Jump to content

Moto Zajednica

Slike sa mobilnih telefona..

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA
16 minutes ago, vasa.93 said:

Ne ciljam ni na šta, jer uopšte nisam u toku. :)

Što se fokusa tiče, meni ovde deluje da je fokus promašen, jer nije na subjektu nego je na njegovoj pozadini, tj. na reci. Baci pogled na 100% crop, pas je zamućen, a iza njega je sve oštro da se posečeš. :D

 

Ne zameri, nemam nikakvu krajnju nameru, samo sam primetio ovo što pominjem.

evo ti cropa

fokus je lockovan na njega manuelno, nego je nemiran i okrenuo glavu pa je tu izgubio malo ostrine oko glave, npr telo je izostreno da mozes dlake da prebrojis.
 

93520937_521463768758533_3194037096360706048_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Omasen i po meni. Gledajuci na telefonu jedino na kompu da je drugacije ...a taman sam se pitao kakve slike pravi samsung s20 ultra

Hvala za sliku..

Sve u svemu pas je prelep..nebitan fokus

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Upravo tako. Slika je super, boje su izvanredne, a isto i pas! :) Ja moju kuju odavno nisam vodio da kupanje, a ona to tako voli. Jedva je dozovem nazad. :D Sad samo noću šetamo ko nindže. :D

 

 

Što se "tehničkog" dela slike tiče, čini mi se kao da je moje zapažanje gavrela shvatio kao kritiku (izbora) telefona. Nije mi to bio cilj, zaista. Više sam mislio na to da je u pitanju pogrešno odabrana slika za objavu, i da to sasvim sigurno može mnogo bolje sa tom zverkom od telefona. Svi obično slikamo koju sliku preko :) , pa se onda bira najbolja jer je sasvim normalno da ima razlike, baš ovakvih kakve je pomenuo - da model nije miran itd. :D Međutim, ovde nije u pitanju motion blur. Ima i toga u predelu glave, ali postoji zamućenje i na telu psa koje je upravo posledica toga što je tačka fokusa iza subjekta. Pozadina koja inače nije ni toliko blizu mnogo je oštrija od samog subjekta. Prema "pravilima" dubine polja, da je fokus na subjektu, efekat bi bio sasvim suprotan - subjekat bi bio super oštar, a pozadina bi bila zamućenija.

 

Elem, smatram i da ovo nije tema za ovakvu diskusiju. Telefon, odnosno kamere na njemu su sasvim sigurno izuzetne. No, u pitanju je najnovije sokoćalo, i kao ljubitelj tehnike prosto sam morao da pokrenem nekakvu diskusiju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW R1250 GSA

Pomislio sam da je troll klasican prvo, buraz, pa sam zato odmah to pomenuo. Daleko da "branim" uredjaj, posebno sto mi je prvi android i korisnik sam iOS ekosistema od 2012, ovo mi je prvi android i samsung ikada i veruj mi da ga pljujem svaki dan jer mi je tesko da se naviknem posle 8 godina na drugi ekosistem :lol3:

Evo i spoileru jos 2 slike isti dan slikane, samo su ove u drugoj rezoluciji i onom kamerom od 12mp.
Na obe je autofocus bio i iste su mi kao i prva, ja ne primecujem i dalje da je fokus omasen xd

 

c7DVDxO.jpgkB9JzE7.jpg



 
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

IMG-20200423-065219.jpg

 

IMG-20200421-061854.jpg

 

Mi Note 10 Pro

(Sa telefona na forum, bez podešavanja ičega.)

Nije fotkano glavnom kamerom od 108mp. Ovo je wide format a on se fotka drugom kamerom od 20mp.

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Čekam Zlatkovog Bandita
On 12/25/2019 at 9:12 PM, Savan said:

55eb89ee27172d3107abf059a88dd326.jpg


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

pecas li tu ponekad? peca li iko? :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE
pecas li tu ponekad? peca li iko?

Pecao sam više puta, doduše malo dalje na samom jezeru. Slika je od luckog ulaza u jedan gradić gde mi stoji jedrilica.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 407 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR
20 hours ago, Markone88 said:

jesi bio da pecas? :)

 

Ove godine ne, ali biće uskoro :) čekam crva/drvenjaka pa na dubinca, to mi je najveća uživancija. Deda ide skoro svakog dana na skobalja, a meni nekako smor da ga pecam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 210 postova
  • Lokacija: Beograd - Cukarica
  • Motocikl: Stromcic
pre 7 minuta, Marek1987 je napisao:

Brdo iznad Mirijeva I Karaburme :takoje:

Jeste, mnogo lep pogled.

 

Juce drugar i ja 4 puta se gubili dok nismo nasli, jednom zavrsili u nekoj sumi bez puta.  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 512 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV 650N, TDM900
28 minutes ago, Mile123 said:

Jeste, mnogo lep pogled.

 

Juce drugar i ja 4 puta se gubili dok nismo nasli, jednom zavrsili u nekoj sumi bez puta.  :stabre:

Odrastao sam u tom kraju a pošto sam šumski čovek znam svaki puteljak tu i sad gledajući ovu sliku žao mi je što nemam taj tip motora za planinarenje ali u tom reonu ako ste voljni da istražujete ima sjaaajnih zemljanih puteva odatle pa do sela Slanci, Velikog Sela, i na drugu stranu prema Vinči takođe. A ima i zemljanog puta iz Vinče do Novog Sela samo ne znam u kakvom je stanju. Pokušavao ja i s mojim SV-om takve ture ali nije baš bilo prijatno..

 

9-3.thumb.jpg.13f9937b9a7cf6cb7073349833628389.jpg

 

7-5.thumb.jpg.90ea93a9120b2c0460d6d5ff6c7bfb0b.jpg4-4.thumb.jpg.78e43b0e9d45f304069e030c26a3ee47.jpg

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja