Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia pegaso 125 1992 rotax 123

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 125

Pozdrav svima,imam problem sa svojim motorom Aprilia pegaso 125 iz 1992god rotax 123,pre izvesnog vremena mi je se desio malo veći kvar(istopio se klip) (slika br1).Odgovor mnogih majstora je bila smeša i ne odgovarajuca svećica.Na svu moju sreću oštećen je samo  klip,zamenio sam klip i uradio novu klipnjacu iz (ličnih razloga).Stavio sam svećicu NGK B10EG u motor je sipano samo motul 710 ulje(ja pravim mešavinu 3,5%).Kada sam sve to sklopio primetio sam da je iglica na karburatoru (dellorto 34) u najnižem položaju iglicu sam postavio na položaj za jedan zub osiguraca iznad donje prve crtice motor je išao loše i gubio je snagu smeša i slika svecice posle voznje od 50km(slika br 2) odlaskom kod majstora majstor je primetio da na karburatoru nije zablindirana sisica koja vuče ulje za mešavinu i vukla je falš vazduh,kad smo je zablindirali motor nije vukao falš vazduh i nije gubio snagu,majstor je zatim podigao iglicu skroz gore,osigurac na najnize i zagušio dotok vazduha crevom u kutiji filtera, motor sada jako trza i jedva ide u obrtaje prokine na 9h obrtaja u 5 i 6 brzini se potpuno uguši i nije ga moguće voziti,svećica posle predjenih 100km taj dan je crna (slika br3)majstor kaze da potrazim fabricki filter vazduha koji je nemoguce naci trenutno je na motoru nov athena filter koji se seće po obliku standardnog. Šta bi trebalo uraditi da bi smeša bila dobra i da bi motor išao potpuno normalno.Hvala na svakom savetu pozdrav!

B0C7B13C-EFD4-4147-B6EC-A191D472E610.jpeg

45CC354B-E930-4B27-9EB7-2571A20F33D2.jpeg

5F0197C6-5379-4293-8BBB-30E03260D4C5.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Ти друже имаш проблем са предпаљењем, нешто са електроником није у реду.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Упали мотор и пажљиво одвајај кабл на око сантим па и више од свеќице, без луле нормално. Искра треба да буде плава, танка и да се чује ударац. Ако је црвена или ако се двоји на више тањих није ок.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6284 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Iako je varnica na oko dobra...treba proveriti tajming....a to jedino stroboskopom može da se uradi.

Desi se da su namotaji paljenja ispravni, ali crkne pomeranje predpaljenja.

Onaj stari klip je crk'o od detonacija i potpuno pogrešne toplotne vrednosti svaćice.

Ako temperatura u motoru nije porasla zbog pogrešnog tajminga, treba tražiti još neki prodor vazduha.

Jedan je nađen...i on je često krivac stradanja "cvaja".

Temperatura skače i od: zezanja sa auspuhom i filterom za vazduh, čačkanje cilindra, pomeranje visina kanala i samog cilindra uopšte, dihtovanja, stanja i oblika (unutrašnjeg) glave cilindra....i konačno pogrešne svećice, koja u sebi zadržava previše toplote ili je pogrešnog dizajna pa je centralna elektroda preblizu čelu klipa.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Много је важно како је мотор радио, тачније звук мотора. И то што кажеш да тешко подиже обртаје и то је неки индикатор за погрешно предпаљење. Провери кајлу на магнету, иако мислим да си реко да је проверено ако се не варам.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Какав је издувни вентил, исправан - неисправан, проверио? Да случајно дихтунг на глави дискретно не пропушта расхладну текучину у компресивни простор?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 125

Sada sam vratio iglicu na zub iznad i izvadio sam crevo koje je zagušivalo dotok vazduha,motor sada ne trza i ne štuca ide normalno ali kao da mu fali još snage,što se tiče ventila ventil je Pneumatic rava 2 koji radi perfektno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4345 postova

Значи није серво него на притисак издувних гасова. Наштелуј карбуратор, заврни шраф за ваздух(онај жути) до краја и појачај лер да би мотор некако могао да ради. Упали и полако шрафцифером одврчи шраф за смесу док агрегст не подигне максимални обртај и не изравња. Затим смањи лер до жељену висину, из издува треба да излази млак према хладан издувни гас(то корегујеш ако треба нахдадно шрафом за смесу око 1/4 до 1/2 круга + -). Тако би мотор требао да ради супер и да прима, АКО опет гуши на неки режим онда је у питању филтер за ваздух. Ако при затварање руком улаз у филтер кутији добијаш биљи рад онда је много ваздуха, ако је горе онда је мало и то овако форумски.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja