Jump to content

Moto Zajednica

Motor koči u toku vožnje

Recommended Posts

  • U prolazu, 43 postova

Pozdrav svima ja sam Nemanja Lazarevic mladja generacija, imam motor cagiva freccia koji je jako star imam ga godinu dana kupljen je u havarisanom stanju ni sad nije nesto bolji ali dobro ja sam ga tako sam sredjivao kupovao sta treba i pre neki mesec odlucim da ga otvorim skinem masinu sredim kvacilo i menjac jer nista nije valjalo i'ako neiskusan gledajuci klipove po youtube otvorim masinu skinem kvacilo sa sitnom smirglom predjem preko diskova i uradim ostalo sta sma video nebitno uglavnom spakujem masinu sve vratim i odem da ga upalim i nakon 15 tog puta upalim ja motor ali na svaki metar/dva motor sam koci i tako se cuje neko lupanje u masini i opet krenem da ga upalim na gurku ali kad je u neutralnoj dok ga guram ne cuje se nista ide normalno kad ubacim u brzinu on pocinje da lupa i da prebacuje nesto na svaki metar/dva zna li neko u cemu je problem gde sam pogresio sta sam uradio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Verovatno si spakovao sve na brzaka i na suvo.Ukoliko nisi potopio lamele u ulje verovatno se ne razdvajaju pravilno i imaš opisani problem.Najbolje da to pregleda ponovo neko stručan sa iskustvom.Nemoj ga silom voziti u tom stanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Jaoj jesam ga spakovao na suvo, jel ima mozda neki klip ili nesto kako da spakujem lamelu/kvacilo jer koliko sam cuo od majstora nekog da je veliki problem ako slucajno onu metalnu lamelu okrenem drugacije jer sa jedne strane je gruba a sa druge strane ravna ivica a to se jedva da primetiti to sad da li je stvarno do toga ako se slucajno okrene lamela

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Neznam video klip ni aplikaciju za kako postati majstor u sekundi.To nema.Ali probaj usporiti malo, i raditi zajedno sa nekim ko je stručan u tematici.Sigurno ima neko ko će pomoći.Radićeš što voliš i radičeš kako treba.Ovako će te sve skupo koštati.Želim Ti sve najbolje.

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Majstore, ja ti se divim, tako i treba. Dok ne sjebeš nekoliko mašina, nećeš ni naučiti. Od mene imaš podršku :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Веројатно да би постао хирург требао би да убијеш неколцине на столу али добро, у принципу може и тако само што је теже.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
44 minutes ago, Бранило said:

У коју си ти ишао школу?

 

29 minutes ago, štampar said:

 

 

Није ни ишао,покушава са јутјуба да нешто научи:neznam:

 

11 minutes ago, Krokodilo said:

Имам одечај да и ако добијеш прави савет ниси у стању да га разумеш.emoji41.png

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Toliko podrške i toliko pametnih i učtivih ljudi ovde, kada pitas za nesto oni ti daju savet da nisi sposoban za to ili te pitaju jesi li isao u skolu...samo napred nadam se da tako i vasu decu vaspitavate ja kazem da sam mladja generacija i da dosta toga ne razumem ali vama je bitno da bacite neku glupu foru jer za drugo i niste.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Na ovom snimku se radi generalna na Mito 125, mislim da je dosta slično sa Fresciom. Ima više delova, pogledaj, mislim da ima i sklapanje kvačila:

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Дај људино, нисам ваљда узео да радим ремонт без икаквог искуства. А око савета је баш тако.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Opa, evo nove teme o sajli gasa! :jee1:

Mladi kolega, nacices temu ako se zadrzis ovde, jedna je od najurnebesnijih (pozitivno), pa ce ti biti jasno zasto sam se nasalio, bez uvrede. 

Trebalo bi nam vise informacija. Jesi li rasklapao masinu skroz u najsitnije detalje? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
2 minutes ago, Jovan Ristic said:

Na ovom snimku se radi generalna na Mito 125, mislim da je dosta slično sa Fresciom. Ima više delova, pogledaj, mislim da ima i sklapanje kvačila:

 

 

Hvala lepo, nadam se da cu srediti sve lepo!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Nema na čemu,  samo polako. Preporučujem ti da pre sledećeg rasklapanja nečeg prvo nabaviš svu moguću dokumentaciju kako bi znao koji deo kako ide. Nekad se iza nečeg što deluje jednostavno kriju i neke cake.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
1 minute ago, abarth_maniac said:

Opa, evo nove teme o sajli gasa! :jee1:

Mladi kolega, nacices temu ako se zadrzis ovde, jedna je od najurnebesnijih (pozitivno), pa ce ti biti jasno zasto sam se nasalio, bez uvrede. 

Trebalo bi nam vise informacija. Jesi li rasklapao masinu skroz u najsitnije detalje? 

Nisam nisam, treba mi alatka radavciger za skidanje magneta nisam mogao nigde da je nadjem u gvozdjarama imaju samo velike tako da menjac/zupcanike nissam dirao vec sam samo lamelu skidao i klip/glavu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ja sam siguran da nije do samog kvacila. Nesto je drugo u pitanju, mozda oko menjaca. Cak bih, s obzirom da si rekao da si neiskusan, najpre proverio lanac i lancanike da li je tu sve OK. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

Ne znam da li moze da bude do klipa nešto? Jer ja sad kad uhvatim kvacilo mogu da ga okrenem jedan krug u desno i tu stane i 2 kruga u levo i tu stane a kad sam otvorio masinu mogao sam da okrecem lamelu/kvacilo ceo krug i tako da okrecem bez zaustavljanja ne znam sta je bilo tu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Radpciger za magnet ne mozes da koristis taj gvozdjarski, 2 kraka, 3 kraka. 

 

Treba ti bas radapciger za magnet koji hvata srednji deo (navrne se na ili u magnet). 

No nebitno za to sad. Ali za pocetak poskidaj ponovo to oko kvacila sto si skidao, pa polako. I proveri sta se desava sa zupcanicima kad vrtis tocak dok je skinuto kvacilo.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000

Ooa! Jesi menjao svecicu ili dihtung glave? 

Deluje kao da ti mozda opali klip u nesto. 

 

Promenio član abarth_maniac
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova

A gde mogu da nabavim radapciger za magnet jer isao sam kod majatora jednog i on nije mogao da mi pomogne kaze da su ove rupe male i da on popravlja motore od 600cc pa nsma radapciger za to, ee dobro dobro hvala ti tako cu i da uradim hvala lepo pocinjem u ponedeljak

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 43 postova
3 minutes ago, abarth_maniac said:

Ooa! Jesi menjao svecicu ili dihtung glave? 

Deluje kao da ti mozda opali klip u nesto. 

 

Menjao sam svecicu dobio sam novu ali stvarno moze da bude i do toga hvala jos jednom poslusacu tvoje savete pa cu videti sta je problem jvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja