Jump to content

Moto Zajednica

Abs bmw r1100s

Recommended Posts

  • U prolazu, 0 postova

Pozz svimaa, da li neko ima iskustva sa abs om modsla bmw r1100s 2003. G. Ploca zeza prijavljuje gresku, prednji je radio tocak zadnji ne, kad se prevezu radili su oba, ali je i dalje treperila lampics, onda jedan "strucnjak" pokusao da preletuje neke delove na ploci i sada jos gore, sve vreme gori abs bez onog treptanja, i ne radi ni prednji tocak, da li ima neki spas... Ili drugi model koji se uklapa na  modelu r1100s, hvalaaa unapred 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, el_marco je napisao:

Samo upamti da ce ti pri jakom kocenju bez abs blokirati tocak, tacnije nema abs- da regulise jacinu

Neće pri jakom kočenju, nego pri prejakom (nekontrolisanom) kočenju.

Bez ABSa se ovaj motor ponaša pri kočenju kao i bilo koji drugi motor koji nema ABS.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA
1 hour ago, zika56 said:

Neće pri jakom kočenju, nego pri prejakom (nekontrolisanom) kočenju.

Bez ABSa se ovaj motor ponaša pri kočenju kao i bilo koji drugi motor koji nema ABS.

Jak>jači>prejači

Tako beše ide komparacija :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6469 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

 

Zadnja pp preko mreže mi je ukazala na dešavanja sa kojima se susrećem neprimetno sve više i sve češće, a čemu nisam pridavao neki naročit značaj, takođe primećujem jednako čitajući iako ne pratim forum detaljno kao možda ranije. Naime, pre destek dana me pita nepoznati, da li imam maticu za osiguranje trna za podšavanje zazora ventila, zapitah odmah, a šta je bilo sa njom, odgovorio mi je da ju je zatekao krivu i kad je on štelovao, oblaznula. Nije mi jasno, kako ta matica može da bude kriva uopšte, a još manje, zašto i kako je sagovornik odlučio da bilo šta radi ako je tako zateko. Sve više je ovakvih nekih faulova, redovno zatičem na motorima ponešto zašta ne umem da smislim način kojim se "napravi" ala navedeno.

 

Imam jako prijatnog i dragog poznanika sa kojim komuniciram prijateljski, masu saveta je dobio od mene, nedavno rešio da remontuje hidrauliku pa da me pita za domaće gumice kočnica, da mu aminujem,  koristim ih ja, nisu ko fabričke ali vrše funkciju bez problema, međutim, njemu je došlo do procurivanja odmah, pa nešto kombinovao stare i nove i pita posle par dana jel sigurno itd. Ne sme da dođe do curenja, al da ja nebi  pametovao i gledao u šolju, odgovorih, sad sve novo fabrički a ne, "što je babi milo, to joj se snilo", a to mu je drugi grubi faul za redom u poslednjih mesec dva. Predpostavljam šta je po sredi, al nije za wi-fi, već za moj ili nečiji stručan radni sto.

 

Nisam inače galantan u deljenju saveta,  ali za u buduće, bojim se da će ih biti još manje. Kočnice su sistem broj 1 na bilo kom krećućem sredstvu, čitam tu i tamo da se sve to rasklapa, postavljaju pitanja, dele preporuke itd. mnogi se hvale da po prvi put pipaju, a po postavljenim pitanjima  i  načinu konverzacije, jasno je da se ne retko, nema predstava kako sklop funkcioniše uopšte a kamoli kako se rešava problem, tako je za bilo šta. Ja potpuno razumem volju i želju, neimanje novaca, al što je mnogo, mnogo je. Jedan sagovornik je, da kažem, upozoren na specifičnost ovog sklopa, uprkos tome diran pa kad je postao skroz problematičan opet konsultacija, ali dalje tera li tera iako sam bio baš grub pri predočavanju da može da nastane neporavljiva šteta i ne daj Bože, da dođe do otkazivanja kočnica što se na Servo ABS sistemu dešava bez najave i trenutno potpuno. Šta da kažem više, a što nisam ne znam ni ja koliko puta već napisao, razgovore i poruke da ne računam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja