Jump to content

Moto Zajednica

Termo-prekidac

Recommended Posts

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight

 Potrebna mi je pomoc,prilikom skidanja sa hladnjaka pukao mi je termo-prekidac(ona sonda koja daje informaciju da se upali ventilator hladnjaka,kada se temperatura rashladne tecnosti ugreje do odredjene temperatura),e ali taj termo-prekidac je na sebi imao samo jedan pin(izvod),e sada me zanima ako bih stavio neki drugi termo-prekidac(posto takav originalni nemogu da nadjem),i to sa dva pina(izvod),dali bi on radio,i sta da radim sa tim drugi pinom,posto na njega nemam nikakvu zicu da utaknem,hvala unapred na pomoci!!!Prilazem i sliku termo-prekidac o kome sam pricao!

IMG_20200309_045455.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 284 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1200 GSA

Trebalo bi da je odlomljena zica + (plus) , a preko šasije da zatvara kolo tj - (minus). 

Da li moze da se zalemi ta zica sto je pukla? 

A sto se tice novog probaj sledece, pre ugradnje ga zagrejes, prokuvas da on odradi svoje, povezes na postojecu instalaciju, ne bi trebalo da ima veze smer pošto je prekidac u pitanju.Znaci pozitivnu nakacis na termo prekidač, a negativnu izvedi negde na šasiju. Ako je dobro zagrejan prilikom povezivanja ce upaliti ventilator,i kada padne ispod 95 stepenu ugasi će se. Kada to istestiras mozes ga ugraditi. Ili da izvedes prekidac pa manuelno da ukljucujes, ali to nije pametno. 

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako si vešt i imaš lemilicu sa malo finijim vrhom...mogao bi da probaš da žicu zalemiš za taj patrljak.

Tako nešto se često desi na elektronskim modulima paljenja za motorne testere recimo. Olakšavajuća okolnost kod njih je što mahom takav jedan kabl izlazi iz elektrolita, koji može malo da se iščačka, da se ogoli još malo kabla.

Znači, malo paste na patrljak...fina lemilica i dobar kalaj...i bukvalno kaneš na taj ostatak. Zatim za to nalemiš i ovaj kablić.

Vredi pokušati, deluje da je ovo od neke malo starije sprave.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
pre 7 minuta, pronto je napisao:

Ako si vešt i imaš lemilicu sa malo finijim vrhom...mogao bi da probaš da žicu zalemiš za taj patrljak.

Tako nešto se često desi na elektronskim modulima paljenja za motorne testere recimo. Olakšavajuća okolnost kod njih je što mahom takav jedan kabl izlazi iz elektrolita, koji može malo da se iščačka, da se ogoli još malo kabla.

Znači, malo paste na patrljak...fina lemilica i dobar kalaj...i bukvalno kaneš na taj ostatak. Zatim za to nalemiš i ovaj kablić.

Vredi pokušati, deluje da je ovo od neke malo starije sprave.

Haha jeste gpz1000rx

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
pre 22 minuta, el_marco je napisao:

Trebalo bi da je odlomljena zica + (plus) , a preko šasije da zatvara kolo tj - (minus). 

Da li moze da se zalemi ta zica sto je pukla? 

A sto se tice novog probaj sledece, pre ugradnje ga zagrejes, prokuvas da on odradi svoje, povezes na postojecu instalaciju, ne bi trebalo da ima veze smer pošto je prekidac u pitanju.Znaci pozitivnu nakacis na termo prekidač, a negativnu izvedi negde na šasiju. Ako je dobro zagrejan prilikom povezivanja ce upaliti ventilator,i kada padne ispod 95 stepenu ugasi će se. Kada to istestiras mozes ga ugraditi. Ili da izvedes prekidac pa manuelno da ukljucujes, ali to nije pametno. 

Upravu si + je pokidan,ali mi je boli cudno da nemam izvod sa minus(masa),hvala u svakom slucaju znaci mogu da stavim sa dva pin-a,to mi je bilo bitno,jos jednom hvala!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 495 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan European
pre 59 minuta, jax je napisao:

Upravu si + je pokidan,ali mi je boli cudno da nemam izvod sa minus(masa),hvala u svakom slucaju znaci mogu da stavim sa dva pin-a,to mi je bilo bitno,jos jednom hvala!

Plus ne može da bude nikako, imao bi konstantan kratak spoj. Termoprekidač je zašrafljen  u hladnjak, isti je na "masu" preko rama motora. Možeš da staviš sa dva ižvoda, stim što dovodiš masu na jedan, a sa drugog vodiš na ventilator, ali paži na toplotnu vrednost, tj. na koliko stepeni uključuje, a na koliko isključuje ventilator

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Srbija
  • Motocikl: Ktm exc-r 450

Plus je na ventilatoru a minus polomljen kao sto kolega kaze,termoprekidac je klasicni prekidac strujnog kola kad on odradi posao spoji laicki objasnjeno polomljenu zicu sa masom.

To mu onda dođe da je izvodljivo da zicu sa drugim pinom spoji direktno na masu da ne provlaci jos jednu do ventilatora?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
Pre sat vremena, drtommy je napisao:

Plus ne može da bude nikako, imao bi konstantan kratak spoj. Termoprekidač je zašrafljen  u hladnjak, isti je na "masu" preko rama motora. Možeš da staviš sa dva ižvoda, stim što dovodiš masu na jedan, a sa drugog vodiš na ventilator, ali paži na toplotnu vrednost, tj. na koliko stepeni uključuje, a na koliko isključuje ventilator

(+) dobija preko te odlomljene zice,a (-)preko tela hladnjaka,i sasije,sada sam proba lampom za 12v,proverio dolaznu zicu koja ide na termo-prekidac,i pokazuje da dobija (+).Mozda gresim stvarno se nerazumem u elektriku!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ovo je recepr kako napraviti stetu, zapaliti instalaciju, mozda i motor.

Ni jedan termoprekidac sa jednim pinom ne moze imati +12V jer ima masu koju dobija preko navoja, odnosno sasije

Termoprekidaci sa dva pina mogu imati - ili + 12V, mesano nikako, dolazan signal do termodavaca pa kad prespoji taj dolazan postaje odlazan ka ventilatoru ili releju.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
pre 11 minuta, Satelis je napisao:

Ovo je recepr kako napraviti stetu, zapaliti instalaciju, mozda i motor.

Ni jedan termoprekidac sa jednim pinom ne moze imati +12V jer ima masu koju dobija preko navoja, odnosno sasije

Termoprekidaci sa dva pina mogu imati - ili + 12V, mesano nikako, dolazan signal do termodavaca pa kad prespoji taj dolazan postaje odlazan ka ventilatoru ili releju.

Tako je neko pre mene prespojio,ja sada neznam kako da sredim da bude kako valja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight

Hvala svima na odgovorima,ali izgleda da mi nepreostaje nista nego da stavim klik-klak prekidac pa kada digne temperaturu rucno ukljucim ventilator,a ovu instalaciju,termoprekidac,pocupam da nebi zapalio ostatak instalacije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Poslusaj Satelisa, termodavac sa jednim izvodom spaja ventilator na masu - metalno kuciste sa navojem ide u hladnjak koji je na masi, nema tu plusa :)

Imas takvih slicnih davaca u automobilskoj industriji, ako ne nadjes bas fizicki isti lako se napravi kod strugara adapter. 

Prekidac je krajnje resenje, ako zaboravis da ga ukljucis ode dihtung glave a verovatno i jos nesto... 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE

Тешка прича.Ниси рекао за који мотор је давач.Можда неко има оригинал или може у сервис мануелу да се види како све то треба да стоји.Дај марку,тип,годину мотора

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
pre 5 minuta, Деда Целе je napisao:

Тешка прича.Ниси рекао за који мотор је давач.Можда неко има оригинал или може у сервис мануелу да се види како све то треба да стоји.Дај марку,тип,годину мотора

Kawasaki gpz 1000rx 1987god!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8238 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: ---Honda---

Da se nadovezem... Dva kontakta koriste oni termoprekidaci kojima hladnjak nije fizicki prikacen/prisrafljen na ram, kod skutera npr.

Jedan je kontakt direktna masa a drugi je prekinut do neke temperature... Paralelnim vezivanjem prekidaca na oba kontakta ili na kontakt i masu kod jednopinca moze se zadrzati osnovna funkcija i manualno ukljucivanje ventilatora po potrebi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
Pre 1 sat, Satelis je napisao:

Ovo je recepr kako napraviti stetu, zapaliti instalaciju, mozda i motor.

Ni jedan termoprekidac sa jednim pinom ne moze imati +12V jer ima masu koju dobija preko navoja, odnosno sasije

Termoprekidaci sa dva pina mogu imati - ili + 12V, mesano nikako, dolazan signal do termodavaca pa kad prespoji taj dolazan postaje odlazan ka ventilatoru ili releju.

Evo mene opet,sada sam malo pogledao oko instalacije,na motor ventilator idu dve zice verovatno plus i minus,ako se nevaram,plus dobija direktno sa akumulatora i u pitanju je crvena zica,crna zica sa drugog izvoda je zica koja ide u termo-prekidac i koji se srafi na hladnjak!Dali je to ok?Znaci termo-prekidac prespaja masu koju dobija preko srafova i rame motora?Hvala jos jednom na objasnjenju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Tako jeeee. 

S' tim sto plus obicno ide sa kontakta a ne sa akumulatora. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Kod automobila je tako zato sto imaju jak akumulator... Obzirom da su nasi akumulatori bar 4-5 puta slabijeg kapaciteta a i da ventilator "vuce" od 10A pa na gore, retki su motocikli kojima radi ventilator i kada se oduzme kontakt. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova
Pre 6 sati, jax je napisao:

 Potrebna mi je pomoc,prilikom skidanja sa hladnjaka pukao mi je termo-prekidac(ona sonda koja daje informaciju da se upali ventilator hladnjaka,kada se temperatura rashladne tecnosti ugreje do odredjene temperatura),e ali taj termo-prekidac je na sebi imao samo jedan pin(izvod),e sada me zanima ako bih stavio neki drugi termo-prekidac(posto takav originalni nemogu da nadjem),i to sa dva pina(izvod),dali bi on radio,i sta da radim sa tim drugi pinom,posto na njega nemam nikakvu zicu da utaknem,hvala unapred na pomoci!!!Prilazem i sliku termo-prekidac o kome sam pricao!

IMG_20200309_045455.jpg

 

Taj termodavac je vec budjen, jer je originalni sa stopicom, a ne kablom. :kafa:

 

unnamedka.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 88 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: gpz 1000rx streetfight
pre 21 minuta, Branko je napisao:

 

Taj termodavac je vec budjen, jer je originalni sa stopicom, a ne kablom. :kafa:

 

unnamedka.jpg

 

Ovo na slici nije termo-prekidac,nego termodavac za prikaz temperature na cajgeru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 193 postova
  • Lokacija: Beograd,Terazije
  • Motocikl: PX200e,Lambreta LD150,KLE
WWW.PARTZILLA.COM

Buy Kawasaki 27010-1180 - SWITCH,FAN. This OEM part is guaranteed by Kawasaki's limited part warranty ✓ FREE Shipping on qualified orders - Partzilla.com

Није баш јефтин али оригинал је оригинал а са темературом се није зезати

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja