Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha XJR 1300 vlasnici

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

 

Pre 8 sati, Pingvin37 je napisao:

 

 

 Iako je vazdusara mnogi ga koriste i po gradu pogotivo u cafe racer varijanti, verovali ili ne...

 

Koliko vidim, ima on i uljno hlađenje, a ˝uljare˝ su poznate po tome da ih retko ko može pregrejati (ne računam besomučno turiranje u mestu)... ;) 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, N.F.S. je napisao:

Evo jos jedne 1300 u SP izvedbi, prelepo ocuvana, kupljena od naseg drugara sa foruma Nikola1...

20190823_185353.jpg

20190823_185431.jpg

Prelep motor! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Никад не једи жути снег!, 673 postova
  • Lokacija: Церовац - Београд
  • Motocikl: Јаворка (ФЈР 1300)

Морам да га видим уживо... желим да проценим да ли је и колико мањи од ФЈР-а. Нејкед ми се увек свиђао а и свакако би се мање грејао кроз град и гужву кад затреба... Да ли је неко од вас имао прилику да их види заједно?

Мојих пет пара...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Mislim da je clan @Lukac vozio ovaj motor koliko pratim ovaj forum. Sobzirom da znamo da se bavi i servisiranjem ako ima malo volje i zelje da nam kaze koju rec vise o ovom motoru bili bi mu zahvalni svi koga ovaj motor interesuje :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Pozdrav, u pravu si burazer i ja smo kupili od naseg druga (bivsi direktor GSP), slupanu xjr1300, napravili je i obzirom da je bila registrovana punih god dana  naravno da smo je vozikali dok nije dobila novog vlasnika. Imao sam pre5-6god i GSX1400-onog lepog plavog, to su pravi gvozdeni motori, naslednici starijih modela naravno sa novim ruhom. Prvo sto odusevljava kod xjr je kamionski obrtni momenat, jako dobre kocnice i upravljivost.Odrzavanje je jednostavno (moj model je bio iz Australije) agregat je isti kao legendarna FJ1200 (imao par sezona), jedino smeta nama starijim Hobitima, nedostatak zastite od vetra i visina sedistaEvo ti slike mojih bivsih vozila

Picture_727.jpg

Picture_1151.jpg

  • Sviđa mi se 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 87 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zrx1100r

I mene ovo zanima, pre kupovine zrx-a, ova Yamaha je bila uz cb 1000 u najužem izboru..

Послато са D2303 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Imao sam u zadnjih 10 god  2 kom ZRX1100 i pretprosle god ZRX1200. Sto se tice 1100, mislim da je to jaaaaako upravljiv motor, moj prvi sam po Raljaringu terao do fusrastera sa novim gumama naravno. Prvi zrx je imao problema sa karburatorima, drugi je  uzet u Leskovcu (uvoz Svica) stajao 8 god i ceo bio ljubicast, valjda ga vozio neki derpe u Svici. Zadnji 1200 sam uzeo preko uvoznika od mog druga Mede iz Velike plane, ali nisam bio odusevljen.Radio je kao sat, relativno malo trosio, ali je za nas dvoje bio neudoban. Nisam uspeo da ga prodam vec sam se menjao i uzeo sinu auto. Samo reci hvale imam za agregate, obilje konjskih snaga, obrtni momenat, naked verzije su mi neuporedivo lepse. Evo slika mojih ZRX-ova, mozda je neko od forumasa sad vlasnik

Picture_673.jpg

zrx1200_001.jpg

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

U sustini kao i u onom tekstu sto se tice naked motocikala od 1000+ kubika tj onih 4 pomenutih prevashodno. Svi su dobri, mahom jednostavni za odrzavanje (pogotovo uljare/vazdusare sto se odrzavanja tice) samo zavisi ko sta voli i ko se u cemu pronadje. I naravno uvek ista prica - stanje motocikla.

 

Kod ovakvih modela igra ulogu i izgled. Neko vise voli ovo, neko ono, al tu su svi manje vise u istom redu sa svojim prednostima i nedostacima...

 

Al interesantna je tema da neko napravi poredjenje koje bi islo u detalje, sto da ne. 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • onaj koji oblikuje, 330 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Samo menjam ko ciga konja

Haha jesam , majke mi , prvi (nije na slici) uzeo preko Mede iz VP.Imao je nove gume , progresivne opruge, zamenske zadnje amortizere, Nissin plocice (od Gagija iz Balosave) i fenomenalan agregat. Istina , jurcao sam samo do Ralje, posle se umorim, pa polako nazad.Ne bih znao zasto ali ZRX1100 sam vitlao ko igracku.Pricao mi Meda da je drao sa njim R-ove, kad su isli negde na skup, naravno zavisi i od vozaca,jbg one nepune tri sezone kad sam vozio trke 75,76 i 77, su me puno naucile. Izvinjavam se ako OFF-ujem temu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Obojica ste u pravu. Mozes da kruziras, mozes da ga vozis kao R (iako nisu taj tip). A nisu ni kruzeri niti sportski, vec nesto trece, cetvrto. 

 

Dovoljno je reci da su sa ovim modelima mnogi proputovali evropu i svet, neki su ih tuning-ovali i peglali stazu, dok su ih neki preradili u cafe racer-e i zverali po gradovima. Svasta je moguce sa ovim motociklima i ovim agregatima...

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
15 hours ago, Motorcyclist said:

 

Kawa po obicaju izvlaci najvise iz agregata <3 , pretpostavljam po obicaju najlosije kocnice :D

Zavisi čega, onog najbitnijeg izvlači Suza. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja