Jump to content

Moto Zajednica

Ukus Orijenta - TURSKA 2020.

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Yamaha TDM 900

Predivno,pratio sam prošle godine malo na FB ovo putovanje i očekivao sam i ranije ovaj putopis ali baš si pogodio ovaj trenutak kad nam je neophodna ova vrsta opuštanja.Hvala što ste podelili sve ovo sa nama...:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Hvala @doktor

Uvek je lepo čitati tvoj putopis, a pogotovu ovaj iz Turske! :)
 

Čitao sam iz nekoliko puta jer mi je par puta nestajalo “reakcija”. :) 

Svaki post je zaslužio po srce! 
 

Čekamo nova putovanja i putopise! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Online, 952 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: Kalkhoff

Primetio sam po GPS logu i drago mi je da ste ispravili našu grešku, tj više dana i više obilazaka u Kapadokiji jer je naše jedno noćenje svakako bilo nedovoljno. :) 
 

Razlog više da se u budućnosti ponovi slična ruta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1023 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500 Classic

Pffff, bravo doktore!

Odličan putopis, pročitao sam ga iz komada. I sad jedva čekam da mi deca još malkice porastu pa da mi se poveća autonomija :-)

Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 644 postova
  • Lokacija: Vela Luka , HR, Stavanger, No, Dubai UAE
  • Motocikl: K1600GT SE 2016

Doc, sreca pises totalno drugacije od mene :-) Svaka cast, predivno opisano i poslikano. Veliki pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Nisam dugo bio na forumu i prvo sam trazio ovaj putopis da se podsetim kako je dobro bilo.

Trebao si opisati onaj hotel u Pamukale :D:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
22 hours ago, OverLord said:

Nisam dugo bio na forumu i prvo sam trazio ovaj putopis da se podsetim kako je dobro bilo.

Trebao si opisati onaj hotel u Pamukale :D:D

Pa i opisao sam...onog nesrećnog gazdu hotela koji viče kad priča... Nego, kad će oni snimci sa drona pa da stavimo tačku na putopis? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Mozda jesi, ali kod tebe u wordu :D:D Imaju slike iz Pamukale, ali ne i tekst :P 
 

Za snimke krecem evo odmah da ih trazim, preterao sam :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
53 minutes ago, OverLord said:

Mozda jesi, ali kod tebe u wordu :D:D Imaju slike iz Pamukale, ali ne i tekst :P 
 

Za snimke krecem evo odmah da ih trazim, preterao sam :lud:

Istina :staa2:

Potražiću deo teksta koji je preskočen...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Sada sam tek video putopis....sada i ne moram da idem tamo:)bravo Darko, kao i uvek precizno i sa stilom.Pozdrav:jee1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Za uskrs spajam dane sa 01.majem i plan je Spanija,bila je plan.... danas naletim i procitam ovaj putopis. Prelepo napisano i opisano,divne fotke,fenomenalna tura. 

90% sam odustao od Spanije .

Kapadokia,Turska...gledamo se na prolece

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 954 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200
   Još jedan dan bliže kući. Idemo prema Grčkoj, pa preko Bugarske. Osim što smo stali u neku kafanu, da se rešimo turskih lira, ništa zanimljivo. Vreme se polako kvari i najavljuje kišu. Nije je bilo prethodnih dana, pa da popuni statistiku. Deo kroz Grčku je kratak. Od mesta Komotini, ide se u planine i vožnja postaje veoma zabavna. Sve do trenutka kada nailazimo na nepreglednu kolonu. Lagano vozimo pored kolone sve do ispred granice. Kiša samo što nije počela, čak mi se čini i da nas je poprskalo par kapi na granici.
   U Bugarskoj nam je ideja da preko Pamporova izadjemo na Plovdiv pa dalje do Sofije gde bi noćili. Odmah nakon granice, Garmin nas provodi jednim, ne tako dugim planinskim putem koji je on video kao prečicu. Odavno nisam prošao napuštenijim putem. Prolazimo par vrlo živopisnih mesta. U Zlatogradu se održavao neki vašar ili skup, sve je vrvelo od naroda, mada nismo imali ambiciju da se priključimo.
 
Turska-2019-Pamporovo-1.jpg.6f83a4b6a359510ac029264cc0b9009d.jpg
 
Idući dalje, priroda je raskošno pokazivala sve svoje čari. Ovaj deo pripada Rodopima, planinskom vencu u južnoj Bugarskoj. Kako sam godinu ranije, obišao deo Rodopa, i ostao oduševljen vidjenim, sada mi se sve to samo potvrdilo. Rodopi su jedan fenomenalan region za moto turing. Imalo bi se tu par dana motati okolo. Kako se približavamo Pamporovu, našem zamišljenom mestu za pauzu za ručak, kiša je postajala sve konkretnija, pa smo uz zaštitu kišnim odelima, odlučili nastaviti dalje i kasnije pronaći neku kafanu za ručak. Planina je tokom kiše, iako predivna, delovala po malo mistično. Silazak prema Plovdivu je, iako prilično klizav po kiši, fenomenalan. Spust je kroz klisuru dok reka huči pored puta.
 
Turska-2019-Pamporovo-4.jpg.5550d1d51279183c58b292f62dc912a8.jpg
 
Turska-2019-Pamporovo-5.jpg.b141dd7ff044dc98f925e20d6fa08427.jpg
 
   Na svakih par kilometara je po neka etno kafana, pa se i mi nasumičnim odabirom odlučujemo za jednu. Tu smo na licu mesta raskrstili sa navikama u ishrani, stečenim u Turskoj, i širom otvorenih ruku se vratili balkanskim običajima u ishrani.
 
20190504-165916.jpg.c8dd9cc08bbd3ddc3e6ca0cf82f6e543.jpg
 
   Nakon obilnog ručka, ostalo je samo da se dovezemo do Sofije, gde smo noćili poslednji put na ovom putovanju. Još jedan deo uz planinsku reku, pa onda gas autoputem i za čas smo u Sofiji. Pokušali smo da uzmemo isti smeštaj kao u odlasku, ali je bio zauzet, pa smo uzeli 2 apartmana u novijem delu Sofije. U pitanju je zgrada sa apartmanima, garaža u suterenu i mala recepcija. Vrlo komforan smeštaj za pristojnu cenu. Kako je smeštaj u stambenom delu grada, veče smo proveli u apartmanu gde smo imali rekapitulaciju putovanja.
Rodopi, bio 2018 i 2020 godine, oba puta spavali u Pamporovu, 2020 mislim da smo bili samo mi i čuvar u celom kompleksu zbog korone. Dobar deo puta blizu pamporova presvačili su novim asfaltom u septembru 2020, kad se dolazi iz pravca Goce delčeva.
Prelaz kod Zlatovgrada, jer bio u šumi, zajednička kućica gde sede Grci i Bugari??
d953507227c860e3d48955442e506236.jpg

Slika je sa grčke strane

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja