Jump to content

Moto Zajednica

Zaječar, 12.3.20.

Recommended Posts

  • Drug član, 2722 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: SV 650S, Simson SR50, Cagiva Mito, CBF1000
Pre 1 sat, Arakis je napisao:

A koga bi ti osudio Sale? 

Jugo je izasao iz sporedne ulice na GLAVNU, bez da je dobro pogledao ide li nesto? Otkud mi znamo kojom brzinom je motorista isao, pusti ti "strucnjake" koji na osnovu jacine zvuka auspuha odredjuju brzinu motora... Verovatno pomocu Sredingerove jednacine?? 

Poenta je sto (mozda) ode jedan zivot zato sto je vozac automobila usao iz sporedne ulice na glavnu neoprezno i tako (verovatno) ubio coveka. 

A sta ako je kolega isao tolikom brzinom, da vozac automobila nije mogao da ga vidi? 

Pogledao, nema nikog, krenuo i tras. Jer je covek vozio npr. 90 gde je Max dozvoljeno 50? 

Drugi scenario je da je vozac auta prevodeo motociklistu. Treba ga u tom slucaju osuditi za ubistvo ili pokusaj istog. 

Ali moram jednu napomenu da napisem:

Nakcesci uzrok saobracajne NEZGODE, kada ucestvuje motocikl, jeste brzina kretanja iznad dozvoljene. A sranje se desi jer se pojavi prepreka. E ta prepreka je covek koji nije uspeo da nas vidi niti cuje, i krenuo je svojim putem. Da vozimo po propisima, bilo bi oduzumanja prednosti, ali sa manjim posledicama. 

Ne pazimo na sebe a ocekujemo da drugi paze i misle na nas... 

Nadam se da je prica pogresna, da je covek ziv. 

 

  • Sviđa mi se 3
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Kakvi likovi ovde sole pamet ljudima koji su dugi niz godina aktivni clanovi motociklistickog drustva u nasoj zemlji i na tome skupljaju poene od ko zna koga. Juce se opilili (ne pricam o godistu nego o ponasanju bez kodeksa). 

 

Al dobro, ti mogu na forumu i drustvenim mrezama. Al u realnosti kuco ne ide to tako, ne ide. Naletece manguparija na koga ne treba kad tad pa ce biti "pojela maca jezik". 

 

Jeb** ti to kad ne postoji nikakav kodeks, nego svako prica sta oce na forumu i soli pamet... 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Kakvi likovi ovdje upadaju samo da bi provocirali mimo teme a ne smiju da upere prst i kažu nekom nešto u lice.

Provociraće jednom pogrešnog pa će biti "došla maca na vratanca".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Velika šteta što se ovo desilo ako je vozio prebrzo eto razloga. Da se ne pravim svetac ni ja po gradu ne vozim propisanih 50.

Zato maximalno pratim sve oko sebe šta se dešava, kad prilazim nekoj poprečnoj ulici ipak smanjim malo brzinu i osmatram da ne izleti neki kamikaza.

Meni je pre dve godine žena izletela žena ispred busa koji je stajao u stajalištu. Nije ni pogledala samo da što pre preleti preko ulice. Nisam stigao ni da reagujem samo sam je zakačio retrovizorom po glavi. Srećom bio na skuteru i nisam vozio brzo, obično kad prolazim pored busa koji stoji malo usporim. Pogotovu sada i bežim više ka razdelnoj liniji.

Negde sam pročitao, po ovom novom zakonu, da vozač koji recimo se uključuje na glavni put pretpostavlja da mu vozilo koje dolazi ide brzinom od 50km/h koliko je zakonom i propisano.

Sa tom informacijom on izvodi radnju uključenja jer smatra da ima dovoljno vremena.

Ako sam dobro shvatio kad neko vozi prebrzo, bez obzira što ima prednost, krivica je podeljena ako dođe do sudara ili je čak kriv samo onaj koji je vozio prebrzo.

Nisam 100% siguran koja je opcija u igri. Znam samo da se sad prekoračenje brzine u slučaju sudara kažnjava.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1759 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Pre 1 sat, ZEMZEM je napisao:

Negde sam pročitao, po ovom novom zakonu, da vozač koji recimo se uključuje na glavni put pretpostavlja da mu vozilo koje dolazi ide brzinom od 50km/h koliko je zakonom i propisano.

Ovo bi po meni bilo suludo. Biće ludaka koji će namerno izletati. Jel to po postojećem ili "u pripremi" Zobs-u. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 651 postova
  • Motocikl: XTZ 750
Pre 10 sati, bajker71 je napisao:

Mladić je podlegao povredama, ako sam dobro razumeo u vestima, pa mudrovanje po sistemu što je jurcao baš mi se čini neprikladnim.

 

Gde si to procitao? U kojim vestima? Ja nigde ne vidim (pa cak ni u komentarima) da je covek podlegao povredama. Nadam se da je dezinformacija u pitanju

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre 1 sat, Marko81 je napisao:

Gde si to procitao? U kojim vestima? Ja nigde ne vidim (pa cak ni u komentarima) da je covek podlegao povredama. Nadam se da je dezinformacija u pitanju

Dok sam se juče vraćao sa posla, slušao sam radio u kolima i menjajući stanice čuo sam da je "mladić u bolnici podlegao povredama'. Nisam slušao prilog od početka zato sam i pitao da li zna neko više o njemu? U toku večeri u više navrata sam na netu bezuspešno pokušavao više da saznam. Pisalo je samo o kolegi iz Zaječara ali slučaj iz 2018-te godine i radilo se o osobi od 38 godina. Ako neko zna više o njegovom stanju neka napiše, voleo bih da sam pogrešno čuo i da je dečko ok a ko je kriv manje je bitno.

Smatram da su ovakve teme korisne ali da ih ne treba koristiti za lično promovisanje ili nametanja svog mišljenja.  Svi mi povremeno grešimo, glupo mi je da kritikujem nekog kada i sam budem  nekada brži nego što propisi nalažu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
4 hours ago, ZEMZEM said:

Meni je pre dve godine žena izletela žena ispred busa koji je stajao u stajalištu. Nije ni pogledala samo da što pre preleti preko ulice. Nisam stigao ni da reagujem samo sam je zakačio retrovizorom po glavi. Srećom bio na skuteru i nisam vozio brzo, obično kad prolazim pored busa koji stoji malo usporim.

Meni se slično desilo na Versysu. Prilazio sam semaforu u lijevoj traci (postoje 2 trake u tom smjeru - lijeva za pravo i lijevo, desna za pravo i desno) a u desnoj je autobus čekao da se upali zeleno svjetlo. Nisam bio došao skroz do semafora i bio sam stao onako na pola autobusa, i upalilo se zeleno. Naravno, startovao sam brže od autobusa kao što to inače radim i samo što sam došao do prednjeg dijela autobusa stariji čovjek izleće ispred autobusa, na potpuno crveno svjetlo za pješake a zeleno za motorni saobraćaj. Srećom nisam još stigao da previše ubrzam i naglo sam zakočio da mi je Versys "zaronio" na viljušci. Čovjek poskoči, naceri se i pokaza mi palac gore rekavši "Svaka čast, dobri refleksi!".

 

I šta čovjek na to da kaže? Jednostavno sam ostao bez komentara na takvu ludost. Da je neki auto išao iz daljine bez stajanja, pokupio bi ga i dalje šta mu bog da. Moramo non-stop da pazimo šta se oko nas dešava i da očekujemo neočekivano. To je moja poruka ovdje.

A kad su autobusi u pitanju, u našem BIH ZOBS-u kaže da moramo usporiti svaki put kad nailazimo na autobus gradskog saobraćaja zbog mogućnosti izletanja pješaka na kolovoz (parafraziram). Kad nailazimo na autobus koji prevozi djecu u OBA smjera, moramo se zaustaviti potpuno. I nije taj zakon napisan bezveze. Onima koji su davno položili reći ću sljedeće: iznenadićete se koliko ste u stvari zaboravili koje su vam zakonske obaveze i prava u saobraćaju nakon toliko godina. Prelistajte malo ZOBS, ne morate meni da vjerujete na riječ (pošto ja inače stalno pametujem i izmišljam, jel tako bajkeru71 i Pingvinu37?). I nemojte biti sujetni zbog toga (ne kažem da jeste).

 

 

Ĉlan 30.
(1) Vozaĉ vozila koje se kreće pored vozila javnog prijevoza putnika ili pored autobusa kojim se
obavlja prijevoz putnika, zaustavljenog na stajalištu, mora se kretati smanjenom brzinom tako da ne
ugroţava lica koja ulaze ili izlaze iz tog vozila.
(2) Lica iz stava (1) ovog ĉlana, kad radi ulaska u vozilo ili po izlasku iz vozila moraju preći preko
kolovoza, duţna su to ĉiniti na naĉin propisan u ĉl. 108., 109. i 110.
(3) Vozaĉ mora zaustaviti vozilo iza vozila iz stava (1) ovog ĉlana kada lica, ulazeći ili izlazeći iz
tog vozila, moraju preći preko saobraćajne trake i biciklistiĉke staze ili trake kojom se vozilo kreće.
(4) Vozaĉ vozila koje se kreće iza vozila kojim se prevoze djeca, kao i vozaĉ vozila koji tom vozilu
dolazi u susret na putu s dvije saobraćajne trake, duţan je zaustaviti se, kad je vozilo kojim se
prevoze djeca zaustavljeno na kolovozu, dok djeca ulaze ili izlaze iz vozila.
(5) Ako se vozilom obavlja organiziran prijevoz djece, vozilo mora biti obiljeţeno posebnim
znakom.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Meni je sin sad položio vozački i ja sam ga pripremao za testove, naučuio skoro sve kao da ja polažem.

Iznenadio se šta su sve novo ubacili .

Ovo bi po meni bilo suludo. Biće ludaka koji će namerno izletati. Jel to po postojećem ili "u pripremi" Zobs-u. 

 

Ovo je bio neki članak ili emisija u vezi nezgoda koje su nastale što je neko prebrzo vozio. Mislim da je po ovom novom zakonu.

Sećam se da je taj neko, mislim iz policije, objašnjavao da mi svi predpostavljamo da vozilo koje nam dolazi propisanom brzinom za taj deo puta i shodno tome, procenjujemo i započinjemo skretanje, uključenje ...

I sećam se da ako se dokaže da je vozio prebrzo onaj ko je je imao prednost može da ima problema oko toga.

Sad ne sećam se tačno šta i kako ali znam da možeš biti u nekom problemčiću ako ti dokažu da si vozio dosta brže od propisane brzine.

Neko ko je iz ove oblasti neka ovo malo pojasni da ne unosim neproverene informacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@štampar

Sve se promjenilo i to naopako i nakaradno. Nas su ucili da prije prelaska pjesackog prelaza stanemo, pogledamo lijevo, pa desno. Kada se uvjerimo da mozemo bezbjedno ( nema vozila u blizini ) preci ulic krecemo na pjesacki prelaz i prelazimo ulicu.

Danas ( odavno vec ) u Bijeljini insruktori voznje uce kandidate da moraju stati ispred pjesackog prelaza cim vide pjesaka na trotoaru u blizini pjesackog prelaza sto znaci moras stati bez obzira da li pjesak ima namjeru preci ulicu ili se samo zadesio kod pjesackog prelaza. :lud: Komisija za polaganje vozackog ispita obara kandidata ako nije stao na ( ispred ) pjesacki, ako se pjesak samo krece u blizini pjesackog prelaza bez naznake da ce preci ulicu. Ako je tako zasto onda putne sluzbe koje postavljaju - crtaju horizontalnu saobracajnu signalizaciju ne stavljaju zaustavnu liniju ispred svakog pjesackog prelaza sto znaci da je obavezno zaustavljanje , vec samo kod skola i zdravstvenih ustanova sto je normalno.:neznam: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja koliko se sećam kad sam polagao davne 90-te ako pešak stane nogom na pešački a nisi stao padaš. Nek me neko ispravi ako grešim.

Inače sad pešaci izleću kao muve bez glave pogotovo u većim gradovima.

Bulje u telefone i prelaze pešački bez da pogledaju može li se auto bezbedno zaustaviti, trče da stignu na autobus koji stoji na 20m od pešačkog.

Da ne spominjem one što vataju dijagonalu kad prelaze, krene dijagonalno par metara pre pešačkog i samo ti se pojavi ispred kola a ti se spremio da kreneš jer si propustio pešake a on op ispred tebe.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1648 postova
  • Lokacija: Beograd, Mirijevo
  • Motocikl: Bmw R1200Gs

U gradu je haos, mnogo je teze voziti nego bilo gde na otvorenom putu,moras imati ne četvore već šestore oči otvorene. Ali fascinantni su mi oni sto trče za prevozom i pretrcavaju po cenu sopstvenog života

Послато са HTC One A9s помоћу Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja ih zovem kamikaze, gleda u bus kao omađijan i pretrčava najbližom trasom samo da ga sustigne i uleti u njega, ispresecali me 100 puta pogotovo kad sam na dva točka

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Koleginica iz Zaječara (isto motorista) javlja da je dečko živ i da nie životno ugrožen.

  • Sviđa mi se 6
  • Hvala 3
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Po zakonu ako po tvojoj proceni vidis da pesak ima nameru da predje pesacki moras stati,kad zakoraci to je vec ozbiljan prekrsaj.

I nesta u skladu teme,brz oporavak momku

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sad bio na sajtu gde je objavljena vest, da vidim dal su mi objavili komentar ( jesu ), pogledam malo bolje slike i vidim, nije ovaj sa jugom isekao motociklistu već skuteraša, sam,o ne mogu da prepoznam koji je skuter u pitanju.

 

  

sobracajka-foto-lj-dj%20(2)_310x186.jpg
WWW.NOVOSTI.RS

Momak, star 27 godina, zadobio je teške telesne povrede, opasne po život, kada je, danas oko 14...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 56 postova
  • Lokacija: Zaječar
  • Motocikl: Honda Pan European ST1100

Незванично, отворени прелом ноге. Исто тако незванично, ауто скретао лево у споредну улицу а скутер се кретао "мало" брже. Обојица лоше проценили и десило се оно што се увек дешава са првим лепим данима. Нећу да улазим у то ко је крив, битно је да нема погинулих. Коске ће да зарасту, пластика и лим да се исправе и живот иде даље. И да, јесте скутер уамана тмаx.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 13.3.2020. at 17:13, drumskalisica je napisao:

Sad bio na sajtu gde je objavljena vest, da vidim dal su mi objavili komentar ( jesu ), pogledam malo bolje slike i vidim, nije ovaj sa jugom isekao motociklistu već skuteraša, sam,o ne mogu da prepoznam koji je skuter u pitanju.

 

  

sobracajka-foto-lj-dj%20(2)_310x186.jpg
WWW.NOVOSTI.RS

Momak, star 27 godina, zadobio je teške telesne povrede, opasne po život, kada je, danas oko 14...

 

Isekao je motociklistu, u pitanju je Yamaha T-Max.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja