Jump to content

Moto Zajednica

Motor koči u toku vožnje

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Izvadi svećicu i probaj bez nje, da vidiš da li će lupati.

Promenio član Jovan Ristic
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
1 minute ago, Jovan Ristic said:

Izvadi svećicu i probaj bez nje, da vidiš da li će lupati.

Da da da može da bude do toga kako mi je majstor rekao da stavim hermetik ja sam sve lepo sklopio stavio hermetik u ponedeljak cu bas da proverim u cemu je bio problem nadam se da cu uspeti da resim sve

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 1 minut, Krokodilo je napisao:

Ја те Манијаче одлично разумем АЛИ, дали младич разуме?emoji106.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Mlad momak, ima volju... Ja cu da mu pomognem koliko mogu preko tastature u nadi da nece napraviti vecu stetu nego korist. 

Ako razume, pomocice mu, ako ne razume, pitace ponovo. 

A i ako zezne nesto, malo ce da boli finansijski, ali Bogo moj. Desava se. 

 

 

@lazareviccc

Radapciger moze da ti napravi strugar, ali ako umes da premeris navoj i nacrtas tehnicki crtez. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2724 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
pre 1 minut, lazareviccc je napisao:

Da da da može da bude do toga kako mi je majstor rekao da stavim hermetik ja sam sve lepo sklopio stavio hermetik u ponedeljak cu bas da proverim u cemu je bio problem nadam se da cu uspeti da resim sve

Majstor ti nije dobro rekao, ja bih rekao. Mislim da smo nasli krivca, no videces u ponedeljak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Баш сам гледао горенаведени видео и знаш шта, "мајсторчина" не објашњава како да ошрафиш корпу, како да ошрафиш шраф који стеже зубчаник на радилици који окрече корпу итд итд. Зато не веруј много у оно што видиш на Јутуб.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova
Mlad momak, ima volju... Ja cu da mu pomognem koliko mogu preko tastature u nadi da nece napraviti vecu stetu nego korist. 
Ako razume, pomocice mu, ako ne razume, pitace ponovo. 
A i ako zezne nesto, malo ce da boli finansijski, ali Bogo moj. Desava se. 
 
 
@lazareviccc
Radapciger moze da ti napravi strugar, ali ako umes da premeris navoj i nacrtas tehnicki crtez. 
Аууууу тежак домачи.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
On 3/15/2020 at 12:12 AM, abarth_maniac said:

Mlad momak, ima volju... Ja cu da mu pomognem koliko mogu preko tastature u nadi da nece napraviti vecu stetu nego korist. 

Ako razume, pomocice mu, ako ne razume, pitace ponovo. 

A i ako zezne nesto, malo ce da boli finansijski, ali Bogo moj. Desava se. 

 

 

@lazareviccc

Radapciger moze da ti napravi strugar, ali ako umes da premeris navoj i nacrtas tehnicki crtez. 

Hvala lepo, vrlo si ljubazan a i dosta si mi pomogao nadam se da cu uspeti da resim taj problem uz ovakvu motivaciju sve se moze, hvala lepo u ponedeljak sve resavam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 5 minuta, Krokodilo je napisao:

Баш сам гледао горенаведени видео и знаш шта, "мајсторчина" не објашњава како да ошрафиш корпу, како да ошрафиш шраф који стеже зубчаник на радилици који окрече корпу итд итд. Зато не веруј много у оно што видиш на Јутуб.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Video koji sam postavio je čisto da vidi postupak kako šta ide, a dalje neka sam istražuje, najviše će tako naučiti. Na kraju krajeva, neka se javi neko ko nije nikad nešto zeznuo na motoru :) 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Не кривим ја тебе, не љути се, морају млади да науче да морају да уче да би знали. Јутуб проблем је генерално "едукативно срање" овде на Балкану.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4
pre 1 minut, Krokodilo je napisao:

Не кривим ја тебе, не љути се, морају млади да науче да морају да уче да би знали. Јутуб проблем је генерално "едукативно срање" овде на Балкану.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Naravno da se ne ljutim, i youtube jeste velika laž, pokazuje nešto i misliš da znaš da uradiš dok ne počneš da radiš :D 

 

Osim ljudi koji se razumeju u određenu tematiku pa im neki video dođe samo da skontaju nešto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

О томе и причам, кад је веч снимио расклапање нек покаже где држи контру да би ошрафио корпу рецимо,. Замисли да зашрафи дугачак шраф уместо свечице да би одврнуо магнет и .....нечу ни да размишљам даље.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987
Pre 9 sati, Bigor je napisao:

Ti sigurno nikad nisi zajebao nesto? Hajde molim vas, ako mu necete pomoci nemojte ga ni pljuvati!

Ako si na moj post mislio, nije bio sarkazam, ozbiljan sam bio. Jer sam bez predznanja rasurio motor, sjebao dosta stvari, morao da kupim još jedan takav samo za delove koje sam sjebao, i evo juče uspeo da ga provozam u probnoj vožnji, posle skoro 5 meseci rada. Ali dosta sam i naučio, uz pomoć prijatelja i interneta, kao npr da sam remontovao vile uz pomoć YouTube. Tako da je od mene podrška :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750
Ako si na moj post mislio, nije bio sarkazam, ozbiljan sam bio. Jer sam bez predznanja rasurio motor, sjebao dosta stvari, morao da kupim još jedan takav samo za delove koje sam sjebao, i evo juče uspeo da ga provozam u probnoj vožnji, posle skoro 5 meseci rada. Ali dosta sam i naučio, uz pomoć prijatelja i interneta, kao npr da sam remontovao vile uz pomoć YouTube. Tako da je od mene podrška :takoje:
Nisam na tebe mislio

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Претпостављам да је на мој пост мислио, да зајебо сам али људи код којих сам учио занат и добијао знање су били строги и пажљиво су пратили мој рад. Тако да моје грешке су биле мале и ретке али и кажњаване......То су била друга времена.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

I ja u svom poslu grijesim,a poznajem ga u prste, jednostavno ko radi taj i grijesi!

Nije problem u tome, vec sto kritikujete decka sto je uzeo nesto sam da uradi, a mozda mu nema ko ili prosto voli i zeli da nauci sam. Ako je nesto pogrijesio bice kaznjen kao i svi mi za neznanje ali ce nesto i nauciti.

Mene prosto nervira ne samo vezano za kolegu @lazareviccc vec generalno, sto ljudi odma sasjeku krila umjesto da ga bar malo poguraju. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
18 minutes ago, Bigor said:

I ja u svom poslu grijesim,a poznajem ga u prste, jednostavno ko radi taj i grijesi!

Nije problem u tome, vec sto kritikujete decka sto je uzeo nesto sam da uradi, a mozda mu nema ko ili prosto voli i zeli da nauci sam. Ako je nesto pogrijesio bice kaznjen kao i svi mi za neznanje ali ce nesto i nauciti.

Mene prosto nervira ne samo vezano za kolegu @lazareviccc vec generalno, sto ljudi odma sasjeku krila umjesto da ga bar malo poguraju. 

Sjajno rečeno kolega. Takav apriori kritički stav ni ja ne volim. Prvo podijeli sve što znaš, pa ako ne pokaže interesovanje, spretnost ili intelekt da to primjeni u praksi, onda možeš da ga kritikuješ. A ako ti se ne dâ da pomogneš, onda nemoj ni da nipodaštavaš.

 

Mladom kolegi @lazareviccc -u želim srećan i uspješan rad, tako se stiče iskustvo i znanje. Nemoj da se obeshrabriš ako negdje zapneš ili naletiš na prepreku, niko se nije naučen rodio. ;) Kako ide ona njemačka izreka - "langsam aber kad stigneš"? :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Знаш да бар ја не штедим своје знање и чак безобразно улетим у причу да би помого, али овај младич је стварно табула раза у вези механике(бар по писању). АЛИ!!! Младичу ако се решиш на "исту песму из почетка" стојим на располагању.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
40 minutes ago, Krokodilo said:

Знаш да бар ја не штедим своје знање и чак безобразно улетим у причу да би помого, али овај младич је стварно табула раза у вези механике(бар по писању). АЛИ!!! Младичу ако се решиш на "исту песму из почетка" стојим на располагању.emoji106.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ja bih te zamolio da ne pises vise ovde od tebe necu nauciti ni dobiti nikakve instrukcije niti bilo sta, samo mi kvaris dan jako je ruzno da bilo kome napises izraz 'tabula raza' ali dobro svako od kuce nosi neko vaspitanje a ti si svoje pokazao dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
12 minutes ago, Imeiprezime said:

Prvo nek ti neko objasni sta je kolega krokodilo hteo da kaze pa onda kritikuj!

Nema ko šta da mi objasnjava dovoljno sam video u prethodnih par postova koje je stavio, nisam ovde da se svadjam vec sam pitao za misljenje u vezi masine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ова увредљивост зеза цео "млади Балкан" и зато живимо у нереални свет у односу на свет нормално. Ако је оцена "седи један", реакција није расправа око оцене веч "грејање столице" али пре писменог задатка. Могао си да наступиш рецимо: "Имам такав и такав мотор, у очајном је стању и хтео бих да га доведем у ред .......и бла бла". Има ту неколико епских постова о твојој храбрости али у њима нема реалне помочи. Једини који покушава да помогне је колега Абарт М. Мислим да тапшање по рамену није помоч, и на крају ово је мој задњи пост на ову тему.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Problem je što niko nemože da Ti pomogne iz prve i da ti jednostavno opiše kvar zbog kompleksnosti datog problema.Previše je faktora zbog kojeg motor ili menjač može raditi neispravno.Pogotovo što si ga rasturio, pa sad niko živ nemože da zna realnu situaciju.Može se samo nagađati dok se ne pogleda.

Neželim da se uvrediš, ali moj savet je da ne uzimaš svaku reč za uvredu, i da bez obzira na probleme koji nastaju zbog nerazumevanja pisane reči (ponekad je kao da pričaš sa marsovcima) probaš izvući pozitivne svari sa foruma.Nije teško biti fin.Pogotovo kad Ti treba pomoć.Tako će ona doći sigurno.Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja