Jump to content

Moto Zajednica

Zašto servisirati motocikl u ovlaštenom servisu?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 4593 postova
  • Lokacija: Srbija, Padej
  • Motocikl: Honda VTR1000SP1 (Službeni), Suzuki SV650S, Tomos T15SL, Tomos T011, Tomos APN4

Ekipo, pisao sam tekst o benefitima koje donosi servisiranje motocikala u ovlaštenim servisima. Dobrodošli ste da u ovoj temi iznesete svoja iskustva :) 

 

 

Servis-scaled.jpg
BJBIKERS.COM

U ovom tekstu objasnićemo vam zašto je dobro servisirati motocikl u ovlaštenom servisu i fokusiraćemo se na benefite koje donosi servisiranje u ovlaštenom

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Osim garancije, ne vidim ni jedan objektivan razlog za to. Hajde još i opozivi. Mislim pre svega kod nas. A trebalo bi da je suprotno, baš kao što piše u članku.

Zvanični servisi u Srbiji, u najvećoj meri, su upravo sve suprotno od pouzdanosti. Klasično odrađivanje, bez trunke posvećivanja.

Svaki majstor koji nešto zna, već radi nešto privatno. A sertifikati ga ne čine dobrim majstorom, ako on to već nije.

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8927 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ima se sta reci i to poprilicno, mnogo faktora utice, generalno losa slika je kod nas po tom pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6805 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije svaki ovlašćeni dobar a ni svaki neovlašćeni loš. 

 

Evo na primer, za neke stvari bih pre otišao kod Satelisa nego u Plattner. Bolje je da njemu platim i da pare odu kod našeg čoveka. 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava
21 minutes ago, Satelis said:

Ima se sta reci i to poprilicno, mnogo faktora utice, generalno losa slika je kod nas po tom pitanju.

Na to sam i mislio "loša slika kod nas"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Hornet 600 '02

Odlicno napisana reklama za Platner. Mozda za nove motore ali za bilo sta za iole stariji motor ili ne mogu da nabave delove ili im se ne radi ili te oderu da ti je jeftinije da kupis drugi motor. Kada moram do majstora, ovlasceni servisi mi uopste nisu opcija, ni za motor ni za auto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 680 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650 '10; Kawasaki KZ 440 LTD '82 & '83

Sta uopste znaci Ovlasceni servis i po cemu je on bolji od bilo kog drugog, bar u zemlji Srbiji? Kupimo mi novog Nissana srecnih godina, kada je evro bio 80, benzin isto tako, a plata u dinarima kao i dan danas ko ima srece da je prima, i odvezem ja taj auto u ovlasceni servis koji necu da imenujem da zamene ulje i filtere, auto do tada presao nepunih 20k kilometara, da bi mi "majstor" ustanovio kako su mi diskovi na prednjim tockovima losi sa risevima i da moram zbog bezbednosti odmah da ih menjam. Kazem ja hvala, razmislicu, zavrsi ti to sto si sad zapoceo. Odvezao sam im auto jos par puta na redovan servis dok je bio u garanciji, posle toga mi nije padalo na pamet da idem kod njih, iako mi i dan danas salju poruke za praznike i akcije koje imaju... Diskovi su jos uvek na kolima, jednom samo zamenjene plocice, auto prevalio 90k i kusur km. Verovatno sam im izgledao kao ovca za sisanje, pa reko ajde da probaju... A ja ludim od takvih strucnjaka. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja