Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJR 1300 vlasnici

Recommended Posts

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: Yamaha xjr 1300 '11

Od skoro sam postao vlasnik Yamahe xjr 1300 2013g.  30000 km bar tako piše na satu. Prvi utisak je odličan. Motor je kupljen u KGu od Barlova. Zanima me neki servis da je malo pregledaju i promene ulje, filtere i šta još treba. Poz!!!

20210625_125939.jpg

20210622_150729.jpg

20210625_132221.jpg

20210626_100824.jpg

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Dobrodosli svi novi clanovi. Iz meseca u mesec nas je sve vise, xjr-u raste cena sa godinama:jee: ali ipak nas je  sve vise zainteresovanih za ovaj model.

 

Nadam se nekom druzenju i okupljanju u skorije vreme, pa da uz rostilj i pivo presaberemo utiske. :jee1:

 

Prosle godine sam uzeo motor i druzimo se nesto vise od 8000 km. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1277 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Fantastičan motocikl, što reče @Alekre vanvremenska mašina.  :takoje:

I ako još hramljem na nogu već sam počeo da gledam nešto slično, samo sa oklopom.  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)
Fantastičan motocikl, što reče @Alekre vanvremenska mašina.  :takoje:
I ako još hramljem na nogu već sam počeo da gledam nešto slično, samo sa oklopom.  
Са оклопом је ФЈР :)

Елем, кад се будете окупљали, зовните и нас, побратиме, што терамо ФЈР-а ;) Ја сам обожаватељ ХЈР-а иако га немам...

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XJR 1300 SP

Momci..imam viska komplet  prednje vile..felnu( sa celjustima) i blatobran  od Yamaha YZF 750..bile su na mom motoru ali sam ja vratio standardne vile.Ukoliko nekom treba odlicne su i servisirane kod Irca u Mototek-u.Imam i izduvnu granu.Slike u prilogu.Prednji deo bih komplet prodao

viljuska 3.jpg

viljuska 1.jpg

Felna.jpg

most.jpg

viljuska 2.jpg

blatobran 4.jpg

blarobran.jpg

blatobran 2.jpg

blatobran 3.jpg

auapuh.jpg

izduvne grane.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Svaka cast Drago motor je odlican! Puno bezbednih kilometara. 

 

Samo vidim da svi vi koji vozite XJR tzv. "matorci" nosite te slemove od kaciga. Ja sam  na mom XJR-u obucen kao da vozim sport touring motor, sto vise opreme to bolje. 

 

Taj motor  preko 160 km/h pravi ozbiljne udare vetra. Ja ne znam kako mozete sa slemicima tim da vozite (video jos jednog kolegu u Beogradu sa slemom tim). Realno i 100 na sat je nebezbedno sa slemom od kacige u svakom smislu. 

 

To mu je ujedno i glavna mana. Ostalih mana ovaj motor nema. Motorcina za sva jebena vremena. 

 

Ni dinar ne zalim za ovaj motor. 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Vozi slobodno mozes tako i do Moskve da ides. Samo kad je motor hladan obrisi malo i prebrisi da se ne natalozi masnoca i da ne padne na izduvne grane, jer onda smrdi :)

 

Proveravaj na svakih 500 km ulje u motoru dal ga ima, sobzirom da se jos upoznajes sa motorom pa ne znas dal trosi ili ne. 

 

Dihtung je verovatno star i krut pa malo pusta. Preko zime promeni dihtung ventil dekle, i taman da pregledas ventile.

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Braco vozite li te celicne konje?:) Moj je ove trece sezone dobio prinovu koju na zadnjem sedistu ni ne oseca, bez kvara, bez zadrske, gazi punim gasom kao celicni zmaj. Vec kilometre od kako je kod mene lagano pocinjemo da brojimo u desetinama hiljada, poceli smo od kraja prosle sezone u tom modu. 

 

Nadam se da cemo I ove kao sto smo poceli i nastaviti u tom stilu. Ziveli svi ljubitelji stare skole i jakog vetra na dalekim putevima :yamaha:

Jedna sa Srebrenog jezera od proslog vikenda...

IMG_20220401_211832.jpg

  • Sviđa mi se 4
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: Yamaha xjr 1300 '11

Danas zovem Barel servis BG u vezi Yamahe XJR 1300, lik mi kaže da su puni i kaže da može za kraj sezone za septembar. Ja mislim da me ladno otkačio. Treba da se zameni dihtung poklopca ventila, pločice, ulje i filter ulja i da neko pogleda dali treba još nešto. Koga da zovem a da se razume u njih i delove da može da poruči. Hvala unapred! 

20220511_143235.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: Yamaha xjr 1300 '11
On 27.5.2022. at 14:09, MOTOM je napisao:
WWW.3T-RACING.COM

O FIRMI 3T RACING BIKES

 

Oni su ti bliže

Zvaću ih sledeće nedelje.

Promenio član Dragan79

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Momak iz Hrvatske koji uglavnom vozi R motore. Uradio je recenziju 1000 km na XJR-u prvi put. Po meni je decko vrlo realan. Objasnio je u kratkoj recenziji sustinu XJR-a. Prednosti ali i sve mane. 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post

pozdrav svima na forumu. Drago mi je da postoji grupa koja dijeli iskustva sa vožnjom Yamahe XJR. Iz Poreča sam, i prije mjesec dana kupio sam XJR 1300 2003 godište. Imam dosta iskustva sa motorima i prilično dobro mi je sjeo i obožavam njegov izgled i njegovu snagu. Jako sam zadovoljan iako moram riješiti neke obavezne servise. Za sada sam promijenio gume i motor se odmah počeo puno bolje ponašati u zavojima, planiram naštimati ventile, promijeniti ulje i filter kao i lanac i zupčanike. Evo danas sam osim regularne rute skrenuo i na auto cestu te sam probao voziti prosječno brže nego inače (recimo preko 150-160 km/h). Moram priznati da nisam imao povjerenja u stabilnost motora na brzini preko 170. Volan kao da je nekako prelagan i da bi mogao lako zatrzati. Da li netko ima iskustva sa tim i dali bi pomogao servis amortizera?

xjr dondi.jpg

Promenio član dondiboy
  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ja nisam imao iskustva sa tim, iako sam ga (na pravcu) terao 220 i video da motor nije za te brzine i cini mi se da nije napravljen da se vozi preko 170. 


Da bi XJR mogao da se vozi tako brzo, sto po krvinama sto velike brzine na pravcu, on se mora debelo apgrejdovati. Treba uloziti u kompletno ogibljene (ohlins amortizeri propisno podeseni, upside down viljuska, ohlins amortizer volana itd, i sve to da odradi neko ko zna sta radi). 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja