Jump to content

Moto Zajednica

Zaječar, 12.3.20.

Recommended Posts

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Screenshot_20200312-193506.png

 

Momak star 27 godina zadobio je teške telesne povrede, opasne po život, kada je, danas oko 14 časova, u zaječarskom naselju Podliv, motorom udario u automobil "jugo", koji se u saobraćaj uključivao iz susedne ulice. 

 

Očevici su nam kazali da se motociklista kretao velikom brzinom Vojničkom ulicom u naselju Podliv. U trenutku, iz sporedne ulice u saobraćaj se uključio "jugo" a motor se, svom silinom, zakucao u to vozilo i okrenuo za – 360 stepeni.

Odmah su alarmirani policija i Hitna pomoć, čije su ekipe ubrzo stigle na lice mesta. Motociklista je odmah prebačen u Zdravstveni centar u Zaječaru, gde se lekari bore za njegov život. Policijski uviđaj je još uvek u toku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Dakle, opet novinarski smradovi okrivljuju motoristu za nesreću a što je Jugo izašao iz sporedne ulice i oteo pravo prvenstva motoristi to ništa? 

A najgadniji su mi ovi "stručnjaci opšte struke" koji u guzici imaju ugrađen radar tako da nepogrešivo ocenjuju brzinu vozila... 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nemojmo se zavaravati, juče i danas grad liči na pistu za GP..

Na Pupinovom mostu i tom delu puta, sve sami trkači u niskom letu. Vozim lagano, prelep dan, a u susret voze ljudi pun gas. Šta je sa mozgom više stvarno ne znam..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2069 postova
  • Lokacija: Borca - Greda
  • Motocikl: V-Strom 1050 XT
5 minutes ago, ProMaster said:

Nemojmo se zavaravati, juče i danas grad liči na pistu za GP..

Na Pupinovom mostu i tom delu puta, sve sami trkači u niskom letu. Vozim lagano, prelep dan, a u susret voze ljudi pun gas. Šta je sa mozgom više stvarno ne znam..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

O Pupinovog mosta pa do raskrsnice sa Pancevackim putem dokazuje se ne znam sta. A ne mora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
29 minutes ago, Arakis said:

Dakle, opet novinarski smradovi okrivljuju motoristu za nesreću a što je Jugo izašao iz sporedne ulice i oteo pravo prvenstva motoristi to ništa? 

A najgadniji su mi ovi "stručnjaci opšte struke" koji u guzici imaju ugrađen radar tako da nepogrešivo ocenjuju brzinu vozila... 

Druže... ajde malo da budemo realni, a? Šta kažeš?

Kad ćemo prestati da upiremo prstom u druge za sopstvenu sigurnost u saobraćaju? Ovo uvijek ponavljam pa ću reći i sada - na nama je da se pobrinemo za našu sigurnost kad sjednemo na motor. Divljanje gradskim ulicama obično nosi rizik ovoga što se tu desilo. I svi, ama baš SVI motociklisti moraju biti svjesni toga i svoju brzinu prilagoditi uslovima sredine i puta. A POGOTOVO ZAKONU.

 

Da se "zakucao" pri brzini od 50-60km/h pao bi, ugruvao bi se, ogulio bi se, sje*ao bi motor ali se doktori ne bi sad borili za njegov život. Vozač automobila je kriv, ali i motociklista je kriv isto tako. A da je vozio zakonski propisanom brzinom, koja nije propisana toliko koliko jeste bez razloga, možda se ta nesreća ne bi ni dogodila (ako je napravio salto ko zna kojom je brzinom jurio).

 

I meni je juče žena pošla iz sporedne ulice ne gledajući. Svirao sam nekoliko puta, vidjela me, stala onako "na pola" i mahnula rukom u znak izvinjenja. Ali pogodi šta? Išao sam 40km/h. I bilo je dovoljno vremena da se izbjegne nesreća i sa moje i sa njene strane. I nisam se istresao na nju ni mahao rukom, samo sam prošao i nastavio svojim putem. Da više vodimo računa o tome kako vozimo a manje o tome ko je kriv, manje bi motociklista ginulo i moramo svi da to kažemo jasno i glasno, ma koliko istina neugodna bila.

  • Sviđa mi se 10
  • Hvala 1
  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

dovoljno je i 40 na sat, kad ti neko izleti, iz ulice, iz koje treba da te propusti. osim ako imaš dobar pregled, pa vidiš da neko oće da se uključi, a ti sa 40, spustiš na 15., izgleda da kod svake raskrsnice, sa tvojim prioritetom, treba da smanjiš na 10-15, za svaki slučaj.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
6 minutes ago, Lug said:

dovoljno je i 40 na sat, kad ti neko izleti, iz ulice, iz koje treba da te propusti. osim ako imaš dobar pregled, pa vidiš da neko oće da se uključi, a ti sa 40, spustiš na 15., izgleda da kod svake raskrsnice, sa tvojim prioritetom, treba da smanjiš na 10-15, za svaki slučaj.

 

Naravno, zato sam gledao ispred sebe i uočio je na vrijeme, a ne oko sebe da vidim ko sjedi u kafiću naspram te bočne uličice.

I jasno sam sa 15m udaljenosti vidio da uopšte ne obraća pažnju na mene, već da gleda da pođe nakon automobila koji je prošao prije mene. Odmah sam pustio gas i počeo da sviram. Iako je sirena na mom Versysu sranje (kao i na svim motorima), čula je i stala pa sam prošao bez problema. Dakle, koliko god da ideš ipak pustiš gas za slučaj da te ne čuju, odn. ne tjeraš mak na konac pa šta ti bog da. Usporiš dok te ne vide a onda možeš opet da daš gas. To je sva filozofija, jednostavna a opet teško ulazi u glavu mnogima.

  • Sviđa mi se 3
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Potpuno se slažem da je u situacijam kada vozač vozi iznad propisane brzine krivica podeljena. Da voziš po propisu, prvo imaš vremena da uočiš vozilo koje dolazi iz sporednje ulice, drugo veće su šanse da i sam budeš uočen.

 

Nemojte sad pričati da nije obaveza vozača da prati šta se dešava u sporednim ulicama kad jeste. Svakodnevno vozim i obraćam pažnju i na vozila, pešake i bicikliste iz sporednih ulica. Svaki vozač mora da bude pristuan dok vozi i da obraća pažnju na sve učesniku u saobraćaju. Što pre svi to shvate, manje će nesreća biti.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600
56 minutes ago, ProMaster said:

Nemojmo se zavaravati, juče i danas grad liči na pistu za GP..

Na Pupinovom mostu i tom delu puta, sve sami trkači u niskom letu. Vozim lagano, prelep dan, a u susret voze ljudi pun gas. Šta je sa mozgom više stvarno ne znam..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk
 

U pravu si juce vozio auto od borce do zemuna i natrag obilaznicom .Isao skroz desnom trakom 80 km  svi zivi me obilazili a bila patrola saobracajne policije sa radarom kod skretanja za borcu u rapidu .Svi se lepe ne drze odstojanje obilaze i s leve i desne strane ko da beze iz pljacke strasno.Sreca da nema vise udesa na tom potezu.A na tom delu i dalje ogranicenje 50 tek od borce ka pancevu 80.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Svojevremeno sam imao udes. Ja vozio Pony expres ( koji nije mogao ići brže od 45 - 50 km/h ) a u susret mi dolazio ford koji je na raskrsnici skrenuo levo, isekao me i direktno sam ga udario.  I sa tih 45 - 50 sam preleteo forda i pao par metara iza njega - na moju sreću samo malo ugruvan .  Tako da ne mora da znači da je kolega vozio prebrzo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
Just now, drumskalisica said:

Svojevremeno sam imao udes. Ja vozio Pony expres ( koji nije mogao ići brže od 45 - 50 km/h ) a u susret mi dolazio ford koji je na raskrsnici skrenuo levo, isekao me i direktno sam ga udario.  I sa tih 45 - 50 sam preleteo forda i pao par metara iza njega - na moju sreću samo malo ugruvan .  Tako da ne mora da znači da je kolega vozio prebrzo.

I ti ne vidiš kontradiktornost u ovome što si rekao? Ti se samo malo ugruvao, a on napravio salto i završio u bolnici boreći se za život sa ko zna kakvim povredama. Pa što nisi i ti tako završio? Nisi zato što pri tim brzinama šanse za takve povrede su male. Da je vozio toliko koliko si ti tada vozio, manje-više isto bi prošao. Nije to lutrija pa da jednom izvuče 1 a drugi put 42.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 2 minuta, popovich je napisao:

I ti ne vidiš kontradiktornost u ovome što si rekao? Ti se samo malo ugruvao, a on napravio salto i završio u bolnici boreći se za život sa ko zna kakvim povredama. Pa što nisi i ti tako završio? Nisi zato što pri tim brzinama šanse za takve povrede su male. Da je vozio toliko koliko si ti tada vozio, manje-više isto bi prošao. Nije to lutrija pa da jednom izvuče 1 a drugi put 42.

  Vidi, ja sam imao sreće, pa sam pao tako kako sam pao. Mogao sam i vrat da slomim. U to vreme je jedan moj drug iz škole isto vozio Pony expres još sporije, neka žena krene da prelazi ulicu a nije pogledala, drug je zakači i padne, al glavom nezgodno udari pa je tri dana bio u komi, izvukao se, ali mu ostale posledice za ceo život. 

 Poenta mog pisanja je ovo što su napisali u novinama : "  Očevici su nam kazali da se motociklista kretao velikom brzinom Vojničkom ulicom u naselju Podliv. U trenutku, iz sporedne ulice u saobraćaj se uključio "jugo" a motor se, svom silinom, zakucao u to vozilo i okrenuo za – 360 stepeni.  " 

  Novinar ( ako je uopšte novinar ) izvodio zaključak da je motocikl išao svom silinom ( znači pun gas,velika brzina ), udario u juga i kao dokaz za to kaže da se motor okrenuo za 360 stepeni.  Ko je koliko išao, to će da utvrdi saobraćajni veštak koji je stručan za to, a ako si nekad pao sa motora znaš i sam da motocikl kad padne obično više nema kontakt sa asfaltom preko guma već onako na boku kliza po putu,pa i kad nije velika brzina, može da otkliza, vrti se i ko zna šta još . 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Nigde ne pise da je jugo oduzeo prednost vozacu motocikla a to je najbitnija stavka u tom slucaju,svi pamte samo da je vozio brzo posto je to napisano,mi razmisljamo malo drugacije od ostalih citalaca koji nisu u moto svetu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

@drumskalisica

Drumska lisice, nemoj sad da izvrćeš ono što je napisano. Da je motor kliznuo po putu, ne bi napisali okrenuo se za 360 stepeni. Zna se šta se pod tim misli - zabio se u auto, zadnji kraj uzletio i motor napravio salto preko haube. Eto to znači, a ako je bilo očevidaca mislim da su oni ti koji su dali te informacije novinama i ne vidim razlog zašto bi tako nešto izmislili. A vještak će svakako dati posljednju riječ.

 

A tvoj školski drug, kad je vozio taj čuveni Pony Express, jel' imao kacigu kad je pao na glavu? Da li si je ti imao kad si ti pao? Mislim da su ti detalji pomalo bitni ako ćeš da navodiš te slučajeve kao primjer "šta bi bilo kad bi bilo".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Nisam znao da imamo i experte za tumačenje padova sa motora i procenu mogućih telesnih povreda srazmerno brzini kretanja vozila, na forumu... :jok:

 

Kolega @popovich, nemoj da pričaš svašta kada blage veze nemaš sa udesima, padovima i povredama (na tvoju sreću).

 

Ako te već zanima, može i da se pogine na licu mesta i to (samo) pri brzini od 50 km/h...

Ja sam, recimo imao udes pri toj brzini (a bila je i manja jer sam kočio, a motor pao na stranu i klizao) i udario auto koji me je isekao skrećući njegovo levo... 

Od udarca moje kacige u haubu je ostalo udubljenje, ja sam preko automobila napravio salto u pao sa druge strane vozila, na leđa. Hematom veličine 2 pesnice mi je bio na leđima pune 2 nedelje. Doktori su rekli da sam imao veeeliku sreću da mi vrat nije pukao od udarca u haubu... Tako da te lepo molim da ne pišeš svašta, jer će neko da stekne pogrešnu sliku o brzini i posledicama.

 

Ne opravdavam jurcanje (čak i osuđujem), moramo svi da otvorimo četvore oči i da (najzad) shvatimo da smo vrlo ugrožena kategorija vozača...

Samo defanzivna vožnja i pamet u glavu...

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1091 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: /

Dobro bre, dosta pametovanja u pogresnoj temi, pogotovu ti presvetli popovicu, ostavite prostora da se napise kako je momak koji je doziveo nesrecu... U drugim temama filozofirajte o sopstvenim iskustvima i teoriji.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Mladić je podlegao povredama, ako sam dobro razumeo u vestima, pa mudrovanje po sistemu što je jurcao baš mi se čini neprikladnim.

  • Zbunjen 1
  • Tužan 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
1 minute ago, ThePainkiller said:

Nisam znao da imamo i experte za tumačenje padova sa motora i procenu mogućih telesnih povreda srazmerno brzini kretanja vozila na forumu... :jok:

 

Kolega @popovich, nemoj da pričaš svašta kada blage veze nemaš sa udesima, padovima i povredama (na tvoju sreću).

Vidio sam dovoljno padova sa motocikla da znam šta se dešava kad se motocikl zabije u prednji kraj automobila pri velikoj brzini. Nisam sudski ekspert, nisam to ni tvrdio. Ali nisu ni očevici. Da li to znači da ekspert koji je naknadno došao na mjesto nesreće zna bolje kako se sve dogodilo od samih očevidaca?

To što si ti imao pad ne znači da niko drugi nema blage veze o motociklističkim nesrećama, nemoj drugima da soliš pamet jer tvoje iskustvo ti ne daje moć čitanja tuđih mozgova i toga šta oni znaju ili ne znaju. Ne moraš da budeš pilot da znaš šta će da se desi ako pokušaš da sletiš na pistu sa nosem uperenim u asfalt.

Da si naveo svoje iskustvo ne pominjući mene, ja bih pročitao i uvažio komentar. Ali ovako moram da ti kažem da bi bilo veoma korisno da pročitaš definiciju "kognitivne disonance" pošto je ti upravo ispoljavaš.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kolega, nemam nameru da se sa tobom prepucavam preko foruma, ali ako je iko počeo da ˝soli pamet˝ i to ne samo u ovoj temi, onda si to ti...

  • Zbunjen 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator
pre 17 minuta, popovich je napisao:

@drumskalisica

A tvoj školski drug, kad je vozio taj čuveni Pony Express, jel' imao kacigu kad je pao na glavu? Da li si je ti imao kad si ti pao? Mislim da su ti detalji pomalo bitni ako ćeš da navodiš te slučajeve kao primjer "šta bi bilo kad bi bilo".

  Nisam imao kacigu, a ni moj drug je nije imao - Tad još nisu bile obavezne po zakonu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja