Jump to content

Moto Zajednica

Polaganje, A ili A2?!

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 129 postova
  • Lokacija: Glogovac (Jagodina)
  • Motocikl: Kawasaki EN500

Pozdrav forumaši! 

 

Danas sam skoknuo do jedne auto škole u Jagodini radi informisanja o polaganju za A kategoriju i dobih cenovnik, proceduru polaganja i na čemu se polaže (Suzuki Bandit 600)

Pošto imam 23 godine i za par meseci punim 24, ja sam u svojoj glavi zamislio da odmah krenem na A i da to jednom rešim kako ne bih posle išao ponovo na polaganje. Trenutno ne posedujem nijednu kategoriju. 

Koliko sam zaključio, čovek u auto školi koji mi je dao informacije je malo bio iznenađen što odmah upisujem za A a ne za B ili A1, A2, i tek kad sam došao kući i malo razmislio, pretpostavio sam šta mu se vrtelo u glavi...
Ja imam Kawasaki EN500 i sa njim sam prešao tričavih 300km usled kvarova, ali sam se za vreme dok sam ga popravljao dobro upoznao sa motorom, kako to sve funkcioniše, kako se vozi, gledao gomilu instrukcija na Youtube-u o osnovama vožnje itd... da li je motor zahvalan za početnike ili je ovo moje izučavanje imalo efekta, pojma nemam, ali sam iz prve naučio da ga poteram. Šaltanje, krivine i obaranje u istim napreduju, jedino što ga ima 200+ kg pa ume da bude težak pri manjim brzinama.  Ovo mi je maltene prvi motor i nemam pređašnjeg iskustva sa vožnjom (par krugova na drugarovom automatiku i skuteru ne računam) 

E sad, gledajući onog Bandita, malo sam se uplašio (malo više :D )

Drugačija konstrukcija, veća snaga, drugačije upravljanje, sedenje itd. Dolazim do toga da je možda pametnije da upišem A2 jer se tu vozi Maxi Skuter pa bi po nekoj logici bilo lakše na njemu položiti, pa dok malo steknem iskustva sa mojom mašinom, odem na A ukoliko mi bude trebalo. Ako je neko bio u istoj situaciji, voleo bih da čujem iskustva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4565 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Polaži za A odmah. Svakako na vožnjama nećeš voziti iznad 50 km/h.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova

Ako imas iskustva na skuterima aktivnog mozes odmah A, al postepeno, za pocetak 50 konja maksimalno. Nemoj da te dozvola tera na vecu kubikazu. 

Ako nemas nikakvog iskustva prvo A1, pa onda tek A2 ili A...

 

Bandit 600 je jak motor. Nema zezanja sa tom masinom, al samo polako...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: kawasaki zephyr 550

nisam nesto shvatio, nemas nijednu kategoriju uopste ili nijednu od A kategorija? ako nemas nijednu od kategorija, a hoces da polazes za motor, cini mi se da je poprilicna cifra u pitanju. ako imas neku od kategorija, onda je to mozda i duplo manje.

posto imas dovoljno godina, a vec si vozio motor, ja bih ti predlozio da odmah polazes za punu A kategoriju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Odmah na punu A. Zašto bi se nekad ponovo smarao sa lekarskim, polaganjem i ponovo sve to i plaćao? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
3 minutes ago, raps said:

nisam nesto shvatio, nemas nijednu kategoriju uopste ili nijednu od A kategorija? ako nemas nijednu od kategorija, a hoces da polazes za motor, cini mi se da je poprilicna cifra u pitanju. ako imas neku od kategorija, onda je to mozda i duplo manje.

posto imas dovoljno godina, a vec si vozio motor, ja bih ti predlozio da odmah polazes za punu A kategoriju.

Nema covek ni jednu kategoriju, ni AM ni B cak. Ima 300 km ilegalnog iskustva na Kawi 500. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Odmah na A kategoriju. Što da imaš neka ograničenja i posle ponovo da prolaziš kroz sve peripetije. Ne treba da te plaši Bandit 600, nije on nikakav bauk. Moraš da imaš malo samopouzdanja, budi pažljiv i sve će biti ok.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Polaži za ono što želiš ja sam recimo svesno išao na A1 jer znam da neću imati potrebu za jačim motorom mojti je savet samo da posetiš nekoliko autoškola pre donošenja konačne odluke

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Pa nisi sa automatika seo na bandita:-)Msm Kawa je samo malo manji motor od Bandita nije to razlika tipa kao da si sa Libertija seo na Afriku Tvin:-)

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
2 minutes ago, Ivanrsvb said:

Pa nisi sa automatika seo na bandita:-)Msm Kawa je samo malo manji motor od Bandita nije to razlika tipa kao da si sa Libertija seo na Afriku Tvin:-)

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Pa ne znam bas dal nije velika razlika. Zver je to... Mada nije problem u autoskoli, nego covek kad ima full A lako se oslobodi posle, proda Kawu i ajmo na Bandita odmah i slicne motore. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 78 postova
  • Lokacija: Novi sad

Ja sam imao b,am kategoriju. Vozio apenca i zoljicu jako malo. Kad sam odlucio da polazem za veci motor odmah sam isao na A bas iz razloga da se ne bi zezao kasnije opet oko polaganja. Polozio iz prve i polako trazio motor. Kupio kawasaki kle. Sasvim dovoljan za prosecnog korisnika. Takodje prvi put kada sam seo na njega delovao mi je veliko. Kasnije je sve to leglo na svoje mesto. Kazu ljudi da je to slab motor itd... Jeste. Mogao sam ja da uzmem i jaci ali sam znao da ce mi ovaj biti za pocetak dobar. Nisam neka paljevina pa da odma vijam neki od 1ooocc pa ko ziv ko mrtav. Moj savet, citaj sta ti kolege savetuju,ima bas iskusnih bajkera a radi kako ti mislis da treba i u skladu sa svojim mogucnostima.

Послато са Redmi Note 6 Pro помоћу Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Pa ne znam bas dal nije velika razlika. Zver je to... Mada nije problem u autoskoli, nego covek kad ima full A lako se oslobodi posle, proda Kawu i ajmo na Bandita odmah i slicne motore. 
Zver je yamaha r1,bmw rr1100,ducati 1098 bandit je tu umerena masina bar moje misljenje no za mladog coveka sa A kategorijom sve preko i 300cc moze biti jako opasno

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1308 postova
1 minute ago, Ivanrsvb said:

Zver je yamaha r1,bmw rr1100,ducati 1098 bandit je tu umerena masina bar moje misljenje no za mladog coveka sa A kategorijom sve preko i 300cc moze biti jako opasno

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 

Slazem se to sto si nabrojao su zivotinje. Al realno Bandit 600 je zver za nekog ko nema ni AM kategoriju. 
Ne kazem da ga mozda nece lako savladati vremenom, al dajte ljudi to je ozbiljan motor. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova
Slazem se to sto si nabrojao su zivotinje. Al realno Bandit 600 je zver za nekog ko nema ni AM kategoriju. 
Ne kazem da ga mozda nece lako savladati vremenom, al dajte ljudi to je ozbiljan motor. 
Pa jeste i en je ozbiljan motor pa i oni enduro kinezi od 125 su ozbiljni motori mozes opasno da se nagrdis ja sam na to mislio sa en na bandita nije bas drasticna razlika osim sto je bandit tezi i gabaritniji i (bese ima istu masinu ko gsx i sl)tkz uljaru cak i pitomiji na nizim obrtajima koliko se secam vozikao sam ga malo prosle god(gsx600)cak sam hteo da ga pazarim ali nije to to ali svakako jaci od EN i to je vec sad druga tema pa da ne ulazimo i ne zbunjujemo decaka:-)Opet moje misljenje mozda ja gresim ne znam ima iskusnijih ovde pa nek napisu

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600

Po zakonu, kandidati koji se obučavaju za polaganje A kategorije to čine na motociklima od najmanje 600 ccm. Bandit zadovoljava taj uslov i obzirom na vazdušno-uljno hlađenje umerene je snage i težine, idealan je u tu svrhu. Nije to neki "R" od 600 ccm.  Koliko sam mogao da vidim neki koriste Suzuki SV 650 itd. Kakva zver, daleko je on od zveri. Ne treba plašiti dečka, Milane samo napred!  :takoje:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 670 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Samo opusteno i pamet u glavu, ko je lud ne treba ni na APNca da seda. Ne vozi tebe masina nego ti nju. Ako imas novca polazi za punu A kategoriju odmah i zavrsio si sa tim smaranjem do kraja vozacke karijere, plus sto ti je u krajnjem zbiru to sigurno najisplativije.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.

Polaži za A da skineš to sa vrata. Niko tebe ne tera da voziš 200 na sat posle niti će ti u školi dati da voziš brže od 60-70 na sat. Ja sam išao do 80, ali to pred kraj obuke.

 

Ja kad sam otišao da polažem imao sam samo B kategoriju dosta dugo, ali motor nisam vozio ni jedan. Čak i kad sam kupio motor pre upisivanja vožnje, ćale ga je probao jer ja nisam umeo. Jedina prednost mi je bila što sam imao rutinu provera i znao kako se ljudi u saobraćaju ponašaju i na šta da obratim pažnju. Ako nemaš tu rutinu, isto ti se vata da li si na 50ccm ili 1000ccm. 

 

Elem, ja sam prva dva časa vozio nekog Suzukija od 50ccm, pa onda Hondu NC700, pa Yamahu MT07 i XJ6. I ništa mi nije smetalo. Jednostavno, ideš malo po malo i u okviru svoj zone komfora. Van nje izlaziš tek kad položiš i dobiješ rutinu u vožnji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 133 postova
  • Lokacija: Lion
  • Motocikl: NC700xd

Pre nego što sam krenuo na časove vožnje, slično sam razmišljao. Mene je mučilo ne zbog snage nego zbog težine motora, da li ću ja moći sa njim da vladam. Odlučio sam na kraju za puno A iz razloga da se ne cimam i ako mi ne bude išlo, samo predjem na A2, da li cu da izgubim neki dinar nisam puno brinuo, jer ceo ovaj hobi je skup.

Kada sam došao na prvi čas bio sam dosta stegnut, nije mi bilo svejedno, čak mi je i pao u mestu motor, ja kažem instruktoru kako je možda bolje da upišem za A2, a on meni kaže kako sam nežan prema motru i kako sam stegnut. Pa čoveče prvi mi je čas, a u životu sam nekoliko puta vozio skuterić od 50ccm. Ja mi tada kazem kako mi je cim oko vladanja, a on meni imas 90kg i brine te motor od 220kg, samo ti vozi i uzivaj. Na sledećem dvočasu sam vozio 10puta bolje, a što sam se vise opuštao to mi je bolje išlo. 

Iskucah memoare, nadam se da ti je bar malo pomoglo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
13 hours ago, MARKO9966 said:

Pošto imam 23 godine i za par meseci punim 24, ja sam u svojoj glavi zamislio da odmah krenem na A i da to jednom rešim kako ne bih posle išao ponovo na polaganje.

Идентичну ситацију сам имао. Предлажен да кренеш на А и да се стрпиш док не напуниш 24. како би стекао услов за полагање. Немој бити као ја да будеш нестрпљив и да ти је у глави ''Дај ми ту А2 и да се ја возим па ћу полако:Hitman:'' - јер те то доводи до тога да ћеш опет морати да извадиш лову за полагање (за пуну А).

Сак су скупе паре:oda2:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Post iznad objasnio mada pare i nisu skupe :-) ne nisam ja burzuj vec cena polaganja i nije strasna u odnosu na cenu odrzavanja masine kako onako kako treba treba plus gorivo:-)

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Ralja
  • Motocikl: Sym Jet X 125

Ako imaš želju da voziš jači motor onda sačekaj i polaži za A. Ja sam bio u sličnoj dilemi, hteo sam da polažem za A1, ali sam polagao za A2. Meni više nije potrebno a i hteo sam da onemogućim sebi da dodjem u iskušenje da kupim nešto preko 35kw jer bi mi bilo skupo održavanje. Ovako imam solidan izbor za voznju mada se zadovoljavam i sa 125ccm. Ali to je moj slučaj, ti ako voliš jake motore onda slobodno polaži jer će posle više da te košta i moraćeš da se maltretiraš da opet polažeš i testove i vožnju, vadiš lekarski i gubiš vreme....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 170 postova
  • Lokacija: Leoben, Styria
1 hour ago, Ivanrsvb said:

Post iznad objasnio mada pare i nisu skupe :-)

Писац је желео рећи да сам тада био стрпљив сада бих имао 24к рсд у џепу које би потрошио на неки други начин. :D Зашто се не би уштедело? Ја још увек нисам упознао никог ко се задржао на малим моторциклима и мопедима...

 

1 hour ago, Ivanrsvb said:

ne nisam ja burzuj vec cena polaganja i nije strasna u odnosu na cenu odrzavanja masine kako onako kako treba treba plus gorivo:-)

Једном рекао мени стари, узми канту од 10 литара, сипај у њу гориво - седи на канту па се вози.... :moto3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Obavezno odmah za A polaži. Ja sam imao B i AM kategoriju, vozio samo skutere, i kad sam odlučio da polažem za motor nisam imao uopšte dileme, odmah sam A upisao, iako me je instruktor (koga sam kasnije promenio kao i samu školu) odvraćao od toga, kao mnogo mi je odmah A kategorija :lud:. Vozio sam Hondu Hornet 600, bez ikakvih problema, treba ti jedan čas da se navikneš na motor, posle sve ide lagano. A1 i A2 mogu da razumem samo ako su godine ograničenje, inače ne treba da postoji nikakav razlog da se odmah ne krene sa A kategorijom. Čak i oni što kažu da nikad neće voziti velike kubikaže, vrlo brzo uvide da je jedan Toring motor od >35kW veoma lepa i pitoma mašina, a da im je ograničenje kategorija, pa se kaju što nisu polagali za A na vreme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja