Jump to content

Moto Zajednica

VOJNI PUTEVI

Recommended Posts

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Niti blizu egzotično kao dvije prethodne ceste, ali interesantne zbog njene izgradnje. Cesta se zove "Cesta 100 dana". Izgrađena je 1918 za sto dana. Cestu je izgradila Austro - Ugarska vojska, a na izgradnji je sudjelovalo 1400 ljudi (zarobljenici, žene, djeca). Radovi su se izvodili danonoćno kako bi se osigurao puta za dostavu opreme za bitku na rijeci Piave.

Mislim da danas uz svu silnu tehniku nije moguće to napraviti.

 

Jedna zimska slika prilikom prolaska po cesti

 

san_boldo.thumb.jpg.371dd5a49f88fa4d4b4e9f7f9d146dab.jpg

 

397313374_PassoSanBoldo0.jpg.dbeb398bc1f2175ae0624305ac8f504e.jpg

 

 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Zdravlje pocetkom juna krecem u Mongoliju.Nikog nisam pitao hoces-neces,nego sam lagano krenuo sa pripremama.Posle nekog vremena se prikljucio jos jedan momak tako da smo sad dvojica(sto je svakako bolja varijanta)ali mi uopste ne bi bio problem i da sam sam.Zasto bi ja sebe uskracivao zadovoljstva,da cekam da se nekad nekome sklope kockice da bi ispunio svoj merak.. Mozda mi je pogresno razmisljanje,ne znam.... ali ipak sam ja stari motorista,iza sebe imam cele tri sezone na motoru

Već duže vrijeme razmišljam odvoziti cestu Monte Festa, ali nisam našao nekog "dovoljno ludog" koji bi išao samnom. Cesta je uska, u glavnom makadam i bez ograda. Pitanje je koliko se cesta redovno održava i kakvom je stanju.
Na vrhu se tvrđava koju bi bilo lijepo pogledati.

Inače ima "dovoljno ludih" ljudi koji su bili gore sa motorom






Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 1 sat, kaligula1 je napisao:

Zdravlje pocetkom juna krecem u Mongoliju.Nikog nisam pitao hoces-neces,nego sam lagano krenuo sa pripremama.Posle nekog vremena se prikljucio jos jedan momak tako da smo sad dvojica(sto je svakako bolja varijanta)ali mi uopste ne bi bio problem i da sam sam.Zasto bi ja sebe uskracivao zadovoljstva,da cekam da se nekad nekome sklope kockice da bi ispunio svoj merak.. Mozda mi je pogresno razmisljanje,ne znam.... ali ipak sam ja stari motorista,iza sebe imam cele tri sezone na motoru emoji13.png

 


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

 

   Apsolutno si u pravu ja sam sve svoje duze relacije uglavnom odvozao sam.Drugo na tim svojim putovanjima najveci broj da nazovem "dugoprugasa" koje sam sretao sami voze vrlo retko par  a vecu grupu nikad nisam video.U tome ima i dosta zena koje sa kraja na kraj sveta motorima idu same .Idu same i u zemlje u kojima i muskarci zaziru da odu npr Pakistan ,Indija.Uostalom na motoru si sam jedino dok vozis cim stanem neko mi pridje. Kako ides za Mongoliju preko zemalja centralne Azije ili gore iznad Kaspijskog jezera  preko Kazahstana.Ios je rano da ti pozelimo srecan put

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean

Skyrunner     2064Napisano pre 19 sati

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd

Pamir ,zemlje centralne Azije moj nedosanjan san, nazalost tako ce i ostati  vrhunska avantura .

 

Buzkashi..Tradicionalni sport sreednje Azije..vrlo je grub osim nezgodnih padova svo vreme se medjusobno bicuju ,  vrlo je popularan u svim zemljama srednje Azije kao nacionalni sport

 

 

 

Njihovo savremeno izdanje, iz Taskeneta Uzbekistan Nargiz Zakirova

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Sveto evo plan nase deonice u odlasku i povratku..Madjarska,Slovacka,Poljska,Belorusija,do Moskve i dalje do Orala,Severni deo Kazahstana...Glavni cilj nam je da izvozamo celu Mongoliju,tako reci da napravimo krug oko Mongolije,ulazimo na prelaz Olgi,severom Mongolije do Ulan Batora,zatim prema jugu,ka pustinji Gobi i juznim delom vracamo se opet na prelaz Olgi..ako se usput negde ne izgubimo ..Nazad prema Almati-jugom Kazahstana,preko Gruzije,Turske,Bugarske

1.plan puta u odlasku...2.u povratku
2b7923ecc330310d6a39317b0e661661.jpg82107fb5d73ca6f20b8fdbeeea3430b7.jpg

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Rezervna varijanta u zavisnosti od procene situacije, a ako osetimo da smo umorni,kada zdravlje izvozimo Mongoliju, jeste da dodjemo do Novosibirska,sacekamo voz koji saobraca cuvenom Trans-Sibirskom zeleznicom iz Pekinga preko UlanBatora do Moskve ..ukrcamo se na voz i nazad za Moskvu ...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
Pre 1 sat, kaligula1 je napisao:

Rezervna varijanta u zavisnosti od procene situacije, a ako osetimo da smo umorni,kada zdravlje izvozimo Mongoliju, jeste da dodjemo do Novosibirska,sacekamo voz koji saobraca cuvenom Trans-Sibirskom zeleznicom iz Pekinga preko UlanBatora do Moskve ..ukrcamo se na voz i nazad za Moskvu ...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 

Ozbiljna tura

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • abc, 885 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: BMW GS 1250 Adventure

Preuzevši vlast u Francuskoj 1799. g. Napoleon je odlučio vratiti se u Italiju kako bi vratio teritorij koji su preuzeli Austrijanci prethodnih godina. U proljeće 1800 vodio je rezervnu vojsku (46292 ljudi) preko prevoja Great St. Bernard / Grand Saint Bernard (2496 m). U to vrijeme su Austrijanci držali pod opsadom Genovu. Prelaskom preko Alpa, Napoleon se nadao da će izmenaditi austrijku vojsku u čemu je i uspio.

U tom vremenu nastala je i slika Napoleon prelazi preko prijelaza Grand-Saint-Bernard (fr. Bonaparte franchissant le Grand-Saint-Bernard)

David - Napoleon crossing the Alps - Malmaison1.jpg

 

Slika sa prevoja 2017.

 

image.thumb.jpeg.435efe0a1b163b8b664b60375ac04afc.jpeg

 

Bila je magla

 

image.thumb.jpeg.f7537ff30ec72372f09e48c2cca47564.jpeg

 

Pogled iz Italije

 

image.thumb.jpeg.318fd4262cf5b5e719d1c495fc98ab50.jpeg

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 8.3.2020. at 21:50, e-mayl je napisao:

Niti blizu egzotično kao dvije prethodne ceste, ali interesantne zbog njene izgradnje. Cesta se zove "Cesta 100 dana". Izgrađena je 1918 za sto dana. Cestu je izgradila Austro - Ugarska vojska, a na izgradnji je sudjelovalo 1400 ljudi (zarobljenici, žene, djeca). Radovi su se izvodili danonoćno kako bi se osigurao puta za dostavu opreme za bitku na rijeci Piave.

Mislim da danas uz svu silnu tehniku nije moguće to napraviti.

 

Jedna zimska slika prilikom prolaska po cesti

 

san_boldo.thumb.jpg.371dd5a49f88fa4d4b4e9f7f9d146dab.jpg

 

397313374_PassoSanBoldo0.jpg.dbeb398bc1f2175ae0624305ac8f504e.jpg

 

 

Osim sto su na neobicnim mestima i sam nacin na koji su pravljeni je kao po pravilu spektakularan .Izgradjen u neverovatno kratkom roku kao ovaj ili samo rucnim alatima kao onaj pored Eufrata.Ratno stanje  ili samo ratna opasnost namecu svoja pravila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • IF YOU THINK ADVENTYRE IS DANGEROUS TRY ROUTINE ...IT IS LETHAL, 986 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda ST 1100 Paneuropean
On 7.3.2020. at 22:40, Marko81 je napisao:

Ne zaboravite i nas Via Militaris

 

tz0Tgzw.jpg

Da nije prilagodjen savremenom saobracaju bio bi visoko pozicioniran u grupi opasnih puteva

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja