Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio X8 nedoumice

Recommended Posts

  • U prolazu, 50 postova

Kupio sam ovaj skuter. 200cc.

Dok čekam da ga doteram, bacio sam pogled na priručnik i na internet.

Priručnik (manual repair) je napravljen konfuzno, da gore ne može.

Tako, nigde nije jasno navedeno kako se proverava nivo ulja.

Negde stoji da je pri promeni ulja potrebno 1,1l, a negde da je potregno 1l ulja.

Negde piše da se provera ulja vrši sa do kraja zategnutom čepom za ulje, a negde da je potrebno samo da se prisloni.

Zamena antifriza takođe nije najbolje objašnjena. Nisam shvatio kako se ispušta vazduh iz sistema, kad se napuni tečnošću.

Može li mi neko rešiti ove početne problemčiće, bio bih zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ја сам уље проверавао са само прислоњеним мерачем, а ваздух испушташ на једно од црева које воде до грејача карбуратора. Напуниш систем до највишу тачку а затим дискретно извучеш црево из којег прво изаџе ваздух а затим почне да цури текучина. Буди спреман да брзо вратиш црево на сисицу да не би "окупао" агрегат.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Управо радим једну 200ку пребацује преко дихтунга главе у систем за хлаџење, поравњан и цилиндар и глава а дихтунг "спреман за фарбање".79ed5bad32a1ab0716ccd4e2222eef3f.jpg&key=85f56d3f9aff84c0243d2455145d058870a6bdbb3ad8502e90c99017e3649f7a085cb9dd7ccbfe6705c04ab598622988.jpg&key=56e6c2e82df0a42441a501ee7fa2c3b2f939026731f972c7676cca679e03beb802b990abb78f25abfc8474318b2155be.jpg&key=494bfd62eab32391311fc894af78e222a75e0667233cc1ca715e9924291c0651

 

Sent from my SM-G955F using

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Svećica koja ide u ovaj model je po fabrici, Champion RG6YC.

Tražio sam NGK iridujum alternativu, ali vidim da mogu tri verzije CR7eix, CR8eix, CR9eix...

Zna li neko koja je razlika između ovih i koju bi trebalo da "metnem"?

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Po katalogu...NGK ekvivalent za taj tvoj Champion je CPR8E.

Kod ovih tvojih fali oznaka P, što je prilično značajno. Svaka firma ima svoj sistem označavanja koji se razlikuje od konkurencije....pa je tako ekvivalnetna toplotna vrednost za Championovih 6...NGK 8, Bosch 5....itd.

Da se vratimo na slovo P. To bi trebalo da znači "protrusion" ili bukvalno "prodor" u motor. To u praksi znači da je centralna elektroda malo više ispupčena i nalazi se nakon montaže dublje u komori za sagorevanje.

Znači CR8 i CPR8...iako je razlika u jednom slovu i toplotna vrednost ista, razlikuju se u svojoj primeni.

Da ne dužim, ako hoćeš da staviš iridijumski NGK ekvivalent za tvoj Champion dodaj samo P u oznaku.

Znači CPR8Eix.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

Ne bih da ti protivurečim, ali CPR8eix, vidim da ima samo na azijskom tržištu. 

Na evropskom ima samo CR8eix.

Sa druge strane obična CPR8e ima kod nas i na ebay-u

Hvala ti svakako na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Nemaš ti šta meni da protivurečiš....ćitap tako kaže.

Kada stigne, ta neka koju bi ti...stavi ih jednu pored druge i obrati pažnju na centralnu elektrodu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

И свечице су цела наука него не замарај се пуно, ево овако, рецимо да иридумска има мноооооого вечу издржљивост него обична и није потребно да се често мења. Монтира се тамо где је приступ за промену "прави ремонт", у твом случају није толко зезнуто али терај.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ево наџох неку слику у телефону, значи можеш од великог црева који улази у заокружени део. Не вадиш, само олабавиш стегу и натегнеш на страну, изаџе ваздух па после текучина. Можеш и од малог цревца где је стрелица, извучеш изаџе ваздух и после почне текучина па вратиш. То је то.3c5f7f2734bcf2fe3a3e76038cf906bf.jpg

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Пјаџов филтер је фабрички науљан. По правилу се мења нови кад доџе време и није скуп. Ако нема могучности за то после прања, најбоље је уље за филтер које је лепљиво нешто као уље за ланац, на крају крајева било које уље је боље него суви сунџер. После потапања у чисто уље треба га добро исцедити притиском руку. Ако га уљите обичним уљем очекујте неуредну и масну филтер кутију.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Kada se naulji jako gustim uljem a ne ocedi doooobro agregat se zna ugasiti pri sporom kretanju... Koje god ulje da koristis, pa i lancol posle mesec dana sacekace te pri dnu sundjera dok je gornji deo totalno suv, gravitacija radi svoje.
Piaggiov manual kaze da se za zamascivanje koristi mesavina motornog ulja i benzina u razmeri 50:50...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Такво је и оригинално уље за филтер, прво је ретко а кад се осуши постане лепљиво као спреј за ланац,.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250
On 3/15/2020 at 3:33 PM, pronto said:

Po katalogu...NGK ekvivalent za taj tvoj Champion je CPR8E.

Kod ovih tvojih fali oznaka P, što je prilično značajno. Svaka firma ima svoj sistem označavanja koji se razlikuje od konkurencije....pa je tako ekvivalnetna toplotna vrednost za Championovih 6...NGK 8, Bosch 5....itd.

Da se vratimo na slovo P. To bi trebalo da znači "protrusion" ili bukvalno "prodor" u motor. To u praksi znači da je centralna elektroda malo više ispupčena i nalazi se nakon montaže dublje u komori za sagorevanje.

Znači CR8 i CPR8...iako je razlika u jednom slovu i toplotna vrednost ista, razlikuju se u svojoj primeni.

Da ne dužim, ako hoćeš da staviš iridijumski NGK ekvivalent za tvoj Champion dodaj samo P u oznaku.

Znači CPR8Eix.

+ treba propratiti svecicu koja je radila. Ako je sklona pregrevanju treba staviti “jacu” ili ako vlazi staviti “slabiju” za broj. Ostale oznake ispostovati po knjizi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 50 postova

E, ovako. Što se tiče svećice, kupio sam NGK CR7EKB, tako barem piše na stranim sajtovima.

Ova svećica ima dve one kukice što stoje pored diode. 

Nemam pojma šta to predstavlja.

Drugo što mi je rekao jedan momak, jeste da filter za vazduh isprskam sa WD 40.

E, sad oko mog motora.

Ispustio sam staro ulje, koje je ličilo na tečno blato.

Mirisalo je na benzin.

Jedan ortak mi reče da je to česta pojava na ovom motoru od 200cc i da nije uspeo da nađe rešenje.

Na stranim forumima piše da treba proveriti onaj ventil ili kako se zove što ide iz rezervoara. Hoće da preliva previše goriva u karb, pa se zbog toga javlja taj problem.

Takođe, kad dam jači gas, motor se jednostavno uguši, pustim gas, on se vrati u normalu.

Da li je karburator zreo za čišćenje?

Ako neko hoće ovo da prokomentariše, bio bih zahvalan. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja