Jump to content

Moto Zajednica

Od 2020 svi Harley-i za europsko tržište iz Tajlanda

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, stryker_026 je napisao:

Mislio sam na postojanost mašine da bude bez čestih kvarova i udoban ne na snagu i brzinu 

pre 54 minuta, stryker_026 je napisao:

Slažem se ali su trebali da rade na poboljšanju i ispravljanju tih sitnica a ne da ostaju na istom

A jesi li ti vozio nekada HD pa si ustanovio da je neudoban i da li ti se neko od vlasnika HD požalio na udobnost ili na česte kvarove? U Srbiji imam nekoliko drugara koji voze ove motore, a u Beču (gde su HD veoma brojni) još nekoliko drugara i ni od kog nisam čuo žalbu ni na udobnost niti na kvalitet.

Izgleda da HD nije dobar upravo onima koji ga nemaju i ne vole ga (kao što je uostalom slučaj i sa još mnogo stvari).

 

  • Sviđa mi se 2
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Sedeo jesam vozio nisam kažem volim taj tip motora i sam vozim motor u tom tipu ali me harli nikad nije privukao iz ne znam kog razloga ove sezone ću znati kad budem probao jedan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Analog Man, 341 postova
  • Motocikl: ​​​Nisam član od 28.10.2022.

Harley je Harley lepo je to Žika56 obrazložio. :takoje: Ali ko je čitao temu prepoznaje one koji svojim pisanjem koještarija troluju skoro pa svaku temu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
57 minutes ago, zika56 said:

A jesi li ti vozio nekada HD pa si ustanovio da je neudoban i da li ti se neko od vlasnika HD požalio na udobnost ili na česte kvarove? U Srbiji imam nekoliko drugara koji voze ove motore, a u Beču (gde su HD veoma brojni) još nekoliko drugara i ni od kog nisam čuo žalbu ni na udobnost niti na kvalitet.

 

Ziko, evo jedan primer. Mislim da i vi i ja znamo jednog coveka koji je ovde na forumu, ali da ga ne tagujem i uznemiravam bezveze. Ima covek Harley za kakvim mnogi placu (meni se svidja, prelep je stvarno), ali paralelno ima i motor sa kojim putuje. Prvo je to bila afrika, a zatim panevropa.

Slucajno ne putuje sa Amerikancem koji odise slobodom i rokenrolom? Ili mozda ima neki drugi razlog?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski

@Nightrider Z upravo to i jeste poenta. I ja imam dobrog prijatelja, koji je pored novog novcatog Harlija, na put po južnoj Americi išao punoletnom Tenerom.

 

Harley je više kao neki kućni ljubimac. Možda bi trebalo i ovu temu prebaciti u "kućni ljubimci". 

  • Zbunjen 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 40 minuta, Nightrider Z je napisao:

Ziko, evo jedan primer. Mislim da i vi i ja znamo jednog coveka koji je ovde na forumu, ali da ga ne tagujem i uznemiravam bezveze. Ima covek Harley za kakvim mnogi placu (meni se svidja, prelep je stvarno), ali paralelno ima i motor sa kojim putuje. Prvo je to bila afrika, a zatim panevropa.

Slucajno ne putuje sa Amerikancem koji odise slobodom i rokenrolom? Ili mozda ima neki drugi razlog?

Znam da misliš na Svetu5 i apsolutno si u pravu što što se tiče toga šta vozi, a šta mu stoji u garaži, međutim ja znam i na koji je način taj HD došao kod Svete, kao i to da taj motor ni po kakvim karakteristikama ne odgovara Sveti i njegom stilu putovanja.

Kao što uostalom HD (kao motor) ni meni ne odgovara ni po čemu, ali to nikako ne znači da je to loš motor za one koji ga vole i kojima odgovara.

A evo na koji ja način o nečemu formiram mišljenje (pred ostalog i o motorima):

1. Lično iskustvo. Ukoliko posedujem i godinama koristim nešto (auto, motor, punjač, kosilicu, ....), i zadovoljan sam (ili nisam zadovoljan) tom napravom, teško da će neko to mišljenje da mi promeni (posebno ukoliko nema lično iskustvo).

2. Tuđe iskustvo. Ukoliko imam lične poznanike, drugare, ...., koji poseduju neki motor i ukoliko velika većina njih o tom motoru koji koriste (ili su ga koristili) ima pozitivno mišljenje, to je za mene sasvim dovoljno da im verujem.

 

Ovo bi prevedeno na "naški" značilo da ukoliko recimo ja u dužem periodu imam neki motor (HD, TDM, GS, Transalp, ....) ili ukoliko taj motor imaju (ili su imali) i desetorica mojih prijatelja i poznanika i ukoliko o tom motoru većina tih ima neko mišljenje (pozitivno ili negativno), onda je za mene to relevantan podatak i u tom slučaju mi mišljenje stotinak onih koji nemaju apsolutno nikakvo iskustvo sa konkretnim baš ništa ne znači i za mene je to čisto mlaćenje prazne slame sa njihove strane.

Ja sam prethodno imao Transalp i kupio sam GS i tvrdim da je za ono što meni treba GS bolja opcija, ali i dalje ostajem pri tome da je Transalp izvanredan motor, a onda dođe neko (ko nije imao ni jedan od ta dva) motor i krene  da me ubeđuje kako su to krševi!?

Promenio član zika56
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100

Sve je to lepo, ali ste vi u prethodnom postu napisali da imate dosta drugara koji voze HD i da je svima udoban. Samo sam hteo da vas podsetim da imate i drugih primera.

I da, znam i ja kako je dosao do tog motora. :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, Nightrider Z je napisao:

Sve je to lepo, ali ste vi u prethodnom postu napisali da imate dosta drugara koji voze HD i da je svima udoban. Samo sam hteo da vas podsetim da imate i drugih primera.

I da, znam i ja kako je dosao do tog motora. :)

Koliko znam Sveta samo ima HD ali ga ne vozi, a tome nije razlog neudobnost nego mu HD jednostavno ne odgovara kao motor za ono što njemu treba. Sveta ode motorom i na makadam i u livadu i u blato, a HD uglavnom nije za to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6715 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nekada davno, ako ste hteli ozbiljan motor, to je bio Harley i još par proizvođača. Japanci nisu postojali, tu i tamo MotoGuzzi, BMW i naravno engleski motori. Norton, BSA, Triumph... Harley je bio najveći proizvođač.

 

Harley je deo američke kulture, patriotizma, slobode, industrijske moći. Teško da mi možemo to da razumemo u EU, pogotovo na Balkanu. U to vreme, naš narod nije imao ni bicikle. Doduše ni sada ne proizvodimo ništa. 

 

Zamislite jednog američkog veterana koji preživi naciste, vrati se kući u tada najjaču ekonomsko - privrednu silu na svetu i kupi Harley. Kakvi su to osećaji, emocije, teško da se može opisati u kratkim crtama. 

 

Doduše vreme se menja. Nove generacije su sve manje zainteresovane za motocikle. Opasni su, skupi, komplikovani za vožnju i nisu više simbol buntovnosti. Pri tom, mladima više ne možeš da prodaš motocikl na kontu nasleđa, istorije i patriotizma. Njihov profil kupaca sada najviše možeš naći u staračkim domovima. Nažalost, kompanija se nije menjala na vreme i sada grcaju.

 

Činjenica je da su svi kruzeri i izvedbe iz toga kopija Harleya te i da se ne kupuje zbog performansi. No opet, treba ih prodati.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4228 postova
  • Lokacija: Ванкувер, Британска Колумбија
  • Motocikl: Дукати '97 748, '08 848, '09 1198S, '12 1199С, 2020 РСВ4 1100 Фактори, 2021 РСВ4 1100 Фактори
pre 46 minuta, Alekre je napisao:

Zamislite jednog američkog veterana koji preživi naciste, vrati se kući u tada najjaču ekonomsko - privrednu silu na svetu i kupi Harley. Kakvi su to osećaji, emocije, teško da se može opisati u kratkim crtama. 

I ovi što su preživeli Košare, Avganistan.... i sve redom su kao i ti koji su preživeli naciste ili Vijetnam itd... srećni što su preživeli da mogu da voze motor 

Sad gore ne neko naveo da malo ko vozi ovaj motor jer se kvare... tačno da se kvare oni modeli koji su napravljeni pre 35 ili 40 godina,  ali novije generacije ne. Nisu ništa bolji ili gori po pitanju servisiranja nego bilo koji motor u istoj klasi drugih proizvođača. U državi u kojoj nema deliva na izvolte to je normalna pojava da se ima dva ili tri motora isključivo iz jednog razloga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

predrasude su najstrasnija stvar kod coveka

ni videli ni probali ali komentar je tu

vozim r zbog adrenalina

i obozavam harlijev zvuk

voleo bih ga imati

izgleda sam kosmopolita

svestran bez predrasuda :hack:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Iz kog razloga se ovde komentariše "Harley" kao da postoji samo jedan model ovog proizvođača? 

 

Krajem maja meseca Harley organizuje svoj event na kome možete isprobati nove modele, svi koji misle da je spor ili da loše koči mogli bi da odvoje malo vremena i isprobaju neki od aktuelnih modela.  

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1199 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Znam da misliš na Svetu5 i apsolutno si u pravu što što se tiče toga šta vozi, a šta mu stoji u garaži, međutim ja znam i na koji je način taj HD došao kod Svete, kao i to da taj motor ni po kakvim karakteristikama ne odgovara Sveti i njegom stilu putovanja.
Kao što uostalom HD (kao motor) ni meni ne odgovara ni po čemu, ali to nikako ne znači da je to loš motor za one koji ga vole i kojima odgovara.
A evo na koji ja način o nečemu formiram mišljenje (pred ostalog i o motorima):
1. Lično iskustvo. Ukoliko posedujem i godinama koristim nešto (auto, motor, punjač, kosilicu, ....), i zadovoljan sam (ili nisam zadovoljan) tom napravom, teško da će neko to mišljenje da mi promeni (posebno ukoliko nema lično iskustvo).
2. Tuđe iskustvo. Ukoliko imam lične poznanike, drugare, ...., koji poseduju neki motor i ukoliko velika većina njih o tom motoru koji koriste (ili su ga koristili) ima pozitivno mišljenje, to je za mene sasvim dovoljno da im verujem.
 
Ovo bi prevedeno na "naški" značilo da ukoliko recimo ja u dužem periodu imam neki motor (HD, TDM, GS, Transalp, ....) ili ukoliko taj motor imaju (ili su imali) i desetorica mojih prijatelja i poznanika i ukoliko o tom motoru većina tih ima neko mišljenje (pozitivno ili negativno), onda je za mene to relevantan podatak i u tom slučaju mi mišljenje stotinak onih koji nemaju apsolutno nikakvo iskustvo sa konkretnim baš ništa ne znači i za mene je to čisto mlaćenje prazne slame sa njihove strane.
Ja sam prethodno imao Transalp i kupio sam GS i tvrdim da je za ono što meni treba GS bolja opcija, ali i dalje ostajem pri tome da je Transalp izvanredan motor, a onda dođe neko (ko nije imao ni jedan od ta dva) motor i krene  da me ubeđuje kako su to krševi!?
GS je kanta!!!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: N46 06.030 E19 45.398
  • Motocikl: Sveta Krava

Nisam ih posedovao (što neznači da neću) ali sam ih vozio.Dvoje dobrih drugara ga poseduje.

Svaki motor ima svoju primenu.

Kao što je neko napisao"loše kočnice",nemožeš očekivati da koči kao neki "R" jer nije to to.

Isto tako nemožete da ga uporedite sa nekim GS-om ili Transalpom i Afrikom po udobnosti jer opet nije to to.

Za njegovu primenu je jako fantastičan motor, i verujte mi da po kvalitetu izrade i japanci mogu da mu zavide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rashodovani bajker, 1731 postova
  • Lokacija:
  • Motocikl: SunRa Shino

Ma jeste. Curi ulje, uvek barica ispod njega, trese, loše koči ... al zato zvuk dva svađajuća cilindra ... oh wait :stabre:

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre 8 sati, vidakn je napisao:

GS je kanta!!!

 

To se podrazumeva (za to već i vrapci znaju)!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1253 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Bandit 600
Pre 7 sati, mitri je napisao:

al zato zvuk dva svađajuća cilindra ... oh wait

Pa kako to mogu da zvuče bilo čija dva cilindra? Sve trese i neujednačeno radi na leru... Kako to uopšte može da se poredi sa zvukom četvorocilindričnog motora, ili još bolje nekog šestaka?

Nađi negde na youtube-u zvuk Z1300 (KZ 1300) pa da čuješ šta je simfonija, da se naježiš a ne tuf, puf...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4303 postova
3 minutes ago, bajker71 said:

Pa kako to mogu da zvuče bilo čija dva cilindra? Sve trese i neujednačeno radi na leru... Kako to uopšte može da se poredi sa zvukom četvorocilindričnog motora, ili još bolje nekog šestaka?

Nađi negde na youtube-u zvuk Z1300 (KZ 1300) pa da čuješ šta je simfonija, da se naježiš a ne tuf, puf...

Pa mogu da zvuce razlicito u zavisnosti od konfiguracije motora. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
6 hours ago, mitri said:

@bajker71 nisi baš ukačio poentu mog posta, al nema veze ... možda i ne znaš kako "zvuči" HD LiveWire ;)

Da probam ja? :D

Mislio si da čak i kad ulje curi, kad se trese i loše koči (sve neke opšte poznate mane HD-a, jelte) opet se to sve zaboravi kad čuješ zvuk tog SUS motora i tu simfoniju. Evo i LiveWire... ček malo, pa taj se ništa ne čuje i ništa od navedenih mana nema! :lol2:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja