju motocikli izbaci,ili iz iste motocikli moze i da dopunjava rashladni sistem(sa obzirom da nema nikakvu pumpu,el. motor koji bi tecnost vratio u sistem,posto je posuda napominjem ispod celog sistema),hvala na odgovoru 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Molim te pre postavljanja nove Teme u rubrici Sam Svoj Majstor da pročitaš pinovanu prvu temu:

 

Pravila za postavljanje tema u rubrici SAM SVOJ MAJSTOR

 

1. U ovoj rubrici se postavljaju teme koje pokazuju kako se resava nekakav problem, otklanja kvar ili radi servis

2. Podrazumeva se da je ceo postupak resavanja foto dokumentovan, ili je prilozen Youtube link na filmski snimak resenja

3. Ne postavljaju se teme koje su u sustini pitanje, za to postoji podforum Garaza

4. Postavite naslov teme u formatu "Naziv motora: Operacija" primer: "Kawasaki KLE 500: Ciscenje filtera vazduha"

 

 

Zahvaljujemo na saradnji!

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ало људи затворени систем, у тој посуди стално у теку рада агрегата се мења ниво течности, значи ако је систем у мањку повлачи ако је у вишку пребаци у посуду. Баш због правилног рада затвореног система је врло важно одзрачивање истог. Поклопац на хладњаку одлучује на ком притиску почиње тај процес, најчешле од 0,5 бара па и више. И поклопац хладњака има огромни значај у правилном раду затвореног система, тачније притисак на ком ради и дихтовање истог. И зато у затвореном систему се не користи чиста вода, вода испарава и у одреџеном тренутку имате џеп који поремечује рад система. Значи одговор на постављено питање је ДА у тој комори на радној температури константно улази и излази расхладна текучина.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Gde god da stoji prelivna posuda ona funkcioniše na principu vakuuma i jednosmernog ventila na samom čepu :)  Znači, kad se rashladna tečnost zagreje toliko da pritisak u hladnjaku dostigne neki definisani nivo, mehanizam na čepu propušta kroz jedan kanal višak tečnosti u prelivnu posudu. Kada se sistem dovoljno ohladi, u hladnjaku usled kontrakcije nastaje vakuum koji na drugom kanalu otvara jednosmerni ventilčić kojim se tečnost "usrče" nazad u hladnjak. Imao sam negde i sliku konstrukcije čepa, odnosno celog tog sklopa, ako iskopam postaviću... Znači, odgovor je da se tečnost vraća iz prelivne posude u hladnjak gde god da ta posuda stoji... Inače ne bi imalo nikakvog smisla, jel tako?

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Да би повуко нес кафицу из чаше преко сламке није потребно да је подижеш изнад нивоа уста.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kod rotaxa male zamremine npr. "ekspanziona" posuda nije ekspanziona vec "prelivna"...

Orvoren sistem,  posuda je iznad hladnjaka, pumpa konstantno gura tecnost u lonce odakle se spusta u hladnjak... Povecanjem opterecenja (broja obrtaja) proporcionalno raste i brzina/pritisak gurane tecnosti... Nema ventila koji na nekom pritisku otvaraju, termoventil cim krene sa otvaranjem tecnost se pusta u prelivno lonce, pre toga "bajpass" je zatvoren i tecnost se vrti u krug koji iskljucuje hladnjak i posudu. Nadam se da nisam mnogo zamrsio :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Kod auta znam da vrati kad se ohladi a kod motocikla ne znam ko se bavio time malo opsirnije ili ko popravlja iskljucivo motocikle neka da odgovor i objasnjenje

 

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja