Jump to content

Moto Zajednica

Bmw c600/c650 gt

Recommended Posts

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv

To nije  bmw to je kymco,drugo ne kupovat c 600 nego c650 reistaling ,motor ide losije od kymca ak 550 i t max 560  a srče poprilicno goriva.Nije nimalo jeftin za odrzavanje.Moje misljenje da ga vrjeme pregazilo pogotovo povodom dizajna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Da, na 650 sam i mislio. 600 nema u GT verziji koliko znam?

Gledao sam i AK550, tu su negdje sa cijenom, ali mi BMW izgleda nekako mocniji, glomazniji, ozbiljniji…

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 994 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Vidi,iznajmi taj 650 gt bmw ili ga probaj na sat dva kod nekog dilera(kod nas ga imaju u bmw,preprodaju ga iz starog za novo),odgovorićeš sam sebi na mnoga pitanja.

 

Ja bih ga uzeo jer ne izgledam smešno na njemu, ima dosta snage,doobru zaštitu od vetra,minus mi je to što je težak za grad(ma da sam se na ovo navikao posle pola sata vožnje po gradu).Malo je i "venčanica" za post prodaju u Srbiji ali ok to mi ne bi bilo presudno jel mi baš odgovara ristajling model.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: HERCEG-NOVI
  • Motocikl: Honda Xadv

Za te pare ja taj bmw nebi ni pogledo a vozio sam sve te premium scootere,dobro ti je reko probaj ga nedje  vidi kako ti stoji mada to je prvi utisak koji ne mora da nista znaci!Ps da znas lako je to kupit treba to odzavat tipa gume 350-400e mali servis 100e reg 300   potrosnja 5.50l na 100km.Kazem kymco sa znackom Bmw

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R
Pre 1 sat, Jovan9 je napisao:

Za te pare ja taj bmw nebi ni pogledo a vozio sam sve te premium scootere,dobro ti je reko probaj ga nedje  vidi kako ti stoji mada to je prvi utisak koji ne mora da nista znaci!Ps da znas lako je to kupit treba to odzavat tipa gume 350-400e mali servis 100e reg 300   potrosnja 5.50l na 100km.Kazem kymco sa znackom Bmw

Hvala na savjetu. Nemoj me pogresno shvatiti, ali ti troskovi koje si naveo su meni smijesni u odnosu koliko sad placam. Intruderu je jedna guma 300€, a trosi 8l.
Inace, dvije gume za tog BMW-a su ovamo 200€, odrzavanje radim sam, a porez i osiguranje za njega me ovamo kostaju zanemarivo malo (ispod 100€). Mada, to me i ne zanima. Zanima me kvalitetan veliki skuter sa kojim mogu i u grad u guzvu a da mi ne otpadne ruka od kvacila, a i provozat se vikendom sa zenom po okolici, koji ima dovoljno mjesta pod sicom da ne moram vuci kofer (meni nesto najruznije sto mogu staviti na motor), a da ja od skoro 2m i 120 kila ne izgledam na njemu kao gorila na djecjem triciklu. Iskreno sam misljenja da ovaj BMW sve to ispunjava.
Sada sam gledao po oglasima i u krugu 100km nema niti jedan da se prodaje u nekoj auto kuci nego su svi privatno, tako da nece biti prilike da ga nesto puno probam. Ali, ne zuri mi se. Cekam da ispadne nesto sto mi se svidja. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100
Pre 9 sati, boza_kg je napisao:

Što bi rekao onaj kinez, niste vi gladni, vi ste besni :)

Sasvim moguće. Ili dokon... Ali eto, od honde sam dobio šta sam očekivao. Ni ne razmišljam o zameni (još)

 

Sad vidim i ovo pisanje na konto kymca. Ljudi, ne ložite se, BMW C650 se proizvodio u BMW-ovoj fabrici u Berlinu. Kymco je pravio motor po nacrtima BMW-a, i kasnije iskoristio to iskustvo da napravi AK 550. Pritom svi govorite kao da je to neka loša karakteristika, a kymco pravi ozbiljne skutere. 

Što se potrošnje tiče ide od 4,2 na otvorenom sporom putu do 7,5 na autoputu pri brzinama 150+, sa mnom kao teškim vozačem sa teškom rukom na gasu.

 

Što se održavanja tiče BMW-ove cene su naravno visoke, ali opet ništa spektakularno. Evo ih obe gume:

image.thumb.png.3f786a186cd480182ecf55e044a73d31.png

 

Zadnje pločice su bile oko 6000.

 

Jedino što jeste specifično za njega je klasično BMW-ovo izdrkavanje. Na primer - sistem za podizanje vetrobrana ume da prestane da radi nakon pada napona. To zahteva kalibraciju posebnom dijagnostikom koju daleko nema svaki majstor.

 

Što se mene tiče, troškovi posedovanja nisu bili nikakav bauk ili nešto zbog čega sam uveče spavao zgrčen u fetalni položaj pitajući se zašto mi je to sve trebalo.

Promenio član Mr_Wolf
  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3042 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Rekao bih da kolega @Jovan9 nije mislio ništa loše kad je pominjao Kymco. Koliko pamtim i sam je posedovao različite Kymco modele skutera.

Nego je to više u smislu - plaćaš mnogo više za BMW etiketu, što mogu da razumem, pa i da se složim.

To se vidi po ceni polovnjaka na pr. Kymco MyRoad 700 je 2 do 3x jeftiniji od odgovarajućeg BMW modela. Da li značka vredi toliko, neka svako proceni.

Promenio član boza_kg
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 669 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda NT1100

Deluje da treba da ponovim još jednom.

C600/650 je u potpunosti BMW-ov proizvod, pravljen u BMW-ovoj fabrici u Berlinu. Motor (agregat, ne motocikl) je proizveden u Kymco fabrici po nacrtima i zahtevima BMW-a. Isto kao što je agregat u nekim drugim BMW-ovima Rotax.

I uopšte nije stvar u tome da treba BMW braniti od Kymca, jednostavno nije istina da je to Kymco sa BMW-ovom značkom.

 

Pritom ne ulazim u pitanje šta je bolje a šta je isplativije, samo iznosim činjenice vezane za skuter iz teme.

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Danas sam u prolazu vidio C650GT i bas mi mocno izgleda. Bas gromada od skutera!
E sad jos samo da rascistim sam sa sobom da li sam dovoljno lud da prodam dva vrhunska motora i vratim se na maxi skuter ili sam jos ludji pa ostavim motore, kupim skuter i pokusam objasniti zeni zasto sam to napravio.
Mislim da je ova druga opcija u startu osudjena na propast… :D


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 994 postova
  • Lokacija: 🌍🌎🌏🇷🇸
  • Motocikl: BMW C400GT🏍 🛵Bev300hpe

Gađaj samo mlađi od 2016.

 

Te godine su počeli da ugrađuju hidraulični zatezač lanca umeste mehaničkog.

 

Neki ima hidraulični a neki ne i ako je 2016 godina(može da se proveri).

 

Moze i stariji ali pod uslovom da mu je stavljen hidraulični zatezač.

 

Inače skuter je brutalan sa svojih 60 ks (za moj ukus) ja ću ga mozda uzeti kao drugi ako naleti dobar primerak i normalan prodavac.

 

Obrati pažnju kad se obara u krivini kazu da kači šraf na štenderu..ali i to se da rešiti.

 

Inače avion ako mu dodaš dodatke zaštite od vetra ...možeš na put oko sveta.180 km/h navuče na a.putu sediš ko u fotelji skoro bez vetra.

 

Čovek je vozio Alpe sa suprugom ,potrosnja oko 4.5 litra.

Promenio član Džim Džarmuš
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Ma sve ja to tebi vjerujem, ali ne znam je li mi glupo vratiti se sa motora na skuter. Ali to moram sa sobom rjesiti :)


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 367 postova
  • Lokacija: Stuttgart
  • Motocikl: M1800R

Pa i nisam bas. Danas prijepodne i prije vrucine sam najprije sa Versysom napravio djir po Schwarzwaldu od nekih 300km, pa onda evo predvecer sa Intruderom nekih 50-60km tu po okolici. Nema gubiti vrijeme :lol3:

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja