Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJR 1300 vlasnici

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

ja sam je video uživo prvi put i to parkiranu.:)  hteo da slikam,bila je, belo zelena, dominirao je motor od metala. Vozio am ranije tešku uljaru ,pa sam odmah video o čemu se tu radi i razvukao kez od uva do uva.

Samo što sam sišao pored nje sa mog reptila 3 puta menje ccm, ali visokog sedenja,  pa je ona delovala mala, kao neki nakovanj.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
6 minutes ago, Nebojša S said:

ja sam je video uživo prvi put i to parkiranu.:)  hteo da slikam,bila je, belo zelena, dominirao je motor od metala. Vozio am ranije tešku uljaru ,pa sam odmah video o čemu se tu radi i razvukao kez od uva do uva.

Samo što sam sišao pored nje sa mog reptila 3 puta menje ccm, ali visokog sedenja,  pa je ona delovala mala, kao neki nakovanj.. 

Zeleno bele nema u fabrickoj boji, verovatno je farban motor, nisam jos video takav u BG. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Beograd

možda nisam boje baš složio po sećanju, ima sve reljefne oznake original,prilično je očuvana samo fali malo detailinga i poliranja, možda još koji put bude,pa je slikam

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Dugo nije bio neki model u fabrickom stanju od xjr 1300 modela na oglasima. Evo ga jedan skoro u fabrickom stanju, osim sto mu je izduvni sistem radjen aftermarket. Ostalo na mestu. Fin primerak 2008 godiste FI

 

508d2e12eabb-1920x1080.jpg
WWW.POLOVNIAUTOMOBILI.COM

Yamaha XJR 1300, 2009. godište, Naked, vozilo prešlo 22700 km...

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd- Dorcol
  • Motocikl: XJR 1300

Hvala na lepim recima. 

Motor sam kupio za sebe ali posle 3 dana testiranja nije za mene.....ne spadam u agresivne vozace ali on me tera na " zlo" : - )

Lakse mi je bilo sa FJR-om

Inace 2008 i do marta 2009god. su ga sklapali u toj boji (tako kazu na netu ...nisam expert ). Ovaj je 2009 a prva registracija je 2010god

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
On 7/23/2020 at 1:56 AM, Gaja011 said:

Hvala na lepim recima. 

Motor sam kupio za sebe ali posle 3 dana testiranja nije za mene.....ne spadam u agresivne vozace ali on me tera na " zlo" : - )

Lakse mi je bilo sa FJR-om

Inace 2008 i do marta 2009god. su ga sklapali u toj boji (tako kazu na netu ...nisam expert ). Ovaj je 2009 a prva registracija je 2010god

Koliko ti trosi goriva sobzirom da je FI?

 

Ja sam imao potrosnju prosek 8L sad od kad sam sinhronizovao karburatore potrosnja je oko 7.3 L prosek. 

 

Nisam ih dao na ciscenje samo sinhronizacija jer su dobri, al mislim da tesko da moze ispod 7L bar ovaj model sa karburatorima da trosi. Ta prica se poklapa i na nekim stranim forumima koliko sam proucavao iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Nema vlasnika XJR 1200/1300 skloni diskusiji. Vecina (cast izuzetcima) koji kupi ovaj motor ima izgovor "motor je prejak, prodacu ga." Kupe, slusajuci price, al vide da nije za njih i ubrzo prodaju. Verovatno da je mnogima i skup za odrzavanje sobzirom da ovde vrv niko ne vozi ovaj model mladji od 10-25 godina star, a to ima i svoju cenu odrzavanja.

 

Moje misljenje je da motor nije prejak nego da je potrebno malo muda voziti ga. Ljudi ne vole teske bizone koji imaju autobuski obrtni moment i treba ga znati oboriti, zakociti i obuzdati.  Motor jeste zlo, al ako vi to od njega napravite. Moze biti i dobar saputnik. 

 

Sve u svemu, vlasnici XJR javljajte se ako nas ima, da se jednog dana i okupimo...

 

e32b5550a953ee81d845e9db809673f4.jpg

big_151756277013-nasivka-yamaha-xjr-classic-tmave-modra.jpg

speedeur_ok-43e7382.gif

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Rado bih ga posedovao, ali me odbija loša zaštita od vetra, zbog koje sam uostalom i Bandita prodao... 

Naked motor (sa okruglim farom) je institucija motociklizma za sebe, potpuno vanvremenski klasik, a Yamaha je kod XJR fantastično uklopila sirovu snagu agregata sa modernim stajlingom i time dobila jednu ikonu u moto svetu, koja će uvek da mami uzdahe, gde god da se pojavi...

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 681 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Ја возим ФЈР али сам увек гледао са чежњом ХЈР јер је прелеп и нејкед а такве моторе сам одувек волео. Због тога и пратим ову побратинску тему...

Чини ми се да је је ХЈР ипак малчице габаритно мањи (гледајући уживо али и на онођ cycle-ergo сајту) или је то због оклопа и кофера које ФЈР има...а мени са скоро 2м и 135кг значи ;)

Ево идеје, можда би било лакше скупити се ако би направили неки побратимски скуп као "клуб љубитеља ФЈР и ХЈР нуклеарки" :D То би врло радо подржао и учествовао а сигуран сам да би и други... Лого, мајице, дружење, искуства... било би лепо...

77bf9ac6073e3edbccec19fe511853a2.jpg



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
On 8/1/2020 at 8:55 AM, WlayCo said:

Ја возим ФЈР али сам увек гледао са чежњом ХЈР јер је прелеп и нејкед а такве моторе сам одувек волео. Због тога и пратим ову побратинску тему...

Чини ми се да је је ХЈР ипак малчице габаритно мањи (гледајући уживо али и на онођ cycle-ergo сајту) или је то због оклопа и кофера које ФЈР има...а мени са скоро 2м и 135кг значи ;)

Ево идеје, можда би било лакше скупити се ако би направили неки побратимски скуп као "клуб љубитеља ФЈР и ХЈР нуклеарки" :D То би врло радо подржао и учествовао а сигуран сам да би и други... Лого, мајице, дружење, искуства... било би лепо...

77bf9ac6073e3edbccec19fe511853a2.jpg



Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 

Motor moze da vuce 220 kila po fabrickoj specifikaciji (sto znaci moze jos 50 vise lagano). Al 2 metra...Hm, ne znam, moguce da bi ti bio i za nijansu mali motor u nogama. Po duzini i sirini nikako. Al sto se visine tice, gusto...

 

Da definitivno sto i ti i kolega @ThePainkiller kazete, zastita od vetra preko 150/160 nikakva. Al moze on da ide 240 samo treba imati muda gaziti ga a da ne poletis sa motora  inace, do 150 mogu reci da je bez vizira ok za voznju. Sa vizirom, jos bolje.

 

Do 120/130 potpuno normalno, ne oseti se, pogotovo leti. 

 

Evo ja imam 90 kg i visok sam 185 kako to izgleda 

 

 

20200519_200941.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

@WlayCoHah, sad sam gledao specifikacije. Ispade da je za 1,5 cm XJR visi od FJR-a. Tako da ako vozis fjr definitivno mozes i xjr. Sto se tice sirine i duzine, tu su negde.

 

Sto se tice zastite da, kolega je u pravu - nema je. Ukratko receno. Samo sto sam hteo reci da nije "bauk" voziti ga. Ne znam, ja o zastiti od vetra ni ne razmisljam niti sam stavljao vizir. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Nikad ih ne bi uporedio sa migovima. Al sa tenkovskom brigadom svakako. :jee:

 

Gledaj, taj status su dobili preko i to je globalna prica. Nije im Zika iz Mionice dodelio taj status. Nista ja ne uvelicavam, naprotiv. Samo malo delim iskustva jer kad sam ga ja kupovao niko nije pisao i delio iskustva (retko ko), sto je lose svakako...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 452 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Znam, i moj motor je iz iste price. Sreca je sto se ovi amerikanci loze na njega pa sa foruma ima da se pokupi svasta, inace kod nas slaba vajda. Kada bih probao da pokrenemo neku ovakvu temu, verovatno ne bi dogurala ni do 4. stranice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Originalni amortizeri po kilometrazi zreli za servis (radi se na svakih 20 000). Sobzirom da niko kod nas u zemlji ne radi profesionalno ovaj servis amortizera za motocikle (osim Irca), ovi moji ce ici u Sloveniju kod Duleta. Doduse nije da ne rade, nego je to krpljenje za 50e a ja to ne zelim. Zelim da se uradi posteno i sa nekim ko zna sta radi.

 

U medjuvremenu do sl sezone uzeti su iz Luisa YSS kao privremeno/zamensko resenje. Mogu reci da su sasvim ok za sada, sobzirom da ne vozim motocikl na trke i offroad, ali... Ipak je to YSS, osrednji kvalitet. 220 evra su kostali u Luisu na snizenju 180. Kao zamensko resenje i rezervni - sasvim ok. 

 

I u samom upustvu je receno oni jesu za ovaj model, gasni su, al nemaju rezervoar i samim tim su jednokratni. Sa garancijom od 2 godine. Al sa druge strane veoma lako podesivi za sve vrste i tipove voznje. 

 

 

Ja sam zadovoljan i sa YSS novim a kamoli sa originalnim. Vidim da mnogi uzimaji OHLINS (900 evra par) i USD viljuske (oko 1200 evra). To verovatno jeste najidealnije resenje al po meni je sasvim ok originalni (pa i YSS) tip amortizera i eventualno progresivne opruge iz luisa. Za ovu konjazu i ritam motora, vise nego dobro. I za moj stil voznje.

 

Drugo je sto momci koji voze ovaj model pumpaju do 150 konja ovu masinu i u tom slucaju klasicno ogibljenje pa i standardni kocioni sistem nije dovoljan. 

 

20200815_202151.jpg

20200815_202134.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Dok cekamo veliki servis originalnih Yamaha amortizera kod ljudi u inostranstvu koji rade za Ohlins i koji se time inace profesionalno bave, napisao bih utiske o YSS amortizerima, sada posle nekog vremena. Citao sam svasta o njima, od toga da su vrhunski za taj novac (ima ih i po 700 evra u stereo kategoriji) do toga da su losi, a prevashodno jer nema delova za servis. Moje misljenje je i dalje negde izmedju, i dalje smatram da originale i cuveni Ohlins koji se isto ugradjuje na ovaj model ne moze YSS da zameni, al sa druge strane za normalne potrebe, YSS je vise nego dobar i ne znam dal cu i kada vracati originale ako se i dalje budu ovako dobro ponasali, jer jednostavno za sad jos nemam potrebe. U prilogu ide video gde covek skida Ohlins i ugradjuje YSS sa nekim svojim vidjenjem cele price.

 

 

Polish_20200904_201420232.jpg

Polish_20200904_201456684.jpg

Polish_20200904_201518833.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Los snimak amaterski, takodje od ranije nije bas sveze, zvuk nula zbog kamere i vetra (a i fabrickih auspuha:jee:). Al da pokazemo da i mi "teski i veliki" mozemo da se radnim danom u jutarnjim guzvama provucemo gde jure i prolaze manji motori. Lagano i polako, bez voznje u zaustavnoj traci i slicnih nebuloza, stize se na odrediste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: To be XJR 1300

Pozdrav

 

Vrhunski obradjena tema.

Dosta sam istraziva po internetu o XJR-u

I onako ima stvarno dosta informacija ali sve su nekako kontradiktorne i toliko je toga da se covik lako izgubi.

 

Naime planiram kupiti XJR u dogledno vrijeme i muce me 2 stvari:

 

1.)Visok sam 193cm i iman nekih 115 kila

Pa me zanimaju vasa iskustva ocu li parit ka medvid na dicijoj trokolici :)

 

 

2.)Uzeti model iz 2005 sa karburatorima ili FI iz 2011.

 

Ovaj iz 2005 je jako dobro ocuvan i ima 41000 km te dodje 4900eura a ovaj iz 2011 je isto tako kao nov sa nekih 30000km  te dodje 7500 eura...

 

Navijan za ovaj iz 2005 :)

 

oba moytra su oglasena na Njuskalu u Hr pa ako se smije i ako koga zanima mogu postavitu linkove ovdi.

 

puno hvala ljudi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova
8 minutes ago, Barbadadost said:

Pozdrav

 

Vrhunski obradjena tema.

Dosta sam istraziva po internetu o XJR-u

I onako ima stvarno dosta informacija ali sve su nekako kontradiktorne i toliko je toga da se covik lako izgubi.

 

Naime planiram kupiti XJR u dogledno vrijeme i muce me 2 stvari:

 

1.)Visok sam 193cm i iman nekih 115 kila

Pa me zanimaju vasa iskustva ocu li parit ka medvid na dicijoj trokolici :)

 

 

2.)Uzeti model iz 2005 sa karburatorima ili FI iz 2011.

 

Ovaj iz 2005 je jako dobro ocuvan i ima 41000 km te dodje 4900eura a ovaj iz 2011 je isto tako kao nov sa nekih 30000km  te dodje 7500 eura...

 

Navijan za ovaj iz 2005 :)

 

oba moytra su oglasena na Njuskalu u Hr pa ako se smije i ako koga zanima mogu postavitu linkove ovdi.

 

puno hvala ljudi

Pozdrav i tebi, trudimo se da predstavimo ovaj model, al sam za sad sam u tome pa i nisam nesto mnogo merodavan. 

 

Vlasnici XJR 1300 modela sirom Evrope imaju svoj moto klub koji je internacionalnog karaktera i izuzetno  cenjen,  jedan od jacih na Balkanu je upravo iz Hrvatske, mi u Srbiji nemamo tako nesto jer se ovaj model redje vozi ovde,  te ti predlazem da se registrujes na njihov forum, ima svasta da se procita. 

 

Kod vas u Hrvatskoj je XJR mnogo vise na ceni, kao i u zapadnoj Evropi pa i u samom Japanu, zemlji porekla, izuzetno cenjen. Tako da ako bi pricali u Srbiji  o cenama za 2003-2005 godiste karburator ta cena kod nas ide do oko 4000-4200 evra maksimum (realna cena), zavisi od ulaganja u motor i stanja. Kod nas se XJR 2010 godiste krece oko 5000+ evra, a 2013 gosdiste do 6500 evra. Za to postoje i neki drugi razlozi, o kojima ne bih sad. Poznato je kod modela 1300 (ne pricam o 1200) da su matoriji modeli dosta cenjeni (1999-2003) a to je isto posebna prica. 

 

Al da se vratimo na temu. Kilaza nije problem, ta mazga moze da nosi sta hoces i kad hoces, sediste je siroko i udobno. Al visina, moze biti. Sa 193 realno, moze se desiti da ti motor bude skucen u nogama, sve zavisi. Ako si presao sa endura, to ce ti biti mozda problem, al ako prelazis sa R tj sportskog, delovace ti sasvim podnosljivo i lagodnije.

 

FI ima svoje prednosti definitivno, al ni karburator nije los ni malo, sve ima svoje, sto se kaze, mane i prednosti. 

 

 

Slobodno posalji te oglase ovde u temu da vidimo o cemu se radi.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Split
  • Motocikl: To be XJR 1300

Hvala na lipo odgovoru.

Vidia san u vasim ranijim postovima o ovome da su u HR i ostalim djelovima dosta popularni XJR 0a time i malo skuplji.

Naime u predstavljanju sam napisa da nemam niti sam ikad ima motor samo san vozija kao mladic neke od prijatelja a medju njima i XJR jos tamo 2006 i od tada mi je to pojam od motora.

Znam da je bitna udobnost ali vise me brine slika kako izgleda covik od 193 na njemu dali je motor mali ispod mene ili ce izgledati ok :)

 

Evo dva oglasa koja su me najvise privukla radi omjera ocuvanosti starosti prijedjenih kilometara i cijene.

ima ih jos par na njuskalu ali ova 2 mi se pare nekako najpovoljnija .

 

 

yamaha-xjr-1300-zamjena-maxi-skuter-slik
WWW.NJUSKALO.HR

Yamaha XJR 1300. zamjena za maxi skuter, rabljeni motor, Godište: 2005...

 

 

https://www.njuskalo.hr/cestovni-motori/yamaha-xjr-1300-oglas-27506774

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1312 postova

Ovaj 2005 karburator je u fabrickom stanju bez greske (kasnije cu ti poslati za ovaj 2011 FI) , samo vidi da vratis original retrovizore, ovi su bas ruzni, ne stoje mu, iako su verovatno korisniji zato ih je postavio. Dobro je sto uz njega dobijas i crash barove, kofer, vizir, stitnik hladnjaka, navlaku za rezervoar i originalne auspuhe. Diskovi su originalni kao i jos neke sitnice koje sam primetio tako da je kilometraza verovatno prava a za njega je 40 000 nista al bukvalno nista.

 

Ne deluje mi da je motor havarisan i da je imao ikakve ozbiljne padove. Malo mi deluju ovi satovi zamagljeni, pitaj ga gde su original retrovizori, to bih jos istrazio, al moguce da je tako ispala slika sa tim satovima.

 

Spusti mu cenu na gume, i na to ako ti ne da originalne retrovizore. Proveri plocice, lanac bla bla itd. Mislim spustaj mu cenu na potrosni materijal gde ima potrebe, motor je u fabrickom stanju, nema greske, al ne moze se sa slike sve videti, daleko da moze. 

 

Inace na ovaj model motora ne ide ovako otvoren 4,2,1 auspuh ukoliko nisu stavljene sire dizne, masinu tesko da ce unistiti al maltretira izduvne ventile, i to mu napomeni. 

 

Ovaj motor nikad nece imati zvuk kao Suzuki uljara (npr)  i bespotrebno je maltretirati i budziti 4,2,1 asupuh otvorenog tipa jer mu samo  teoretski al i svakako steti.  

 

 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 7 sati, Pingvin37 je napisao:

Ovaj motor nikad nece imati zvuk kao Suzuki uljara (npr)  

 

 

Nego šta će? :zbunjen:  pa to su praktično isti agregati, tj. na isti recept, klasična Japanska škola, redni 4 cilindra, 16 ventila, 2 bregaste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8385 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Uuuuuu, ima razlike!

Honda npr spaja "neparne" cilindre u kombinaciji 4-2-1-2 (na slici sam prepravio 4-2-1), yamaha i kawa spaja parne cilindre 4-2-1 tako sto poveze 1 i 4, 2 i 3 pa tako u 1 izlaz ka loncu/prigusivacu..

Suzana 4u1...

 

P.S. Nije pravilo ali cesto je takav raspored/povezivanje, bar na motorima koje vozih, u 10000 obrtaja svi se isto cuju :D  Na xjr grane su iste kao na slici koju postavih (cbr1000f honda)

IMG_20121123_142846.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ako i ima razlike u zvuku, siguran sam da je zanemarljiva, jedina realna razlika se cuje kada masine imaju razlicit broj cilindara i redosled paljenja, ovo ostalo su finese

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja