Jump to content

Moto Zajednica

Čišćenje PC "garaže" (?)

Recommended Posts

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Tri i po, zelene. :D

 

Budući na sve što taj sklop nudi, mislim da bi negde oko 350€ bilo korektno i drugarski ako ide bez SSD-a.

 

Ja sam ga uzeo za 600€ onda kada sam ga uzeo, i to je tada bila odlična ponuda. Možda će vam to delovati skupo za laptop star 4-5 godine, ali to je sklop koji je u vreme kada je izbačen u prodaju koštao preko 1800€ (po informacijama sa neta). Na stranu to, ova mašina i dalje jede malu decu. Ja podižem na njemu npr. jednu virtuelnu mašinu sa 2 jezgra i 4GB memorije koja vrti Linux Mint sa SQL Server-om, i pored toga Visual Studio 2019 kao i najnoviji Android Studio zajedno sa jednom instancom Android emulatora (što je opet virtuelna mašina, samo sa manje resursa), i sve to radi bez ikakvog štucanja. Čak je i prilično komforno za rad. Pretopostavljam da neki možda nisu čuli ili se susretali sa softverom koji pominjem, ali cela poenta je da je ovo laptop za biznis korisnike i to iz premijum segmenta, i da je u tome prilično konkurentan iako je nešto stariji. Za moje potrebe je i dalje sasvim dovoljan, samo su moji apetiti trenutno pojačani, i želeo sam da isprobam nešto iz Ryzen serije konkurentskog tabora, pa otuda i sve ovo.

 

Kako god, ja sam novac za novu mašinu već potrošio, i sada treba da se povadim. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2
On 3/14/2020 at 5:03 PM, vasa.93 said:

Ima li nekoga ko bi bio zainteresovan za ink-jet štampač? U pitanju je Epson Stylus Photo P50 koji ide u kompletu sa CISS-om.

Štampač je ipak otišao u kontejner. Hteo sam još jednom da ga isprobam, za svoje potrebe, i ni posle čišćenja to nije bilo to. Na testu mlaznica sve bude u redu, ali prilikom štampe redovi nisu bili poravnati, dolazi do "cepanja" teksta. Pokušao sam par puta da kroz softver poravnam glavu, ali bez uspeha. Spakovao sam ga i izbacio.

 

Ima li neko da preporuči neki multifunkcionalni kolor laserski štampač? ADF nije obavezan, ali je poželjan. Ima li neko tako nešto da podeli svoje iskustvo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ja sam u zadnjih godinu dana namestio xy komada ove nove Epson sa cissom iz "L" serije..sve firme prezadovoljne...prejeftina stampa, dobija se brdo mastila, koje je inace jeftino.a ni sami stampaci nisu skupi. baci pogled, neces se sigurno zajebati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Mora da bude laserski, ne mogu više da se mlatim sa mastilom. :D Tj. morao je da bude - već sam uzeo neki HP. :) Gledao sam svašta nešto, kolor varijante sa ADF-om itd. I samo sam malo po malo podizao cenovni rang. Onda rekoh sebi - koji će mi đavo sve to? Na kraju sam poručio običan i jednostavan laserski MF printer - HP LaserJet Pro M130nw. Stigao pre neki dan, podesio sam mu mrežu i to je to, zadovoljni smo. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

ti kao jedan moj drugar :)...njegovu firmu ne mogu da ubedum, a realno, legao bi im kao budali samar jer stvarno arce stampac, velik obim stampe za jednu kancelariju...jer se i on mlatio ranije sa nekim pljuckavcem, pa zna kakve su to muke bile...i dzaba, ne mozes mu objasniti da je Epson ovo doveo do savrshenstva, na sve su mislili, cak i na nacin sipananja mastila...npr, ne mozes ni da pogresis pa sipas u pogresnu, ni da prospes kap, ni da prepunis...

no, na kraju, bitno da ste zadoboljni...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma naravno, znam i jasno mi je da su sve to doveli do savršenstva, ali ne znam da li su napravili mastilo koje ne može da se zapeče? :D

 

Fora je što mi u kući (dakle za kućne potrebe, ne znam jesam li to pomenuo) imamo povremene potrebe za štampom. Ranije dok sam bio na studijama sam štampao stalno, i zato sam i uzeo ink-jet štampač kome sam ugradio CISS i tako dobio izuzetno kvalitetnu i jeftinu kolor štampu. Štampao sam i masu slika, napunili smo silne albume. Međutim, kako je vreme prolazilo dolazio sam u situaciju da moram pre svakog štampanja da pokrenem čišćenje glave, jer pre toga nisam štampao tipa mesec dana i mastilo se zapeklo u mlaznicama itd. Nakon toga sve bude okej, i ako bih nastavio da redovno štampam verovatno bih izbegao problem, ali...

 

Složićeš se, pretpostavljam, da je u ovom mom slučaju laserski štampač sasvim logičan izbor? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 957 postova
  • Lokacija: New Now
  • Motocikl: Aprilia Shiver GT 750, Honda CB400N

vidis, sobzirom da se svi uredjaju koje sam postavio redovno koriste, nisam imao te probleme, da zapekne glava i da radim ciscenja...tako da ne znam kakvi su u tom smislu u praksi, mada me moj dobavljac uveravao da ni to nije kao nekad, i da mogu mnoooogo duze da stoje nego ranije bez upotrebe...

 

u svakom slucaju, sad se pitam sto ja sebi ne bih uzeo jedan, da stampam fotke klinaca...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Eto, sad ću još i trošak da ti napravim. :D

 

Meni je tih slika jedino žao sada, i zato sam najpre gledao kolor laserski štampač. No, nije to to, a i to ionako nije skupo u fotografskim radnjama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

E da, jako nepristojno od mene...

 

Hvala na informacijama i savetima. Značilo mi je da to čujem od nekoga, iako sam i sam pretpostavljao da je situacija dosta bolja nego pre. Hvala još jednom. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Meni je ovo već treći po redu hp laserski štampač u zadnjih skoro 20 godina. Svaki me služi besprekorno nekoliko godina dok se ne potroši ‘mastilo’ a onda kad dođje vreme da se zamene kartridzi, pogledam cene kartridza i uporedim sa novim stampacem...bude novi. Evo i sad imam jedan na nominaciji za zamenu i lagano merkam sa kojim da ga zamaenim. Takodje ga koristim za najviše kucne potrebe a uz to 95% odštampam u kancelariji pa mi onda kući skoro nikad i ne zatreba, inkjet ne bih nikad više pokrenuo čini mi se posle nekoliko meseci ne korišćenja.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ih bre, kako to treći laserski štampač po redu a još uvek nisi razlučio šta je ketridž a šta toner? :D

 

I da, ima toga i ovde, ali takva je situacija sa originalnim tonerima. Za štampač koji sam ja uzeo toner i bubanj su odvojeni delovi, i menjaju se nezavisno. Toner navodno na 1600 stranica (odnosno kad nestane praha), a bubanj na 12000 stranica. Originalni toner je oko 8000 dinara, a originalni bubanj je oko 10000 dinara, što ukupno dođe bukvalno kao ceo novi štampač (sa novim tonerom i bubnjem, što je pomalo apsurdno). Međutim, postoje i zamenski, neoriginalni toner i bubanj koji su 1800, odnosno 1900 dinara, što je sasvim druga priča. Sasvim sigurno takve iste možeš da nabaviš i tu u NL, ali što bi se cimao. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Pa postoje, ali proveriću ovih dana pa ću javiti, rekao bih da razlika u ceni nije toliko velika. Sa druge strane služi me sećanje od davno davno kad sam na inkjetu stavio taj neki zamenski ili su ga beše punili da ta boja nije bila ni blizu originala. Ali koliko para toliko i muzike.

Sa druge ili beše već trece strane moj printer( ako se ne varam 100nw) ima 4 različita od kojih se jedan potrošio, drugi pri kraju, treći onako itd S’obzirom da ga koristim toliko malo i da mi traje toliko godina, razlika u ceni novog štampača u odnosu na menjanje tih kartridza/tonera šta god već, dođje na par desetina eura za sve te godine. Na godišnjoj bazi to je već dosta manje a onda i oko dobije novu stvar za gledati a ujedno se i tehnologija malo unapredi :)
Tako da slažem se da je računica na strani menjanja tonera inače ne bi postojali ali nije neka ušteda ako se koristi sporadicno.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Kad već niko neće ništa za u kuću, ajde da probam sa nečim za van. Možda će nekome fino doći da majstoriše dok traje ovo, pa da ima šta za beg u prirodu kada se situacija reši... :)

 

Elem, imam neke razne delove od jednog matorog MTB-a koji sam nekada raskomadao sa ciljem da ga "sredim". Bicikl sam dobio iz inostranstva, i to je bio jedan pravi mali Frankenštajn. :D Mehanika bukvalno ide od najniže klase, pa sve do Shimano XTR klase... Vozio sam ja to kao klinac samo tako, sit se navozao. Posle sam bio uzeo Polar Viper, ali ovaj stari sam ipak sačuvao. Polar je prodat drugu prošlog leta, a mislim da sam tada i raskomadao ovaj.

 

Za početak, ponudio bih SPD pedale Ritchey V4 Comp. Dvostrane SPD pedale, ali je jednoj polomljen držač pločice sa jedne strane, pa je kačenje moguće samo sa druge strane. Ležajevi su dobri, ali verujem da bi im jedno čišćenje i podmazivanje dobro došlo. Trebalo bi da imam i pločice, ali to moram da proverim, a možda bih ih i zadržao na svojim patikama (ako su još uvek tamo).

 

57514.thumb.jpg.7073fdc3d1c7a83d845e576aa35b9388.jpg

 

IMG_20200405_234042.thumb.jpg.29962978bcc2699a46a2e31cc8de353b.jpg

 

Pored ovoga imam jedan set točkova od 26". Oba su sa quick release glavama, kaseta (mada nisam siguran da li je freehub ili freewheel) je neki sedmofaz, nisam siguran koji tačno. Gume nisu iste, i mislim da je jedna semi slik, a druga full krampon. Obruči su alu, i mislim da bi trebalo da su okej sasvim, da nisu krivi itd. Bili su u voznom stanju dok nisam raskomadao bicikl. Osim toga imam i komplet slik guma, Kenda Kwest 26" x 1,5. Trebalo bi da su dobre još uvek, iako su dosta prošle.

 

I to bi bilo to za početak. Ima tu i rama, kao i ostale mehanike, ali za sada bih se zadržao na ovim navedenim stvarima. Sve navedno ja bih poklonio, pa ako ima neko zainteresovan neka se javi slobodno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Vaso, da nemas slučajno menjač od te bicikle? Mislim, ako ti ne treba, odnosno, ako bi prodavao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Menjač ili ručica menjača? Imam sve delove, osim pogona kome je stradao srednji zupčanik totalno, ali nikako nisam uspevao da nađem zamenski jer je kačenje na 5 rupe, a takvih više nema u prodaji...

 

Međutim, kao što rekoh, dobar deo delova je rasparen, neki su i u lošem stanju, pa tek treba i to da pregledam, da vidim šta ima smisla pustiti dalje, a šta ne. Ne verujem da ću u toku radne nedelje stići da obavim to, pa mogu da se javim za vreme ili posle narednog vikenda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ima menjač. U pitanju je Shimano Deore XT RD-M793 za 8 brzina. Mada može i na sedmofaz, pošto je već bio tako korišćen. :D

 

Elem, znam da nije baš najreprezentativniji, jer stoji ovde jako jako dugo. Treba mu dobro čišćenje, i nakon toga će utisak biti sasvim drugačiji. Ako si i dalje zainteresovan - ne prodajem, poklanjam. :)

 

 

IMG_20200406_195754.jpg

IMG_20200406_195804.jpg

IMG_20200406_195814.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Vidi, imam neki Delta bajk, dobijen na nekoj nagradnoj igri, pre petnaestak godina. Nikako nisam uspevao da mu doteram menjač i na kraju ga oteram kod onog lika na ušću što drži servis.

On mi kaže da je (parafraziram) napravljen od lima i da se savija i da će se razdesiti svakako, ali za sad je ok.

 

Pa u tom smislu, kapiram da je sve bolje od toga, što će reći, da, zainteresovan sam.

 

Hvala ti.

Predpostavljam da će moći da se montira?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa trebalo bi da može. Imam ja i kuku za ovaj menjač, ona se skida sa rama, pa mogu i to da pošaljem ako treba. Što ne bi slikao zadnju viljušku u delu gde se menjač kači, pa ćemo već nekako doći do zaključka da li može ili ne. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Vaso kuka koju ti imaš je za tvoj ram bez obzira na menjač osim ako menjač nije za kačenje bez kuke,odn.direktno na ram i nju čuvaj.

Boki,ako sa tvog menjača kuka ne može da se skine,onda ti je takav ram...Menjač ide direktno na ram.Beše član sa nickom Strider....prilično se razume u te picaboce oko bicikala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150

Ne znam sta se nalazi sa zadnje strane...probacu da vidim ima li tu nekogg srafa ili je neka vrsta nitne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1855 postova
  • Lokacija: NBgd
  • Motocikl: Triumph Tiger 1050, Medlay 150
Pre 5 sati, Cvijanović je napisao:

...

Beše član sa nickom Strider....prilično se razume u te picaboce oko bicikala.

 

A šta da ga pitam? 

Jel ide ovaj menjač na ovu kuku ili ...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac
Pre 2 sati, boki.64 je napisao:

Ne znam sta se nalazi sa zadnje strane...probacu da vidim ima li tu nekogg srafa ili je neka vrsta nitne.

Misli mi čitaš....

Stridera pitaj jel ta kuka od tvog rama ili je neka budževina...rekao bi da je budž,ali tanak sam ja za te stvari.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja