Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJR 1300 vlasnici

Recommended Posts

  • Drug član, 1308 postova

Ovaj gore FI iz 2011 pise da je prvi vlasnik. Sve sto treba je da mu trazis papire kao dokaz (servisnu knjizicu i slicno) a samim tim mora da ti da uz njega i fabricke rucice kocnice i kvacila, fabricki korman, auspuh, ona nocna svetla sa viljuski itd. Trebalo bi sve to da ima. Motor deluje dobro, al ima svega par slika pa ti svakako preporucujem da povedes nekog ko se razume da ide sa tobom u oba slucaja.

 

Ne znam dal je ovo original akrapovic, moguce, al originalni za XJR model nije. 

 

Sve u svemu, oba motora su dobra, sa slike posmatrajuci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

 

"A u ruke Mandusica Vuka, bice svaka puska ubojita"

 

Svaka cast momku. Sa R lakim motorima spremnim i napravljenim za stazu, izvukao je dobar procenat snage i mogucnosti koji XJR 1300 pruza, al ne i maksimum. Ovakvo baratanje tezinom i glomaznoscu na stazi, svakako je za postovanje, iako se vidi da je cela prica amaterska, al itekako uigrana i utrenirana. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: XJR 1200

Pozdrav prijatelji,

Evo nažalost moram da prodam mezimca... Motor je u retko dobrom stanju, u fabričkim Kenny Roberts bojama, dodat je Akrapović kompletan izduv i prešao je pravih 46500 km. 

Ukoliko ima zainteresovanih pogledajte link na PA Oglas XJR 1200

47DBD8EA-6F87-4734-99D0-B5370A9CDF67.jpeg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 292 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda cb750 sevenfifty,beverly250i,honda revere,transalp 600,libery125,etz150,jamaha virago250,hexagon150,honda hornet 600.

Da čujemo zvuk ovog lepog RACE auspuha :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Када се почео производити XJR?

Први XJR појављује се на тржишту као улични “Naked retro muscle bike” од 1200 кубика - 1995. године и производио се закључно са 1998. годином.

 

000000563093-8-big.jpg

 

Да ли постоји разлика између модела XJR 1200 који су се производили од 1995. до 1998. године?

Да, поред стандардних промена боја, већ 1996. године, сауг са карбуратора пребацује се на леву ручку кормана, 1997. године као и код неких других модела, и на XJR-у, мења се спојка стартера (део анласера), а 1998. године мотор добија нове модерније ручице квачила и кочнице, са подешавањем.

 

fbl010.jpg

Од кад је почео да се производи XJR 1300  и у чему се све разликује од 1200 ?

Yamaha 1999. године избацује XJR 1300. Поред основне разлике у кубикажи и снази (100 кубика и 9 коња више), блок је направљен од алуминијума, предња виљушка добија подешавање напетости опруга, а стављене су и квалитетније кочионе чељусти, узете од Yamahe R1. Такође, задњи реп је промењен као и стоп светло, који добијају нови модернији изглед.

 

000000566361-1-big.jpg

complete-fully-adjustable-forks-5ux-2310

sw-motech-evo-side-carriers-yamaha-xjr-1

 

Која је разлика између SP и обичног XJR модела?

Основна разлика између SP (Sport Production) верзије и стандардне верзије је у томе што је  SP верзија имала Ohlins задње огибљење, квалитетније пресвучено седиште и шарене спорт боје. Треба напоменути да SP није никакава лимитирана серија, и сем наведеног значајних разлика није било, а цена новог модела у стандардној и SP верзији од почетка производње XJR-a, није се драстично разликовала.

 

XJR 1300 2008. године прелази на инџекторе (FI). То значи да се 1300 пуних 9 година производио са карбураторима. Да ли је у том периоду (1999-2008) сем боје било још неких промена?

Да, крајем 2002. године долази до прекида модела и у стандардној и SP верзији, те од истог датума XJR 1300 производи се у само једној верзији са Ohlins амортизерима на свим моделима боја, мањим променама на кочионим чељустима, задњој виљушци и фелнама, те је постигнуто и олакшање у износу од 6 кг. 2003. године стандардни Yamaha натпис на резервоару мења округли знак Yamahe са још минималним променама код бочних страна резервоара . Новине долазе и 2004. године, када по први пут део сатова постаје дигитални и уграђује се КОД кључ.

 

2002-Yamaha-XJR1300z.jpg

 

2014-yamaha-xjr1300-eu-matt-grey-detail-

 

 

 

Наставиће се...

  • Sviđa mi se 5
  • Hvala 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Najeftiniji XJR 1300 u  poslednjih godinu dana na oglasima da je "ceo". Doduse imao je pad, vidi se, radjen je rezervoar, far i jos po nesto (trebalo bi proveriti i viljuske prednje), al ostalo deluje korektno. 

 

a7b57f8ab8b7-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha xjr 1300, 2001. godište, Naked, vozilo prešlo 28000 km, Velika Plana. Cena 3.250 € -...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
3 hours ago, Kesara said:

Evo ljudi da vam se pohvalim. Postao sam ponosni vlasnik yamahe xjr1300. Jos smo u fazi upoznavanja. Ali zaljubljenost moja u yamahicu ne moze da se sakrije. 

9FE5C5AC-8D09-44BE-A35C-771F56208F02.jpeg

39BC1642-E022-40F1-B7D6-42F5150B8CF2.jpeg

Dobrododao kolega :)

 

Sad imamo i jednog predstavnika na forumu koji vozi najnoviji model (taj na slici je 2015/2016 cini mi se  poslednji). Pa ostani na forumu da nas izvestavas sve o modelu , kakav je kako se pokazao i slicno :)

 

Ono sto je interesantno za ovaj model je sto nema vise dva hromirana auspuha nego fabricki 4 u 1, sto mu je rep i deo rama izmenjen i vise je cafe racer, a ujedno rezervoar vise nije metalni od 21l nego plasticni od 14l cini mi se. I jos dosta sitnica.

 

 

Nov motor nema sta. Da te dobro sluzi i da uzivas u njemu. :jee1:

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

 Pingvin37 posle tebe nemam sta da dodam vise. Iskreno tek sam juce saznao zapreminu rezervoazara. Prvi utisak je da je motor malo nizi nego sto sam ocekivao. Za sad nemam mnogo zamerki ( nisam zamerljiv tip)  Visok sam 190cm i malo mi je problem za noge,ali motor to kompenzuje polozajem sedenja i povoznoscu. 
Da ne zaboravim,drago mi je da sam sam tu sa vama. Lepo je imati nekog za razmenu iskustva i resavanja problema. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4870 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Triumph Daytona 1000
On 2/15/2021 at 10:12 AM, Pingvin37 said:

 

Која је разлика између SP и обичног XJR модела?

Основна разлика између SP (Sport Production) верзије и стандардне верзије је у томе што је  SP верзија имала Ohlins задње огибљење, квалитетније пресвучено седиште и шарене спорт боје. Треба напоменути да SP није никакава лимитирана серија, и сем наведеног значајних разлика није било, а цена новог модела у стандардној и SP верзији од почетка производње XJR-a, није се драстично разликовала.

Brembo u Japanu na SP modelima, 1200 SP je imao i S varijantu

 

66698679_2425337790859745_67253284809358

 

camus_1085222402_pict0105.jpg.a8dfd8119e

 

SP Christian Sarron

Promenio član MOTOM
  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Drugar ima lep primerak, 2000-to god. 

Uzeo je i Marvinge za nju, bacim neku sliku kad budu na motoru.

Evo jedne u stock varijanti.

 

20210421-184214.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
On 4/21/2021 at 11:15 PM, Milanezi said:

Drugar ima lep primerak, 2000-to god. 

Uzeo je i Marvinge za nju, bacim neku sliku kad budu na motoru.

Evo jedne u stock varijanti.

 

20210421-184214.jpg

Ne znam dal si bio ti il drugar al ja sam ti danas svirao u Lazarevcu, na crnom XJR-u sam bio al ti ili drugar ste vec  skrenuli na raskrsnici. Stavite kacigu jebem mu misa;)

 

Lep primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XJR 1300 SP

Pozdrav svima.slucajno naleteh na forum i vidim da nas ima ljubitelja XJR .Vozim xjr1300sp 1999..deda ali se drži sjajno.Hrvati su brojniji i organizovani.Podržavam svako druženje.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja