Jump to content

Moto Zajednica

Parking za dvotoèkaše

Recommended Posts

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ko je bio u Grèkoj ili nekoj od drugih zemalja gde se voze dvotoèkaši, sigurno je primetio da postoje ograðeni ili drugaèije odvojeni prostori za parkiranje bajkova. Npr. na nekoj manjoj raskrsnici se 'ujede' deo trotoara na æošku, pa se ogradi onim blokovima za iviènjak po principu isprekidane linije, tako da ne mogu automobili da se uguraju, a za bajk nije problem.

 

Šta mislite, ima li smisla pokrenuti neku inicijativu kod gradskih vlasti da se o tome bar razmišlja, ako ne i uradi nešto... kad smo veæ u fazi kad se nešto stalno petlja i gradi po ulicama.

 

Ako ništa drugo, nikad nije rano da poènemo da gunðamo na tu temu, pa æemo možda u narednih par godina nešto i dobiti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Pricali su pre par dana na TV-u da parking servis namerava da postavi na nekoliko lokacija u gradu parking za bicikle i motore. Nazalost, kako sam video, parking izgleda smesno - ona fora kao za bicikle gde se ugura prednji tocak medju dve sipke. Pitanje koliko je stvarno upotrebljiv za motore...

 

Rekli su da su vec postavili jedan takav parking pored neke kafane (cini mi se na Uscu?!).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Bolje je ovako kao sto je sad, mozes da parkiras motor bukvalno gde oces. Ako naprave te parkinge mogu da pocnu i da kaznjavaju za parkiranje na drugim mestima. Naravno ovde treba apelovati na motoriste da ipak paze gde ostavljaju bajkove, da ljudi mogu nesmetano da prolaze itd... Jednom recju da ne budu dzukele

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: VFR 800

Ma nissta da neprave! Od parkinga nema kuda visse da se vozi, a i ako ga naprave naplaccivacce ga papreno, koji cce nam sve to? :wink:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 884 postova
  • Lokacija: Beograd

Da pojasnim neke stvari:

 

- parking servis VEC UVODI parking za motore. U prvoj experimentalnoj fazi, bice samo u ovoj "metalnoj" formi, dakle kao "cesljevi" za ostavljanje bicikala samo vecih dimenzija.. koliko sam informisan, planira se i obelezavanje i formiranje pravih, asfaltnih tj betonskih parkinga samo za motore.

 

- moto parking je uobicajen u svim vecim metropolama. Primer: u Londonu nema sanse da vidite motor parkiran gde ko stigne, vec iskljucivo na parkingu. Parking se naravno placa, ali dosta jeftinije nego za kola.

 

- Mislim da je trenutak uvodjenja regulisanog parkiranja motora neizbezan i da je samo pitanje vremena. Licno nemam nista protiv toga, mada mislim da ce to ici uz dosta problema...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Eto sranja!

Predpostavljam da ce gradske vlasti da ustanove motocikl kao luksuz, pa ce shodno tome i cenu da formiraju.

Pricao mi je drugar da kada su u nekom nemackom gradu slicnu inicijativu pokrenule gradske vlasti, svi vozaci motocikala su se udruzili i sutradan je svako zauzeo po jedno parking mesto u gradu. Nastao je opsti haos i kolaps, jer automobili nisu mogli da se parkiraju nigde. Sutradan im se gradonacelnik izvinuo zbog svog glupog poteza i ukinuo bilo kakav parking za dvotockase.

:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1192 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: Dominator

Video sam parking za motore ispred doma sindikata, klasièan èešalj... Voleo bih da vidim kako se koristi. Inaèe, ne mislim da bi odreðena mesta za parkiranje motora bila preterano dobar potez, iz jednostavnog razloga što sada možemo da ostavimo vozilo gde god nam odgovara. Što se tièe onih smešnih rešetki šatro za motore, vrlo lako se može desiti da Parking Servis priprema uvoðenje nekod od sertifikata (TUV, ISO...) u svoje poslovanje, gde je neophodno imati i parking za motore... kakav god...

 

najzli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

No videh doticni parking za motorcikle. Jedino me muci to sto ne znam kojo brzinom treba da se zaletim u doticni da bi mi se motor "uparkirao".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X
No videh doticni parking za motorcikle. Jedino me muci to sto ne znam kojo brzinom treba da se zaletim u doticni da bi mi se motor "uparkirao".

 

potpuno si u pravu, kad sam video onaj "parking" za motore nasmejao sam se jer tamo ne mogu da uglavim ni prednji tocak mog bicikla sa kros gumama. :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Parking za motore Parking servisa je koma ziva! Upisao sam se od smeha kada sam ga juce video. Ne znam da li je iko tamo vodio racuna da je motocikl 'malo' siri od bicikla tako da nije dovoljno da se uglavi prednji tocak izmedju dve sipke, nego treba ostaviti i 70ak cm do narednog takvog mesta za sledeci bajk (kako sada stvari stoje, tamo mogu da se parkiraju jedan do drugog iskljucivo Tomos automatici)

 

A sto se tice parkiranja motora u ostalim evropskim gradovima, negde je to stvarno uredjeno i nema izuzetaka (parkiras ili na tom mestu ili placas kaznu), ali uglavnom je situacija dvojaka: ima mesta koje su odredjena za parking motora a tamo gde takvih mesta nema, parkiraju se kao u Beogradu i takvi gradovi su u velikoj vecini (u tolikoj vecini da bih rekao da je to pravilo). Ne bih imao nista protiv da tako bude i ovde. Kada dodjem u centar grada, ako vec postoji P za motore, prirodno mi je da ga ostavim tamo a ako ne postoji, onda cu da ga ostavim na neko meni zgodno mesto tako da ne smeta nikom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: London

U UK vazi pravilo: vise motora = manje guzve u saobracaju!

 

U skladu sa time:

- postoje posebna mesta za parkiranje i BESPLATNA su; u nekim delovima Londona mozete parkirati i na auto parking za Dz

- sad polako uvode posebnu traku za motorcikiste u oblastima sa velikom saobracajnom guzvom (tzv bus lane od skora dele motorciklisti sa autobusima i taxijima)

- registracij za motor je mnogo manja nego za auto (600cc motor = £50, 1400cc auto = £120)

- ulazu se veliki napori (citaj novci) u obrazovanje vozaca o motorciklistima u saobracaju (razne kampanje)

 

Nadam se da ce jednom to i kod nas zaziveti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova
  • Lokacija: Beograd
Bolje je ovako kao sto je sad' date=' mozes da parkiras motor bukvalno gde oces. Ako naprave te parkinge mogu da pocnu i da kaznjavaju za parkiranje na drugim mestima. Naravno ovde treba apelovati na motoriste da ipak paze gde ostavljaju bajkove, da ljudi mogu nesmetano da prolaze itd... Jednom recju da ne budu dzukele[/quote']

 

Slazem se !!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 114 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Bulldog 1100

Slazem se sa pojedinim forumasima da bi uvodjenje takvih parkingga moglo imati kontra efekat,tj, za nepravilno parkiran motor bi ti lupali kazne!

 

Mada svidja mi se taj primer u UK.Ima se i sta od njih lepo nauciti!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Veles, Makedonija

Prije dvije godine bio sam u Rimu i u zivotu nisam video toliko mnogo motora, posebno scutera. Sve je tako dobro organizirano, sa parkingom koi se naplatuje, a za ljudi koi zive u toj zoni , parkiranje je besplatno. A prije odlaska iz Rima video sam kako je jedan scuter ubacen u jedan kamioncic, e sada neznam je li e uzet od policije, jer tamo je bila prisutna policija?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja