Jump to content

Moto Zajednica

Ventilator hladnjaka

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight

Moze mi neko reci u kom smeru bi trebalo da se okrece ventilator hladnjaka,u smeru ili suprotno smeru kazaljke na satu?odnosno kada prislonim salvetu na hladnjak dali ventilator tu salvetu treba da privlaci hladnjaku ili da je oduva od hladnjaka,odnosno dali treba da uvlaci vazduh,ili izvlaci vazduh???Ovo pitam posto je neko pre mene cackao instalaciju!!! Zahvalan na pomoci!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650

Treba da privlaci salvetu,tj da je zalepi za hladnjak i samim tim uvlaci "hladan"vazduh . Ako bi nekim slucajem radio kontra, tj izduvavao vazduh (oduvao salvetu) prilikom voznje bi ti dizao temperaturu. Imao sam tako povezanu instalaciju na autu jednom, neko se igrao :grr:  >:(>:(i povezao naopako (a nisam ja) pa mi je auto dizao temperaturu cim otvori termostat

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...

Ne bih sad da pametujem ali na motoru ide prvo hladnjak i iza njega ventilator, s toga mislim da ventilator treba da se okreće u tom smeru da hladan vazduh naleće na hladnjak a vreo da se odbacuje pomoću ventilatora (kao usisivač vazduha), tako je bilo na mom motoru čak i posle nekoliko majstora i nikada problem nisam imao. Deluje mi logično, ali hajde, nisam serviser pa mi nije verovati a najviše volim uljare tako da...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 57 minuta, Mr.Piplfoks je napisao:

Ne bih sad da pametujem ali na motoru ide prvo hladnjak i iza njega ventilator, s toga mislim da ventilator treba da se okreće u tom smeru da hladan vazduh naleće na hladnjak a vreo da se odbacuje pomoću ventilatora (kao usisivač vazduha), tako je bilo na mom motoru čak i posle nekoliko majstora i nikada problem nisam imao. Deluje mi logično, ali hajde, nisam serviser pa mi nije verovati a najviše volim uljare tako da...
 

Hajde logičko razmišljanje

Kada je motor u pokretu, odakle dolazi vazduh na hladnjak?

Kao što je kolega napisao, ventilator usisava vazduh, ne gura prema hladnjaku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Hajde logičko razmišljanje
Kada je motor u pokretu, odakle dolazi vazduh na hladnjak?
Kao što je kolega napisao, ventilator usisava vazduh, ne gura prema hladnjaku
Pa ja i govorim o tome da frontalno vazduh naleće na hladnjak a ventilator koji je iza njega treba da ispumpa vreo vazduh od hladnjaka, tj ako staviš salvetu (kako kažeš) treba da ide od hladnjaka. To je po meni logično a vi kako hoćete, lepo sam rekao da nisam serviser i da MOŽDA grešim.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 8 minuta, Mr.Piplfoks je napisao:

Pa ja i govorim o tome da frontalno vazduh naleće na hladnjak a ventilator koji je iza njega treba da ispumpa vreo vazduh od hladnjaka, tj ako staviš salvetu (kako kažeš) treba da ide od hladnjaka. To je po meni logično a vi kako hoćete, lepo sam rekao da nisam serviser i da MOŽDA grešim.
 

Samo sam potvrdio tvoj odgovor :)

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
Pre 14 sati, drtommy je napisao:

Samo sam potvrdio tvoj odgovor :)

 

Cekaj pa kako da ga ispumpa,kada vazduh prilikom kretanja frontalno udara na hladnjak?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
18 hours ago, drtommy said:

Kao što je kolega napisao, ventilator usisava vazduh, ne gura prema hladnjaku

Upravo tako, jer kada vozilo radi na leru usisava hladan vazduh koji prolazi kroz hladnjak i gura ga prema motoru. U suprotnom bi usisavao vreo vazduh od motora i ne bi dovoljno uspjeo da ga rashladi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
Pre 2 sati, jax je napisao:

Cekaj pa kako da ga ispumpa,kada vazduh prilikom kretanja frontalno udara na hladnjak?

Ventilator je iza hladnjaka u odnosu na strujanje vazduha, što znači on usisava vazduh, što neko reče kao usisivač

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dal ventilator išao pa hladnjak ili hladnjak pa ventilator, uvek ide prihvat spoljnjeg vazduha koji "gura" ili provlači kroz hladnjak ka agregatu.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 142 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Yamaha FZS 600 Fazer '01, Suzuki GSX 600F Katana '02, Suzuki SV1000S, Kawasaki Zephyr 550, Kawasaki Zephyr 750, BMW R50/5, Sachs X-Road 125, Honda CBX 550F, Honda VF 500F, Honda CBF 600, Yamaha YZF-R6 1999, Sprint Prince JinLun 125 i jos dosta manjih...
Dal ventilator išao pa hladnjak ili hladnjak pa ventilator, uvek ide prihvat spoljnjeg vazduha koji "gura" ili provlači kroz hladnjak ka agregatu.
 
Upravo tako. Eto i ja da potvrdim jer ovde stalno dolazi do neke konfuzije... Bitno je da vazduh ide od prednjeg točka ka zadnjem i da na tome radi i ventilator. Sad je valjda već jasno.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8860 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Aspirator se ne moze nikako zvati? 

Znaci tebi kod kuce uvlaci spoljni vazduh i duva ka el. sporetu... divno ako je tako, il je obratno :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja