Jump to content

Moto Zajednica

Od 2020 svi Harley-i za europsko tržište iz Tajlanda

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
Pre 4 sati, Nightrider Z je napisao:

Po tome, za ljubitelja Harleya se ne moze reci i da je ljubitelj motocikala.

Jok. Samo hoću da kažem da su mnogo manje opterećeni nekim stvarima u odnosu na nas. Kad si video vozača Harlija u full opremi? Sve se svodi na nošu na glavi, kožni prsluk i sunčane naočare. I naravno rock'n'roll.... Zato uvek i voze u grupi: da mogu da skupljaju delove jedni od drugih. 

  • Haha 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
4 hours ago, Nightrider Z said:

Po tome, za ljubitelja Harleya se ne moze reci i da je ljubitelj motocikala.

I te kako su ljubitelji motocikala. Kada platiš nešto 15000usd, pa to nešto trese, štuca, ne ide, ne koči i ne giba, pa dodaš još 5000 da ne trese toliko, i da bude malo lepše, a pritom si inferioran na 2 točka po svim zakonima fizike, ti si PRAVI ljubitelj motocikala jer ti ništa drugo nije važno. A ne neko da 3500 za Hayabusu da bi išao preko 300km/h....

Mislim stvarno 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 451 postova
  • Motocikl: ZRX 1100
13 minutes ago, WoodyRider said:

Jok. Samo hoću da kažem da su mnogo manje opterećeni nekim stvarima u odnosu na nas. 

Pa bas taj sto vozi kantu zato sto ima nalepnicu na rezervoaru je opterecen.

Nije opterecen onaj koji voli da ima funkcionalan motor.

 

10 minutes ago, Dexterr said:

A ne neko da 3500 za Hayabusu da bi išao preko 300km/h....

Mislim stvarno 

Ko uopste prica o hajabusi i 300km/h?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 637 postova

Po meni Harli ima neki svoj zaseban trip to je ne samo motor nego i nacin na koji razmisljas,nacin zivota,Kalifornija ,viski i r'n'r.....hm otkud ja to znam kad zivim u Srbiji?
Pa iz filmova naravno...to je poenta indirektno su nam usadili neke vrednosti jedne zapadne zemlje pa mi znamo sta je prasnjavi bajker sa maramom oko cela koji jase Harlija po pustinji Amerike...Ako nekog zanima moje misljenje skupa igracka....osim sto ne vredi toliko dosadan je i inferioran u odnosu na Japansku masineriju

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

U decembru 2019 sam bio u Americi, u Milvokiju (i još kojekuda). I u decembru sam viđao motore na putu - pogađate Harlije. 

Bio sam u par Harli šopova, prodavnica gdje se pored motora prodaje i garderoba i svašta nešto u Harli fazonu. Kupci koje sam tamo sretao uopšte nisu fensi bogatuni nego "radnička klasa". To su likovi koji voze taj motor u Americi gotovo čitave godine. Mislim da ga takvi likovi i čine posebnim a ne vikend bajkeri pozeri i oni što prolaze krizu srednjih godina.

Ja Ameriku i Amerikance baš nešto i ne volim ali im skidam kapu za patriotizam i za to što vole svoje.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 4301 postova

Vidis kako to ide, tako i njemu :D 

 

Nikad se nisam lozio, vecina modela je ruzno u pm, ogibljenje sranje itd... Precenjeno do jaja.

 

O koznoj rokerici u njihovom salonu koja je 100k necu ni da pricam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 476 postova
  • Lokacija: Sarajevo, Bosnia-Herzegovina
  • Motocikl: BMW K1100RS
17 hours ago, WoodyRider said:

Ko je ljubitelj rock'n'roll-a, zna da je Harley ikona. Više od motocikla. Prave i istinske ljubitelje Harlija ne zanima ni potrošnja, ni ulje dal curi, ni ogibljenje ni konjske snage, ni koji kurac. To je Nirvana, ili padanje u sevdah, što bi rekli bosanci! 

I ne zanima ih da je to motor za do ili od kafića, total nepraktičan za putovanja i vožnje po krivudavim cestama (zbog dugog međuosovinskog raspona, a i neudobnog zavaljenog položaja sjedenja - još gore ako su papučice izbačene ka naprijed). Samo za pokazivanje, ne za vozanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 511 postova
  • Lokacija: Vršac
  • Motocikl: Japanski
pre 38 minuta, FFBikerSar je napisao:

I ne zanima ih da je to motor za do ili od kafića, total nepraktičan za putovanja i vožnje po krivudavim cestama (zbog dugog međuosovinskog raspona, a i neudobnog zavaljenog položaja sjedenja - još gore ako su papučice izbačene ka naprijed). Samo za pokazivanje, ne za vozanje

Uopšte ih to ne zanima. A i na Route 66 je uglavnom ravno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

HD nije samo motor nego mnogo više od toga (gledano pre svega iz ugla Amerikanaca).

Tadicija, istorija, sloboda, buntovništvo ("žal za mladost"), .... tako da je puko razmšljanje o njegovim performansama, izgledu, upotrebnoj vrednosti, ... totalno bez veze.

Taj motor jednostavno neki vole takav jeste i boli ih "uvo" šta drugi o tome misle. Ne smeta im ni težina, ni mala snaga, ni loše performanse, ni vibracije, ni ulje ispod motora. Uzeli jednostavno zato što im to nešto znači i što vole.

A ne treba ipak zaboraviti da HD (kakav god da je) postoji već dosta duže od jednog veka.

Ja ne volim takav motor, ali ga cenim, kao i one koji ga vole. imao sam prilike da sa jednim Electra Glide provezem oko 80 km bo Beču i iznenadila me i njegova pokretljivost i lakoća manevrisanja i lepo ubrzanje (u odnosu na ono što sam očekivao).

Imam i par drugara koji ih voze i uopšte nisu ni "Fensi" ni nadrkani tipovi nego jednostavno vole takav tip motora (i HD) i tu nema ništa loše.

Nije dobro kada neki ljudi u proceni bilo čega kreću isključivo od onih parametara koji njima nešto znače, a da pri tome ne razmišljaju da ti njihovi parametri nekima ništa ne znače.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600

Nikad nisam ni posedovao ni vozio HD, ali mi je jasno da ima svoje obožavaoce i to ostrašćene. Verovatno ima vrlina na koje ljudi daju tolike novce.

A sad, da li je precenjen? Možda, ali kao čisto USA proizvod ne može biti jeftin. Američki i tajlandski radni sat ne koštaju isto. Verovatno su tom pribegli da budu konkurentni sa cenom na svetskom tržištu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Sve to stoji ali onda bi trebali da tu cenu opravdaju dobrim performansama kod nas u Beogradu jedam moj poznanik je kupio nov harli model fat bob po ceni od 24000e sad ove sezone ću videti kakvi su mu utisci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 3 minuta, stryker_026 je napisao:

Sve to stoji ali onda bi trebali da tu cenu opravdaju dobrim performansama kod nas u Beogradu jedam moj poznanik je kupio nov harli model fat bob po ceni od 24000e sad ove sezone ću videti kakvi su mu utisci

Očigledno ne možeš da shvatiš da onima koji kupuju HD performanse ne znače ništa i da oni pri odabiru motora imaju potpuno druge prioritete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1016 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Hornet 600
pre 5 minuta, Motorcyclist je napisao:

Pa i japanski radni sat verujem da je skup.

Još kako, ali imaju fabrike po svetu. Bar Honda. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
pre 12 minuta, stryker_026 je napisao:

Ja sam neko ko obožava taj tip motora ali me harli iz ne znam kog razloga nikad nije privlačio

Pa upravo je HD "izmislio" i "uveo" taj tip motora, drugi ga (mnogo kasnije) prihvatili, kopirali, unapredili, ali je ipak HD začetnik i ta titula mu ostaje za uvek.

Promenio član zika56
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja