Jump to content

Moto Zajednica

Ispravljanje - balansiranje žičane felne

Recommended Posts

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Salis se, ozbiljan servis vs djunta bez segrta? 
Noup, otkine Djunta fin deo kolača, a svi se bore za svakog potencijalnog klijenta.. Šta misliš, zašto nigde ne možeš da vidiš Mercedesov znak, osim u ovlašćenim servisima.. Tako je i ovo, samo nije pravno regulisano, kao to sa isticanjem loga..

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Šta ima veze sto otkine. Ako je sposoban neka otkine a tržište će da pokaže jel jeste ili nije. Svakako djunta ne može da konkuriše direktno servisu jer ono sto servis nudi - djunta ne može. A isto tako i obrnuto. Kako ja gledam na stvari, jedan drugome ne mogu da smetaju već faktički se pokažu tako sto mušterijama nude komoletniju ponudu, pa ko voli neka izvoli.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ljudi ja mislim da je ovo opasna situacija i da on sve vreme kuca odgovor.

Kad na pitanje koju mast za nutove dobiješ 4 strane sitno kucanog teksta o trkaćoj performansi ( i naravno ne dobiješ odgovor) mi smo ga sada ugasili kad stigne odgovor.  Zažalićemo što smo tražili :) 

  • Sviđa mi se 5
  • Haha 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc

Ko privatnik sam shvatio da nikako, ali nikako ne treba pljuvati konkurenciju. Siguran sam da ce se nekad majstori sresti poslom, bez razlike dali neko cedi ili ne.

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1684 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Apsolutno tačno..

 

Samo mislim da me neki nisu razumeli, ja pričam o razlozima, ne odobravam celu priču dok se ne dokaže koji mrmot je pogrešno upakovao Milku..

 

Sent from my Huawei Mate20 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2223 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NC700D Integra
Ljudi ja mislim da je ovo opasna situacija i da on sve vreme kuca odgovor

Naravno da svi iščekujemo post trkaće performanse koji će da svede opterećenje foruma ispod teorijske nule ali i da postavi nove lingvističke, a ne samo inženjerske, standarde.

 

  • Sviđa mi se 3
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 14 sati, DjoleLO je napisao:

Dobio sam napad inteligencije :)

Ima da doguraš do generala (ako te pre toga ne najure tvoji nadređeni jer ih ugrožavaš).:lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije ovo ništa strašno. 

 

Ko je duže na forumu seća se jednog uglednog forumskog majstora. Zapalio mu se servis, ljudi skupljali pare a on to uzeo i pobegao negde u beli svet.

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Nego da se vratimo u temu, pitanje za vas veterane. Kako ste vi ispravljali felne, dotezali žice, balansirali točkove dok to nije postala ozbiljna nauka?

Kako ste uopšte vozili motore?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700

Pre 4-5 godina kad sam imao Transalpa imao sam puknutu zicu i iskrivljenu felnu.

 

 Uplasio sam se od izlaganja majstora kojeg sam kontaktirao, sta sve tu treba raditi, kako tu mora da se rastura ceo tocak i radi generalno sredjivanje.

 

Zapitao sam se ako je ovoliko opsiran za zamenu jedne zice ko zna koliko ce to da me kosta...

Vec sam razmisljao da li da trazim drugi tocak.

 

Onda sam jednog dana po preporuci otisao kod Petera Pana, popio kafu i on mi to sve sredi odmah po ceni jednog rucka i vratim se kuci sa sredjenim tockom.

 

Sad vidim u ovoj temi da taj Peter nije nikakav majstor i da nema pojma pa sam se zabrinuo, trebao sam mozda da odem kod jedinog majstora u ovom kraju sveta koji to moze da uradi kako treba.

 

  • Sviđa mi se 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Ja kao laik sa alatom koji imam puknutu zicu drugarima zamenim za 15-20 min...

Kao klinac sam svoje tockove na tomos automatiku sam "od nule" pleo i menjao bandase koje padom pokrivim (vozio trke u Zastavinom krugu). 

Ni jedan bandas nije "bacao" niti se kao zmija uvijao, oko 15 sam godina imao.

Okrenem naopako matika, prednji tocak da u vis ide, sa viljuske a po ispravnoj felni dovedem dve cevcice na po 1mm od bandasa, to su mi vodjice za stelovanje krivog, kljestima radio...

Slazem se da kod velikog i jakog motora to mora preciznije i ozbiljnije ali princip je isti. Hocu da docaram "lakocu" posla...

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara
20 minutes ago, PaPaja said:

Pre 4-5 godina kad sam imao Transalpa imao sam puknutu zicu i iskrivljenu felnu.

 

 Uplasio sam se od izlaganja majstora kojeg sam kontaktirao, sta sve tu treba raditi, kako tu mora da se rastura ceo tocak i radi generalno sredjivanje.

 

Zapitao sam se ako je ovoliko opsiran za zamenu jedne zice ko zna koliko ce to da me kosta...

Vec sam razmisljao da li da trazim drugi tocak.

 

Onda sam jednog dana po preporuci otisao kod Petera Pana, popio kafu i on mi to sve sredi odmah po ceni jednog rucka i vratim se kuci sa sredjenim tockom.

 

Sad vidim u ovoj temi da taj Peter nije nikakav majstor i da nema pojma pa sam se zabrinuo, trebao sam mozda da odem kod jedinog majstora u ovom kraju sveta koji to moze da uradi kako treba.

 

I ja sam pre ne znam koliko godina imao udarenu felnu pa sam odneo Djunti na ispravljanje. Kako sam licno upropastio 7-8 zica (ako se dobro secam) a Djunta nije imao zamenske tocak je poslat Peteru Panu da ih zameni i iscentrira felnu. Djunta se ponudio da pogleda tocak nakon intervencije i na stalku i komparateru mi pokazao sve nedostatke, tako da sam mu dao mi uradi tocak ponovo i imao sam priliku da vidim opet tocak na stalku nakon njegovog rada. Svaka cast Peteru, resio mi je problem sa zicama, ali njegov i Djuntin rad nisu za poredjenje. Ali izgleda lako je komentarisati nekoga u negativnom kontekstu onako pausalno bez licnog iskustva?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Pre 4  god , prijatelju , iz engleske , na duzem putovanju , zadnji tocak na r 1150 , iskrivio se i popucale su neke zice . Zvao me je , ja sam pod utiskom , price sa ovog foruma , predlozio da posalje tocak u bg , on je bio negde u grckoj. Majstor u bg je rekao , donesite uradicu hitno. Ovaj englez , je mislio da sam lud , sto bi slao tocak cak u bg i dao ga je nekom u atini. Ovi u atini  , su mu to utadili i znam da jr pricao , kako su lepo uradili. Majstor iz bg , je rekao , cim je cuo , za atinu ,upropastice. Kako bilo da bilo , motor nije stigao  u englesku , na tockovima . Posle 700 800 km , zice su opet popucale i iskrivio se jos gore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
16 minutes ago, Mrva said:

I ja sam pre ne znam koliko godina imao udarenu felnu pa sam odneo Djunti na ispravljanje. Kako sam licno upropastio 7-8 zica (ako se dobro secam) a Djunta nije imao zamenske tocak je poslat Peteru Panu da ih zameni i iscentrira felnu. Djunta se ponudio da pogleda tocak nakon intervencije i na stalku i komparateru mi pokazao sve nedostatke, tako da sam mu dao mi uradi tocak ponovo i imao sam priliku da vidim opet tocak na stalku nakon njegovog rada. Svaka cast Peteru, resio mi je problem sa zicama, ali njegov i Djuntin rad nisu za poredjenje. Ali izgleda lako je komentarisati nekoga u negativnom kontekstu onako pausalno bez licnog iskustva?

Nisam komenterisao Djuntin rad jer mi nije ni radio.

Komentarisao sam Petereov rad sa kojim sam bio veoma zadovoljan i uporedio cene.

 

To je verovatno zato sto ja nisam perfekcionista kao vi, meni je bilo dovoljno da imam sve zice i da motor ne vuce na neku stranu nego da ide pravo. Na motoru starom 20+ godine vecina stvari nije idealna pa ne mora ni tocak da bude sredjen bolje nego fabricki.

 

Za perfekcioniste koji zele da na komparateru sve bude idealno su  cene najboljeg zivog majstora  na svetu  odgovarajuce.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Ja sam izgleda imao ludu sreću kada sam sebi menjao puknutu žbicu u Astani :) .

 

Tvrdim da uz npr. onu ručnu balanserku iz Luisa (90e, ima i šiljak za test "bacanja" točka), svako sa malo strpljenja, sistematičnosti i elementarnog alata, može da održava svoje žičane točkove u korektnom stanju.

 

Meni je od silne filozofije pukao film, nabavio sam šta treba i sam sređujem točkove na 3 motora. Poslednje balansiranje X-točka na bmw-u (za šta su tomovi filozofije ispisani na forumu): 0gr. A nisam rođen sa alatom, naprotiv.

 

Što se cena tiče, svaka cena je ok, dokle god se zna unapred (radni nalog, potpis) i nema iznenađenja. Tad prihvatiš ili ne prihvatiš. Problem nastaje kada se ne zna unapred, pa se posle promene pravdaju "specifikacijama".

 

 

  • Sviđa mi se 6
  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

@PaPaja I dalje si cinican i siris negativnost prema nekome ciji rad ne poznajes nego ti se njegov nastup, licnost, strucnost, sta god, ne dopada. No nisi jedini, mnogi ovde rade isto iz ne znam ne znam samo kojih razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 888 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Tenere 700
38 minutes ago, Mrva said:

@PaPaja I dalje si cinican i siris negativnost prema nekome ciji rad ne poznajes nego ti se njegov nastup, licnost, strucnost, sta god, ne dopada. No nisi jedini, mnogi ovde rade isto iz ne znam ne znam samo kojih razloga.

Kao sto rekoh, to je moj utisak i iskustvo, a ovo je teme o tome.

 

Izvini ako ti se ne svidja moje misljenje o tvom drugaru.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 728 postova
  • Lokacija: Beograd, Zvezdara

Prijatelju, ne drugaru. Upoznali smo se preko ovog foruma, bas kada sam sredjivao tocak. Iskustvo nemas, misljenje mozes da imas o nekome, ali tema je o svemu samo ne o misljenjima.

 

I Djunta je izneo svoje misljenje o Peteru i to sam mu zamerio i rekao.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Biće uskoro :)

Пре 5 година ми је Ђунта радио задњи точак на Трансалпу, пар жица је попустило и точак је почео да "шета" приликом поласка. Мајстор Јоца у Вишњичкој ми је тада одржавао мотор и он га је однео код Ђунте на сређивање. Точак је перфектно урађен и никаквих проблема касније нисам имао. Kад се ради о точку, безбедност је у питању и са тим се не бих играо, у жељи да уштедим неки динар.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Nešto tema zamrla,
Nema nijednog gurua da odgovori na pitanje

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Svi smo na dobrovoljnoj bazi ovde pa nema ni obaveza da se mora odgovoriti.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 949 postova
  • Lokacija: Beograd,Zvezdara,Ub
  • Motocikl: yamaha super tenere 1200

Nema obavezu niko odgovoriti,
Ali treba svoju čast sačuvati.

Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja