Jump to content

Moto Zajednica

Pirelli Diablo SuperCorsa gume

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Gledam da kupim pomenute gume, ali ne znam koja je konkretna razlika između guma osim u ceni, ako neko zna voleo bih da mi razjasni :jee:
                          

                                                  120/70       190/55
Diablo Supercorsa BSB         15,424        20,014

Diablo Supercorsa SC            18,507       22,374

Diablo Supercorsa SC V2      16,269        24,054

Diablo Supercorsa SP            19.114         /

Diablo Supercorsa SP V2       17,310       22,426

 

koje biste vi stavili?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6302 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

O izboru guma je prežvakavano 1000 puta. One koje bi odgovarale Žiki nisu dobre Miki...i sl. Iz raznih razloga, cene, trajanja, izgleda, osećaja i najvažnije stila vožnje.

Ovo je otpilike sam vrh ponude iz Pirelli programa i ove se gume stavljaju na sprave koje posećuju pistu.

Sve su dizajnirane tako da iz sprave, ako je vozač u stanju, izvuku maksimum...za jedan određeni rok trajanja. Ovo baš i nije recimo  za autoput do posla svaki dan napred nazad. Mislim, može...

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R1

Ja sam imao Pireli Angel Gt i sa njima sam bio 2 puta do Grcke i presao oko 10k kada sam zamenio. Otisao sam da kupim gume i decko me pitao gde i kako vozim motor... Rekao sam mu konkretno da ne vozim stazu, uglavnom pravce jer moram da putujem za GR, kaze ove su za to.... Bio sam prezadovoljam. Sada sam uzeo Metzeler Z8 jer kazu da su iste gume.


Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 461 postova
  • Lokacija: Crna Gora
  • Motocikl: BMW GSA 1250

Poneki put prosto ostanem u cudu kako  je dosta motorista needukovano u vezi tako vazne stvari kao sto su pneumatici. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Niste lepo shvatili temu  :jee:

 

ja sam definitivno zacrtao da uzmem supercorsu, i to što odgovara žiki a ne odgovara miki me iskreno zabole, 

 

pitanje je bilo koje su konkretne razlike između ovih guma, mekoća, trajnost itd, nemam problem da mi guma traje 5.000km, hteo sam da čujem vaša iskustva akonste koristili nekenod pomenutih pa da presečem otprilike i uzmem

 

a takođe i ne mogu da se edukujem dok ne probam bar 10 modela, zar ne? 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Tu gumu nije baš lako ugrejati da na ulici dobro drži (ako se ne ide na stazu, za ulicu ima boljih izbora)...jednom smo baš zbog te gume vadili coveka iz kanala u Bosni.

Promenio član doktor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova
Pre 3 sati, Acko017 je napisao:

Niste lepo shvatili temu  :jee:

 

ja sam definitivno zacrtao da uzmem supercorsu, i to što odgovara žiki a ne odgovara miki me iskreno zabole, 

 

pitanje je bilo koje su konkretne razlike između ovih guma, mekoća, trajnost itd, nemam problem da mi guma traje 5.000km, hteo sam da čujem vaša iskustva akonste koristili nekenod pomenutih pa da presečem otprilike i uzmem

 

a takođe i ne mogu da se edukujem dok ne probam bar 10 modela, zar ne? 

Zasto svaki put djonom a sad kad ti napisem ti me opet neces poslusati pa ces kupiti kao i plocice :)

 

Supercorsa SC je guma za stazu ona jeste road legal ali je competition guma. Morao sam Engleski da se *určim. 

 

Za SC je predvidjena upotreba grejaca, vozi se na nizim pritiscima i generalno ne pruza nista pozitivno na ulici, cak naprotiv. 

 

Supercorsa SP je guma koja ide kao prva ugradnja na dosta motora (ili je isla) i ona jeste guma za ulicu. Osnovna razlika je kolicina silice koja omogucava brze grejanje gume ali isto tako i brze pregrevanje. 

 

Ako si me razumeo za tebe je guma SP odnosno ne za tebe nego je to guma za namenu kako ti planiras da je koristis. I dalje bih ti rekao da je prava guma Roso III ili Roso Corsa II za to sto hoces. Supercorse imaju sveka do 4% sare i veoma su nezahvalne za mokro ili vlazno vreme. Roso su bolje za to. 

 

Druga stvar idi na fabricku dimenziju 180/55 jer sa 190 ne dobijas nista pozitivno a pogotovo sa 190/55. Dobijas veci obim tocka tako da ces imati losije performanse motora. Ako bas insistiras na 190 onda je profil 190/50.

 

Iskreno nisam ni gledao da li se pravi 190/55 samo ti dajem savet. 

 

Ti opet na kraju uradi kako hoces ali ovo sto sam ti napisao je tako :)

 

BTW Supercorsa SC je predvidjena da traje max 200-300 km ako se vozi kako treba 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Najgore od svega što si u pravu i argumentovano mi promeniš mišljenje :jee:

Šta je onda bolje,

Pirelli Diablo Rosso III ili Metzeler M9 RR?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5754 postova

Sta god da ti kazem slagacu te. Nemam iskustvo ni sa jednom od te dve gume ali sam ubedjen da su obe vrhumske. Pirelli je vlasnik Metzelera i ako vec pare nisu problem a ne znam ni da li ima razlike i ceni ja bih kupio Pirelli. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova
On 6.3.2020. at 16:29, dvlns je napisao:

Zasto svaki put djonom a sad kad ti napisem ti me opet neces poslusati pa ces kupiti kao i plocice :)

 

Supercorsa SC je guma za stazu ona jeste road legal ali je competition guma. Morao sam Engleski da se *určim. 

 

Za SC je predvidjena upotreba grejaca, vozi se na nizim pritiscima i generalno ne pruza nista pozitivno na ulici, cak naprotiv. 

 

Supercorsa SP je guma koja ide kao prva ugradnja na dosta motora (ili je isla) i ona jeste guma za ulicu. Osnovna razlika je kolicina silice koja omogucava brze grejanje gume ali isto tako i brze pregrevanje. 

 

Ako si me razumeo za tebe je guma SP odnosno ne za tebe nego je to guma za namenu kako ti planiras da je koristis. I dalje bih ti rekao da je prava guma Roso III ili Roso Corsa II za to sto hoces. Supercorse imaju sveka do 4% sare i veoma su nezahvalne za mokro ili vlazno vreme. Roso su bolje za to. 

 

Druga stvar idi na fabricku dimenziju 180/55 jer sa 190 ne dobijas nista pozitivno a pogotovo sa 190/55. Dobijas veci obim tocka tako da ces imati losije performanse motora. Ako bas insistiras na 190 onda je profil 190/50.

 

Iskreno nisam ni gledao da li se pravi 190/55 samo ti dajem savet. 

 

Ti opet na kraju uradi kako hoces ali ovo sto sam ti napisao je tako :)

 

BTW Supercorsa SC je predvidjena da traje max 200-300 km ako se vozi kako treba 

 

:lol3:  tebe ne slusa za plocice

mene ne slusa za silikonske rucke pa stavio alu

acko sta bi sa gumama na kraju sta uze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Bujanovac
  • Motocikl: BMW S1000RR, Yamaha R6

Vratio sam originalne ručice, ono kinesko sranje u životu ne stavljam više :D

Kupio sam ariete ručice :jee:

Pre par dana sam bio u MKD i usput svratio da vidim za gume, ali mi lik uvaljuje da kupim prednju M7, ja tražio M9 ali ne vredi...

Pitam: Jel imate M9 sa istim DOTom, kaže pa DOT nikad nije isti za prednju i zadnju, jer mesec dana prave prednje, mesec dana zadnje, i nikako ne možeš da nađeš prednju i zadnju sa recimo 1220 dot-om, reko ok...

Kaže, uzmi ti prednju m7 i bog da te vidi :lol3:

Zatim sam tražio Diablo Rosso 3 ali se ne sećam šta je tu bio problem

Tako da nisam uzeo ništa, uzeću kod nas ili Rosso III ili još bolje M9 RR, kažem bolje samo zato što je novija guma u pitanju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 2809 postova

https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorcycle/all-tyres/sheet/phantom-sportscomp-rs#gallery-1

ovo mi je interesantno zbog izgleda ,piše da je smeša i konstrukcija kao supercorsa ali ne i koja ima li neko mišljenje o ovoj gumi za ulicu,magistalu

PNEUMASTER.RS

PIRELLI Moto guma 180/55R17 M/C 73V TL PHANTOM SPORTSCOMP prodaja, najbolja cena, prodaja moto guma Beograd, Srbija.

 

koko je ovo dobra cena za gumu ovih karakteristika

Promenio član sasa ns 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja