Jump to content

Moto Zajednica

Motor koči u toku vožnje

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova
13 hours ago, Jovan Ristic said:

Izvadi svećicu i probaj bez nje, da vidiš da li će lupati.

 

13 hours ago, abarth_maniac said:

Hehehe, mozda ume,  mozda je isao u tehnicku skolu. :)

Jedno pitanje hteo sam da kupim neki auspuh za motor sad kako sam cuo ne mozes da kupis bilo koji ausouh nego mora neki koji odgovsra broju obrtaja i ostalo pa me sad zanima je li to istina ili mogu da stavim bilo koji auspih hteo sam da kupim onu kopiju Akrapovica sto je 70e

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 54 minuta, lazareviccc je napisao:

 

Jedno pitanje hteo sam da kupim neki auspuh za motor sad kako sam cuo ne mozes da kupis bilo koji ausouh nego mora neki koji odgovsra broju obrtaja i ostalo pa me sad zanima je li to istina ili mogu da stavim bilo koji auspih hteo sam da kupim onu kopiju Akrapovica sto je 70e

Auspuh kod dvotaktnih motora ti je jedna od najbitnijih stvari za isporuku snage. Sa raznim varijacijama auspuha možeš da dobiješ više ili manje snage  u određenom rasponu obrtaja. Ne preporučujem ti da još to radiše. Sredi prvo mašinu kako treba, pa  malo čitaj oko auspuha i rezonancije kod 2T motora. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 549 postova
  • Lokacija: Skopje
  • Motocikl: SV650A

Zavisi na sta mislis kad kazes auspuh. Onaj prvi deo ( recimo "truba"), to ne bih dirao, osim zaista dobrog ciscenja unutrasnjosti.  Cini mi se i da je propisano ciscenje u nekim intervalima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 24 minuta, Petre je napisao:

Zavisi na sta mislis kad kazes auspuh. Onaj prvi deo ( recimo "truba"), to ne bih dirao, osim zaista dobrog ciscenja unutrasnjosti.  Cini mi se i da je propisano ciscenje u nekim intervalima.

Jeste sigurno, pošto se kod 2T motora brzo nakupi garež, naročito ako se ne koriste kvalitetna ulja za mešavinu.

Promenio član Jovan Ristic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
On 3/15/2020 at 3:31 PM, Jovan Ristic said:

Jeste sigurno, pošto se kod 2T motora brzo nakupi garež, naročito ako se ne koriste kvalitetna ulja za mešavinu.

On 3/15/2020 at 12:13 AM, abarth_maniac said:

Majstor ti nije dobro rekao, ja bih rekao. Mislim da smo nasli krivca, no videces u ponedeljak. 

bili ste u pravu za svecicu, skinuo sam svecicu probao radilicu radi bez prekida sve je dobro, sta sad mogu da uradim vratio sam staru svecicu ali opet preskace sta mogu da uradim po tom pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Rastavi ti to ponovo,to ne sme da se desava i onda korak po korak pregledaj sve delove(iznutrice):) pa vidi u cemu je zajeb,na greskama se uci ili jednostavno odnesi majstoru ali gde je tu onda draž,pregledaj sve zupcanike,odvajaj jedan po jedan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
5 minutes ago, Prašinar said:

Rastavi ti to ponovo,to ne sme da se desava i onda korak po korak pregledaj sve delove(iznutrice):) pa vidi u cemu je zajeb,na greskama se uci ili jednostavno odnesi majstoru ali gde je tu onda draž,pregledaj sve zupcanike,odvajaj jedan po jedan

Sad sam bas citao neke savete i video sam da su i drugi imali problema kazu da moze da bude do toga da je klip okrenut, sad cu da rastavim sve i da okrenem klip da vidim da li je do toga bio problem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Cek,da li si ti njega vozio pre rastavljanja ili se to desava od kad si ga ti sređivao?

Na klipu imas oznaku nisi smeo da ga tako olako samo montiras a da nisi siguran kako treba da stoji,kad radis nesta sam sve tri puta proveri i razmisljaj logicki

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
Pre sat vremena, lazareviccc je napisao:

Sad sam bas citao neke savete i video sam da su i drugi imali problema kazu da moze da bude do toga da je klip okrenut, sad cu da rastavim sve i da okrenem klip da vidim da li je do toga bio problem

Stani, izvini što pitam, ali da li uopšte znaš kako klip treba da se montira odnosno kako da se okrene? Bitno je da sastav karika ne bude ka izduvu. Neki klipovi su obeleženi strelicom, gde to nije tako moraš da vodiš računa na sastav karika.

 

 

EDIT: @lazareviccc nemoj da se ljutiš, ali bolje ga odnesi kod nekog majstora i pitaj da li možeš da budeš pored njega dok radi. Neke stvari ne možeš naučiti dok ne vidiš, a montiranje klipa spada u osnovno znanje kod 2T motora. Cagiva Freccia nije baš jednostavan motor, iako tako deluje. Da bi nešto pravilno uradio treba ti prvo detaljna šema sa svim delovima, odnosno servisno uputstvo.

 

Nemoj da misliš da svi majstori sve motore znaju napamet da sastave. Svi koriste neke podatke, tako da ti toplo preporučujem da ubuduće iščitaš nešto o nekom delu pre nego što pristupiš majstorisanju. Svako dobro! 

Promenio član Jovan Ristic
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
2 hours ago, Prašinar said:

Cek,da li si ti njega vozio pre rastavljanja ili se to desava od kad si ga ti sređivao?

Na klipu imas oznaku nisi smeo da ga tako olako samo montiras a da nisi siguran kako treba da stoji,kad radis nesta sam sve tri puta proveri i razmisljaj logicki

 

50 minutes ago, Jovan Ristic said:

Stani, izvini što pitam, ali da li uopšte znaš kako klip treba da se montira odnosno kako da se okrene? Bitno je da sastav karika ne bude ka izduvu. Neki klipovi su obeleženi strelicom, gde to nije tako moraš da vodiš računa na sastav karika.

 

 

EDIT: @lazareviccc nemoj da se ljutiš, ali bolje ga odnesi kod nekog majstora i pitaj da li možeš da budeš pored njega dok radi. Neke stvari ne možeš naučiti dok ne vidiš, a montiranje klipa spada u osnovno znanje kod 2T motora. Cagiva Freccia nije baš jednostavan motor, iako tako deluje. Da bi nešto pravilno uradio treba ti prvo detaljna šema sa svim delovima, odnosno servisno uputstvo.

 

Nemoj da misliš da svi majstori sve motore znaju napamet da sastave. Svi koriste neke podatke, tako da ti toplo preporučujem da ubuduće iščitaš nešto o nekom delu pre nego što pristupiš majstorisanju. Svako dobro! 

 

20 minutes ago, Krokodilo said:

Умало да заборавим, десна страна слике усис а лева издувemoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Stvarno je bio problem do Klipa bio je okrenut drugacije kad sam ga sad vratio sve je bilo dobro, ali kad sam stavio poslednji deo(glavu) kao da ima vazduha unutra i on ponovo pocinje da koči(radilica) kada sam stavio izduvnu granu tek onda nisam mogao da pomeram radilicu, kako mogu da izbacim taj vazduh koji pravi problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Кад кажем да си Т.Р ти се љутиш. Тај ваздух је такозвана компресија, ако нема ње мотор не би мого ни да ради ни да вуче. Ако ниси у стању да помериш радилицу и на ошрафену свеќицу онда није проблем ваздух(компресија).

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

@Krokodilo ja digao ruke. Dečko treba prvo da sedne i da čita i čita o dvotaknim motorima i komponentama uopšte. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Младичу, Фречија и Мито којег сам лично поседовао су пригушени тркачки моторцикли од 125 кубика. Кад су савршено среџени иду тако добро а управљивост на нивоу. Стварно је греота да га не средиш по пропису. Само паљење, клип са једном L кариком и иде ко змај, штета стварно због твоје ситуације.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Tužan 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja