Jump to content

Moto Zajednica

Maloletan i bez dozvole

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Novi sam na forumu tako da se unapred izvinjavam zbog naslova i ako ovo pitanje nije tamo gde treba da bude.

 

Maloletan sam imam 15god imam sprint sport 50cc nije neki al je meni dobar. Posto je na selu sluzi mi i da odem do grad po nekad kad sam na selu. Zelim da pitam posto ima policije koja bi kazna bila da me uhvate? Da li da bezim ili da stanem? Negde sam nacuo da policajci po nekad progledaju kroz prste u takvim slucajevima. Inace to je jedno malo mesto mnogo ljudi se medjusobno zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Добродошао.

 

Нисам фан вожње без дозволе, планираш ли да полажеш за АМ када напуниш 16?

 

И свакако, НЕМОЈ БЕЖАТИ од полиције.

 

А верујем да нећеш добити казну уопште, евентуално родитељи неку робијицу, пар хиљада еврића и тако, ситно.

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

cojaman sine

 

ako nisi milicajac provokator sto je kolega imeiprezime verovatno prepoznao

moj ti je savet

parkiraj ti to lepo

nemoj se zajebavati mladim zivotom

postuj zakon i sve po redu

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 18 minuta, Zuba87 je napisao:

Добродошао.

 

Нисам фан вожње без дозволе, планираш ли да полажеш за АМ када напуниш 16?

 

И свакако, НЕМОЈ БЕЖАТИ од полиције.

 

А верујем да нећеш добити казну уопште, евентуално родитељи неку робијицу, пар хиљада еврића и тако, ситно.

Nisam razmisljao da polazem sa 16. Taj skuter imam samo na selu jer nemam sta drugo a i cisto sumnjam da bi mi dali nesto drugo da vozim. Iako vozim skuter nisam neki ljubitelj motora uopste pa nisam zainteresovan da polazem. Hvala na savetu ali to na kraju predpostavljam da je bio sarkazam ali znam da je kazna stvarno velika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
pre 22 minuta, floyd032 je napisao:

cojaman sine

 

ako nisi milicajac provokator sto je kolega imeiprezime verovatno prepoznao

moj ti je savet

parkiraj ti to lepo

nemoj se zajebavati mladim zivotom

postuj zakon i sve po redu

 

 

Hvala na savetu nisam do sada imao problema sa policijom. Nisam shvatio ovo na pocetku sta si pisao ali pretpostavljam da policajci neki dolaze na ovakve teme da saznaju nesto.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova
pre 6 minuta, Cojaman je napisao:

 nemam sta drugo a i cisto sumnjam da bi mi dali nesto drugo da vozim.

Ти слободно бициклу, за то не треба дозвола.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2382 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: Beverly 250
1 hour ago, Cojaman said:

Hvala na savetu nisam do sada imao problema sa policijom. Nisam shvatio ovo na pocetku sta si pisao ali pretpostavljam da policajci neki dolaze na ovakve teme da saznaju nesto.

Dada, imaju posebno odeljenje za ovakve stvari, takozvani hakleri, sve prate

  • Sviđa mi se 2
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 335 postova
  • Lokacija: Veliko Orasje
  • Motocikl: MZ RT 125cc

Samo sam čekao kad će ovde ovako nešto da se pojavi teško da je provokacija jer je i moje selo puno ovakvih da stvar bude gora ne nose ni kacigu 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

@Zuba87 je hakler.

Vidis da ti je na keca napisao,NEMOJ BEZATI OD POLICIJE.... 

 

I pazi sta pises, oni sve skrinsotuju, mislim na haklere

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Ja da sam na tvom mestu, ja bih bežao ako me zaustave. Imaš Sprint 50ccm, i to Sport, šta ti mogu? A i ako te uhvate, što je skoro nemoguće (jer iako nije neki skuter tebi je dobar), može da se desi da ti progledaju kroz prste. Sve je na tvojoj strani, ne brini, cepaj po gasu!

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 190 postova
  • Lokacija: BG/PG/BD
  • Motocikl: Honda CBR600RR

Mozes li mi reci iz kojeg si sela, nisam policajac casna rec ali cisto tako. I koji je motor i kada ga vozis, bezveze pitam?

  • Sviđa mi se 1
  • Haha 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 826 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR 800 FI 2000.
39 minutes ago, Yanco said:

Ja da sam na tvom mestu, ja bih bežao ako me zaustave. Imaš Sprint 50ccm, i to Sport, šta ti mogu? A i ako te uhvate, što je skoro nemoguće (jer iako nije neki skuter tebi je dobar), može da se desi da ti progledaju kroz prste. Sve je na tvojoj strani, ne brini, cepaj po gasu!

A prilikom pada dočekivanje poznatom tehnikom koluta unapred?

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650

Vožnju po regionalnim i magistralnim cestama ne bih nikako preporučio. Ne samo zato što nemaš dozvolu, nego zbog mnogih drugih razloga što socijalne što pravne prirode (otac i majka neodgovorni, kaznena odgovornost za potencijalnu saobraćajnu nesreću sa drugim vozilom, i mnogi drugi). Pogotovo što nemaš potrebne navike i poznavanje pravila u saobraćaju (nepoznavanje prava prvenstva ili dozvoljene putanje kretanja može da te košta života a takvi putevi ne opraštaju greške vjeruj mi). A naravno i finansijske ako te uhvate, pošto te sigurno neće pustiti uz opomenu jer im to dužnost ne dozvoljava (da nastradaš oni bi bili krivi što su te pustili). Da imaš 18 pa ajd i nekako, ali sa 15 nema šanse.

 

Ako se malo vozikaš po lokalnim seoskim putevima onda svakako kacigu na glavu, jakna, rukavice i polako uz ivicu ceste. Gledaj u retrovizor i bez divljanja. Iako nisam nikad vozio bez dozvole (nisam htio iz principa), nisam toliko uštogljen da kažem da ne bi trebalo po svaku cijenu. Iako lično smatram, i mrtav sam ozbiljan kad ovo kažem, da motor/skuter ne bi trebalo da vozi niko ko nije spreman da to shvati kao prevozno sredstvo koje može da te ubije a ne kao igračku ili nagradu za neki dobro urađen posao. Ako spadaš u ovu drugu grupu (pošto si već rekao da te motori ne interesuju), onda fino skuter u oglase pa lagano biciklom/autobusom.

 

Ako pak odlučiš da se oglušiš na ova upozorenja pa izađeš na glavne puteve i policija htjedne da te zaustavi, ni u kom slučaju nemoj da bježiš. Tako se ili gine ili dobija debela kazna a pobjeći nećeš sigurno. Budi kulturan, ljubazan i poslušan, to će ti mnogo više koristiti od dugog jezika. Uz pokoju molbu i lijepu riječ u najboljem slučaju pozvaće tvoje roditelje, doći će neko po skuter a ti ćeš da se provozaš do kuće u autu sa roditeljima sa packom iza ušiju i pokojom opomenom od policajaca da ti je bolje da te više ne sretnu. ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Dečko treba da krene u sredju školu, a pita dal da beži od policije ili da stane ako ga zaustave :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
2 minutes ago, Yanco said:

Dečko treba da krene u sredju školu, a pita dal da beži od policije ili da stane ako ga zaustave :jee:

Heh, zvuči apsurdno kad to tako postaviš. :D

Ali ipak je ovo Balkan i zato ga treba usmjeriti na pravi put pa generacije poslije njega (uslovno rečeno) neće ni pitati, znaće da na bježanje od policije ne treba ni da pomišljaju a kamoli da pitaju šta i kako. Ali napretka ima, ipak je odlučio prvo da pita prije nego što pokuša da odglumi Džejmsa Bonda. :lol3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
31 minutes ago, popovich said:

Pogotovo što nemaš potrebne navike i poznavanje pravila u saobraćaju (nepoznavanje prava prvenstva ili dozvoljene putanje kretanja može da te košta života a takvi putevi ne opraštaju greške vjeruj mi).

To mu nije hendikep. To ne znaju ni pola onih koji imaju dozvolu :lol3:.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 327 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: 2017 Kawasaki Versys 650
7 minutes ago, zarekg said:

To mu nije hendikep. To ne znaju ni pola onih koji imaju dozvolu :lol3:.

Potpuno sam saglasan sa tom konstatacijom. Mada ja bih rekao i više od pola. :funnypost:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: africa twin rd07a

Ako ti je u selu makadam nabavi endura i samo prasi, ne staj ni ako vidis Vucica sa "sargarepom", a skuter pokloni sestri... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 46, 619 postova

Sad javise na radiju stigla korona 

Tako da ti dozvola nece ni trebati drug milicajac :lol3:

Ili crno dete mislim da je drmilan u pravu

Inace ne bi bio    dr  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja