Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje, A ili A2?!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Ista situacija je i kod mene.. imam B i AM sto godina, i uopšte nisam imao dilemu oko kategorije, već odmah upisao A, iako sam kupio motor od 250ccm i 20kw

Ko zna šta će mi biti sledeće, a neću da imam neka ograničenja ako ne moram.

Testove položio jesenas, vožnju ću negde u martu,nadam se.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Hvala vam svima, pomogli ste mi u odluci, na kraju ću poslušati većinu i upisati A. 

Cena obuke za A je 60.000 bez prve pomoći u ovoj auto školi (Signal Plus) Imam drugare koji su polagali i položili tamo za A i B kategorije i nisu imali lošeg iskustva sa tom autoškolom. Novac nije problem, uostalom može i na rate da se plaća, problem je kao što pojedini kažu ponovno cimanje oko polaganja za veću kategoriju. 

 

Nemam želju da vozim R, naked i slične motore niti želim kao početnik da sedam na takve motore, meni je moj EN odličan kao prvi motor i ne verujem da ću ga menjati u skorije vreme, voze ljudi i 125ccm pa su zadovoljni, tako da mi snaga uopšte nije presudna, više sam za laganije vožnje i putovanja.  

Prednost za A je i što recimo ima čopera (ili bilo kog drugog tipa motora) od 650 - 900ccm a snaga im je 36-37kw pa ih ne mogu voziti na A2 zbog tih par kilovata ukoliko nekad rešim da uzmem nešto malo gabaritnije...

B kategoriju neću da polažem sve dok ne kupim auto i navežbam se malo, niti mi je hitno. Nemamo auto 15 godina pa se snalazimo :D 

 

Znači samo da pobedim strah i tremu i biće to sve ok. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Jedinu zamerku koju imam je što ne postoji neka uredba gde bi neko po završetku teorijskog ispita mogao odmah da potera motor na recimo parkingu i slično i time još brže i bolje savlada upravljanje nad motorom, bez da mu policija upropasti planove.

Za ovih 300+km koje sam prešao, redovno sam razmišljao o posledicama ako me saobraćajac na'vata inače bih prešao dosta više, ako ništa drugo malo sam se naučio tako da nisam baš duduk za motore :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
41 minutes ago, Yanco said:

Čak i oni što kažu da nikad neće voziti velike kubikaže, vrlo brzo uvide da je jedan Toring motor od >35kW veoma lepa i pitoma mašina, a da im je ograničenje kategorija, pa se kaju što nisu polagali za A na vreme.

Тај сам. :Hitman::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 714 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650
Jedinu zamerku koju imam je što ne postoji neka uredba gde bi neko po završetku teorijskog ispita mogao odmah da potera motor na recimo parkingu i slično i time još brže i bolje savlada upravljanje nad motorom, bez da mu policija upropasti planove.
Za ovih 300+km koje sam prešao, redovno sam razmišljao o posledicama ako me saobraćajac na'vata inače bih prešao dosta više, ako ništa drugo malo sam se naučio tako da nisam baš duduk za motore  
Ista situacija. Položio testove, kupio motor, sredio ga, spremio za sezonu i proklinjem svaki sunčani dan jer me tera da ga vozim , a ne smem da preterujem zbog policije. Ako me nahvataju, totalno sam ugasio.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Ruma
  • Motocikl: Suzuki SV650, Honda VFR 800 Vtec.
2 hours ago, MARKO9966 said:

Znači samo da pobedim strah i tremu i biće to sve ok. 

Kakav strah, kakva trema... Sedaj na tog Bandita i zavrsi posao :) Prvi motor koji sam vozio je kawa ER6F i to od auto skole, bez ikakvog ranijeg iskustva.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 215 postova
  • Lokacija: Becej
  • Motocikl: Honda cb 500

Ja položio pre 3 nedelje na sv650. Nikada pre nisam vozio ništa slične snage. Samo polako i uspeces. Ovde je malo javasluk što se tiče obuke pa sam ja sa samo 6 časova obuke položio iz prve, a pre toga vozio samo apenca. Teraj i ne brigaj. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Slažem se sa kolegama koji predlažu da polažeš odmah za A kategoriju. Nije kod nas još tako dobro pa da možemo da rasipamo novac na milion kategorija, polažući odmah za A uštedićeš svoje vrijeme i novac.

Što se tiče motora, dobar dio tvojih strahova od jačeg motora je prvo normalan i koristan (nećeš se glupirati na njemu) a drugo kratkoročan jer kad sjedneš na motor i odradiš nekoliko časova vožnje naviknućeš se na njega i neće biti problema. Usto neće oni od tebe ni tražiti da njim izvodiš vratolomije, nego najosnovnije stvari koje ćeš lako savladati. Zato idi odmah za A i ne brini, to ti je laganica. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja