Jump to content

Moto Zajednica

Potreban servis za ECU ili polovan

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Nakod dugog razmisljanja i sagledavanja svih opcija dosao sam do odluke da kupim ovde u NS ili BG neki ECU koji je fizicki indetican kao moj (pretpostavljam da je onda servo isti, ili i tu pakuju 15 razlicitih modela :ljut:). Rasklopim ga lagano i uzmem tu donju stranu kucista gde je servo, stavim moj komp i gotovo. Na stampanoj ploci ima jedan crni prikljucak sa cetiri pina u koji ulazi step motora (vidi se na fotkama), tako da racunam da to nije neka preterana filozofija (ne mogu da sprzim nista), jos se i sve uklapa kada su kucista fizicki ista.

 

Druga opcija bi bila da narucim iz HR za 130e + postarina, i onda jos da dam 16000 za kodiranje i kljuceve, tako da vredi pokusati. Kad smo vec kod kodiranja danas sam opet zvao iste ljude da pitam da li mozda imaju neispravan ECU (kad vec probam da budzim da ne kupujem ispravan deo i unistavam ga) i izmedju ostalog zvao sam opet Moto Kliniku i nije mi dao djavo mira i ja pitao opet za kodirani kljuc (rekoh mozda sam pogresno razumeo) kad ono covek mi kaze da sve sto je do sad imao i prodao za Madisona 3 nema kodirani kljuc... :zbunjen:

Ali da me ne razumete pogresno, ja ipak verujem nasim forumasima  (@Satelis i @N.F.S.)... :)

 

Sutra na zalost necu stici, tako da ovaj projekat ostavljam za ponedeljak, gledacu da uslikam sve i da okacim, cisto ako nekoga zanima kako sve to izgleda. Pozelite mi srecu... :)

 

Ako neko mozda ima ili poznaje nekoga ko prodaje ili poklanja neispravan ECU u cilju nauke :), a da lici na moj neka javi do ponedeljka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Hvala na literaturi, ali imam sve. Skupio sam prvog dana kad je stigao skuter i za struju, motor i ram.

 

Mislim da nemam, ali evo ti da pogledas, mozda se nismo dobro razumeli. Ovo je kad dam kontak, posle samo sija ova narandzasta u desnom cosku, prijavljuje taj servo nesrecni.

 

IMG_20190802_103948.thumb.jpg.65bdee03a75ea52a0486929d607b8b9e.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Za pocetak da ustanovimo je li paljenje kodirano :D, prodavci kada ne vide imobiliser zasebno odmah kazu da nema kod... Evo sa mog skutera klapna... Naravno kodirano startovanje, imam i master kljuc za servisne radnje.

Sta je crvena lampa pored narandzaste? Ispod digitalnog dela?

20190406_110522.jpg

20190406_110652.jpg

20190406_110949.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

P.S. Ta narandzasta sija za svasta nesto! Od lose bobine, lambdasonde, slabog punjenja do patiniranih kontakata... Bilo koja anomalija i dobijes "check engine" na tabli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Evo bolje slike, imas kod kljuc garant... Svi koji koriste taj piaggiov agregat koriste taj vid zastite. "Katancic" ispod digitalnog dela... 

Malaguti_madison_3_250_ie_8.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Slicno kao i moj, samo bez dodatnih rupa... :)

Znam za narandzastu, tu prijavljuje sve zivo... A crvena je kill switch (siguran sam jedno 90%).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Bez step motora se mozes voziti (sa sve lampom upozorenja na tabli)... Kada je vec takva situacija eventualni problem ces imati prilikom starta po hladnom vremenu... Eventualno ler koji nekada bude visok ili u kontra smeru nizak :D

Cim das gas i sajle povuku leptir, motor klapne vise funkciju nema, bitan je za ler i startovanje.

Licno, nikako ne bih trpeo lampu na tabli makar jos jedan skuter kupio ili taj u bescenje prodao. Vecina bi se verujem navozila i sa takvom situacijom druze!

Izvestavaj :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Da mislim da i ja imam taj katanac, samo nikad ne svetli pa ga nisam uocio.

Jos i da imam master kljuc... :'(

 

Jedno pitanje, jel se moze kopirati ovaj kljuc, izgleda da nije master (koliko sam video, oni su u boji)?

Imam samo jedan, pa bi bilo dobro da napravim rezervni.IMG_20200312_113710.thumb.jpg.4f29ae1ddd1a396db54faeeccae756ed.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Pa da vozio sam par dana pred kraj sezone, ide on lepo. Tesko pali, malo smrdi gorivo jer moram da odvrnem gas pri paljenju, to jest da mu nadjem smesu rucno. Ali crni svecica, prebogata smesa, sto je najgore nervira me, tako da hocu to da sredim. Ali od kad sam ga kupio na sredjivanje sam potrosio blizu 1000e (proslo leto 600e), pa mi sad jos puno da dajem novih 350e min za ovaj problem. Jos malo pa sam dostigao cenu skutera. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Taj kljuc je zamenski, tj. vec rezan... Odnesi ga u neku radnju ("Silca" je u Kg super) i pitaj je li kljuc kodiran (moze se duplirati u oba slucaja)...

Ne vidim "fioku" u koju bi se ubacio grafitni ili stakleni kod cip... Mozda je uliven, pitaj ne kosta :D

Taj katancic na tabli bi trebao da svicka/blinka kada skuter nije pod kontaktom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Vazi, ajde provericu u ponedeljak (nacicu negde u NS radnju koja to radi), pa javljam. Jel znas mozda okvirnu cenu za dupliranje?

Katanac nije ni jednom trepnuo od kad je skuter kod mene 3-4 godine, zato i nisam znao da ga imam. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ne bih da nagadjam, i za cenu se interesuj kada odneses kljuc... Kodiran je nesto skuplje narezati od onog bez... (logicno :D )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Pazte, i ako je manual zbunjujuci mislim da ECU ipak nije kodiran.

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 145 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: F650 GS

Obrt u istrazi... :)

 

Pa ne znam sta bih rekao, tek sam ja zbunjen. Znam samo da mi ovaj katanac nikad nije blink-ao. :neznam:

Nego kad si vec tu, sta mislis o ovj ideji da prepakujem, tj stavim moj komp u novo kuciste istih dimenzija sa ispravnim servom?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

U semi nema antene ali se pominje "sigurnosni uredjaj", pin 24 na ecu takodje... Odnesi kljuc kod ovih sto rezu, oni imaju skener koji kod iscita. Da ne nagadjamo.
Skuteri koji koriste taj agregat a mnogo ih je, svi od reda imaju kodirano paljenje...
Katancic na tabli bi trebao to da signalizira...

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Tako je kod vecine da imaju kod al izgleda da Malaguta to nema, bar mislim da nema...mene buni jedna druga stvar al sacekacu proveru kljuca.

 

Pin 24 na ECU nema veze sa zastitom, to je - vod koji ECU salje automatu anlasera kao pobuda za spulnu 85.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
On 13.3.2020. at 22:40, Crni_NS je napisao:

Da mislim da i ja imam taj katanac, samo nikad ne svetli pa ga nisam uocio.

Jos i da imam master kljuc... :'(

 

Jedno pitanje, jel se moze kopirati ovaj kljuc, izgleda da nije master (koliko sam video, oni su u boji)?

Imam samo jedan, pa bi bilo dobro da napravim rezervni.IMG_20200312_113710.thumb.jpg.4f29ae1ddd1a396db54faeeccae756ed.jpg

 

 

Misterija resena, jedan detalj koji mi zapade za oko je upravo slika kljuca.

Na kljucu su oznake ZD24RDP i bice da ipak imas kodirano paljenje

 

pdf format 

https://www.trade-keys.co.uk/images/product-details/Silca_ZD24RDP.pdf

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kaki ponedeljak da čekam... kad imam problem na vozilu rešavam sad i odma, nekad se zna desiti da po noći prođe u razmišljanju kako da rešim problem :)

Proveri ti ključ svakako a možeš i ECU, jer nisam načisto sa mislima, nije jasno definisana šema, jasno je da ključ taj tvoj ima kod.

 

Ako imaš kod paljenje, imobilajzer može biti u inst. tabli i katančić bi trebao blinkati kad je motor ugasen narednih 48h al to se kod tebe ne dešava.

Može biti da je neko ubio kod u ECU pa ti zato ništa ne blinka.

Može biti da su u vezi ključ i ins tabla, pa kad tabla pročita kod, pušta vod (+ ili -) ka ECU kao dozvola za paljenje i u tom slučaju ECU nema kod al bi trebao imati blinkanje.

Kad nešto nije definisano raznih opcija ima, još ako je nešto prčkano.... Ihhaaa eto sreće za razmrsiti.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8241 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---
Pre 9 sati, Satelis je napisao:

Pin 24 na ECU nema veze sa zastitom, to je - vod koji ECU salje automatu anlasera kao pobuda za spulnu 85.

Manual kaze da je to "autorizacija za start", pobuda ne ide spulni ako se kod ne poklopi :neznam:

Pogledao manual upravo, nigde se ne pominje zastitni krug (kod, imobilajzer, antena...) a na tabli postoji katancic (koji nista ne signalizira) :D Haos :D

I ja kucah oznaku kljuca pre neko vece... Totalno oprecne informacije, pise da se izmedju ostalog koristi  za "ignition lock" ali ne i koji tip zastite (mehanicka/zakljucano, digitalno/kod ili kombinacija..)... 

"Na daleko" pomoc moze biti i kontra produktivna, pokretac teme neka moj trud sa rezervom uzme, posto prema datim informacijama nagadjam.

Elem, step motor kao sto rekoh klapnu kontrolise samo za start i "idle" rezim.. U voznji nije aktivan... Imao kodirano startovanje ili ne :D

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja